چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :8
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :524
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194459
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    دکتر یخکشی : همه باید تلاش کنیم تا بستر رودخانه ها تا حد نهایی آن همواره آزاد باشد 1394/01/31
آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در بازدید میدانی از مسیر رودخانه هراز و رسیدگی به مشکلات کشاورزان و بهره برداران گفت : باید بگونه ای برنامه ریزی کنیم با ایجاد دیواره حفاظتی مناسب و اصولی شیب رودخانه پایدار و تثبیت شود و فضا را برای عبور جریان سیلاب ایجاد بکنیم و کشاورزان و بهره برداران ما در حاشیه رودخانه نیز از امنیت کافی برخوردار باشند .

یخکشی بابیان اینکه درحاشیه دیواره های حفاظتی اصولی می توان جاده ی سلامت و پارک ها ی مناسب گردشگری برای مردم ایجاد کرد یادآور شد ، در مناطقی از رودخانه های استان این کار انجام شده می توان آنها را به عنوان الگو در سایر مناطق تسری داد .

رئیس هیات مدیره منطقه ای مازندران با برشمردن ویژگی های یک ساماندهی و لایروبی خوب در رودخانه و رعایت اصول فنی و مهندسی تاکید کرد ، ساماندهی که در بخش خصوصی صورت      می گیرد باید تضمین کننده منافع طرفین بویژه مردم باشد و موجب حفظ رودخانه های ما گردد وگرنه صرف انجام ساماندهی بدون رعایت اصول فنی خساراتی را در پی خواهد داشت که مردم درهنگام وقوع سیلاب آن را بهتر درک خواهند نمود .

شایان ذکر است در مازندران بیش از 180 رودخانه کوچک و بزرگ بطول حدود 7000 کیلومتر وجود دارد که 70 درصد آن در ارتفاعات و 30 درصد در دشت بویژه در محدوده شهرها و روستاها واقع شده است .

 


    دکتر یخکشی : 25 سردهنه زراعی مازندران که در سیل اخیر تخریب شده بودند بازسازی و آبگیری مجدد آنها آغاز شد 1394/01/31
آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با بیان این مطلب گفت : با بکارگیری دهها ماشین آلات سنگین از جمله بیل ، بلدوزر ، لودر ، 25 سردهنه سنتی در شهرهای آمل ، محمود آباد ، سرخرود ، تنکابن ، نوشهر و چالوس که در اثر سیلاب بیست و چهارم فروردین ماه سالجاری تخریب شده بودند با اجرای طرح فوری اضطراری بازسازی و مجدداً آبگیری شدند .

 

 

وی با تشریح ویژگی های سیلاب اخیر از جمله سیلاب رودخانه هراز میزان حداکثر بارندگی را در منطقه پلور آمل 96 میلی متر و در منطقه پنجاب آمل 42 میلی متر اعلام کرد و گفت : این بارندگی شدید سبب طغیان رودخانه بزرگ هراز شد که حداکثر پیک سیلاب آن بالغ بر 230 متر مکعب در ثانیه بود .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران میزان خسارت وارده به سردهنه های زراعی در محدوده رودخانه هراز را بالغ بر 20 میلیارد ریال ، در منطقه نوشهر 6/2 میلیارد ریال و در منطقه تنکابن 1 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت : با فروکش کردن سیلاب کار مرمت و بازسازی سردهنه ها از روز بیست و پنجم آغاز شد و آب حدود 25 هزار هکتار اراضی شالیزاری که با تخریب سردهنه ها قطع شده بود مجدداً با بازسازی سردهنه ها رها سازی و نگرانی کشاورزان به طور موقت برطرف گردید.

وی در پایان با تاکید بر ضرورت مشارکت مردم درمدیریت تقسیم و توزیع آب خواستار اعتبار بیشتر جهت بازسازی این سردهنه ها به صورت اصولی به ویژه احداث سردهنه های مدرن و بتنی در سطح استان شد .

 


    صعود گروه کوهنوردی آب منطقه ای مازندران به قله2200 متری عباس علی سواد کوه 1394/01/29
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : گروه کوهنوردی شرکت آب منطقه ای مازندران در اولین برنامه کوهنوردی خود موفق به صعود قله 2200 متری عباس علی سواد کوه شد .

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : گروه کوهنوردی شرکت آب منطقه ای مازندران در اولین برنامه کوهنوردی خود  موفق به صعود قله 2200 متری عباس علی سواد کوه شد .

این گروه که متشکل از17 نفر از همکاران آب منطقه ای مازندران آقایان محمد دلیران ، علی خرقه پوش ، رجبی ، حسین یوسفی ، عباس نیکخواه ، رمضان محمدی ، انتظاری ،  کاغذلو و سعادت سعادتی، شعیب اصغری ،فلاح زاده ، علی اسماعیلی ،سعید مهدوی ، اسماعیلی جویباری،  ولی ولی پور و مهران احمدی بودند بعد از اقامه  نماز صبح روز پنجشنبه 27/1/94 حرکت خود را از روستای کمرپشت به سوی قله آغاز و بعد از  ساعت ها  تلاش  موفق به صعود آن شدند .

 گروه کوهنوردی پس از  صعود ، نسبت به برگزاری آئین صعود از جمله شکر کذاری خداوند متعال اقدام  و قله را به قصد بازگشت به ساری ترک کردند .

همچنین این گروه در مسیر  خود ضمن زیارت امامزاده عباس علی موفق به برگزاری زیارت عاشورا در این محل شده اند

 


    ابراز خرسندی بازنشستگان آب منطقه ای مازندران از دیدار کمیته بازنشستگان شرکت با آنها 1394/01/29
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : کمیته بازنشستگان شرکت با حضور در منازل 5 نفر از بازنشستگان و یا خانواده آنها ، از نزدیک ضمن جویای احوالشان در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار و آمادگی شرکت را جهت کمک به برخی از مشکلات شان اعلام کرد .

 

در این دیدار که همراه با رضایت و خرسندی بازنشستگان این مجموعه و یا خانواده آنها همراه بوده است ، هر یک از افراد و یا خانواده آنها به بیان خاطرات خوب خود در شرکت آب منطقه ای مازندران و بیان احساسات و تعلق خود به شرکت ، حضور جمعی از همکاران را در منزلشان بسیار ارزشمند اعلام کرده و خواستار تعامل و ارتباط بیشتر شرکت با بازنشستگان خودشدند .

 در ادامه یکی از اعضاء ضمن تشریح اهداف این دیدار و قدردانی از تلاش و برشمردن خدمات هر یک از آنها تصریح کرد : اگر امروز در استان شاهد برخورداری از دهها تأسیسات مهم آبی و ارتقاء کمی و کیفی خدمات و بسیاری از امکانات در بخش آب استان هستیم و خود و دیگر مردم داریم از آن استفاده می کنیم حاصل تلاش صادقانه دیروز شما در این مجموعه بوده است که قطعاً این خدمات به عنوان یک عمل صالح همواره ماندگار خواهد بود .

در ادامه مشکلات هر یک از افراد در زمینه بیمه ، بازنشستگی و رفاه آنها در این بخش بررسی و آمادگی شرکت جهت حل مشکلات اعلام گردید.

      شایان ذکر است تا کنون این کمیته با 25 نفر از بازنشستگان این شرکت  و یا خانواده آنها در شهر های مختلف دیدار داشته است .

 


    مدیرکل بازرسی مازندران : از هر گونه حمایتی جهت پیشبرد طرح آبرسانی به شهر ساری دریغ نخواهیم کرد 1394/01/27
آقای سید حسن میری مدیر کل بازرسی استان مازندران در بازدید از طرح مهم آبرسانی به شهر ساری از سد شهید رجایی با ابراز رضایت از روند پیشرفت این طرح مهم از عوامل اجرایی طرح بخاطر کیفیت اجرا تشکر و قدردانی کرد و گفت : سازمان بازرسی به عنوان یک دستگاه نظارتی از هر گونه کمک و حمایت جهت پیشبرد اینگونه پروژه ها به ویژه طرح آبرسانی که حدود 300 الی 400 هزار نفر از آن بهره خواهند گرفت دریغ نخواهد کرد .

 

 

وی ارتقاء کمی و کیفی آب شرب برای شهروندان استان را امر ضروری برشمرد و اظهار امیدواری کرد : با تکمیل سدهای در دست اجرا  در استان دیگر شهرهای مازندران  نیز انشا ا ... بتوانند از آب این سدها در زمینه شرب برخوردار شوند .

در ابتدای این بازدید آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با تشریح طرح جامع آب شرب استان و رویکرد جدید استان در این زمینه ، طرح آبرسانی به شهر ساری از سد شهید رجایی را یکی از دو طرح مهم آبرسانی شرکت آب منطقه ای مازندران برشمرد و گفت : با اجرای این طرح سالانه حدود 34 میلیون متر مکعب آب سد شهید رجایی پس از تصفیه وارد شبکه آبرسانی شهر خواهد شد و آب این شهرستان از لحاظ کمی و کیفی ارتقاء خواهد یافت .

یخکشی پیشرفت این طرح مهم را 78 درصد اعلام کرد و افزود : تا کنون مبلغ 72 میلیارد تومان در این طرح سرمایه گذاری شد و برای تکمیل نهایی نیازمند 32 میلیارد تومان اعتبار دیگر می باشیم .

وی در پایان با اشاره به اجرای کامل خط انتقال این طرح و اجرای 70 درصد از تصفیه خانه آب شرب آن از بهره برداری اضطراری این طرح با توجه به نیاز شهروندان در آینده نزدیک خبر داد و گفت : تمهیدات لازم جهت بهره برداری از تأسیسات ساخته شده به ظرفیت 500 لیتر در ثاینه که معادل یک سوم ظرفیت تصفیه خانه می باشد اتخاذ شد و انشا ا ... بزودی مشکل مردم ساری در این زمینه مرتفع می شود.

 


    دکتر یخکشی : مسئولیت پذیری 480 نفر از بانوان در صنعت آب و برق مازندران سبب بالندگی این صنعت شد 1394/01/27
قای دکتر محمد ابراهیم یخکشی رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان و مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با بیان این مطلب در جمع بانوان صنعت آب و برق استان ضمن گرامیداشت میلاد کوثر هستی و قدردانی از زنان همکار، به مسئولیت پذیری زنان در عرصه اجتماعی اشاره کرد و گفت : امروز به برکت نظام و خون شهدا زنان ما ضمن پذیرش مسئولیت سنگین خانواده ، مدیریت بخش های مهمی از فعالیت فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و فنی را به عهده دارند و صنعت آب و برق نیز که یک مجموعه تخصصی و فنی است بخش مهمی از مسئولیت مهم خود را به دست زنان که از توانمندی مدیریتی بالایی برخوردار هستند سپرده است .

 

آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان و مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با بیان این مطلب در جمع بانوان صنعت آب و برق استان ضمن گرامیداشت میلاد کوثر هستی و قدردانی از زنان همکار،  به مسئولیت پذیری زنان در عرصه اجتماعی اشاره کرد و گفت : امروز به برکت نظام و خون شهدا زنان ما ضمن پذیرش مسئولیت سنگین خانواده ، مدیریت بخش های مهمی از فعالیت فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و فنی را به عهده دارند و صنعت آب و برق نیز که یک مجموعه تخصصی و فنی است بخش مهمی از مسئولیت مهم خود را به دست زنان که از توانمندی مدیریتی بالایی برخوردار هستند سپرده است .

  یخکشی با اشاره به پیام نوروزی مقام معظم رهبری در مورد همدلی و همزبانی دولت و مردم افزود : خوشبختانه همدلی و همزبانی بسیار خوبی بین مجموعه بانوان در این صنعت وجود دارد و باید این را در سطح شرکت ها توسعه بدهیم و عملیاتی بکنیم و این نیازمند اعتماد بین مدیریت و مجموعه است .

 در ادامه سرکار خانم دکتر فردوسی یکی از اساتید برجسته دانشگاه شهید بهشتی تهران به تشریح نقش زن در اقتصاد و توسعه اقتصادی در جامعه و نقش خانواده در جامعه اسلامی به ویژه زنان به عنوان ستون اصلی آن اشاره کرد و گفت : دین ما توجه ویژه ای به نهاد و بنیان خانواده دارد و معتقدیم که با ازدواج و تشکیل خانواده انسان ها تکامل می یابند.

  وی با اشاره به اینکه روابط سالم در خانواده سبب افزایش طول عمر افراد خانواده می شود برکنترل هیجان ها و پرهیز از بدخلقی ها تاکید کرد و افزود : بخاطر اینکه روابط بین افراد خانواده سالم بماند باید افراد تلاش کنند تا همواره سبب ایجاد خاطرات خوش شوند چرا که خاطرات بد به سختی از ذهن ها پاک می شود و حالت ماندگار تری نسبت به خاطرات خوش دارد.

دکتر فردوسی با بیان اینکه فرزندان نیازمند محیط آرام هستند باید مهرورزی را بین هم توسعه بدهیم و این مولفه در پایداری خانواده بسیار مهم است و در عمل باید مکانیزم احترام به پدر و مادر را یاد بگیریم .

این استاد دانشگاه یکی از روش های برقراری روابط سالم در خانواده را بهره گیری از مشورت برشمرد و تاکید نمود بانوان باید در خانواده و حتی درمحیط کار این روش را تمرین کنند .

ایشان در پایان با تاکید بر ضرورت شناخت تفاوت روان شناسی مرد و زن و درک متقابل زوجین نسبت به احساسات ، عواطف و نیازمندیها ی یکدیگر آن را موجب قوام و ثبات خانواده برشمرد و تاکید کرد دشمن در پی سست کردن این نهاد مهم اجتماعی است و ما باید با بهره گیری از آموزه های دینی و علمی در حفظ آن بکوشیم .

در پایان از همسران و دختران  شهدای این صنعت و بانوان نمونه مجموعه آب و برق با اهدا لوح تقدیری تجلیل به عمل آمد.

 


    اهداء خون از سوی کارکنان آب منطقه ای مازندران 1394/01/25
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : با استقرار تیم سیار انتقال خون استان در محوطه اداری شرکت آب منطقه ای مازندران 30 نفر از کارکنان این شرکت موفق به اهداء خون خود به بیماران نیازمند شده اند.

 

این اکیپ که به مدت حدود 3 ساعت در محوطه اداری شرکت حضور داشت با استقبال گرم تعدادی زیادی از کارکنان مواجه و در نهایت 30 نفر موفق به اهداء خون شده اند .

 تیم سیار انتقال خون که در طی سال در 4 مرحله جهت خونگیری به این شرکت مراجعه می نماید در مجموع سالانه حدود 150 واحد خون از سوی کارکنان اهداء می شود و بنا به اظهار سرپرست گروه  تیم خونگیری ،کارکنان این شرکت در مقایسه با دیگر سازمانها استقبال خیلی خوبی نسبت به اهداء خون انجام می دهند بطوریکه در هر مرحله یک پنجم از نیروها آمادگی خود را جهت اهداء خون اعلام می نمایند.

 


    بازدید خبرنگاران کشور آذربایجان از سد شهید رجایی ساری 1394/01/25
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : تعدادی از خبرنگاران کشور آذربایجان که با هدف شناسایی و معرفی قابلیت ها و توانمندی های استان مازندران به مردم کشورشان به این استان سفر کرده بودند در روز دوشنبه بیست و چهارم فروردین ماه سالجاری از سد شهید رجایی بازدید کردند.

 

 

ذدر این بازدید ابتدا یکی از مدیران شرکت آب منطقه ای مازندران با تشریح وضعیت بارندگی و میزان پتانسیل آب سطحی و زیرزمینی استان به ویژگی های آبی استان از جمله برخورداری از 180 رشته رودخانه کوچک و بزرگ با چشم انداز زیبا و امکان توسعه گردشگری در مجاورت آنها ، 21000 دهنه چشمه و ظرفیت بالای بسته بندی آب در بسیاری از آنها که در حال حاضر روزانه بیش از یک میلیون بطری آب تولید و روانه بازار می شود ، وجود حدود 800 قطعه آب بندان سنتی با اهداف تأمین آب کشاورزی ، پرورش ماهی و گردشگری ، وجود 10 سد با اهداف گوناگون ازجمله شرب ، کشاورزی ، گردشگری و برقابی ،که سالانه حدود 5/1 میلیون نفر گردشگری از این سد ها بازدید می نمایند و امکان توسعه نیروگاه برقابی به میزان حدود 1750 مگاوات از جمله ظرفیت های بالای مازندران در این بخش است که می تواند برای مردم همه کشورها از جمله همسایگان شمالی جالب توجه باشد .

سپس آقای مهندس حسن نوروز محمدی مدیر امور بهره برداری سد شهید رجایی با تشریح ویژگی های سد شهید رجایی و تشریح اجزای آن، از این سد به عنوان ششمین سد بزرگ ایران از لحاظ ارتفاع یاد کرد و افزود : امروز جمهوری اسلامی ایران از توانمندی بسیار بالایی در زمینه مطالعه ، طراحی ، اجرا و بهره برداری سدها برخوردار است و این سد یک نمونه از این توانمندی  مهندسین این مرزو بوم است که به مدت 17 سال بدون مشکل خاصی در دست بهره برداری است .

وی با اشاره به ویژگی های منحصر به فرد سد شهید رجایی ، استقبال گردشگری از این سد را بسیار زیاد اعلام کرد و گفت : در همین ایام نوروز حدود یکصد هزار نفر از این سد دیدن کردند.

در پایان خبر نگاریکی از خبر گزاری های آذربایجان به نمایندگی از جمع حاضر ضمن قدردانی از تمهیدات اتخاذه جهت بازدید خبرنگاران کشورشان از این سد گفت : من پنجمین سفری است که  به جمهوری اسلامی ایران  دارم به مناطق مختلف ایران سفر کردم ولی استان مازندران اولین بار بود که این فرصت برایم فراهم گردید. می توانم بگویم استان مازندران زیبایی استان ایران است ، سد شهید رجایی بخاطر مناظر طبیعی و زیبایی خاصی که سازه و دریاچه آن دارد برای ما واقعاً شگفت انگیز است .کوه ها و جنگل هایی که اطراف این سد را فراه  گرفته زیبایی آن را دو چندان کرده و این سد می تواند علاوه بر تأمین آب کشاورزی و شرب مردم منطقه، محلی برای جلب گردشگر باشد .

وی افزود : معتقدم در آینده گردشگران زیادی به اینجا خواهند آمد و یک روز به یادماندنی را خواهند داشت چرا که طبیعت زیبا اینجا و یک کار مهندس خوب ، احوال خوشی را برای گردشگران فراهم   می کند .

 


    قدردانی فرماندار بابل از امور منابع آب بخاطر اعلام رضایت شهروندان 1394/01/24
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای مهندس ملایی رئیسی فرماندار شهرستان بابل با اهداء لوح تقدیر از آقای مهندس محمد باقر میرتبار مدیر امور منابع آب بابل و بابلسر تشکر و قدردانی نمود .

 

 

در این لوح با اشاره به ضرورت توجه به مشکلات مردم و همکاری شایسته امور با ادارات شهرستان ، خدمات رسانی امور منابع آب به ویژه مدیر امور به شهروندان رضایت شهروندان به ویژه مردم شریف امیر کلا را به همراه داشته لذا از باب من لم یشکرالمخلوق  لم یشکرالخالق از توجه و زحمات نامبرده قدردانی و توفیقات بیشتر همراه با صحت و سلامتی را آرزونمود .

 


    موسوی : محکومیت 25 نفر از متصرفین رودخانه و سواحل در شهرستان نور 1394/01/24
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : در نیمه دوم سال گذشته 25 نفر از افراد سودجو که بخشی از بستر رودخانه و سواحل دریا را تصرف نموده بودند و یا اقدام به برداشت غیر مجاز شن و ماسه از رودخانه ها ی محدوده شهرستان نور داشتند از سوی محاکم قضایی شهرستان مذکور آراء محکومیت برای آنها صادر شد .

 

 

آقای مهندس سید محمد موسوی مدیر امور منابع آب نور با بیان این مطلب گفت: با پیگیری که از سوی همکاران امور منابع آب به عمل آمد طی شش ماهه دوم سال 93 حدود 12 نفر از برداشت کنندگان غیر مجازشن و ماسه و 13 نفر از متصرفین حریم و بستر مجاری آبی از سوی محاکم قضایی محکوم شده اند .

وی بابیان اینکه با آراء صادره از سوی محاکم قضایی شهرستان نور برای افراد مذکور 2550 متر از حریم و بستر سواحل و رودخانه آزاد شد ، میزان محکومیت افراد خاطی را 86 میلیون ریال جزا نقدی و 212 روز حبس تعریزی اعلام کرد و افزود :  امیدواریم با حمایتی که محاکم قضایی در زمینه حفاظت از منابع و مجاری آبی به عمل می آورند ما شاهد کاهش جرم در این بخش و ارتقاء کمی و کیفی این انفال عمومی و سرمایه ملی باشیم .

مدیر امور منابع آب نور در پایان با تأکید بر ضرورت آزادسازی حریم و بستر رودخانه ها نقش مردم را در جلوگیری و اطلاع رسانی از دخل و تصرفات به مجاری آبی بسیار مؤثر دانست و گفت : حفاظت از انفال عمومی نیازمند مشارکت همگانی است و می تواند ضمن حفظ این سرمایه ملی میزان خسارات سیل را در هر منطقه به مقدار زیاد کاهش دهد .

 


1 2 صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا