چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :10
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :505
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194440
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    آمادگی 600 نفر از همکاران آب منطقه ای مازندران وخانواده آنها درششمین مرحله پیاده روی خانوادگی 1390/02/27
آمادگی 600 نفر از همکاران آب منطقه ای مازندران وخانواده آنها درششمین مرحله پیاده روی خانوادگی

 

آمادگی 600 نفر از همکاران آب منطقه ای مازندران وخانواده آنها درششمین مرحله پیاده روی خانوادگی

 

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران 600 نفر از همکاران شرکت آب منطقه ای مازندران وخانواده آنها آمادگی خود را جهت شرکت درششمین مرحله پیاده روی خانوادگی که درروز جمعه 30 اردیبهشت برگزار می شود اعلام نمودند.

این پیاده روی که درراستای توسعه ورزش همگانی در منطقه لفور سوادکوه (سد مخزنی مرحوم حضرت آیت ا... صالحی مازندرانی ) برگزار می شود کمیته ورزش شرکت با همکاری بخش هایی همچون تدارکات وپشتیبانی ، روابط عمومی وبسیج این امر را مدیریت می نمایند.

شایان ذکر است پیاده روی خانوادگی صنعت آب استان همواره از استقبال گرم و پر شور خانواده کارکنان  شرکت آب منطقه ای مازندران همراه است  و در هر مرحله افراد بیشتری شرکت می نمایند . و این یپاده روی تا کنون در منطقه دودانگه ساری ، سد شهید رجایی ، سد عباس آباد بهشهر ، منطقه سوادکوه برگزار شده است.

امرالله براری

 


    43 مورد دعاوی امور آب تنکابن علیه متجاوزین بستر وبرداشت کنندگان غیر مجاز دررودخانه های غرب استان 1390/02/27
43 مورد دعاوی امور آب تنکابن علیه متجاوزین بستر وبرداشت کنندگان غیر مجاز دررودخانه های غرب استان

43 مورد دعاوی امور آب تنکابن علیه متجاوزین بستر وبرداشت کنندگان غیر مجاز دررودخانه های غرب استان 

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران 43 نفر از افرادی که درسال گذشته اقدام به برداشت غیر مجاز شن وماسه  از رودخانه های غرب مازندران و یاتصرف غیر مجاز دربستر رودخانه ها داشتند به مراجع قضایی معرفی شده اند  که پرونده تعدادی از آنها منجر به حکم محکومیت علیه آنها  به ویژه جریمه نقدی  و حبس واعاده به وضع سابق شده و وتعداد دیگری دردست رسیدگی است که بزودی احکام آنها از سوی مراجع قضایی صادر خواهد شد .

از 43 مورد دعاوی انجام شده در خصوص حفظ حقوق بیت المال در بخش آب 26 مورد مربوط به برداشت شن وماسه از رودخانه های چالکرود ، تیرم ، صفارود ، کاظم رود تیلورسر ، آزارود بوده ومابقی مربوط به تصرف  غیر مجاز حریم وبستر رودخانه های ولی آباد ، نسارود ، تیرم وسه هزار  و ساخت و ساز غیر مجاز در آنها می باشد.

 

 


    تولید شن وماسه نباید موجب آلودگی محیط به ویژه منابع آب گردد. 1390/02/25
تولید شن وماسه نباید موجب آلودگی محیط به ویژه منابع آب گردد.

تولید شن وماسه نباید موجب آلودگی محیط به ویژه منابع آب گردد.

 

آقای مهندس حمیدرضا مختاری معاون بهره برداری شرکت آب منطقه ای مازندران با بیان این مطلب گفت : یکی از موضوعات اساسی در بخش مدیریت منابع آب حفاظت کیفی است که متأسفانه در سال های اخیر روند آلودگی منابع آب  در کشور به ویژه در مازندران رو به افزایش است .

ایشان با اشاره به منابع آلاینده منابع آب در استان از جمله ریختن زباله و نخاله در مسیر و حریم رودخانه ها و همچنین سیستم تصفیه نامناسب بعضی از صنایع در استان  ، استقرار بسیاری از تولید کنندگان شن و ماسه در بستر رودخانه ها را یکی از مشکلات این بخش بر شمرد و افزود : متاسفانه بعضی از تولیدکنندگان شن وماسه استانداردهای لازم را جهت کنترل حفظ کیفیت منابع آب و محیطزیست  رعایت نمی کنند  وما مجبوریم در این زمینه برخورد جدی با آنها داشته باشیم .

معاون بهره برداری شرکت آب منطقه ای مازندران در ادامه با بر شمردن وظایف گروه های گشت ونظارت برمنابع آبی در استان ، حفاظت از کیفیت منابع آب را یکی از وظایف مهم آنها بیان نمود و از همکاری  شورای حفظ حقوق  بیت المال  استان در تعطیلی یکی از کارگاهی که از منابع  واریزه کوهی در منطقه هراز برداشت می کرد  وموجب ایجاد  آلودگی  به منابع آب و محیط زیست  شده بود قدر دانی کرد .

 

 

 


    تونل سرریز سد هراز آمل بازگشایی شد. 1390/02/24
تونل سرریز سد هراز آمل بازگشایی شد.

تونل سرریز سد هراز آمل بازگشایی شد.

در مراسم بازگشایی تونل سرریز سد هراز که معاون عمرانی استاندار مازندران و جمعی از مسئولین شهرستان آمل حضور داشتند آقای مهندس سید عیسی هاشمی معاون عمرانی استانداری مازندران از سد هراز به عنوان یکی از بزرگترین طرح های زیربنایی استان یاد کرد و افزود : افتخار همه ما این است که فرزندان این مرز و بوم و این سامان اعم از کارفرما ، پیمانکار و مشاور همه در تلاش هستند تا یک کارنامه بسیار خوبی را از خودشان به جای بگذارند و یک کار خوب و ارزشمندی را شروع کردند و امروز که تونل سرریز این سد بازگشایی می شود یک نقطه عطفی در احداث این پروژه بزرگ محسوب می شود که جا دارد از زحمات همه عوامل اجرایی سد قدردانی نمایم .

ایشان با اشاره به پایین بودن شاخص مهار آب در استان در مقایسه با شاخص متوسط کشوری اظهار امیدواری نمود با رویکردی که در دولت نهم و دهم به منابع آب استان شده این عقب ماندگی جبران شود .

قبل از سخنان آقای مهندس هاشمی آقای دکتر رمضان طهماسبی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با ارزیابی بخش اول قرارداد 220 میلیارد ریالی سد هراز گفت : بحمدا... با تلاشی که از سوی کارفرما ، مشاور و پیمانکار سد انجام شد هم اکنون این قرار داد 27 درصد پیشرفت کار دارد و مطابق با برنامه زمانبندی در حال انجام است .

وی در خصوص بازگشایی تونل سرریز سد افزود : تا دو ماه آینده با توجه به اهدافی که برای این تونل در زمان ساخت سد پیش بینی شد خود روهایی که از  مسیر هراز  تردد می کنند به عنوان انحراف موقت جاده که طول آن حدود 720 متر است مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با اشاره به شروع عملیات جاده جایگزین گفت : به دلیل اینکه بخشی از جاده هراز به طول حدود 9 کیلومتر در زمان بهره برداری در محدوده دریاچه سد قرار گرفته وبه زیر آب خواهد رفت یک جاده جایگزین در ساحل راست جاده آمل _ تهران به طول حدود 10 کیلومتر احداث خواهد شد که عملیات اجرایی آن امروز شروع شده است .

وی در خصوص تونل انحراف آب سد هراز گفت : این تونل نیز به طول 564 متر با پیشرفت حدود 50 درصد در دست حفاری است.

طهماسبی اعتبارات سد هراز در سال 90 را 80 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت در تلاش هستیم با کمک مسئولین ارشد استان و وزارت نیرو این رقم را تا حدود 280 میلیارد ریال افزایش دهیم .

رئیس هیات مدیره آب منطقه ای مازندران در پایان با قدر دانی از عوامل اجرایی این طرح بویژه قرار گاه سید الشهدا (ع) و شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس به عنوان پیمانکار و مشاور طرح  اظهار امید واری نمود با احداث این سد بزرگ هر چه سریعتر امکان خدمات رسانی به یک میلیون نفر از مردم استان جهت تامین آب شرب  آنها فراهم  و کمبود آب کشاورزی 96000 هکتار از اراضی شهر های آمل ، بابل ، محمود آباد ، فریدونکنار  بر طرف و همچنین  امکان تولید برق به میزان 25 مگاوات فراهم شود .

 


    عملیات اجرایی شبکه آبیاری 7000 هکتار از اراضی ساحل راست رودخانه تالار قائمشهرآغاز شد. 1390/02/21
عملیات اجرایی شبکه آبیاری 7000 هکتار از اراضی ساحل راست رودخانه تالار قائمشهرآغاز شد.

عملیات اجرایی شبکه آبیاری 7000  هکتار از اراضی  ساحل راست رودخانه تالار  قائمشهرآغاز شد.

 

در این مراسم که معاون بهره برداری شرکت آب منطقه ای مازندران و جمعی از مسئولین محلی قائم شهر و عوامل اجرایی طرح حضور داشتند .آقای مهندس مختاری با اشاره به اهمیت این طرح در تأمین و توزیع آب مورد نیاز اراضی شهرهای قائم شهر ، کیا کلا و بهنمیر گفت : با اجرای این طرح 7000 هکتار از اراضی منطقه که با کمبود آب مواجه هستند مشکلات آنها  در این زمینه مرتفع خواهد شد .

معاون بهره برداری آب منطقه ای مازندران  افزود : در این طرح علاوه بر اصلاح و بهسازی 5/8 کیلومتر کانال سنتی حدود 11 کیلومتر کانال مدرن با ظرفیت 8 متر مکعب در ثانیه که آب آن از محل سد البرز و آب بهنگام رودخانه تالار تأمین می شود احداث می شود

ایشان با اشاره به ویژگی های این طرح از جمله احداث 137 دستگاه ابنیه فنی در مسیر طرح مدت زمان اجرای آن را  18 ماه و هزینه  سرمایه گذاری مورد نیاز را حدود 95 میلیارد ریال عنوان نمود و تصزیح کرد 75 درصد این رقم از محل تسهیلات بانک جهانی و25 درصد آن از اعتبارات عمرانی آب منطقه ای  تأمین می شود .

 


    20 مورد از حريم وبستر رودخانه هراز وسرشاخه هاي آن درسال گذشته آزاد شد 1390/02/15
20 مورد از حريم وبستر رودخانه هراز وسرشاخه هاي آن درسال گذشته آزاد شد

20 مورد از حريم وبستر رودخانه هراز وسرشاخه هاي آن درسال گذشته آزاد شد

 

آقاي مهندس حميد مختاري معاون بهره برداري شركت آب منطقه اي مازندران درجلسه معارفه مدير جديد امور منابع آب آمل ومحمود با بيان اين مطلب گفت: امروز مديريت منابع آب با توجه به محدوديت آن نيازمند همدلي ، هم انديشي وبهره گيري از مشاركت همه دستگاه اجرايي است وبحمدا... درسال هاي اخير گامهاي مثبتي دراين زمينه برداشته شده است .

ايشان با اشاره به همكاري وتعامل بسيار خوب دستگاه قضايي وانتظامي استان درحفاظت وحراست از منابع آبي گفت: درهمين شهرستان درسال گذشته 20 نفر از افرادي كه به صورت غير مجاز بستر وحريم مجاري آبي را مورد تصرف قرارداده بودند دادگاه هاي ما احكامي بسيار خوبي از جمله رفع تجاوز وآزاد سازي بستر وهمچنين قلع وقمع اعياني غير مجاز ومحكوميت مالي برايشان صادر نمودند .كه جادارد از همكاري وتعامل خوب آنها قدرداني شود از سوي ديگر انتظار مي رود همكاران ما از همه ظرفيت ها درشهرستانها جهت  ماموريت مهمي كه دربخش آب دارند استفاده نمايند.

معاون بهره برداري آب منطقه اي مازندران با تاكيد بر رعايت قوانين ومقررات رضايت مردم ومشتريان را شرط اساسي ومهم درامر خدمت رساني به آنها بر شمرد وياد آورشد . همه ما بايد تلاش كنيم درعين رعايت قانون ومقررات به گونه اي عمل كنيم كه بتوانيم در خواست مردم را به بهترين نحو ودر كوتاه ترين زمان ممكن رسيدگي نمائيم .

آقای مختاری درپايان از زحمات آقاي مهندس عليرضا دعاگو مدير قبلي امور منابع آب آمل ومحمود آباد قدرداني وآقاي سهراب آذرگون را به عنوان مدير جديد آن امور معرفي نمود.

 


    اجرا وتكميل 14 طرح زود بازده تامين آب ومهندسي رودخانه درشرق مازندران 1390/02/06
اجرا وتكميل 14 طرح زود بازده تامين آب ومهندسي رودخانه درشرق مازندران

 

آقاي مهندس مختاري معاون بهره برداري شركت آب منطقه اي مازندران در جلسه معارفه مدير امور منابع آب بهشهر ، نكا وگلوگاه با تاكيد بر ارائه خدمات مناسب به مردم بر اجرا وتكميل 14 طرح زودبازده تامين آب ومهندسي رودخانه درسال 89 با سرمایه گذاری 5500 میلیون ریال ، از سوي امور آب بهشهر ونكا وگلوگاه بسيار ارزشمند توصيف كرد وياد آور شد : شان كارمند، شان خدمتگزاري به مردم است به ويژه كه خداوند متعال اين توفيق را به ما داده به قشر زحمتكشي همچون كشاورزان خدمت كنيم وبايد اين فرصت را غنيمت بشماريم . واز همه منابع وسرمايه هايمان جهت ارائه خدمات بهتر به مردم عزيز مان استفاده كنيم .

ايشان با اشاره به اهميت  آب زير زميني دردشت نكا وبهشهر خواستار تلاش بیشتر  گروه هاي گشت وبازرسي وبسيج سازندگي دراين دشت بزرگ شدو در پايان ضمن قدردانی از زحمات آقاي مهندس عليجان نادمي مدیر قبلی امور قدرداني وآقاي مهندس محسن گيلاني را  به عنوان مدير جديد اين امور معرفي نمود.

شايان ذكر است جهت اجرا وتكميل 14 طرح زودبازده آب در شرق مازندران 5526 ميليون ريال هزينه شده است كه اين طرح ها شامل 6 سردهنه زراعي وكانال انتقال آب ، يك سد لاستيكي ، 2 ايستگاه پمپاژ  و5 طرح  مهندسي رودخانه مي باشد.

 

 


    برگزاری زیارت عاشورا بر بام قله عباسعلی از سوی گروه کوهنوردی بسیج آب منطقه ای مازندران 1390/02/04
برگزاری زیارت عاشورا بر بام قله عباسعلی از سوی گروه کوهنوردی بسیج آب منطقه ای مازندران

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران گروه کوهنوردی پایگاه بسیج آب منطقه ای مازندران پس از صعود به قله 2200 متری عباسعلی سوادکوه اقدام به برگزاری زیارت عاشورا بر بام قله نمود.

مدت کوهنوردی این گروه که دو روز به طول انجامید متشکل از 15 نفر بوده و پس از ساعت ها پیاده روی و بهره گیری از مواهب طبیعی منطقه به ساری برگشتند.

 

 


    سد مخزني البرز (حضرت آيت ا... صالحي مازندراني )با حجم كامل آبگيري شد 1390/02/01
سد مخزني البرز (حضرت آيت ا... صالحي مازندراني )با حجم كامل آبگيري شد

 

به گزارش روابط عمومي آب منطقه اي مازندران سد مخزني البرز (حضرت آيت ا... صالحي مازندراني ) در اولين سال بهره برداري خود بطور كامل آبگيري ودر آخرين روز فروردين سال 90 آب آن از سرريز نیلو فری آن به پائین  دست هدایت شد  .

 


« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا