چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :9
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :493
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194428
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    تقسیم و توزیع آب در شبکه تجن قدردانی کشاورزان روستای تیرکلا را در پی داشته است . 1390/07/30
تقسیم و توزیع آب در شبکه تجن قدردانی کشاورزان روستای تیرکلا را در پی داشته است .

تقسیم و توزیع آب در شبکه تجن قدردانی کشاورزان روستای تیرکلا را در پی داشته است .

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران ، شورای اسلامی و جمعی از کشاورزان روستای تیر کلا ساری با ارسال نامه ای  به شرکت آب منطقه ای مازندران از کارکنانی که در امر تقسیم و توزیع آب در سد وشبکه تجن در سال زراعی 1390 تلاش وافری داشته اند و اراضی آنها علی الرغم کمبود بارش و آب از بحران خشکسالی نجات یافته است  قدردانی نمودند.

 

 


    بیش از 50 درصد از بسته های قراردادی آب منطقه ای مازندران به مشاوران بومی واگذارشد . 1390/07/16
بیش از 50 درصد از بسته های قراردادی آب منطقه ای مازندران به مشاوران بومی واگذارشد .

بیش از 50 درصد از بسته های قراردادی آب منطقه ای مازندران به مشاوران بومی واگذارشد .

آقای دکتر رمضان طهماسبی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با بیان این مطلب افزود : خوشبختانه طی سالهای اخیر خدمات فنی و مهندسی در بخش آب رشد و ارتقاء خوبی داشته و این امر سبب افزایش توانمندی نیروهای بومی و ایجاد اشتغال در منطقه شده است .

طهماسبی با اشاره به پیچیدگی سازه های آبی به ویژه احداث سده ها،  تصفیه خانه ها ، طراحی شبکه آبیاری و زهکشی و دیگر تأسیسات آبی و الزام قانون بر ارزیابی کیفی و فنی مشاور بر اساس روش فراخوان عمومی تصریح کرد : در این بخش ها نیز تلاش گردید تا زمینه مشارکت فعال مشاوران بومی در ساختارهای سازمانی مشاوران غیر بومی فراهم شود که بدین ترتیب نیز شاهد افزایش توانمندی و ارتقاء دانش فنی و مهندسی آنها خواهیم بود.

ایشان در پایان ضمن تشریح بخشی از قانون برگزاری مناقصات و آئین نامه خرید خدمات مشاور بر استفاده از خدمات مهندسی و مطالعات طرح ها و همچنین ایجاد بستر های مناسب با هدف ایجاد د رقابت کیفی برای ورود مشاوران بومی در عرصه طرحهای عمرانی استان و توسعه خدمات مشاوره تأکید نمود .
 


    سرمایه گذاری چینی ها در سد و نیروگاه برقابی هراز مازندران 1390/07/13
سرمایه گذاری چینی ها در سد و نیروگاه برقابی هراز مازندران

سرمایه گذاری چینی ها در سد و نیروگاه برقابی  هراز مازندران

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مازندران از سرمایه گذاری شرکت های چینی برای احداث سد و  نیروگاه آن خبر داد .

رمضان طهماسبی با اعلام اینکه برای احداث سد هراز حتی نیاز به یک ساعت کمک فنی خارجی نداریم ، اظهار داشت : احداث پروژه هایی به این عظمت پیش از انقلاب حتی به صورت یک نمونه هم وجود نداشته که تماما توسط نیروهای ایرانی احداث شوند.

وی با اشاره به پیچیدگی های احداث این سد تصریح کرد : به دلیل موقعیت و ساختار زمین شناسی ، این سد یکی از سدهای پیچیده کشور است که نمونه اش در استان وجود ندارد .

طهماسبی با بیان اینکه  تا کنون کشور های خارجی در ایران حدود  4 میلیارد دلار در بخش آب سرمایه گذاری  داشته اند  ، افزود : کشور چین به دلیل اهمیت و اهداف این سد از جمله تامین آب زراعی یکصد هزار هکتار و  تامین آب شرب یک میلیون نفر و همچنین ظرفیت خوب برقابی آمادگی خود را جهت سرمایه گذاری به مبلغ 206 میلیون یورو اعلام نمود .

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مازندران یاد آور شد : برای حضور سرمایه گذار خارجی مجوز شورای اقتصاد نیز صادر شده است .

طهماسبی در پایان اظهار امیدواری نمود با مشارکتی  که سرمایه گذاران خارجی در این طرح مهم خواهند نمود این شرکت بتواند  در سال آینده مقدمات عملیات اجرایی بدنه سد  آغاز نماید .
 


    نیازی اعتباری طرح های آب و برق در مازندران سالانه رقمی بین 700 الی 800 میلیارد تومان است . 1390/07/13
نیازی اعتباری طرح های آب و برق در مازندران سالانه رقمی بین 700 الی 800 میلیارد تومان است .

نیازی اعتباری طرح های آب و برق در مازندران سالانه رقمی بین 700 الی 800 میلیارد تومان است .

مدیران صنعت آب و برق مازندران در جلسه شورای هماهنگی و انسجام بخشی خود با بررسی وضعیت سرمایه گذاری در بخش آب و برق در سالهای اخیر بر بازگشت سرمایه و ارتقاء خدمات صنعت آب و برق در مازندران تاکید کردند .

در این جلسه آقای دکتر رمضان طهماسبی که ریاست این شورای را عهده دار است با اشاره نرخ هزینه سرانه پرداخت خدمات برای آب و برق در استان بر ارتقاء  کمیت وکیفیت خدمات در شرکت های تابعه و وابسته به وزارت نیرو در استان تاکید کرد .

ایشان میزان سرمایه گذاری دولت در بخش آب کشور 63000 میلیارد تومانی اعلام کرد و افزود : از این رقم فقط 3/2 درصد آن  یعنی 1500 میلیارد تومان در مازندران سرمایه گذاری شده که این رقم با توجه به شاخص جمعیت و آب که بالغ بر 5 درصد می باشد ناکافی است گرچه در سالهای اخیر جهت گیری نسبتا خوبی جهت جبران این عقب ماندگی صورت گرفته است .

آنگاه آقای مهندس افضلی مدیر عامل برق منطقه ای مازندران ضمن اشاره به ضرورت اطلاعات بین مجموعه صنعت آب و برق بر تعامل و همدلی بین مجموعه وزارت نیرو تاکید کرد و یاد آور شد مجموعه وزارت نیرو در بسیاری از زمینه ها از جمله در تشکیل این شورای در استان پیشرو بوده که بحمدا...  تشکیل این شورای نتایج بسیار خوبی برای  مردم و مجموعه وزارت نیرو داشته است .

سپس آقای مهندس جعفری مدیر عامل شرکت توزیع برق مازندران بر بهره گیری از توان و ظرفیت نیروهای انسانی  بخش آب وبرق جهت ارتقاء خدمات ،  سازماندهی و هدایت نیرو ی انسانی جهت افزایش کارایی ، مشارکت و بهر ه گیری از پیشنهادات نیر وهای  انسانی در سطح شرکت های تابعه و وابسته به وزارت نیرو در مازندران تاکید نمودند.

در ادامه آقای مهندس محمودی معاون  شرکت آب و فاضلاب استان نیاز اعتباری سالانه شرکت خود را 100 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود :  در این بخش سالانه در حدود 30 میلیارد تومان جهت ایجاد و اصلاح شبکه      سرمایه گذاری صورت می گیرد .

در پایان آقای دکتر خان محمدی رئیس مرکز علمی کاربردی صنعت آب و برق گزارشی از عمکرد این موسسه از   جمله اشتغال به تحصیل جذب 470 دانشجو در این مرکزوجذب دانشجو در دو رشته عمران آب و تکنولوژی برق برای اولین بار در این مرکز  خبر داد.

 


    80 درصد از مطالعات جامع مهندسی رودخانه غرب مازندران انجام شد . 1390/07/12
80 درصد از مطالعات جامع مهندسی رودخانه غرب مازندران انجام شد .

80 درصد از مطالعات جامع مهندسی رودخانه غرب مازندران انجام شد .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در جلسه کارگروه سیل استان مازندران با بیان این مطلب با اشاره به وقوع سیلاب های مکرر در غرب مازندران بر آزاد سازی بستر و حریم رودخانه ها تاکید و تصریح نمود : اگر حریم و بستر رودخانه های ما آزاد باشد میزان خسارات سیل بسیار تقلیل و اندک خواهد بود .

رئیس کارگروه سیل استان با اشاره به نقش عوامل انسانی در تشدید سیلاب تصریح کرد : برای کنترل و مدیر یت این پدیده طبیعی ابتدا باید متناسب با هر منطقه آن را مطالعه کرد و شناخت آنگاه با آگاهی رسانی و ارتقاء فرهنگ عمومی و همچنین اجرای طرح های اضطراری آن را مدیریت و کنترل نمود .

آقای دکتر طهماسبی افزود : یکی از شروط مهم در مدیریت و کنترل سیلاب بر خورداری اعضای کارگروه از ادبیات و باور مشترک در زمینه سیلاب است اگر هر یک از اعضای کارگروه که نمایندگان دستگاه اجرایی هستند به یک فهم مشترک در این زمینه برسند قطعا می توانند در پیشگیری و کنترل این پدیده طبیعی نقش مهمی را ایفا نمایند .

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در پایان با اشاره به مطالعات انجام شده از سوی این شرکت در زمینه سیل اخیر کلاردشت بر اجرای طرح پایلوت در زمینه کنترل سیلاب در منطقه رودبارک کلاردشت تاکید و خواستار اجرای بیمه سیل بر اساس پهنه بندی آن شد .

شایان ذکر است در این جلسه که 11 نفر از اعضای کارگروه حضور داشتند مشاور طرح جامع مطالعات مهندسی رودخانه های  غرب مازندران گزارشی از مطالعات انجام شده در زمینه سیل کلاردشت و نتایج آن را به اطلاع اعضای کارگروه رساند .


 


    ابراز رضایت هیات اعزامی بانک توسعه اسلامی از سرمایه گذاری درشبکه گلورد مازندران 1390/07/09
ابراز رضایت هیات اعزامی بانک توسعه اسلامی از سرمایه گذاری درشبکه گلورد مازندران

ابراز رضایت هیات اعزامی بانک توسعه اسلامی از سرمایه گذاری درشبکه گلورد مازندران

یک هیات از بانک توسعه اسلامی دربازدید 2روزه خود از شبکه آبیاری وزهکشی گلورد نکا  از روند پیشرفت این طرح ابراز رضایت کرد.

این هیات که به سرپرستی آقای دکتر شهزاد اکرم جهت بررسی روند پیشرفت طرح شبکه آبیاری وزهکشی گلورد نکا به ایران سفر کرده بود ابتدا جلسه ای  باعوامل اجرایی شبکه گلورد از جمله مدیر عامل آب منطقه ای مازندران برگزار نمودند که در این جلسه آقای دکتر طهماسبی ضمن تشریح سیمای شبکه گلورد از جمله تامین آب زراعی 30 هزار هکتار از اراضی دشت نکا وبهشهر واتمام بخشهای از این طرح از جمله دوسد انحرافی شاهبند ونکا رود وکانالهای  نواحی 1 و3  این طرح پیشرفت کل طرح را بالغ بر 56 درصد اعلام کرد وافزود : این طرح مطابق با برنامه زمانبندی بانک توسعه اسلامی درحال اجراست

طهماسبی تصریح کرد : تاکنون بانک توسعه اسلامی از 7/38 میلیون یوروتسهیلاتی که برای  این طرح در نظر گرفته بود  حدود 20میلیون یورو (معادل 50 درصد ) از تسهیلات مذکور را اختصاص داده وطرح مذکور هم  اکنون بیش از 50 درصد پیشرفت دارد. وما امید واریم با تعامل وهمکاری که بین بانک توسعه اسلامی واین شرکت وجود دارد این طرح دربرنامه زمانبندی خود به اتمام برسد .

سپس آقای دکتر شهزاد اکرم سرپرست هیات اعزامی ضمن ابراز خرسندی از روند پیشرفت شبکه آبیاری وزهکشی این طرح اظهار امیدواری نمود مابقی تسهیلات باقی مانده انشاا... درموعد مقرر تخصیص خواهد یافت وبانک توسعه اسلامی دراین زمینه براساس قرارداد به تعهدات خود عمل خواهد نمود .

شایان ذکر است این هیات درطی 2 روز اقامت خود درمازندران از بخشهای مختلف این طرح از جمله سد انحرافی شاهبند ، واحدهای عمرانی 1 ، 3 ، 4، و5 این طرح بازدید ودرهر مرحله توضیحات لازم توسط مدیر طرح ارائه وبه سئوالات هیات پاسخ گفته شد.

 


    محکومیت 50 میلیون ریالی یکی از برداشت کنندگان غیر مجاز شن و ماسه در نوشهر 1390/07/05
محکومیت 50 میلیون ریالی یکی از برداشت کنندگان غیر مجاز شن و ماسه در نوشهر

محکومیت 50 میلیون ریالی یکی از برداشت کنندگان غیر مجاز شن و ماسه در نوشهر

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران با پیگیری امور منابع آب نوشهر یکی از برداشت کنندگان غیر مجاز در شهرستان نوشهر که اقدام به برداشت شن و ماسه از رودخانه تسکاتک نوشهر نموده بود به استناد ماده 690 قانون مجازات اسلامی از سوی شعبه 103 دادگاه جزایی شهرستان نوشهر به پرداخت پنج میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد .

شایان ذکر است رودخانه ها و حریم و بستر آن بخشی از انفال عمومی محسوب شده و رویکرد ی که شورای حفظ حقوق بیت المال در سالهای اخیر بویژه در زمینه رودخانه ها داشته میزان تخلفات در این زمینه حدود 80 درصد کاهش یافته و محکومیت افراد متخلف نیز بیش از 300 درصد افزایش یافته است .

 


    بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی باید دراولویت برنامه های بخش بهره برداری از منابع آب قرار گیرد 1390/07/05
بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی باید دراولویت برنامه های بخش بهره برداری از منابع آب قرار گیرد

بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی باید دراولویت برنامه های بخش بهره برداری از منابع آب قرار گیرد

آقای موسی نامدار معاون بهره برداری شرکت آب منطقه ای مازندران با بیان این مطلب درجمع مدیران وکارشناسان امورات منابع آب شهرهای مازندران گفت : طی سالهای اخیر خوشبختانه رویکرد بسیار خوبی از سوی وزارت نیرو به ویژه دربخش حفاظت از آب های زیر زمینی وسطحی اتخاذ شد ، وامروز ما شاهد یک تغییرات اساسی دراین زمینه هستیم . وهمکاران مادرمازندران اقدامات خوبی را انجام داده اند وامروز به فضل الهی بیش از 80 درصد از مشکلات ما دراین زمینه مرتفع شده است .

ایشان با تاکید بر حضور فعال نیروهای بهره برداری درفرایند مطالعه واجرای طرح های عمرانی بخش آب به ویژه احداث سدها وشبکه های آبیاری تصریح کرد اگر همکاران این بخش بتوانند تعامل وهمکاری مناسبی را با عوامل اجرایی طرح ها از جمله مشاور ، پیمانکار وهمکاران بخش طرح وتوسعه داشته باشند قطعاً درزمان بهره برداری از این طرح که مسئولیت آن با مدیران وکارشناسان بهره برداری است مشکلات به حداقل ممکن تقلیل خواهد یافت .

معاون بهره برداری آب منطقه ای مازندران درادامه ضمن قدردانی از تلاش همکاران دروصول حقوق دولتی بر شفاف سازی صورت وضعیت ها ی بهره برداری ، ارتقاء سطح کیفی نیروهای انسانی ، بهره گیری از ظرفیت های منطقه ای جهت حل مشکلات اجتماعی واعتباری طرح وبرنامه های شرکت تاکید کرد .

آقای نامدار درپایان اقدامات انجام شده جهت تعیین تکلیف چاه های فعال فاقد پروانه را بسیار مثبت ارزیابی کرد واظهار امیدواری نمود با مراجعه ای که ذینفعان جهت ثبت نام به دفاتر پیشخوان دولت درسراسر استان خواهند نمود این شرکت بتواند درمهلت تعیین شده که حدود 2 سال از تصویب این قانون است نسبت به تعیین تکلیف اینگونه چاه ها دراستان اقدام نماید.

 


« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا