چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :9
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :498
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194433
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    730 قطعه آب بندان سنتی بعلت کمبود آب کشاورزی در مازندران احداث شد 1390/08/30
730 قطعه آب بندان سنتی بعلت کمبود آب کشاورزی در مازندران احداث شد

730 قطعه آب بندان سنتی بعلت کمبود آب کشاورزی در مازندران احداث شد

آقای دکتر طهماسبی در جمع بازنشستگان آب منطقه ای مازندران با اشاره به نیاز مازندران به 2 میلیارد متر مکعب حجم مخزن ذخیره آب برای تأمین آب کشاورزی و شرب گفت : گر چه در کشور تا کنون حدود 500 سد با حجم مخزن 43 میلیارد متر مکعب احداث شده است ام ا سهم مازندران کمتر از 350 میلیون متر مکعب می باشد یعنی کمتر از    درصد حجم کل می باشد و ما امیدواریم با جهت گیری بسیار خوبی که از جهت اعتباری برای طرحهای آب مازندران در سالهای اخیر از سوی دولت اتخاذ شده و به رده سوم کشور ارتقاء یافته این کمبود سرمایه گذاری که حدود هزار میلیارد تومان است طی دو برنامه آینده جبران شود .

وی تصریح کرد : در طی 30 سال انقلاب اسلامی بیش از 3 برابر حکومت 57 ساله رژیم پهلوی آب مهار شده است که این یکی از دستاور های انقلاب در بخش آب است و در سایه تلاش نیروهای پرتلاش و مؤمن این کشور که بسیاری از آنها امروز به افتخار بازنشستگی نائل شده اند و شما نیز دراین کار بزرگ سهیم و پایه گذار آن بودید حاصل شد و امیداریم نسل های جدید انقلاب نیز بتوانند همچون نیروهای گذشته و حتی با توان بیشتر در سازندگی این مرز و بوم نقش ایفاء کند.

آنگاه تعدادی از بازنشستگان ضمن قدردانی از توجه شرکت به نیروهای بازنشسته از روند پیشرفت سد گلورد که امروز بیش از 46 درصد از عملیات اجرایی آن انجام شد ابراز خرسندی نموده و آمادگی خود را برای مشارکت و همکاری با مجموعه آب مازندران به جهت تعلقی که به این شرکت دارند اعلام نموده و خواستار تداوم این گونه برنامه های مفید برای بازنشستگان و خانواده های آنها شدند .

 

 


    در مازندران سالانه برای 5 الی 10 هزار هکتار از اراضی ، شبکه آبیاری و زهکشی مدرن احداث می شود 1390/08/30
در مازندران سالانه برای 5 الی 10 هزار هکتار از اراضی ، شبکه آبیاری و زهکشی مدرن احداث می شود

در مازندران سالانه برای 5 الی 10 هزار هکتار از اراضی ، شبکه آبیاری و زهکشی مدرن احداث می شود

آقای دکتررمضان طهماسبی با بیان این مطلب گفت : تا کنون در مازندران در پائین 10 سد در دست بهره برداری در طی 10 سال گذشته 60 هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی احداث شد ،که در نظر داریم این رقم را دو برابر افزایش دهیم .

ایشان با اشاره به اجرای شبکه گلورد ،البرز ،هراز و کانال انتقال آب چالوس تصریح کرد : با بهره برداری این طرحها اراضی تحت پوشش ،شبکه آبیاری مدرن این استان به رقم 270 هزار هکتار خواهد رسید که امید واریم تا سال 1400 این مهم محقق شود.

به گفته طهماسبی از مجموع منابع و اعتباری که دولت در اختیار بخش آب استان قرار داده بیش از یک سوم به شبکه آبیاری و زهکشی اختصاص یافته که این رقم در سال جاری نزدیک به 630 میلیارد ریال می باشد.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت احداث شبکه آبیاری و زهکشی به ویژه در نوار ساحلی مازندران احداث آن را موجب ارتقاء کیفیت خاک و صرفه جویی در مصرف آب به میزان 1500 متر مکعب در هر هکتار بیان نمود که این امر در صورت بهره برداری از 270 هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی مدرن سالانه حدود 500 میلیلرد تومان ارزش افزوده خواهد داشت .

 


    سادات شرکت آب منطقه ای مازندران تجلیل شد. 1390/08/25
سادات شرکت آب منطقه ای مازندران تجلیل شد.

سادات شرکت آب منطقه ای مازندران تجلیل شد.

همزمان با جشن عید غدیر خم مراسم ویژه ای جهت تجلیل از کارکنان سادات شرکت آب منطقه ای مازندران برگزارشد.

این مراسم که در صبح روز چهارشنبه بیست و پنجم آبان ماه در محل نمازخانه شرکت کلیه کارکنان انجام شد . آقای دکتر طهماسبی ضمن تبریک این ایام خجسته زنده نگه داشتن ایام غدیر را امری واجب و ضروری دانست و تصریح کرد و نسل ها ست و ما امیدواریم  با گرامیداشت این روز و یادو خاطره شهدا که اطاعت خاص از ولایت داشته اند پیرو ولایت باشیم .

 

 


    سد گلورد برای افتتاح نیازمند 90 میلیارد تومان اعتبار است 1390/08/23
سد گلورد برای افتتاح نیازمند 90 میلیارد تومان اعتبار است

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران :

سد گلورد برای افتتاح نیازمند 90 میلیارد تومان اعتبار است

دکتررمضان طهماسبی در بازدید از سد گلورد نکا درگفتگو با خبر نگار ان اظهار داشت :  ماهیانه در سد گلورد  فعالیتی به ارزش یک ونیم میلیارد تومان  انجام می شود   یعنی ما هر ماهه در این طرح یک ونیم میلیارد تومان  سرمایه گذاری می نمائیم .وی میزان پیشرفت طرح را ً 45 درصد  اعلام کرد و گفت تا کنون جهت اجرای این طرح 40 میلیارد  تومان هزینه شده است.

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران افزود : تا پایان کار 90 میلیارد تومان دیگر اعتبار برای احداث این سد نیاز است  که امید واریم تا دوتاسه سال آینده اعتبار مورد نیاز  اختصاص یابد و عملیات اجرایی به اتمام برسد .

ایشان تصریج کرد  : با ساخت وآبگیری این سد ، 25 هزار اراضی شالیزاری این منطقه مشروب می شود که از این مقدار اکنون تنها 10 هزار هکتار زیر کشت آبی بوده که با کمبود آب مواجه هستند  و مابقی یعنی 15 هزار هکتار کشت دیم است که با تامین آب این اراضی در هر هکتار آن سالانه حدود 4 میلیون تومان افزایش درآمد ایجاد می شود .

وی میزان افراد بهر ه مند از این طرح را   20000 خانوار بیان داشت   که با آبگیری سد گلورد سطح زندگی آنها بهبود  و مشکلات تامین آب اراضی آنها مرتفع می شود

به گفته طهماسبی ، درصورت اختصاص مناسب اعتبارات ، این سد درسال 93 آبگیری می شود .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران ، یاد آورشد : سد گلورد ، از جمله سدهای محدودی است که شبکه به موازات سد در دست اجراست بطوریکه میزان پیشرفت آن حدود 10 درصد جلوتر است

وی با اشاره به بازدید نمایندگان بانک جهانی وبانک توسعه اسلامی از سد و شبکه  البرز وگلورد ، اظهار داشت : نمایندگان مذکور از روند ساخت این پروژه ها اعلام  رضایت نموده  واین پروژه ها  را درحد عالی وخوب ارزیابی کردند.

 

 


    در دهه 80 حدود 7000 میلیارد ریال در بخش آب در مازندران سرمایه گذاری شد 1390/08/17
در دهه 80 حدود 7000 میلیارد ریال در بخش آب در مازندران سرمایه گذاری شد

در دهه 80 حدود 7000 میلیارد ریال در بخش آب در مازندران  سرمایه گذاری شد

رمضان طهماسبی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مازندران در چهارمین همایش توانمند سازی پیمانکاران و مشاوران بومی استان گفت : در سال های 81 تا 89 ، 6 هزار و 930 میلیاردریال در صنعت آب مازندران سرمایه گذاری شد .

وی اظهار داشت : از سال 85 تا کنون 602 قرارداد برای اجرای طرح های مختلف آب مازندران به امضاء رسید که از این تعداد 521 طرح توسط پیمانکاران و مشاوران بومی استان اجرا شد .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای این طرح را 6 هزار و 700 میلیون ریال ذکر کرد و افزود : با بررسی های صورت گرفته حدود 25 درصد از این میزان اعتبار را پیمانکاران بومی استان جذب کردند .

طهماسبی بیان کرد : با بررسی های صورت گرفته 82 درصد از آب های استحصالی مازندران در بخش کشاورزی و 10 درصد در بخش آشامیدنی و مابقی در بخش صنعت و خدمات  مورد استفاده قرار می گیرد .

وی ادامه داد : سالانه800 میلیون متر مکعب آب در سدها و آب بندان های این استان ذخیره می شود که در نظر است با برنامه ریزی و طرح های در دست اقدام این مقدار تا پایان برنامه پنجم توسعه به 2 میلیارد متر مکعب افزایش یابد .

طهماسبی خاطر نشان کرد : با توجه به ظرفیت های موجود در مازندران امکان ذخیره آب به میزان 4 میلیارد متر مکعب وجود دارد .

وی افزود : برای حفاظت از منابع آبی استان در چند سال اخیر تلاش های زیادی صورت گرفته است . و تعداد قرار داد منعقده  در طی 5 سال گذشته گویای بخشی از این تلاش در بخش آب است

 


    سیل موجب تخریب 4 آب بندان و 45 سردهنه سنتی در منطقه نور شد 1390/08/17
سیل موجب تخریب 4 آب بندان و 45 سردهنه سنتی در منطقه نور شد

سیل موجب تخریب 4 آب بندان و 45 سردهنه سنتی در منطقه نور شد

بارش شدید باران  در روز های یکشنبه و دوشنبه ( 15 و 16 آبان )، سبب وقوع سیل شدید در شهرستان گردشگرپذیر نور شد.

سیل بخش های عمده ناحیه مرکزی شهر نور را درنوردید و سبب خسارات سنگین به تاسیسات زیربنایی، مسکونی و اداری شهروندان شد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران   به نقل از آقای مهندس موسوی مدیر امور آب نور و رویان سیل موجب تخریب 45 سردهنه سنتی   و 4 آب بندان منطقه از جمله آب بندان زنجیره ای امیر آباد   و آب بندان غرب نور و آب بندان عباسا نور شده  است.

این گزارش حاکی است عمده تخریب مربوط به دو رودخانه حاجی ماهرو و شامیرود بوده که در بالادست نور به پیوسته و بعد از عیور از شهر نور وارد دریا  می شوند .

موسوی  میزان بارندگی در این حوزه را طی دو روز گذشته بالغ بر 110 میلی متر و حجم سیلاب را بالغ بر 50 متر مکعب بر ثانیه اعلام کرد  و افزود :  هم اکنون کلیه امکانات این شرکت و پیمانکاران طرف قرارداد  این شرکت  در تلاش هستند تا از خسارات بیشتر سیل جلوگیری نمایند .

هچنین بر اثر طغیان رودخانه ها در شهر ستان نوشهر بند انحرافی آب بندانک نوشهر نیز تخریب شد

 

 


    کمک حدود 37 میلیون ریال کارکنان آب منطقه ای مازندران به مردم سومالی 1390/08/12
کمک حدود 37 میلیون ریال کارکنان آب منطقه ای مازندران به مردم سومالی

کمک حدود 37 میلیون ریال کارکنان آب منطقه ای مازندران به مردم سومالی

 

کارکنان شرکت آب منطقه ای مازندران در یک اقدام خداپسندانه حدود 37 میلیون کمک نقدی خود را به مردم قحطی زده سومالی اهداء نمودند.

این کمک که در اختیار جمعیت هلال احمر استان مازندران قرار گرفت تا به دست مردم فقیر و قحطی زده سومالی برسد مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ضمن اعلام وصول فیش واریزی از مدیریت و کارکنان آب منطقه ای مازندران قدردانی نمود.

 


    در مازندران امکان ذخیره آب به میزان 4 میلیارد متر مکعب وجود دارد 1390/08/09
در مازندران امکان ذخیره آب به میزان 4 میلیارد متر مکعب وجود دارد

در مازندران امکان ذخیره آب به میزان 4 میلیارد متر مکعب وجود دارد

آقای دکتر رمضان طهماسبی بابیان این مطلب درگفتگو با واحد خبر گفت : درحال حاضر حجم ذخیره آب سدها وآب بندان ها دراستان 800 میلیون متر مکعب است که در نظر داریم این رقم را درپایان برنامه پنجم به 2 میلیارد متر مکعب برسانیم

طهماسبی از 3 سد هراز وگلورد وچالوس به عنوان طرح مهم توسعه منابع آب درمازندران یادکرد وافزود: این طرح ها از پیشرفت مناسبی برخوردار بوده وما امیدواریم درسال 91 به بعد یکی پس از دیگری وارد مدار بهره برداری شوند .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با اشاره به اهمیت منابع آب زیر زمینی، سهم آب زیر زمینی درتامین آب استان را حدود یک سوم اعلام نمود وگفت : تلاش زیادی جهت حفاظت از این منابع از لحاظ کمی وکیفی در سال های اخیر شده واین شرکت دراین راستا علاوه بر ساماندهی شرکت های حفاری وصدورپروانه برای آنها از بهره برداری 400 حلقه چاه غیر مجاز جلوگیری نمود.

ایشان درپایان با اشاره به نقش 1800 سردهنه زراعی استان درتامین آب زراعی بر مدرن نمودن این سردهنه ها  ونصب تجهیزات اندازه گیری آب بر روی آنها تاکید نمود.

 

 


    بازدید تعدادی از شرکت کنندگان خارجی بیست ویکمین گنگره بین المللی آبیاری وزهکشی از تاسیسات آبی مازندران 1390/08/04
بازدید تعدادی از شرکت کنندگان خارجی بیست ویکمین گنگره بین المللی آبیاری وزهکشی از تاسیسات آبی مازندران

بازدید تعدادی از شرکت کنندگان خارجی بیست ویکمین گنگره بین المللی آبیاری وزهکشی از تاسیسات آبی مازندران

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مازندران تعداد25 نفر از اعضای کمیته بین المللی آبیاری وزهکشی( IC I D)که عمدتاً از کشور استرالیا ، تانزانیا ، مصر ، هند ، بنگلادش ونیجر بودند درقالب تورفنی وتفریحی از تاسیسات آبی مازندران از جمله سد شهید رجایی ساری وسد قدیمی عباس آباد بهشهر وهمچنین مناطق دیدنی وگردشگری سوادکوه ، فریم ساری وغرب مازندران بازدید بعمل آوردند.

این بازدید که به مدت 2 روز به طول انجامید تعدادی از شرکت کنندگان درمصاحبه با خبر نگار واحد خبر سیما ضمن ابراز شگفتی از توانمندی ایرانیان دراحداث سازهای بلند آبی از سد قدیمی عباس ومجموعه آن به عنوان نماد توانمندی گذشته ایرانیان وسد شهید رجایی به عنوان نماد توانمندی جدید ایرانیان دربخش مهندسی آب یاد کردند. وافزودند، این سد ها علاوه بر آن درمحل بسیار مناسب وبه شیوه بسیار فنی اجراشده اند وبه خاطر واقع شدن درمنطقه بسیار زیبای مازندران از جذابیت فوق العاده ای بر خوردار هستند. همچنین این گروه درپایان برنامه خود نشستی را با مدیران آب منطقه ای برگزار نموده که دراین نشست آقای دکتر رمضان طهماسبی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با اشاره به جایگاه ایران درصنعت سد سازی درجهان گفت : دولت جمهوری اسلامی ایران درسه دهه گذشته سرمایه گذاری بسیار کلانی را دربخش آب انجام داد بطوریکه میزان اراضی آبی مااز سه میلیون هکتار به 9 میلیون هکتار افزایش یافت ودراین زمینه درجایگاه ششم جهان قرار داریم .

ایشان حجم سالانه ریزش جوی مازندران را حدود 16 میلیارد متر مکعب اعلام کرد که از این مقدار حدود 5 میلیارد متر مکعب به عنوان آب سطحی وحدود 2 میلیارد

 

متر مکعب به عنوان آب زیر زمینی بوده ومابقی تبخیر می شود، که از این مقدار تجدیدشونده حدود 50 درصد برای 360 هزار هکتار مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران حجم ذخیره آب استان را حدود 800 میلیون متر مکعب بیان نمود وتصریح کرد از این مقدار حدود 400 میلیون متر مکعب از طریق سدها و400 میلیون متر مکعب از طریق آب بندانها ذخیره ودر فصل زراعی مورد استفاده قرار می گیرد.

آقای دکتر طهماسبی با اشاره به وضعیت مطلوب منابع آب وخاک در مازندران از برنج ، گلزا ، کیوی ، مرکبات وگل وگیاه به عنوان مهمترین محصولات کشاورزی یاد کرد وافزود: حدود یک سوم جمعیت درمازندران دربخش کشاورزی اشتغال داشته وآب نقش کلیدی دراقتصاد کشاورزی آنها دارد.

 

 


    بازدید تعدادی از شرکت کنندگان خارجی بیست ویکمین گنگره بین المللی آبیاری وزهکشی از تاسیسات آبی مازندران 1390/08/04
بازدید تعدادی از شرکت کنندگان خارجی بیست ویکمین گنگره بین المللی آبیاری وزهکشی از تاسیسات آبی مازندران

بازدید تعدادی از شرکت کنندگان خارجی بیست ویکمین گنگره بین المللی آبیاری وزهکشی از تاسیسات آبی مازندران

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مازندران تعداد25 نفر از اعضای کمیته بین المللی آبیاری وزهکشی( IC I D)که عمدتاً از کشور استرالیا ، تانزانیا ، مصر ، هند ، بنگلادش ونیجر بودند درقالب تورفنی وتفریحی از تاسیسات آبی مازندران از جمله سد شهید رجایی ساری وسد قدیمی عباس آباد بهشهر وهمچنین مناطق دیدنی وگردشگری سوادکوه ، فریم ساری وغرب مازندران بازدید بعمل آوردند.

این بازدید که به مدت 2 روز به طول انجامید تعدادی از شرکت کنندگان درمصاحبه با خبر نگار واحد خبر سیما ضمن ابراز شگفتی از توانمندی ایرانیان دراحداث سازهای بلند آبی از سد قدیمی عباس ومجموعه آن به عنوان نماد توانمندی گذشته ایرانیان وسد شهید رجایی به عنوان نماد توانمندی جدید ایرانیان دربخش مهندسی آب یاد کردند. وافزودند، این سد ها علاوه بر آن درمحل بسیار مناسب وبه شیوه بسیار فنی اجراشده اند وبه خاطر واقع شدن درمنطقه بسیار زیبای مازندران از جذابیت فوق العاده ای بر خوردار هستند. همچنین این گروه درپایان برنامه خود نشستی را با مدیران آب منطقه ای برگزار نموده که دراین نشست آقای دکتر رمضان طهماسبی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با اشاره به جایگاه ایران درصنعت سد سازی درجهان گفت : دولت جمهوری اسلامی ایران درسه دهه گذشته سرمایه گذاری بسیار کلانی را دربخش آب انجام داد بطوریکه میزان اراضی آبی مااز سه میلیون هکتار به 9 میلیون هکتار افزایش یافت ودراین زمینه درجایگاه ششم جهان قرار داریم .

ایشان حجم سالانه ریزش جوی مازندران را حدود 16 میلیارد متر مکعب اعلام کرد که از این مقدار حدود 5 میلیارد متر مکعب به عنوان آب سطحی وحدود 2 میلیارد

 

متر مکعب به عنوان آب زیر زمینی بوده ومابقی تبخیر می شود، که از این مقدار تجدیدشونده حدود 50 درصد برای 360 هزار هکتار مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران حجم ذخیره آب استان را حدود 800 میلیون متر مکعب بیان نمود وتصریح کرد از این مقدار حدود 400 میلیون متر مکعب از طریق سدها و400 میلیون متر مکعب از طریق آب بندانها ذخیره ودر فصل زراعی مورد استفاده قرار می گیرد.

آقای دکتر طهماسبی با اشاره به وضعیت مطلوب منابع آب وخاک در مازندران از برنج ، گلزا ، کیوی ، مرکبات وگل وگیاه به عنوان مهمترین محصولات کشاورزی یاد کرد وافزود: حدود یک سوم جمعیت درمازندران دربخش کشاورزی اشتغال داشته وآب نقش کلیدی دراقتصاد کشاورزی آنها دارد.

 

 


« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا