چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :10
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :473
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194408
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    سومین جلسه راهبردی طرح سامانه انتقال آب مازندران – گلستان 1390/03/24
سومین جلسه راهبردی طرح سامانه انتقال آب مازندران – گلستان

سومین جلسه راهبردی طرح سامانه انتقال آب مازندران – گلستان

سومین جلسه راهبردی طرح سامانه انتقال آب مازندران به گلستان با حضور جمعی از مدیران و کارشناسان شرکت های مدیریت منابع آب ایران ، آب منطقه ای مازندران ، آب منطقه ای گلستان و آب منطقه ای سمنان برگزار شد .

در این جلسه ابتداء آقای دکتر رمضان طهماسبی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران به تشریح نکاتی که باید در برنامه ریزی منابع آب این استان مورد توجه قرار گیرد پرداخت و افزود : بر اساس آماری که از 180 ایستگاه آب و هواشناسی این شرکت طی سالهای مختلف اخذ شد متوسط بارندگی در استان 639 میلی متر است که این رقم متاسفانه  700 و 750 میلی متر اعلام می شود.

ایشان با اشاره به حجم آب سطحی تجدید شونده استان و پراکندگی بارش در دشت و ارتفاعات حداکثر امکان ذخیره سازی آب در استان را حدود 2 میلیارد متر مکعب بیان کرد که در حال حاضر با استفاده از تأسیسات مدرن (سدها) و سنتی  (آب بندان ) در سالهای ترسالی حداکثر 800 میلیون متر مکعب امکان ذخیره سازی و تنظیم آب وجود دارد اما در سال جاری به علت کاهش 20 درصد بارندگی و 50 درصدی  آبدهی رودخانه ها حدود 90 درصد آب بندان  و 75 درصد سدهای استان آبگیری شده یعنی از 336 میلیون متر مکعب حجم ذخیره سدها  239 میلیون متر مکعب آب در آنها ذخیره شده که اینگونه تغییر اقلیم ها باید در برنامه ریزی منابع آب مورد توجه قرار گیرد .

ایشان در پایان با برشمردن محدودیت و چالش های تأمین آب شرب استان از جمله رشد و تراکم جمعیت توریست  با توجه به ظرفیت بالای گردشگری ، عدم برخورداری از منابع آب سطحی در بخش تأمین ، بهره گیری از حدود 900 حلقه چاه ، توجه به این نیاز مهم استان  در برنامه ریزی منابع آب مورد تأکید قرار داده که باید در طرح های مورد نظر مد نظر قرار گیرد .

در ادامه آقای مهندس نبوی مدیر کل محترم دفتر توسعه شبکه های آبیاری مدیریت منابع آب  با اشاره به قدمت ایده این طرح در بخش آب کشور تأمین نیازهای استان مبدأ به ویژه در بخش شرب و صنعت را از استراتژیهای این طرح بر شمرد و تأکید کرد تا تمام نیازهای استان مبدأ در بخشهای مذکور تأمین نشود هیچگونه انتقال آبی به استانهای مقصد و مجاور صورت نخواهد گرفت .

نبوی افزود : تجارب بسیار خوبی در زمینه سامانه انتقال آب در کشور از حوزه ای به  حوزه دیگر به ویژه در سالهای اخیر وجود دارد که مشاور طرح باید آنها را مورد توجه و استفاده قرار دهد.

نبوی در پایان با تأکید بر تبادل اطلاعات خواستار تسریع در مطالعه و اجرای اجزای این طرح بزرگ از جمله چالوس ، هراز و ...  شد.

 

 

 

 

 


    قدردانی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران از اعضای شورای بسیج شرکت 1390/03/24
قدردانی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران از اعضای شورای بسیج شرکت

قدردانی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران از اعضای شورای بسیج شرکت

به گزارش  روابط عمومی آب منطقه ای مازندران ، پایگاه مقاومت بسیج حضرت ابوالفضل (ع) شرکت که از سوی بسیج وزارت نیرو به عنوان یکی از پایگاههای برگزیده صنعت آب و برق در سال 89 انتخاب شد .اعضای شورای آن مورد تشویق مدیر عامل آب منطقه ای مازندران قرار گرفتند .

آقای دکتر رمضان طهماسبی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش خستگی ناپذیر اعضعی بسیج بر حفظ و حراست از اصول و ارزش های انقلاب و دستاوردهای آن توسط نیروهای بسیجی تأکید کرد و اظهار امیدواری نمود : با معرفت و بصیرت و ولایتمداری که در نیروهای بسیجی سراغ داریم در حفظ و حراست از ارزشهای انقلاب از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

 


    بیش از 26 درصد از آب ذخیره شده سدها و 35 درصد آب بندانهای استان به مصرف کشاورزی رسیده است. 1390/03/23
بیش از 26 درصد از آب ذخیره شده سدها و 35 درصد آب بندانهای استان به مصرف کشاورزی رسیده است.

بیش از 26 درصد از آب ذخیره شده سدها و 35 درصد آب بندانهای استان به مصرف کشاورزی رسیده است.

 

آقای موسی نامدار عضو هیأت مدیره شرکت آب منطقه ای مازندران در جلسه ستاد مدیریت بحران استان مازندران با بیان این مطلب گفت : علی الرغم نوبت بندی صورت گرفته شده  26 درصد از آب ذخیره شده سدها و 35 درصد از آب ذخیره شده آب بندانهای استان تا نیمه خرداد ماه سالجاری به مصرف رسید .

ایشان با اشاره به کاهش حدود 20 درصد بارندگی در سالجاری و کاهش 50 درصد آبدهی رودخانه ها در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزود:  متأسفانه در سالجاری حدود 50 درصد مخزن سد شیاده و 75 درصد مخزن سد شهید رجایی آبگیری شد لذا با توجه به کاهش آبدهی رودخانه های میان حوزه تاکنون 80 درصد آب ذخیره شده سد شیاده و 55 درصد آب ذخیره شده سد شهید رجایی به مصرف رسید .  لذا باید جهت جبران کمبود آب پایین دست این سدها علاوه بر اجرای طرحهای اضطراری ، کشاورزان را ترغیب نمود تا از چاه های موجود خود بهره برداری نمایند.

نامدار همچنین نیاز آبی استان در بخش کشاورزی را 2850 میلیون متر مکعب اعلام کرد که از این مقدار 2290 میلیون از طریق آبهای سطحی و 560 میلیون مکعب از طریق آب زیر زمینی سالانه تأمین می شود .

 

 


    مشکلات کمبود آب دشت تجن باید از طریق آب زیرزمینی جبران شود 1390/03/21
مشکلات کمبود آب دشت تجن باید از طریق آب زیرزمینی جبران شود

مشکلات کمبود آب دشت تجن باید از طریق آب زیرزمینی جبران شود

آقای دکتر رمضان طهماسبی با اشاره به کاهش بارندگی طی 9 ماهه گذشته در مازندران بویژه در حوزه آبریز تجن و همچنین کاهش آبدهی رودخانه  مذکور در سالجاری میزان کاهش ذخیره سازی آب در سد شهید رجایی ساری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بیش از 25 درصد اعلام نمود  افزود : همین امر سبب شد که میزان ذخیره آب سد در سه ماهه اول فصل زراعی علی الرغم نوبت بندی آب به پایین ترین حد خود در 10 سال گذشته برسد لذا در سالجاری بهره گیری از آب زیرزمینی به موازات آب سطحی در این دشت و حوزه ها امری اجتناب ناپذیر است

ایشان میزان رها سازی آب از سد را هم اکنون حدود 16 متر مکعب بر ثانیه اعلام کرد  ویاد آور شد با توجه به حجم آب موجود  و مدت زمان مانده به پایان فصل زراعی امکان رهاسازی بیشتر آب وجود ندارد از همین رو کشاورزان عزیز که تا کنون موفق به راه اندازی چاه کشاورزی خود در سالجاری نشده اند تقاضا می شود هر چه سریعتر در این زمینه اقدام نمایند .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران همچنین از کشاورزانی که تا کنون به علت کشت کلزا یا به هر دلایل دیگر ی که موفق به آب تخت اراضی خود نشده اند درخواست نمود با توجه به محدودیت آب سطحی در این دشت  از انجام کشت شالی خودداری نمایند .

 


    اعتبار مورد نیاز 8 طرح مهم آب منطقه ای مازندران 1325 میلیارد تومان است. 1390/03/12
اعتبار مورد نیاز 8 طرح مهم آب منطقه ای مازندران 1325 میلیارد تومان است.

اعتبار مورد نیاز 8 طرح مهم آب  منطقه ای مازندران 1325 میلیارد تومان است.

آقای دکتر رمضان طهماسبی مدیر عامل آب منطقه ا ی مازندران در نشست مشترک با مسئولین ارشد یکی از شرکت های سرمایه گذاری در کشور گفت : 8 طرح مهم ملی این شرکت در بخش سد سازی ، شبکه آبیاری وطرح آبرسانی که هم اکنون در دست اجرا بوده و از الویت ویژه برخوردارهستند  جهت تکمیل آنها  نیاز به اعتباری در حدود 1325 میلیارد تومان می باشد که ما امیدواریم بتوانیم بخشی از این اعتبارات را طریق مشارکت بخش خصوصی تأمین نمائیم .

ایشان میزان سرمایه گذاری انجام شده در بخش آب استان را در بعد از انقلاب اسلامی حدود 1000 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود:  به برکت انقلاب اسلامی به ویژه اخلاص  ونیت پاک امام (ره ) و خون پاک شهیدان در این  استان که در قبل از انقلاب بجز یک سد بسیار کوچک آن هم مربوط به دوره صفویه که حجم آن  کمتر از یک میلیون متر مکعب بود نداشتیم  امروز تعداد سد های ما به 10 سد و حجم مخازن آن ها  به 340 میلیون متر مکعب رسید ضمن اینکه هم اکنون احداث 3 سد بزرگ با ظرفیت حدود یک میلیارد متر مکعب  و مطالعه 5 سد بزرگ دیگر به ظرفیت حدود 700 میلیون متر مکعب را در برنامه داریم.

وی همچنین با اشاره به قابلیت ها وتوانمندیهای نیرو های انسانی در بخش آب استان یادآور شد : اگرچه اعتبارات عمرانی بخش آب در مقایسه با سایر بخش های عمرانی بسیار قابل توجه و در حدود 40 درصد اعتبارات عمرانی استان می باشد اما کافی نیست و این شرکت هم اکنون روزانه قابلیت جذب حدود یک میلیارد تومان اعتبار در بخش عمرانی را دارد که امیدواریم با مشارکت بخش های خصوصی این مهم در بخش آب محقق شود .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در پایان با عنایت به بازده بسیار خوب طرح های بخش آب به وبژه در مازندران تصریح کرد:  با انجام سرمایه گذاری در بخش آب در یک دوره پنج ساله می توان سطح اراضی زیر کشت آبی را به 500 هزار هکتار رساند  ضمن آنکه از طریق سدهای در دست بهر ه برداری و اجرا می توان به میزان 225 میلیون متر مکعب آب تصفیه شده دراختیار مردم خوب استان قرار داد.

 


    قدردانی دانشگاه صنعتی شاهرود از مدیریت آب منطقه ای مازندران 1390/03/08
قدردانی دانشگاه صنعتی شاهرود از مدیریت آب منطقه ای مازندران

قدردانی دانشگاه صنعتی شاهرود از مدیریت آب منطقه ای مازندران

درپی تهمیدات اتخاذ شده جهت بازدید اساتید ودانشجویان رشته عمران دانشگاه صنعتی شاهرود از سد های شهید رجایی ساری و سد گلورد نکا آقای دکتر احمد احمدی رئیس دانشکده عمران ومعماری آن دانشگاه با ارسال نامه ای ازهمکاری وبرنامه ریزی خوب آقای دکتر رمضان طهماسبی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران وهمکارانشان به ویژه در سد های  شهید رجایی و گلورد قدردانی نمودند.

دراین نامه ایشان برگزاری اینگونه بازدید ها راموجب افزایش توان علمی ودانش اجرایی دانشجویان ومهندسین آینده کشور وبالارفتن حس اعتماد به نفس وغرور ملی آنان بر شمرد وخواستار تداوم وتعامل بیشتر بخش اجرایی کشور با  دانشگاه شد.

 


    پایگاه بسیج آب منطقه ای مازندران به عنوان یکی از از پایگاه برتر صنعت آب وبرق برگزیده شد. 1390/03/08
پایگاه بسیج آب منطقه ای مازندران به عنوان یکی از از پایگاه برتر صنعت آب وبرق برگزیده شد.

پایگاه بسیج آب منطقه ای مازندران به عنوان یکی از پایگاه برتر صنعت آب وبرق برگزیده شد.

 

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران درگردهمایی سالانه بسیج صنعت آب وبرق کشور که در خراسان رضوی برگزار شد ، پایگاه بسیج شرکت سهامی آب منطقه ای مازندران به عنوان یکی از پایگاه برتر بسیج صنعت آب وبرق درسال 89 انتخاب واز فرمانده آن با اهدا لوح تقدیری تجلیل به عمل آمد.

این مراسم که با حضور وزیر محترم نیرو برگزار شد ، ابتدا فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نیرو عملکرد بسیج وزارت نیرو  در سال گذشته وبرنامه بسیج وزارت نیرو درسال 90 را برای حاضرین تشریح نمود . آنگاه آقای مهندس نامجو وزیر محترم نیرو طی سخنانی به نقش ووظایف بسیج درمجموعه وزارت نیرو به ویژه درسال جهاد اقتصادی پرداخت . ودر پایان از پایگاه های برتر صنعت آب وبرق  در بخش آب ، برق  و آب وفاضلاب قدردانی بعمل آمد.
 


    از 500 نفر از همکاران زن صنعت آب و برق مازندران تجلیل شد . 1390/03/04
از 500 نفر از همکاران زن صنعت آب و برق مازندران تجلیل شد .

از 500 نفر از همکاران زن صنعت آب و برق مازندران تجلیل شد .

در مراسم گرامیداشت سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س ) به میزبانی آب منطقه ای مازندران در محل سد شهید رجایی برگزار شد از 500 نفر از همکاران زن شاغل در صنعت آب و برق مازندران تجلیل گردید .

در این مراسم که جمعی از مدیران عامل صنعت آب و برق استان نیز حضور داشتند ضمن اجرای برنامه های گوناگون از جمله مدیحه سرایی ، شعر ، موسیقی ، آقای دکتر گلدوست یکی از اساتید دانشگاه مازندران در مقام و منزلت زن بویژه حضرت صدیقه مطهره از دیدگاه قرآن پرداخت و گفت : در قرآن علی الرغم برشمردن نعماتی که خدا به رسول گرامی داده در هیچ سراع نداریم که خدای متعال به رسول گرامی اسلام امر کرده باشد که همان نماز شکر به جای بیاورید هم شتر قربانی بکنید مگر در مورد حضرت فاطمه (س ) و این امر نشان از جایگاه فاطمه در نظام خلقت بویژه دین مبین اسلام است .

 


    قدردانی مدیریت منابع آب ایران از بخش تحقیقات آب منطقه ای مازندران 1390/03/01
قدردانی مدیریت منابع آب ایران از بخش تحقیقات آب منطقه ای مازندران

قدردانی مدیریت منابع آب ایران از بخش تحقیقات آب منطقه ای مازندران

 

آقای مهندس مجید سیاری معاون طرح وتوسعه شرکت مدیریت منابع آب ایران از  آقای مهندس علی اصغر احمدی کارشناس ودبیر تحقیقات آب منطقه ای مازندران با اهدا لوح تقدیری قدردانی نمود .

این لوح تقدیر که درگردهمایی دبیران وکارشناسان تحقیقات شرکت آب منطقه ای کشور که درزنجان برگزار شد اهدا گردید . آقای مهندس سیاری از تلاش وخدمات   صادقانه آقای احمدی درعرصه تحقیق وپژوهش صنعت آب کشور بخصوص جدیت وپشتکاری درانجام وظائف ومسئولیت خطیر کمیته تحقیقات شرکت آب منطقه ای مازندران تشکر وقدردانی نمود.

شایان ذکر است در این گردهمایی اززحمات و تلاش  6 نفراز کارشناسان و دبیران کمیته تحقیقات آب کشور تجلیل بعمل آمد که کارشناس تحقیقات آب منطقه ای مازندران یکی از این برگزیدگان بوده است .

 


    اولین نشست مشترک اعضای کمیته تحقیقات شرکت با پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری کشور برگزار شد . 1390/03/01
اولین نشست مشترک اعضای کمیته تحقیقات شرکت با پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری کشور برگزار شد .

اولین نشست مشترک اعضای کمیته  تحقیقات شرکت با پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری کشور برگزار شد .

در این نشست آقای دکتر رمضان طهماسبی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص تحقیقات و افزایش اعتبارات این بخش در سال های اخیر  ، راه برون رفت از چالش های بخش آب کشور را انجام تحقیقات به ویژه تحقیقات کاربردی در بخش منابع آب بیان نمود و افزود : بحمدا… پس از انقلاب شکوهمند اسلامی با احداث سدها حدود 40 میلیارد متر مکعب مخازن ذخیره احداث شده ولی با همه این سرمایه گذاری می بینیم با یک خشکسالی بخشی از کشور دچار مشکل می شود . این بر می گردد به هدر رفت آب در بخش شرب و کشاورزی و قیمت آب ، چراکه میزان راندمان آب در بخش کشاورزی حتی در استانی مانند مازندران که در مقایسه با دیگر استان از شرایط بهتری برخوردار هستیم کمتر ار 60 درصد می باشد .

ایشان اضافه کرد : در این استان جهت تأمین آب شرب سالانه حدود 350 میلیون متر مکعب آب تولید می شود که از این مقدار حدود 100 میلیون متر مکعب آن به دلیل مختلف از جمله  وجود شبکه های فرسوده به هدر می رود و از طرفی قیمت آب در بخش کشاورزی به ازاء هر متر مکعب کمتر از یک تومان و در بخش شرب کمتر از 100 تومان   می باشد که این رقم با قیمت واقعی آب که رقمی در حدود 350 الی 400 تومان است فاصله زیادی دارد و برای اصلاح و تغییرات در این بخش ها نیازمند تحقیق هستیم تا با اتخاذ روش مناسب از هدر رفت اب باید جلوگیری کنیم .

در ادامه مسئولین و اعضای هیأت مدیره حفاظت خاک و آبخیز داری کشور به تشریح بخش هایی از تجربیات این پژوهشکده در زمینه  بهره گیری از سیستم سنجش از راه دور ، اجرای طرح های توسعه در بخش کمیت و کیفیت آب ، استفاده از آب های غیر متعارف ، تهیه و تدوین برنامه راهبردی خشکسالی و انجام تحقیقات کاربردی در باره رسوب سد ها ، مدیریت یکپارچه منابع آب و خاک ، مدیریت سواحل و شناسایی پارامترهای آلودگی منابع آب پرداخته و در پایان مقرر شد از ظرفیت های این پژوهشکده در بخش تحقیقات استفاده شود.

 


« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا