چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :11
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :439
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194374
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    کمک 740 هزار ریالی کارکنان امور آب آمل به جشن نیکوکاری 1390/12/24
کمک 740 هزار ریالی کارکنان امور آب آمل به جشن نیکوکاری

کمک 740 هزار ریالی کارکنان امور آب آمل به جشن نیکوکاری

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران به کارکنان امور منابع آب آمل و محمود آباد در یک اقدام خدا پسندانه همزمان با فرا رسیدن سال نو در جشن نیکوکاری کمیته امداد حضرت امام  (ره) شهرستان آمل مشارکت نموده و مبلغ 740 هزا ریال کمک نقدی نمودند.

 

 


    کسب رتبه برتر آب منطقه ای مازندران دراجرای طرح داناب 1390/12/22
کسب رتبه برتر آب منطقه ای مازندران دراجرای طرح داناب

کسب رتبه برتر آب منطقه ای مازندران دراجرای طرح داناب

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران طی 2 مرحله ارزیابی انجام شده از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران ، شرکت آب منطقه ای مازندران حائز رتبه برتر دراجرای طرح داناب شد. این طرح ملی که برای اولین باردرتمام استانها ی کشور درسطح دانش آموزان متوسطه راهنمایی  دردست اجراست آنها را با اهمیت آب ومسائل وکمیت وکیفیت آن آشنا واز مشارکت دانش آموزان وخانواده های آنها درامر حفاظت وبهره برداری از منابع آب بهر می گیرد.

 

 


    قدردانی از همکاران امور منابع تنکابن بخاطر تعیین حد نهایی بستر سیلابی رودخانه های منطقه 1390/12/22
قدردانی از همکاران امور منابع تنکابن بخاطر تعیین حد نهایی بستر سیلابی رودخانه های منطقه

 

قدردانی از همکاران امور منابع تنکابن بخاطر تعیین حد نهایی  بستر سیلابی رودخانه های منطقه

 به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران آقای دکتر طهماسبی طی نامه ای از آقایان اصغری واوسری ، حمید رضا افقی خیرا... خان آرمونی ، عیسی امینی نیا به خاطر تعیین حد نهایی بستر سیلابی رودخانه های محدوده امور تشکر و قدردانی نمود.

 

 

 


    طرح ملی دانش آموزی نجات آب در بیش از 1000 مدرسه استان مازندران افتتاح شد 1390/12/21
طرح ملی دانش آموزی نجات آب در بیش از 1000 مدرسه استان مازندران افتتاح شد
طرح ملی دانش آموزی نجات آب در بیش از 1000 مدرسه استان مازندران افتتاح شد

این مراسم که با نواختن صدای زنگ نجات آب و بخش همزمان (زنده) آن از رادیو طبرستان در کلیه مدارس آغاز شد . آقای دکتر رمضان طهماسبی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران طی پیام رادیویی ضمن تشریح اهمیت آب در مازندران به بیان اهداف این طرح به ویژه مشارکت دانش آموزان در حفظ و حراست از منابع آب پرداخت .

 


    تامین آب شرب 7 / 1 میلیون نفر از جمعیت مازندران از طریق سد هراز 1390/12/20
تامین آب شرب 7 / 1 میلیون نفر از جمعیت مازندران از طریق سد هراز

تامین آب شرب 7 / 1 میلیون نفر از جمعیت مازندران از طریق سد هراز

آقای مهندس محمد حاج رسولیها مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به اهمیت سد هراز در تامین آب زراعی 96 هزار هکتار از دشت بزرگ هراز و تامین آب شرب 7/1 نفر از جمعیت مازندران گفت : اعتبار عمومی موجود پاسخگوی نیاز مالی این طرح نیست لذا باید برای حل مشکل مالی این طرح از روش های گوناگون از جمله فایناس استفاده کنیم .

 


    آقای مهندس حاج رسولیها : سد مخزنی گلورد انشا الله درسال 1393 به اتمام می رسد 1390/12/18
آقای مهندس حاج رسولیها : سد مخزنی گلورد انشا الله درسال 1393 به اتمام می رسد

آقای مهندس حاج رسولیها : سد مخزنی گلورد انشا الله درسال 1393 به اتمام می رسد

آقای مهندس حاج رسولیها در بازدید از سد گلورد با بیان این مطلب گفت خوشبختانه درسال های اخیر اقدامات خوبی دراین سد انجام شد وما شاهد پیشرفت 50 درصدی این سد هستیم ایشان با تاکید برمسائل ومشکلات اعتباری طرح وبا توجه به مسائل اجتماعی تاکید وتسریع نمود باید تلاش کنیم وبا بهره گیری از ظرفیت های کامل استانی ومطابق با برنامه زمانبندی سد طرح را هرچه زود تر به اتمام برسانیم ایشان با اشاره به اهمیت این سد درتامین آب زراعی دشت نکا وبهشهر

 


    دومین کارگاه آموزشی توجیهی طرح داناب در مازندران برگزار شد . 1390/12/16
دومین کارگاه آموزشی توجیهی طرح داناب در مازندران برگزار شد .

دومین کارگاه آموزشی توجیهی طرح داناب در مازندران برگزار شد .

این کارگاه که به مدت یک روز در سالن اجتماعات آب منطقه ای مازندران برگزار شد. ابتدا آقای موسی نامدارمعاون بهره برداری شرکت طی سخنانی با اشاره به ارزش و اهمیت آب در فرهنگ دینی و ملی این سرزمین  ، به کمیت وکیفیت آب در جهان پرداخت و افزود : گرچه دوسوم از کره خاکی را آب فرا گرفته ولی فقط 3 درصد از این آب شیرین است که از این 3 درصد فقط یک درصد آن قابل استحصال و ما بقی به صورت یخ در مناطق قطبی می باشد.

ایشان با اشاره به رشد روز افزون جمعیت در جهان و کاهش سرانه آب گفت : میزان سرانه آب در جهان حدود 7500 متر مکعب است که این رقم در کشور ما حدود 2000 متر مکعب می باشد سالانه سرانه آب کاهش خواهد یافت لذا اجرای طرح های فرهنگی به موازات طرح های عمرانی بسیار ضروری بوده و معلمین عزیز که همه ما در زندگیمان مدیون آنها هستیم نقش بسیار مهمی در ارتقاء فرهنگی جامعه جهت حفاظت و بهره برداری از این منابع می توانند داشته باشند.

نامدار با اشاره به محدودیت ها و چالش های منابع آب در مازندران از جمله مصرف زیاد آب در بخش کشاورزی ، آلودگی منابع آب ، برداشت غیر مجازو غیر اصولی شن و ماسه از بستر رودخانه ها و سیلاب  دشت ها ، عدم برخورداری مناسب استان از تأسیسات مطمئن آب کشاورزی و شرب با توجه به جاذبه های گردشگری استان و ورود بیش از 12 میلیون مسافر در ایام بسیار خاص از جمله نوروز خواستار مشارکت جدی افراد در اجرای طرح نجات آب در استان شد .

سپس آقای براری دبیر طرح نجات آب دانش آموزی در استان ، عظیمی کارشناس آب زیر زمینی و مشاورطرح هر یک در خصوص ویژگی ها و نحوه اجرای طرح داناب ، نقش این طرح در حفاظت از آب سطحی و زیر زمینی استان مطالبی بیان نمودند.
 


    مراسم معارفه مسئولین اجرایی طرح دانش آموزی نجات آب در مازندران برگزار شد. 1390/12/16
مراسم معارفه مسئولین اجرایی طرح دانش آموزی نجات آب در مازندران برگزار شد.

مراسم معارفه مسئولین اجرایی طرح دانش آموزی نجات آب در مازندران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : احکام 32 نفر از مسئولین اجرای طرح دانش آموزی نجات آب (داناب) در شهرهای مازندران که به امضای مدیران کل و عامل آموزش و پرورش و آب منطقه ای مازندران رسیده بود طی مراسمی کلیه مجریان طرح مذکور معرفی و احکام آنها اهداء شد.

 


    سد شیاده بابل آبگیری کامل شد . 1390/12/15
سد شیاده بابل آبگیری کامل شد .

سد شیاده بابل آبگیری کامل شد .

آقای مهندس موسی نامدار معاون بهره برداری شرکت آب منطقه ای مازندران با اعلام این خبر گفت : امسال در اثر بارش بسیار خوب در فصل پائیز و زمستان میزان حجم آبدهی رودخانه های استان در مقایسه با سال قبل حدود 37 درصد افزایش داشته یعنی حدود 5/2 میلیارد متر مکعب آورد داشته و این امر موجب شد تا حجم آبگیری کلیه سدهای استان بطور قابل ملاحظه ای در مقایسه با سال قبل افزایش یابد و عمده سدهای کوچک استان از جمله سد شیاده بابل که سالها آبگیری  کامل نشده بود آبگیری کامل شد و هم اکنون شاهد سرریز آب باشیم .

 


    پوشش بتنی کانال زراعی روستای صاحبی ساری بااستفاده از 85 درصد کمک بلاعوض وزارت نیرو 1390/12/14
پوشش بتنی کانال زراعی روستای صاحبی ساری بااستفاده از 85 درصد کمک بلاعوض وزارت نیرو

پوشش بتنی کانال زراعی روستای صاحبی ساری بااستفاده از 85 درصد کمک بلاعوض وزارت نیرو

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : کشاورزان روستای صاحبی در قالب تشکل آب بران موفق به اخذ 1309 میلیون ریال کمک بلاعوض از محل اعتبارات آب منطقه ای مازندران و مبلغ 231 میلیون ریال وام از بانک کشاورزی استان شده و با این اعتبار حدود 1/2 کیلومتر از کانال خود را که به صورت سنتی انتقال آب انجام می شد . پوشش بتنی (لاینینگ)انجام داده که با این روش ضمن صرفه جویی در مصرف آب و کاهش هزینه انتقال آب در بین مزارع ، سالانه  آب مورد نیاز 200 هکتار از اراضی شالیزاری را به راحتی  تامین می نمایند  .

 


1 2 صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا