چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :10
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :459
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194394
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    عیادت دکتر یخکشی از آقایان مهندس نوروزی و هاشم ورزی 1393/11/30
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با حضور در منازل آقایان مهندسی فرج ا... نوروزی و سید حسن هاشم ورزی از همکاران مذکور عیادت و برای آنها آرزوی سلامتی عاجل نمود .

در این دیدار که معاون بهره برداری شرکت ، مدیر امور مهندسی رودخانه ، مدیران امور منابع  آب بابل و قائم شهر و مدیر روابط عمومی  وی را همراهی می کردند آقای دکتر یخکشی ضمن قدردانی از تلاش موثر و صادقانه آنها در مجموعه اظهار امیدواری نمود شرکت آب منطقه ای مازندران انشاء ا... بتواند از خدمات ارزشمند شما کما فی السابق برخوردار شود.

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران بیماری را یک امتحان الهی بر شمرد و گفت : خداوند ما را در زندگی مورد آزمایش و امتحان قرار می دهد و ما در هر حال باید شکر گذار او باشیم که بحمدا... شما بزرگواران اینچنین بودید  و هستید .

وی در پایان با قدردانی از خانواده مهندس نوروزی و هاشم ورزی آمادگی شرکت را جهت هر گونه همکاری جهت در مان نهایی همکاران یاد شده اعلام نمود.

 


    2000دانش آموزی مازندرانی درارزیابی طرح داناب شرکت کردند. 1393/11/30
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : به منظور بررسی روند اجرای طرح داناب درمدارس استان وسنجش میزان شناخت وآگاهی دانش آموزان از مسائل ومشکلات آب به ویژه آب استان 2000 دانش آموز متوسطه اول استان از 24 مدرسه به عنوان نمونه انتخاب ودر طرح ارزیابی شرکت کردند.

 این ارزیابی که با همکاری آموزش وپرورش استان مازندران  انجام گرفت دانش آموزان بر اساس آموخته های خوددر زمینه نجات آب به سوالات مطرح شده پاسخ داده و در پایان نتایج این ارزیابی تجزیه و تحلیل و در روش انجام کار و محتوی پیام آموزشی در طی فرایند اجرای طرح به ویژه در سال های آتی بکار گرفته خواهد شد .

  این ارزیابی  که جزیی از طرح داناب در هر سال می باشد  هر ساله انجام و تا کنون  نتایج آن بیانگر رشد حدود 10 درصدی سطح  افزایش آگاهی دانش آموزان در مقایسه با  مدت مشابه سال گذشته در زمینه حفاظت و بهره برداری از منابع آب می باشد و نشان  می دهد اجرای طرح دانش آموزی  در استان در ارتقاء سطح دانش معلمین و دانش آموزان و خانواده آنها نقش موثری داشته است  .

 


    مدیر طرح آبرسانی به شهر ساری : بزودی مشکلات کمبود آب شرب شهر ساری برطرف می شود 1393/11/27
آقای مهندس علی سعیدی کیاسری مدیر طرح آبرسانی شرکت آب منطقه ای مازندران با بیان این مطلب گفت : با اجرای خط انتقال از سد شهید رجایی به شهر ساری و اجرای بیش از 75 درصد از عملیات اجرایی تصفیه خانه آب شرب ، این شرکت قادر خواهد بود بخشی از آب سد شهید رجایی را وارد مدار بهره برداری نموده تا کمبود آب شرب شهروندان ساروی برطرف شود.

وی با اشاره به بازدید جداگانه وزیر محترم نیرو و معاونین ایشان طی سه ماه گذشته از این طرح مهم و  عنایت و تأکید مقامات مذکور بر تسریع در اجرای آن تصریح کرد : همه عوامل اجرایی تلاش خود را جهت تکمیل طرح به کار گرفته تا انشا ا ... بتوانیم قبل از شروع سال جدید حدود یک سوم از ظرفیت تصفیه خانه موجود به میزان حدود 500 لیتر در ثانیه را وارد مدار بهره برداری نماییم تا مشکل کمبود آب شرب مرکز استان برطرف شود .

مدیر طرح آبرسانی به  شهر ساری با تشریح عملیات اجرایی این طرح مهم افزود : تا کنون 75 درصد از عملیات اجرایی این طرح شامل 49 کیلومتر خط انتقال ، 32000 متر مکعب مخزن ، 7 حلقه چاه و 75 درصد از عملیات اجرایی تصفیه خانه اجرا شده است و در حال حاضر خرید و نصب تجهیزات تصفیه خانه ادامه دارد که پیش بینی می کنیم تا پایان سال حدود 90 درصد این تجهیزات نصب  ودر مدار بهره برداری قرار گیرد  .

سعیدی میزان برآورد کل اعتبار طرح را 104 میلیارد تومان اعلام کرد . و گفت :  تا کنون بالغ بر 70 میلیارد تومان در این طرح سرمایه گذاری شده است .

 وی در پایان اظهار امیدواری نمود با اعتباراتی که در لایحه بودجه سال آتی دیده شد این طرح تکمیل و با ظرفیت کامل به میزان 1500 لیتر بر ثانیه به بهره برداری و مشکلات کمی و کیفی آب شرب شهروندان محترم مرکز استان مرتفع شود. .

 


    مشارکت فعالتعدادی از امور منابع آب مازندران از جمله آمل و بهشهر در طرح داناب 1393/11/26
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای مهندس حسن وجدی مدیر امور منابع آب آمل و محمودآباد در جمع دانش آموزان مدارس آمل از جمله دبیرستان امام خمینی( ره ) با بیان اینکه امروز نسل جدید ما نسلی بسیار آگاه ، هوشمند و آینده نگر است گفت : دانش آموزان ما قدر آب را بهتر از ما می دانند و ما امیدواریم مدیران آینده آب کشور که قطعاً از بین شما انتخاب می شوند مشکلاتی به مراتب کمتر از مدیران امروز آب کشور خواهند داشت .

مدیر امور منابع آب آمل و محمودآباد با اشاره به اهمیت آب در فرهنگ دینی ما تصریح کرد : همانطور که همه شما آگاه هستید در نفیس ترین کتاب هستی یعنی قرآن مجید  63 بار در مورد آب سخن گفته شد و این بیانگر اهمیت این نعمت از سوی خداوند به بشر در نظام هستی است .

آقای مهندس وجدی با برشمردن نقش آب در نظام خلقت به ویژه خلقت انسان به تشریح طرح دانش آموزی نجات آب و شیوه مشارکت آنها در این طرح که با هدف حفاظت و بهره برداری بهینه از آن در سطح ملی در دست اجرا  است  پرداخت و گفت : امروز بدون مشارکت همه آحاد جامعه به ویژه دانش آموزان و معلمین که نقش کلیدی در نهادینه کردن فرهنگ مصرف بهینه آب دارند میسر نیست .

شایان ذکر است طرح دانش آموزی نجات آب ( داناب ) قصد دارد اهمیت آب و ضرورت حفاظت از کمیت و کیفیت منابع آب را با لحاظ کردن مشکلات خاص و بومی هر استان ، منطبق با اصول علمی و با روشی یکسان و هماهنگ در دبیرستان های سراسر کشور به عرصه ی آموزش بیاورد . که این راستا شرکت آب منطقه ای مازندران با همکاری و همراهی آموزش و پرورش استان برای چهارمین سال متوالی در مدارس استان به ویژه مدارس متوسطه اول موفق به اجرای آن شده است و تا کنون بیش از 350 هزار دانش آموز به صورت مستقیم و غیر مستقیم با این طرح آشنا شده اند.

 


    دکتر یخکشی : تجدید نظر در محدوده امورات منابع آب شهرستان ها در مازندران 1393/11/25
به گزارش روابط عمومی آب منطقه مازندران : آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با اعلام این مطلب گفت : جهت رفاه حال شهروندان و مدیریت یکپارچه در هر حوزه در نظر داریم محدوده امورات منابع آب هر شهرستان را مجددا باز تعریفی نموده و مشکلاتی که برای مردم در این بخش ایجاد شده را مرتفع نمایم.

وی با بیان اینکه محدوده هر امور قبلا متناسب با حوزه آبریز تعریف شده بود و در برخی از مناطق مردم از لحاظ سیاسی تابع یک شهرستان بوده ولی برای درخواست های خود در بخش آب باید به شهرستان دیگر مراجعه کنند و این امر مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است و از سویی یک فرماندار در محدوده کاری خود گاهی با دو یا سه مدیر ما سرکار داشت و این نیز مشکلات دو جانبه ای را در پیگیری کارها توسط مدیر ارشد هر شهرستان  ایجاد می کند گفت : تصمیم داریم با ایجاد ساز و کار مناسب و هماهنگی بیشتر این امورات منابع آب کلیه اطلاعات ، نقشه ها و پرونده ها در یک مدت معین جابجا و انتقال داده  شود و مشکلات مردم و  امورات ما و اداراتی که با امور منابع آب ما سر وکار دارند  را به حداقل برسانیم.

  یخکشی با بیان اینکه این امر سبب تسهیل در کار مردم و کاهش مشکلات موجود خواهد بود تصریح کرد:  انجام این مهم به معاونت بهره برداری و امور مشترکین شرکت سپرده شده  و سایر بخش های شرکت در انجام این کار کمک خواهد نمود .

شایان ذکر است : شرکت آب منطقه ای مازندران در استان دارای 8 امور منابع آب و یک دفتر نمایندگی بوده که محدوده برخی از امورات منابع آب در حوزه 5 الی 8 فرمانداری قرار دارد که با اتخاذ این روش و سیاست این تعداد تقلیل و مردم نیز به امور آب حوزه سیاسی خود مراجعه خواهند نمود  .

 


    جنش بزرگ انقلاب با حضور کارکنان آب منطقه ای مازندران وشرکت توزیع آب استان برگزار شد. 1393/11/21
دراین جشن که از 25 نفر از خانواده معظم شهدا تجلیل به عمل آمد ابتدا یکی از شاعر شعری را درخصوص بهمن انقلاب سرود سپس آقای موسی نامدار عضو هیات مدیره شرکت با اشاره به جایگاه شهید وشهادت وبیان مفهوم عشق وارکان آن گفت : شهادت اوج عاشقی است. وشهید کسی راگویندکه درپرتو تجلیات معشوق محو می شود.

وی افزود: این عشق ورزی دورکن دارد یکی معشوق که خود نیز عین عشق است دوم عاشق که باید عین معشوق گردد.

نامدار با بیان اینکه شهید فانی  فی الله می شود تا بقابلله بماند یاد آورشد وقتی شخصی به این مرحله می رسد اتحاد عشق ، عاشق ومعشوق اتفاق می افتد .

جانشین مدیر عامل آب منطقه ای مازندران درپایان با برشمر دن ویژگی های شهید از دیدگاه قرآن از جمله  ، حی دائم ، عندربهم ، عند الله باق وبشارطلبی ، جایگاه خانواده معظم شهدا وهمرزمان شهیددرنزد پروردگاررا بسیار ارزشمند اعلام کرد.

سپس گروه سرود طرح دانش آموزی نجات آب مدرسه فردوسی ساری سرود زیبایی با عنوان بوی باران اجرا نمودندکه مورد تشویق حاضرین قرار گرفتند.

درپایان این مراسمبا اهدا لوح تقدیری  از خانواده های  معظم شهدا شرکت تجلیل بعمل آمد.

 


    دانش آموزان بهنمیری نمایشگاه آب برگزار کردند 1393/11/21
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : دانش آموزان و معلمین متوسطه اول بهنمیر مازندران باتولید 130 اثر در بخش طرح دانش آموزی نجات آب در تعدادی از مدارس از جمله دبیرستان امام خمینی ( ره ) نمایشگاه آب برگزار کردند. در این نمایشگاه معلمین و دانش آموزان مدارس با پرداختن به موضوعات متعدد آب از جمله صرفه جویی در مصرف آب ، آلودگی ، سیل ، رودخانه ، سد ، حفاظت و نگهداری از مجاری و منابع آب بویژه رودخانه ها آثار خود را برای دیگر دانش آموزان مدارس به نمایش گذاشتند.

این نمایشگاه که توسط مسئولین آموزش و پرورش بهنمیر و عوامل اجرایی طرح دانش آموزی نجات آب مورد بازدید قرار گرفت آقای امر ا ... براری مجری طرح داناب در استان ضمن قدردانی از توجه معلمین و دانش آموزان به این موضوع با اهمیت، از دانش آموزان و معلمین به عنوان مهمترین قشر تأثیرگذار در جامعه یاد کرد و گفت : در بحث فرهنگ سازی اگر موضوعی را معلمین و دانش آموزان بپذیرند آنها خواهند توانست آن را در جامعه براحتی نهادینه کنند .

وی با بیان اینکه ما برای حفظ و تأمین منابع آب راهی جز فرهنگ سازی و اصلاح الگوی رفتار و مصرف خود نداریم تصریح کرد  : باید تلاش کنیم این میراث گرانبها به  عنوان یک امانت خوب نگهداری و آن را به  نسل آینده تحویل بدهیم .

 وی با اشاره به تغییر اقلیم و کاهش بارندگی در سال های اخیر به ویژه  در سالجاری خواستار مشارکت همه آحاد جامعه به ویژه معلمین و دانش آموزان در مدیریت منابع آب بویژه مصرف آن در تمام بخش ها  شد و برگزاری اینگونه نمایشگاه از سوی دانش آموزان و معلمین را اقدامی بسیار ارزشمند در جهت ترویج فرهنگ بهینه مصرف آب اعلام کرد و یادآور شد:  انشاا... در ارزیابی که از آثار معلمین و دانش آموزان در پایان هر سال پس از از اجرای طرح می شود کارهای خوب شما چه به صورت فردی و چه به صورت جمعی مورد توجه  ارزیابی کنندگان آثار و اقدامات قرار گیرد و ما بتوانیم به موقع از زحمات خوب شما بخصوص آنها که آثار انها جزء آثار برتر می باشد قدرانی و تجلیل داشته باشیم .  

 


    درخشش دانش آموز مازندرانی ناجی آب در همایش مرکزی پرسش مهر 1393/11/20
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : در همایش مرکزی پرسش مهر که با حضور خانم دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهورو رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و آقایان مهندس چیت چیان وزیر نیرو و دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش برگزار شد ، یک دانش آموز مازندرانی ناجی آب با درخشش خود در زمینه پرسش مهر ، مورد تفقد مقامات مذکور و تشویق حاضرین قرار گرفت .

این دانش آموز که سابقه فعالیت در اجرای طرح ملی دانش آموزی نجات آب در استان را دارد و به عنوان ناجی آب در این طرح  برگزیده شده بود ، توانسته سروده ای بسیار زیبا در خصوص احیاء فرهنگ مصرف بهینه آب را خلق و آن را به نحو بسیار نیکودر جلسات وهمایش ها از جمله همایش مرکزی پرسش مهر  اجرا نماید .

دانش آموز یاد شده که فائزه حاجی نجفی نام دارد ،دانش آموز متوسطه اول پایه هفتم مدرسه حر از روستای چمر کوه منطقه کجور می باشد . نامبرده علاوه بر توانایی گفتن شعر های بسیار زیبا توانسته بیش از 2000 بیت از اشعار شاعر بزرگ کشور و جزء سی ام قرآن را حفظ نماید و در این همایش نیز بخشی از توانایی و هنر خویش در این زمینه را به نمایش گذاشت .

شایان ذکر  است پرسش مهر 93 رئیس جمهور با این سوال که  «عزیزانم ایران ما با مشکل جدی کمبود آب روبروست. هر کدام از ما چگونه از آب های ایران می توانیم بهتر نگهداری و استفاده کنیم؟ شروع شده است .

 


    30 کیلومتر از کانال زراعی روستاهای طبقده ، برگه وچمازتپه ساری با مشارکت مردم بتنی شد 1393/11/15
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : با همکاری آب منطقه ای ، بانک کشاورزی استان وکشاورزان روستاهای طبقده ، برگه وچمازتپه کانال زراعی آنها بهسازی وبتنی شده است.

 این طرح که باهدف تسهیل درانتقال آب وجلوگیری از هدر رفت آن با بهره گیری از تسهیلات بانکی  کشاورزی انجام شد. حدود 30 کیلومتر از انهار زراعی پوشش بتنی شده که این امر رضایت کشاورزان منطقه را درپی داشته است.

مدیرکل دفتر طرح های توسعه شبکه های آبیاری وزهکشی ومشارکت مردمی آب کشور نیز طی نامه  ای به شرکت  شرکت آب منطقه ای مازندران ضمن قدردانی از تلاش آقای مهندس لطفی مدیرگروه مشارکت مردمی این شرکت وهمکاران وی  اقدام یاد شده را بسیار ارزشمند وخواستار  افزایش اجرای این گونه طرح ها درسطح استان شد.

 شایان ذکر است هزینه اجرای این طرح در مجموع 8100 میلیون ریال بوده است .

 

 


    دیواره حفاظتی کوهستان – آسیابسر بهشهر به بهره برداری رسید. 1393/11/13
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : در آئین بهره برداری این طرح که در دومین روز از دهه مبارکه فجر برگزار شد آقای مهندس نورزاد فرماندار شهرستان بهشهر طی سخنانی با اشاره به اهمیت مجاری و منالع آبی گفت : در این منطقه ما علی رغم خشکسالی در هر سال ، شاهد سیلاب های متعدد هستیم که احداث اینگونه پروژه ها می تواند مشکلات مردم را به حداقل برساند.

 

ی با بیان اینکه در سالجاری تعداد پروژه های این شهرستان از لحاظ تعداد 2 برابر و از لحاظ اعتبارات  8 برابر سال گذشته شده است گفت : امیدواریم بتوانیم خدمات مناسب با شأن این مردم را ارائه کنیم .

 ایشان همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام (ره) یاد مرحوم آیت الله کوهستانی و شهید والامقام هاشمی نژاد را که  از مفاخر استان و این منطقه هستند گرامی داشته وافزودند : مرحوم آیت الله کوهستانی در زمان  حیات خویش که حتی مربوط به قبل از انقلاب است  تاکید داشتند باید همه ما تلاش کنیم از تولیدات داخلی  استفاده کنیم و امروز می بینیم مقام معظم رهبری نیز راه حل مشکلات اقتصادی کشور را اقتصاد مقاومتی اعلام می کنند و این موضوعی است که همواره مورد تاکید بزرگان ما بوده و ما باید در همه امور این روش را سر لوحه کار خویش قرار دهیم .

قبل از سخنان فرماندار آقای مهندسی محسن گیلانی مدیر امور منابع آب بهشهر ، گلوگاه  و نکا ضمن قدردانی از مشارکت مردم در اجرای این طرح ، هدف از اجرای آن را جلوگیری از وقوع سیلاب به مناطق مسکونی دو روستای بزرگ کوهستان و آسیابسر اعلام کرد و گفت : با بهره برداری از این طرح تعداد 70 منزل مسکونی( 70 خانوار ) که در معرض سیلاب قرار داشتند جلوگیری به عمل می آید.

گیلانی اعتبارات هزینه شده این طرح را 2250 میلیون ریال اعلام کرد و افزود : این اعتبارات از محل اعتبارات استانی شرکت آب منطقه ای مازندران تأمین و پرداخت شد .

شایان ذکر است طول دیواره حفاظتی کوهستان – آسیابسر که بر روی رودخانه کوهستان احداث شده ، مجموعا 252 متر می باشد که ارتفاع متوسط آن از پی 8 / 3 متر در عرض آن در پاشنه 5 / 2 است که عملیات اجرایی آن در سال 1392 شروع و در دهه مبارکه فجر  سالجاری خاتمه یافته است .

 


1 2 صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا