چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :11
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :458
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194393
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    اجرای طرح باروری ابرها برای مقابله با کم آبی در مازندران 1390/04/27
اجرای طرح باروری ابرها برای مقابله با کم آبی در مازندران

 

اجرای طرح باروری ابرها برای مقابله با کم آبی در مازندران

 

 

معاون وزیر نیرو در امور آب گفت: به منظور مقابله با کم آبی در مازندران، اجرای طرح باروری ابرها پیشنهاد می شود.

محمد رضا عطارزاده صبح یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات آب مازندران در استانداری مازندران اظهار داشت: بارور شدن ابر با توجه به شرایط آب و هوایی مازندران و گیلان امکان پذیر است و می تواند حداقل 10 تا 15 درصد کم آبی این استان ها را جبران کند.

وی با بیان اینکه مازندران از جمله استان هایی است که دارای منابع آبی است و از مشکل کم آبی رنج می برد، ادامه داد: وزارت نیرو اکنون ساخت سدهای جدید از جمله هراز، البرز و سدهای کوچک را در دست ساخت دارد که می توان با افتتاح از آنها بخش زیادی از مشکل کم آبی استان را کاهش داد.

معاون وزیرنیرو در امور آب با بیان اینکه یکی از بحث های مهم طرح های توسعه منابع آب ، تأمین منابع مالی است، گفت: تلاش می کنیم با فروش اوراق مشارکت و تأمین منابع مالی مورد نیاز، بستر لازم را جهت اجرا و سرعت بخشیدن به طرح های آبی کشور فراهم کنیم.

معاون وزیر نیرو افزود:  وزارت نیرو امسال950 میلیارد ریال اوراق مشارکت را برای سرعت بخشیدن به طرح های آبی کشور اختصاص خواهد داد.

عطارزاده در خصوص مشکلات تاخیر در اختصاص وام های بانک توسعه اسلامی برای تکمیل فاضلاب شهرهای مازندران که از سوی مدیر عامل شرکت آبفای مازندران مطرح شده بود، گفت: مشکلی برای پرداخت وام مورد نظر به مازندران وجود ندارد و با گشایش حساب خارجی توسط پیمانکاران فاضلاب شهری درمازندران این مشکل رفع خواهد شد.

وی تاخیر دراختصاص منابع مالی در سال 90 را ازمشکلات موجود وزارت نیرو اعلام کرد وادامه داد: این وزارتخانه به دنبال فاینانس خارجی برای تکمیل طرح ها است.

استاندارمازندران در این نشست از معاون وزیر نیرو خواست برای تسریع در زمان اجرای پروژه های آبی مازندران از طریق واگذاری سهام و اوراق مشارکت اقدام کند.

سیدعلی اکبرطاهایی گفت: مازندران ازجمله استانهایی است که به علت گردشگر پذیر بودن در همه ایام سال منابع تامین آب شرب و تاسیسات  آن پاسخگوی نیاز مردم نیست و استان با مشکل جدی مواجه است و انتظار می رود وزارت نیرو در تخصیص اعتبارات در این بخش به مازندران نگاه ملی داشته باشد.

وی افزود: فرسودگی خطوط انتقال وهدر رفت  آب  در مازندران به مشکلات جدی دراین استان تبدیل شده و کمبود منابع آب های زیرزمینی  وتهدیدات آن در سالهای اخیرمشکلات استان را در سالهای اخیر بیشترازگذشته کرده است.

استاندارمازندران، قالب فعالیت در این استان را کشاورزی و آب را ازجمله نیازهای حیاتی دانست و اضافه کرد: می توان به اختصاص اعتبارهای ملی حجم ظرفیت آب بندانهای استان را از 350 میلیون مترمکعب فعلی به بیش از 450 میلیون متر مکعب افزایش داد.

 

 


    بازدید معاون محترم وزیر نیرو از طرح آبرسانی به شهر ساری 1390/04/27
بازدید معاون محترم وزیر نیرو از طرح آبرسانی به شهر ساری

بازدید معاون محترم وزیر نیرو از طرح آبرسانی به شهر ساری

 

آقای مهندس عطارزاده معاون وزیر نیرو در امور آب وآبفا از طرح آبرسانی به شهر ساری از سد شهید رجایی بازدید نمودند .

در این بازدید که مدیران صنعت آب استان نیز حضور داشتند، ابتدا آقای دکتر رمضان طهماسبی به ارائه گزارش از وضعیت طرح های آبرسانی در مازندران پرداخت و افزود : منابع تامین آب شرب شهرهای استان بدون استثنا از آب زیر زمینی است اما با مشکلات و تهدیداتی که این منابع را تهدید می کنند طی سالهای اخیر رویکرد شرکت در استان در این زمینه تغییر کرده و در تلاش هستیم تا با اجرای طرح ها بخشی از آب سدها را به آب شرب شهر ها اختصاص دهیم که در این بخش هم اکنون سه طرح مهم آبرسانی که شامل آبرسانی به شهر رامسر از سد میجران ، آبرسانی به شهر های گروه الف مازندران (بابل، بابلسر ، فریدنکنار ، امیرکلاو خزرشهر ) از سد البرز و آبرسانی به شهر ساری از سد شهید رجایی که شامل احداث خط انتقال و تصفیه خانه می باشد را دردست اجرا داریم که با بهره برداری از این طرحها سالانه حدود 80 میلیون متر مکعب آب در اختیار شهروندان قرار می گیرد و امیدواریم با بهره برداری از سد هراز در برنامه پنجم این رقم را به 180 میلیون متر مکعب در استان  برسد .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در پایان با اشاره به مشکلات اعتباری این طرح نیاز اعتباری آن را حدود35 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود در صورت تامین اعتبار طی 2 سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

سپس آقای مهندس عطار زاده ضمن ابراز رضایت از روند اجرای طرح آبرسانی به شهر ساری و تاکید بر ارتقا کمی و کیفی آب شرب شهر وندان خواستار بهره برداری بهینه از منابع آب بخصوص لحاظ نمودن این مهم بهنگام طراحی و اجرا پروژه ها از سوی مهندس مشاور طرح گردید .

ایشان در ادامه ضمن تاکید بر بهره گیری از مشارکت بخشی خصوصی در اجرای اینگونه طرحها اظهار امید واری نمود با تخصیص اعتباری که از محل اوراق مشارکت به این طرح داده می شود تا بخشی از مشکلات اعتباری آن بر طرف شود .

 

 


    از 70 نفر از جانبازان شرکت آب منطقه ای مازندران تجلیل شد. 1390/04/21
از 70 نفر از جانبازان شرکت آب منطقه ای مازندران تجلیل شد.

از 70 نفر از جانبازان شرکت آب منطقه ای مازندران تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران همزمان با اعیاد شعبانیه وروز جانباز طی مراسم با شکوهی از 70 نفر از جانبازان شاغل در شرکت آب منطقه ای مازندران تجلیل به عمل آمد.

درمراسم تجلیل از جانبازان سرهنگ وریجی فرماندهی سپاه ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ساری ضمن تبریک اعیاد شعبانیه طی سخنانی با اشاره به نقش نیروهای ایثارگر به ویژه جانبازان دردفاع از ارزشهای اسلامی به توطئه های دشمن جهت براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی پرداخت وتصریح کرد. دشمن همواره درپی تهیه واجرا طرح جهت براندازی نظام بوده وبه لطف خدا وهوشیاری وبصیرت مردم خوبمان ورهبری هوشمندانه رهبر فرزانه انقلاب یکی پس از دیگری نقش بر آب شد. وملت ایران توانست درطی 30 سال گذشته پیروز این میدان باشد.

سرهنگ وریجی درادامه با ضرورت بر خورداری نیروها از بصیرت وآگاهی لازم بر تبعیت از ولایت فقیه تاکید کرد ویاد آورشد همه ما باید این سخنان حکیمانه بنیانگذار انقلاب را که فرمودند: پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیب نرسد. را همواره باید به خاطر داشته باشیم . تا انشاا... از انقلاب ودستاورد های آن حفاظت کنیم .

 

 


    تعداد چاه های برق دار شده استان مازندران از 11000 حلقه به 22000 حلقه رسید . 1390/04/20
تعداد چاه های برق دار شده استان مازندران از 11000 حلقه به 22000 حلقه رسید .

تعداد چاه های برق دار شده استان مازندران از 11000 حلقه به 22000 حلقه رسید .

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران آقای دکتر رمضان طهماسبی در جمع کارکنان شرکت با بیان این مطلب گفت : طی 6 ماه گذشته بالغ بر 11000 هزار حلقه چاه جدید در استان مجهز به سیستم برق شده اند  که این رقم بیش از آمار 30 سال گذشته دراین بخش است .

ایشان با اشاره به سیاست وزارت نیرو دراین بخش و قدردانی از تلاش همکاران در امر حفاظت از آب زیر زمینی تأکید کرد با برق دار کردن چاه های کشاورزی هزینه کشاورزان در امر تولید کاهش و کنترل و نظارت بر منابع آب زیر زمینی نیز آسانتر دقیق تر  خواهد شد .

شایان ذکر است در استان مازندران حدود 69000 حلقه چاه مجاز عمیق و نیمه عمیق وجود دارد که سالانه حدود یک میلیارد متر مکعب آب از آنها استحصال و به مصرف شرب ،   کشاورزی و صنعت می رسد .

 

 


    قدردانی کشاورزان شهرهای بابل ، کیاکلا و بابلسر از مدیر عامل آب منطقه ای مازندران 1390/04/18
قدردانی کشاورزان شهرهای بابل ، کیاکلا و بابلسر از مدیر عامل آب منطقه ای مازندران

قدردانی کشاورزان شهرهای بابل ، کیاکلا و بابلسر از مدیر عامل آب منطقه ای مازندران

تعاونی توزیع آب بران مهر کیاکلا با ارسال لوح تقدیر و نصب پارچه در محل ورودی شرکت از زحمات بی دریغ دکتر طهماسبی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مازندران بخاطر رها سازی آب سد البرز (سد مخزنی مرحوم آیت ا... العظمی صالحی مازندرانی) برای کشاورزان منطقه بابل ، کیاکلا و بابلسر قدردانی بعمل آورند .

شایان ذکر است مناطق مذکور که همه ساله با کمبود شدید آب کشاورزی به ویژه در فصل گرما مواجه بودند برای اولین بار با رها سازی   آب از سد البرز مشکل آنها در سالجاری که یکی از سالهای کم آب می باشد بر طرف شده است.

 

 


    بازدید هیأت بانک جهانی از طرح جامع آب و خاک البرزمازندران 1390/04/15
بازدید هیأت بانک جهانی از طرح جامع آب و خاک البرزمازندران


بازدید هیأت بانک جهانی از طرح جامع آب و خاک البرزمازندران

 

هیأتی از بانک جهانی از طرح جامع آب و خاک البرز از جمله شبکه آبیاری و زهکشی این طرح بازدید و با مدیران واحدهای اجرایی این طرح در خصوص تسریع در روند اجرای پروژه و رفع مشکلات منابع مالی آن بخث و تبادل نظر کردند.

دراین بازدید ابتداء آقای آزاد نماینده بانک جهانی در منطقه خاورمیانه ، ضمن تشکر از شکیبایی عوامل اجرایی طرح بخاطر مشکلات مالی پروژه به ویژه انتقال وجه از سوی بانک جهانی از روند پیشرفت طرح ابراز خرسندی نمود و گفت : هدف از انجام این بازدید ایجاد تعامل و نظارت  بر روند اجرای طرح و اتخاذ تدابیر جهت تسریع دراجرای آن می باشد که امیدواریم با تجدید ساختاری که در روند اجرای پروژه از سوی طرفین ایجاد خواهد شد، این مهم محقق شود .

ایشان با اشاره به مدت زمان باقیمانده تا پایان اجرای طرح بر دستیابی به اهداف اصلی طرح  تأکید کرد و اظهار امیدواری نمود که بانک بتواند به تعهدات خود عمل نماید .

سپس آقای مهندس حسن عارف مشاور مدیر عامل آب منطقه ای مازندران و مدیر واحد اجرایی پروژه بانک جهانی آب منطقه ای مازندران طی گزارش کوتاه از اقدامات انجام شده طی 6 ماه گذشته تا کنون از روند اجرای طرح افزود : بحمدا... همکاری بسیار خوبی بین دو واحد اجرایی جهاد کشاورزی و آب منطقه ای مازندران وجود دارد و کارهای بسیار خوبی در زمینه نرم افزاری صورت گرفته در طی این مدت علی الرغم مشکلات فراوان از جمله محدودیت مالی سه قرارداد ابلاغ شد . پیمانکاران از توانایی بسیار خوبی در اجرا برخوردار هستند و این را نیز در عمل ثابت کردند .

ایشان با اشاره به تغییرات صورت گرفته شده در مقررات بانک جهانی در زمینه تضمین پیمانکاربر ضرورت اطلاع رسانی از سوی بانک تاکید کرد

مدیر واحد اجرایی پروژه بانک جهانی آب منطقه ای مازندران ضمن اشاره به ضرورت نگاه واقع بینانه به روند اجرای طرح و مشکلات اجرایی آن از سوی طرفین، سهم دولت جمهوری ایران را در این طرح 543 میلیون دلاری و سهم بانک را  80 میلیون دلاری اعلام نمود و افزود: تاکنون دولت جمهوری اسلامی در طرح جامع آب و خاک البرز 450 میلیون دلار و بانک جهانی 27 میلیون دلار سرمایه گذاری نمود لذا ما پیش از شما حساسیت داشته و خواهان تحقق اهداف پیش بینی شده  در این طرح به ویژه بهره برداری کامل از آن هستیم و لذاامیدواریم با جدیت و اراده ای که در تیم اعزامی بانک جهانی وجود دارد  بانک بتواند به تعهدات خود در موعد مقرر عمل نماید .

همچنین آقای مهندس عنایتی مدیرواحد اجرایی پروژه بانک جهانی جهاد کشاورزی مازندران نیز ضمن اشاره به اقدامات انجام شده از سوی آن سازمان از جمله ایجاد تشکل آب بران در محدوده طرح بر انجام به موقع تعهدات از سوی طرفین تأکید نمود و بادآور شد:  اگر مشکلات مالی بخصوص مباحث مربوط به انتقال وجه به موقع مرتفع نشود مشکلات اجتماعی طرح مضاعف  خواهد نمود .

 


    طی سه ماهه اول 1390 تعداد 4287 نفر از طرح های شرکت آب منطقه ای مازندران بازدید نمودند. 1390/04/12
طی سه ماهه اول 1390 تعداد 4287 نفر از طرح های شرکت آب منطقه ای مازندران بازدید نمودند.

طی  سه ماهه اول 1390 تعداد 4287 نفر از طرح های شرکت آب منطقه ای مازندران بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مازندران باهماهنگی بعمل آمده از سوی این دفتر تعداد 4287 نفر درقالب 87 گروه طی سه ماهه اول سال جاری از طرح های عمرانی. دردست اجرا و درحال بهره برداری این شرکت از جمله سدهای مخزنی ، انحرافی ، شبکه های آبیاری وزهکشی وطرح های آبرسانی بازدید بعمل آوردند .

این گروه هاکه متشکل از اقشار مختلف جامعه از جمله دانش آموزان ، دانشجویان ، اساتید ، کارگران ، کشاورزان وکارکنان دولت بوده اند از بخش های مختلف طرح ها بازدید ودرهر مرحله توضیحات لازم توسط کارشناسان مربوطه ارائه گردید.

شایان ذکر است دربین اقشار بازدیدکننده مذکور دانشجویان با  2395 نفر بیشترین بازدید را از تاسیسات آبی شرکت بعمل آورده وبیشترین بازدید انجام شده نیز اختصاص به سدهای شهید رجایی وسدالبرز داشته است

 


    سد های و شبکه های مازندران 1700 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند 1390/04/08
سد های و شبکه های مازندران 1700 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند

استاندار مازندران :

سد های و شبکه های مازندران 1700 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند

آقای مهندس سید علی اکبر طاهایی در گفتگو با شبکه استانی سیمای مازندران با بیان این مطب گفت : برای بهره برداری از سدهای در دست احداث نیاز به اعتباری بالغ بر 1700 میلیارد تومان می باشد که در سالجاری از محل اعتبارات ملی 170 میلیارد تومان برای این طرح ها اختصاص یافت .

ایشان با اشاره به سدها و شبکه های آبیاری در دست اجرای این استان از جمله کانال انتقال آب چالوس ، سد و شبکه هراز ، سد و شبکه  مرحوم حضرت آیت ا... صالحی مازندرانی ، سد و شبکه گلورد و همچنین طرح های آبرسانی به شهرهای ساری ، گروه الف و رامسر تصریح کرد : عمده  مشکلات اساسی این طرح ها کمبود اعتبارات است که اگر این روند ادامه یابد حداقل 10 الی 12 سال  طول می کشد تا این طرح ها به بهره برداری برسد لذا تقاضا کردیم در برنامه پنجم توسعه اعتبارات بخش آب استان بسیار پر رنگ تر دیده شود و آقای رئیس جمهور به این مهم در سفر سوم  نیز عنایت داشته و مقرر شد وزیر محترم نیرو کارگروهی رادر این زمینه تشکیل بدهد و در این خصوص تا کنون  با وزیر محترم نیرو گفتگو هایی داشته و پیگیری هایی صورت گرفت و در هفته گذشته جلسه ای  با حضور معاون اول محترم رئیس جمهور برگزار شد .

ایشان در پایان با اشاره به مشکلات آب شرب و زراعی به ویژه ر محدوده شهرهای گروه الف (بابل ، بابلسر ، فریدونکنار ، امیرکلا ، خزر شهر و روستاهای مسیر ) جویبار و محمود آباد اظهار امیدواری نمود با عنایتی که دولت در این بخش دارد انشاالله این مشکلات بزودی مرتفع گردد .

 

 


    سومین همایش پروژه های تحقیقاتی خاتمه یافته آب منطقه ای مازندران برگزار شد 1390/04/06
سومین همایش پروژه های تحقیقاتی خاتمه یافته آب منطقه ای مازندران برگزار شد

 

دراین همایش که بیش از یکصد نفر ازاساتید ، دانشجویان ، مدیران وکارشناسان آب ،  محیط زیست ، شیلات،  منابع طبیعی وعمران حضور داشتند. ابتداآقای مهندس حسینعلی زبردست مدیر مطالعات منابع آب شرکت آب منطقه ای مازندران ودبیر کمیته تحقیقات شرکت ضمن ارائه عملکرد این کمیته طی سال گذشته تعداد تحقیقات انجام شده را 48 مورد بر شمرد وافزود : هدف از برگزاری اینگونه همایش ها تقویت وترمیم ارتباط گسسته بخش آب استان با جامعه دانشگاهی وتحقیقاتی وحل مشکلات این بخش به روش علمی است که امیدواریم با این پژوهش ها که بیشتر جنبه کاربردی برای مجموعه آب استان دارد با حضور جمعی از محققین وخبرگان این رشته مورد بررسی قرار گرفته وکمیته را دراهداف که مدنظر دارد یاری نماید.

سپس تحقیقات انجام شده درزمینه پیش بینی دبی متوسط روزانه ورودی به مخزن سد شهید رجایی ساری با استفاده از شبکه عصبی مصنوعی ، ارائه راهکار مناسب جهت تصفیه پساب های خروجی از کارگاه های پرورش ماهی حاشیه رودخانه هراز وبررسی کمی وکیفی آلودگی رادیو اکتیو طبیعی وکاتیون های سنگین سرب وکادمیم ناشی از آبگرم لاویج چمستان از سوی آقایان مهندس مهدی گوران ، سید محمد حسینی وعسگرنعمتی مقدم محققین طرح های مذکور ارائه شد ودرپایان با طرح سئوال از سوی حاضرین نقاط ضعف وقوت پژوهش های انجام شده مورد بحث وتبادل نظر قرار گرفت

 


    یکی از کارشناسان آب منطقه ای مازندران رتبه اول رشته محیط زیست را کسب کرد . 1390/04/05
یکی از کارشناسان آب منطقه ای مازندران رتبه اول رشته محیط زیست را کسب کرد .

 

یکی از کارشناسان آب منطقه ای مازندران رتبه اول رشته محیط زیست را کسب کرد .

 

آقای مهندس مهر تاش قلی نژاد کارشناس مطالعات پایه منابع آب شرکت اب منطقه ای مازندران رتبه اول کنکور کارشناسی ارشد رشته علوم محیط زیست راکسب کرد .        نامبرده که فارغ التحصیل رشته زمین شناسی از دانشگاه تبریز است ودربخش آب زیر زمینی مطالعات پایه منابع آب فعالیت می کند درکنکور کارشناسی ارشد 90-89 شرکت وموفق به کسب رتبه اول رشته محیط زیست شد.

 


1 2 صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا