چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :8
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :513
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194448
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    آب منطقه ای مازندران و شهرداری قائمشهر جهت استفاده حداکثری از رودخانه تالار تفاهم نامه مبادله کردند 1393/10/20
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : جهت استفاده حداکثری از ظرفیت رودخانه تالار به ویژه گردشگری ، شرکت آب منطقه ای مازندران و شهرداری قائمشهر تفاهم نامه همکاری مبادله کردند. قبل از مبادله تفاهم نامه آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیرعامل آب منطقه ای مازندران با اشاره به ویژگی های رودخانه های استان به ویژه واقع شدن بخشی از آنها در محدوده شهری گفت : در تلاش هستیم در تمام شهرها بخشی از بستر فعال و غیر فعال رودخانه ها را با رعایت ضوابط و معیارهای وزارت نیرو محل مناسبی برای تفریحی و توریستی شهروندان اختصاص دهیم .

وی با توجه به پتانسیل بسیار خوب رودخانه تالار و توانمندی شهرداری قائمشهر در این زمینه اظهار امیدواری نمود:  انشا ا ... اجرای این طرح بزودی آغاز و به عنوان یک الگو و یک تجربه موفق مورد استفاده دیگر شهرداری ها ی استان و  کشور قرار گیرد .

در این جلسه همچنین آقای مهندس سید علی حجازی شهردار قائمشهر نیز ضمن قدردانی از شرکت آب منطقه ای گفت : انشا ا ... تلاش خواهیم کرد تا اواخر هفته آینده مشاور مجربی با همکاری شرکت آب منطقه ای مازندران در این زمینه انتخاب تا طرح های خود را مطابق با ضوابط و مقررات وزارت نیرو طراحی و پس از تأیید از سوی آب منطقه ای اجرا کنیم .

مهندس حجازی با اشاره به همراهی خوب مردم قائمشهر در اجرای طرح های عمرانی گفت : قطعاً مردم این شهرستان به ویژه مجاورین رودخانه از این طرح که آبادانی شهرشان را در پی خواهد داشت استقبال خواهند نمود و ما امیدواریم در اواخر فروردین ماه سال 94  ، پیمانکار ما بتواند تجهیز کارگاه خود را شروع کند .

شایان ذکر است هدف از مبادله این تفاهم نامه حفاظت از بستر و حریم رودخانه تالار و جلوگیری از ورود آلاینده ها به رودخانه در محدوده شهری و بهره گیری از آن جهت گردشگری و اقتصادی      می باشد که طرفین باید نسبت به تهیه ضوابط ، شرایط و تنظیم قراردادهای مورد نیاز اقدام نمایند.

 


    امضای تفاهم نامه بین آب منطقه ای مازندران و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی مازندران 1393/10/24
امضای تفاهم نامه بین آب منطقه ای مازندران و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی مازندران

امضای تفاهم نامه بین آب منطقه ای مازندران و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی مازندران

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : قبل ار مبادل تفاهم نامه همکاری ه فی ما بین دو دستگاه،  ابتدا آقای دکتر محمد علی بهمنیار رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی با اشاره به ضرورت ارتباط هر چه بیشتر دانشگاه با بخش اجرایی گفت : استان مازندران به لحاظ شرایط خاص جغرافیایی جای کارفراوانی در بخش آب ، کشاورزی و محیط زیست به لحاظ تحقیقاتی و علمی دارد که انتظار می رود با تعامل بیشتر زمینه رشد و توسعه استان فراهم شود .

ایشان با بیان اینکه در سالهای اخیر ارتباط دانشگاه با صنعت و بخش اجرایی کشور بهبود یافته است اما کافی نیست تأکید کرد: این ارتباط باید بیشتر تقویت شود چرا که طرفین می توانند از پتانسیل و ظرفیت یکدیگر استفاده نموده و منافع بیشتر برای دو مجموعه فراهم شود .

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی استان  با تشریح توانمندیهای دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی در زمینه علمی و تحقیقاتی افزود : برخورداری این دانشگاه از 3600 دانشجوی فعال و جوان بویژه 1300 نفر در بخش ظرفیت تکمیلی که 400 نفر آنها در مقطع دکترای هستند  مشارکت آنها می تواند زمینه تحول بزرگ در بخش آب ، کشاورزی و منابع طبیعی ایجاد کند .

سپس آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران نیز طی سخنانی گفت : در مازندران علی رغم اینکه در مقایسه با دیگر نقاط کشورآب فراوان تری دارد اما مسئله اول این استان چه در بخش توسعه کشاورزی ، صنعت و شرب آب است  دلیل این امر هم عقب ماندگی تاریخی استان در بخش اجرای طرح های توسعه منابع آب ومقوله بهره وری از آب است  که باید با یک مدیریت ارتقاء یافته هم به بخش توسعه و هم موضوع بهره توجه جدی بکنیم .

وی با بیان اینکه این استان از لحاظ تعداد ، بیشترین رودخانه را دارا می باشد و از سویی پر مسئله ترین رودخانه ها ی کشور نیز چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی دراین استان وجود دارد . بنابر این ما نیازمندیم با نگاه علمی و انجام فعالیت تحقیقاتی این وضعیت را سامان داده و بر همین اساس به دنبال بهساز ی در بهبود رودخانه و اراضی حاشیه آن به ویژه توسعه صنعت گردشگری آبی در سواحل آن هستیم .

رئیس هیأت مدیره آب منطقه ای مازندران در ادامه با تشریح سیاست های وزارت نیرو در بخش تحقیقات تصریح کرد:  امروز وزارت نیرو به دنبال انجام تحقیقات کاربری و کلان در بخش آب بوده که ما معتقدیم با توجه به ظرفیت های بسیار خوبی که در این دانشگاه و دیگر دانشگاه های منطقه و کشور وجود دارد می توانیم بر مدیریت علمی بیشتر تمرکز نموده و سطح دانش در بخش آب را توسعه بدهیم

در پایان طرفین ضمن مبادله تفاهم نامه بر ایجاد دبیرخانه فعال و مشترک ، تقویت کمیته آبیاری و زهکشی منطقه ای با محوریت دانشگاه ، تشکیل کارگروه مشترک و تخصصی در زمینه های مختلف آب برگزاری کارگاه آموزشی ، بهره گیری از ظرفیت اجرایی بخش آب جهت جذب دانشجوی خارجی و ارتباط بیشتر با دانشگاه های دیگر کشور ها تأکید کردند.

 


    با مشارکت مردم 13500 متر از کانال زراعی روستاهای ورازده چمستان و پائین احمد کلا بابلسر پوشش بتنی می شود . 1393/10/24
با مشارکت مردم 13500 متر از کانال زراعی روستاهای ورازده چمستان و پائین احمد کلا بابلسر پوشش بتنی می شود .

با مشارکت مردم 13500 متر از کانال زراعی روستاهای ورازده چمستان و پائین احمد کلا بابلسر پوشش بتنی می شود .

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران :‌آقای مهندس عیسی لطفی رئیس اداره مشارکت مردمی شرکت آب منطقه ای مازندران با اعلام این مطلب گفت :‌دو طرح کانال انتقال آب در روستای ورازده علیا از توابع بخش چمستان نور  و پائین احمد کلا بابلسر مجموعا به طول 13530 متر پوشش بتنی می شود .

اجرای این دو طرح که شامل احداث کانال اصلی و کانال فرعی از جنس بتن و احداث ابنیه فنی از جمله پل آبرو بوده در مجموع 11700 میلیون ریال هزینه دارد که سهم روستای ورازده علیا 8000 میلیون ریال و سهم روستا ی پائین احمد آباد 3700 میلیون ریال می باشد .

رئیس اداره مشارکت مردمی شرکت اراضی آبخور این دو طرح را 160 هکتار اعلام کرد و افزود :  85 درصد منابع اعتباری مورد نیاز این طرحها از محل وجوه اداره شده بوده که ار محل بند ص ماده 224 قانون برنامه پنجم توسعه و بند الف تبصره 11 قانون بودجه سال 93 دستگاه اجرایی تامین و بلا عوض  عوض پرداخت خواهدشد  و 15 درصد باقیمانده سهم بهره برداران می باشد که با برخورداری از تسهیلات وام بانک کشاورزی بهره برداران  تامین و بدین طریق کشاورزان در اجرای طرح  یاد شده مشارکت خواهند نمود.

 


    دکتر یخکشی :نباید ارباب رجوع جهت حل مشکلات خود از شهرستان به مرکز استان مراجعه نماید 1393/10/23
دکتر یخکشی :نباید ارباب رجوع جهت حل مشکلات خود از شهرستان به مرکز استان مراجعه نماید

دکتر یخکشی :نباید ارباب رجوع جهت حل مشکلات خود از شهرستان به مرکز استان مراجعه نماید

  به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در جمع معاونین و مدیران امور منابع آب شهرهای استان مازندران گفت : بحث تکریم ارباب رجوع که با هدف سرعت و  ارتقاء کمیت و کیفیت  خدمت به عنوان یک تکلیف اداری مورد توجه مسئولین ارشد نظام قرار گرفت امری جدی است،  مردم ولی نعمت ما هستند و ما باید با راهکارهای جدید مشکلات ارباب رجوع را که مشتریان ما هستند بیابیم و  بگونه ای عمل بکنیم که ارباب رجوع جهت حل مشکل خود از صف به ستاد نیاید .

  ایشان با تأکید بر تمرکز امورات منابع آب بر مدیریت منابع آب در حوزه عملشان ،نظارت را  یکی از مهمترین وظیفه هر مدیر برشمرد و افزود : لازمه نظارت داشتن اطلاعات است و داشتن اطلاعات نیازمند بررسی میدانی از موضوع مورد بحث خواهد . که باید همه مدیران به این مهم توجه جدی داشته باشند .

 وی گفت : ما که مجموعه تخصصی هستیم باید تلاش کنیم خدمات خود را در بستر IT به مردم ارائه بدهیم و برای تحقق این مهم علاوه بر هدف گذاری در این زمینه باید به صورت شبکه ای همکاران حوزه مختلف را آموزش بدهیم تا بتوانند متناسب با نیاز مردم خدمات لازم را ارائه نمایند .

مدیرعامل آب منطقه ای استان در این جلسه همچنین با اشاره به برنامه شرکت در بخش مهندسی رودخانه و سواحل تصریح کرد : به دنبال این هستیم که در آینده ما هیچ تقاضای مستقیمی در بخش شن و ماسه نداشته باشیم و برای حفظ بستر نیز که بخش مهمی از انفال عمومی جامعه هستند باید تدابیری اتخاذ کنیم که این انفال حفظ و به نحو شایسته مورد بهره برداری قرار گیرند .

  رئیس هیات مدیره آب منطقه ای مازندران ، شرایط اقتصادی شرکت در بخش جاری را نامطلوب اعلام کرد و گفت : فعالیت انجام گرفته در جهت وصول حقوق دولتی مؤثر و کافی نیست و ما امروز نمی توانیم خدمات مطلوب و مورد انتظار را به مردم بدهیم و از سوی دیگر خانواده همکاران که پشتیبان مجموعه هستند به دلیل عدم پرداخت مطالبات کارکنان به نوعی مورد بی توجهی قرار گرفته که انتظار می رود مدیران محترم تلاش و توجه مضاعفی به این مهم داشته باشند .

آقای دکتر یخکشی سفر مقام عالی وزارت نیرو و معاونین و مدیران آن مقام به استان را بسیار سودمند و مؤثر توصیف کرد و افزود : مانتایج این سفر را می توانیم در لایحه بودجه عمرانی طرح های توسعه منابع آب این استان در سال 94 ببینیم، امسال بودجه عمرانی طرح های ما به شرایط مطلوب رسیده گرچه پاسخگوی همه  نیاز طرح های ما نیست اما از لحاظ رتبه بندی در کشور در تراز قابل قبول قرار گرفتیم .  نکته دیگر تأکید و توجه وزیر محترم نیرو به توسعه و تسریع در اجرای طرح های آبرسانی از محل سدها با ایجاد تصفیه خانه ها بود که یکی از این طرح ها را با حضور آن ما شروع کردیم که بحمدا... هم اکنون از اعتبارات مناسبی برخوردار است . همچنین وزیر نیرو  دستورات بسیار خوبی به شرکت آب منطقه ای جهت احداث نیروگاه برقابی دادند که این امر سبب شد تا مقدمات اولیه احداث نیروگاه در سد البرز و طرح آبرسانی به شهر ساری فراهم شود که امیدواریم در سال های آتی به نتیجه برسد .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در پایان با قدردانی از تلاش انجام شده جهت تدوین برنامه ششم استان در بخش آب گفت : امروز آب جزء دغدغه های اصلی  و اولویت اول مدیریت  ارشد استان محسوب می شود و ودر تدوین برنامه ششم  استان برای آب کارگروه جداگانه ای تشکیل و به آن پرداخته شد در حالی که در برنامه های گذشته این موضوع زیربخش دیگر کارگروه ها بوده  است و نکته مهم در برنامه ششم جذب سرمایه گذاری در بخش آب است که ما باید علاوه بر جذب اعتبارات ملی و استانی باید به دنبال  جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی  باشیم که در این استان سیستمی را تشکیل دادیم که بتواند مباحث حقوقی ، مالی و قراردادی آن را مرتفع نماید . تا بتوان از منابع داخلی و خارجی در این بخش استفاده کنیم .

 

 


    دکتر یخکشی : متوسط کاهش بارندگی در استان 5 درصد ولی در شرق مازندران بالغ 50 درصد است 1393/10/22
دکتر یخکشی : متوسط کاهش بارندگی در استان 5 درصد ولی در شرق مازندران بالغ 50 درصد است

دکتر یخکشی : متوسط  کاهش بارندگی در استان 5 درصد ولی در شرق مازندران بالغ 50 درصد است

  آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیرعامل آب منطقه ای مازندران در گفتگو با رادیو گفت :میزان متوسط کاهش بارندگی در استان حدود 5 درصد اما در شرق استان  این رقم حدود 50 الی 60 درصد است که این به دلیل بارندگی اوایل پائیز آن هم در غرب مازندران به ویژه  در شهر رامسر بوده است .

  وی با بیان اینکه هم اکنون ذخیره برفی خوبی در ارتفاعات نداریم و سدهای ما هم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با کاهش ذخیره مواجه شده اند . تصریح کرد:   در سد شهید رجایی حدود 40 میلیون متر مکعب و در سد البرز حدود 20 میلیون متر مکعب کاهش حجم آب داریم که امیدواریم با تداوم  بارندگی روزهای اخیر این کمبود تا پایان سال جبران شود .

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران در ادامه سخنان خود گفت : علاوه بر ذخیره سازی آب در آب بندان های استان به میزان حدود 370 میلیون متر مکعب در سال  ، سدهای استان  نیز می توانند حدود 10 درصد از آب های سطحی استان را تنظیم نمایند که با بهره برداری از سه طرح مهم گلورد ، هراز و چالوس در طی یک برنامه پنج ساله این میزان به 30 درصد افزایش می یابد .

رئیس هیات مدیره آب منطقه ای مازندران با اشاره به نقش مدیریت استان در افزایش اعتبارات عمرانی این شرکت در لایحه بودجه 94 افزود : با تلاشی که صورت گرفت میزان اعتبارات عمرانی بخش آب استان در سال آتی به میزان 70 درصد افزایش یافته و به رده پنجم در سطح کشور رسیده که انتظار داریم با تخصیص اعتبارات مناسب عقب ماندگی استان در بخش شاخص مهار آب ارتقاء یابد .

آقای دکتر یخکشی با تاکید بر ضرورت مشارکت مردم در مدیریت منابع آب به ویژه امر اصلاح الگوی مصرف،  به اجرای طرح نجات آب در سطح مدارس و دیگر اقشار جامعه به ویژه کشاورزان پرداخت و گفت :  در سالجاری ضمن مبادله تفاهم نامه با سازمان آموزش و پرورش استان و اجرای  طرح داناب در سطح 1100 مدرسه دوره متوسطه اول ، بسته های اطلاع رسانی و آموزش همگانی مناسبی را برای سایر اقشار به ویژه مصرف کنندگان آب دردست تهیه داریم  .

ایشان در پایان از کشاورزان خواست تا نسبت به آبگیری آب بندانها و بازسازی سردهنه و لایروبی انهار و همچنین حفر و تجهیز چاه های دارای پروانه قبل از فصل زراعی اقدام تا با تمهیداتی که اتخاذ می شود  بتوانیم فصل زراعی با به خوبی پشت سر بگذرانیم  .

 


    قدردانی مدیرکل انتقال خون مازندران از کارکنان آب منطقه ای مازندران بخاطر اهدا خون 1393/10/18
قدردانی مدیرکل انتقال خون مازندران از کارکنان آب منطقه ای مازندران بخاطر اهدا خون

قدردانی مدیرکل انتقال خون مازندران از کارکنان آب منطقه ای مازندران بخاطر اهدا خون

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای دکتر اسماعیل پوریانی مدیرکل انتقال خون مازندران با ارسال نامه ای به مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مازندران از همکاری دکتر یخکشی و پرسنل ایثار گر این شرکت در اهدا خون تشکر وقدردانی نمود .

  در این نامه با اشاره به حضور مکرر اکیپ سیار انتقال خون استان درمحوطه اداری شرکت واستقبال باشکوه کارکنان دراهداء خون در هر مرحله  به ویژه درآذرماه سالجاری از تک تک اهدا کنندگان قدردانی واظهار امیدواری نمود این اقدام خداپسندانه همواره تداوم یابد.

شایان ذکر است اکیپ سیار انتقال خون استان با هماهنگی روابط عمومی شرکت طی 4 مرحله در هر سال (هر سه ماه یکبار ) در محوطه اداری شرکت حضور و در هر مرحله بین 50 الی 60 نفر از کارکنان به اکیپ مذکور مراجعه که از بین آنها 40 الی 50 نفر موفق به اهداء‌خون می شوند.

 


    قدردانی نماینده ولی فقیه و استاندار مازندران از مدیر عامل آب منطقه ای مازندران 1393/10/17
قدردانی نماینده ولی فقیه و استاندار مازندران از مدیر عامل آب منطقه ای مازندران

قدردانی نماینده ولی فقیه  و استاندار مازندران از مدیر عامل آب منطقه ای مازندران

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آیت ا... نورا... طبرسی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه محترم ساری و دکتر ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران با ارسال لوح تقدیری از تلاش آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در امر ترویج و توسعه فرهنگ نورانی نماز قدردانی نمودند .

 در این لوح با اشاره به تلاش ارزشمند دکتریخکشی جهت تحقق رهنمود های مقام معظم رهبری در امر نماز و بر اساس  شیوه نامه نظام جامع ارزیابی ستاد اقامه کشور از مساعی نامبرده در جهت نشر و ترویج فرهنگ معنوی این فریضه الهی تقدیر بعمل آمد .

 


    بیش از 2000 دانش آموز ساروی و قائمشهری در یک ماه گذشته با طرح نجات آب آشنا شدند 1393/10/16
بیش از 2000 دانش آموز ساروی و قائمشهری در یک ماه گذشته با طرح نجات آب آشنا شدند
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : در طی یک ماه گذشته بیش از 2000 دانش آموز و 50 نفر از معلمین مدارس شهید  فلاحی ، پروین ، حضرت زهرا (س ) ، شهید پورقاسم ، بهداشت و الزهرا در شهرهای ساری و قائمشهر با طرح دانش آموزی نجات آب آشنا شده اند . معرفی این طرح که به صورت حضوری و از سوی یکی از عوامل اجرایی طرح ( کارفرما یا مشاور ) صورت می گیرد دانش آموزان با  مشکلات و چالش های فراروی مدیریت منابع آب در کشور و استان مازندران و ضرورت و اهداف اجرای طرح نجات آب در مدارس و چگونگی مشارکت در این طرح ملی آشنا شده و از دانش آموزان درخواست می شود ضمن تغییر نگرش و اصلاح الگوی مصرف خود در بخش آب از خانواده های خود بخواهند در حفاظت و حراست از این نعمت خدادادی و       بهره برداری بهینه از آن بکوشند .   در این طرح همچنین با نصب پوستری در تابلو اعلانات مدارس از دانش آموزان درخواست می شود آثار خود در زمینه آب که شامل: مقاله ، تحقیق ، گزارش ، عکس ، فیلم ، وبلاک ،  نقاشی، روزنامه دیواری ، شعر ، نمایش و... می باشد را حداکثر تا 20 اردیبهشت 94  به دبیرخانه طرح،  واقع در شرکت آب منطقه ای مازندران ارسال که پس از ارزیابی، آثار برتر انتخاب و از نفرات برتر با اهدا لوح تقدیر و هدایا تجلیل می شود .
 


    به دنبال مدیریت واحد در بخش آب بندانها ی استان به عنوان بخشی از انفال عمومی هستیم 1393/10/15
به دنبال مدیریت واحد در بخش آب بندانها ی استان به عنوان بخشی از انفال عمومی هستیم

دکتر یخکشی :

 به دنبال مدیریت واحد در بخش آب بندانها ی استان به عنوان بخشی از انفال عمومی هستیم

آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیرعامل آب منطقه ای مازندران در جلسه کارگروه آب شورا ی حفظ حقوق بیت المال با اشاره به نقش فعال شورای حفظ حقوق بیت المال در استان مازندران گفت : به دنبال مدیریت واحد و ساماندهی شده در بخش آب بندانهای استان به عنوان بخشی از انفال عمومی هستیم و با تمهیدات پیشگیرانه می توانیم از اموال عمومی بهتر حفاظت نمائیم .

وی با بیان اینکه در بحث مدیریت منابع آب ، ما روش مشارکت جویانه را مد نظر داریم گفت : اگر بتوانیم به مردم آگاهی و آموزش کافی بدهیم و زمینه مشارکت آنها را فراهم سازیم میزان تجاوز به انفال عمومی از جمله رودخانه ، تأسیسات و ابنیه آبی از جمله آب بندانها به حداقل می رسد .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با تشریح چگونگی احداث آب بندانها در مازندران به دو موضوع مهم مدیریت آب بندان و انتقاع آن اشاره کرد و گفت : نحوه تامین آب  آببندانها،  نظارت و توزیع آب  آب بندان همواره با آب منطقه ای بوده اما انتقاع آن با مردم می باشد لذا با توجه به سرمایه گذاری ، خدمات و اقداماتی که در این بخش دولت ارائه می دهد ضرورت دارد حداقل حقوق دولت در این بخش از سوی ذینفعان و بهره برداران به خزانه واریز شود .

رئیس کارگروه آب شورای حفظ حقوق بیت المال استان در ادامه با بیان ضرورت حل مشکلات حقوقی و اجتماعی آب بندانها به ویژه مالکیت این تأسیسات آبی از تشکیل کمیته بین دستگاهی برای ساماندهی مدیریت آب بندانها در استان خبر دارد و افزود : بر اساس آنچه که در قانون به آن تصریح شده مدیریت بهره برداری ، نظارت و نگهداری و وصول حقوق دولتی در کلیه آب بندانها به عهده آب منطقه ای مازندران گذاشته شد که امیدواریم با برگزاری جلسات هم اندیشی با ذینفعان و بهره برداران و همراهی و حمایت دیگر دستگاه ها از این سرمایه عمومی بدرستی حفاظت نمائیم .

در این جلسه دیگر اعضاء نیز بر ضرورت مدیریت واحد با محوریت آب منطقه ای ، جلوگیری از تغییر کاربری آب بندانها ، بهره گیری از مشارکت فرمانداران ، بخشداران ، دهیاران و شورای اسلامی ، حل مشکلات اجتماعی و حقوقی تاکید نموده و خواستار ارتقاء بهره وری از آب بندانها و رعایت حقوق مردم شده اند .

 


    دوازدهمین صعود گروه کوهنوردی آب منطقه ای مازندران به قله سنگر سوادکوه 1393/10/15
دوازدهمین صعود گروه کوهنوردی آب منطقه ای مازندران به قله سنگر سوادکوه

دوازدهمین صعود گروه کوهنوردی آب منطقه ای مازندران به قله سنگر سوادکوه

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : گروه کوهنوردی شرکت آب منطقه ای مازندران در  دوازهمین برنامه کوهنوردی خود  موفق به صعود قله 2600 متری سنگر سوادکوه شد .

این گروه که متشکل از 12  نفر از همکاران آب منطقه ای مازندران  به نام های آقایان محمد دلیران ، علی خرقه پوش ، حسین رجبی ، حسین یوسفی ، عباس نیکخواه ، علی کریمی،نبی الله جعفریان ، محمد انتظاری ، رجبعلی کاغذلو ،علیرضا فلاح زاده ، شعیب الله اصغری و یاسر رحمانی  بودند بعد از اقامه  نماز صبح روز پنجشنبه 11/10/93 حرکت خود را  از امام زاده یحیی اوریم به سوی قله آغاز و بعد از 5/3 ساعت پیاده روی  موفق به صعود آن شدند .

 گروه کوهنوردی پس از  صعود ، نسبت به برگزاری آئین صعود از جمله شکر کذاری خداوند متعال اقدام  و قله را به قصد برگشت به ساری ترک کردند .  

 


1 2 صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا