سه‌شنبه, 4 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :10
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :167
بازدید دیروز :1861
کل بازدید :1156863
میانگین بازدید :1214
آخرین به روزرسانی:1396/07/03 13:26:28

 

    موسوی : آراء محکومیت 15 نفر از برداشت کنندگان غیر مجاز شن و ماسه و متصرفین بستر در محاکم قضایی شهرستان نور صادر شد 1394/05/29
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای مهندس سید محمد موسوی مدیر امور منابع آب شهرستان نور گفت : در چهار ماه گذشته آراء محکومیت 15 نفر از برداشت کنندگان غیر مجاز شن وماسه و متصرفین غیر مجاز حریم و بستر مجاری آبی از سوی محاکم قضایی این شهرستان صادر شد .

وی بابیان اینکه حفاظت از مجاری آبی به ویژه رودخانه در اولویت کارهای مدیریت منابع آب این منطقه قرار دارد گفت : پس از اخطارهای شفایی و کتبی به افراد متصرف و سودجو ، بر علیه آنها در محاکم قضایی جهت حفاظت از انفال عمومی در بخش آب طرح دعوی می شود که با عنایت مراجع قضایی به ویژه رئیس محترم دادگستری شهرستان و قضات محترم  آراء خوبی  صادر می گردد .

مدیر امور منابع آب شهرستان نور افزود : در 4 ماه گذشته 10 نفر از برداشت کنندگان غیر مجاز شن و ماسه از بستر رودخانه ها به جزای نقدی محکوم شده که محکومیت آنها در مجموع بالغ بر 382 میلیون ریال می باشد

ایشان تعداد آرای صادره  در بخش تصرف حریم و بستر را 5 مورد  اعلام کرد  و افزود : این افراد به  شش ماه حبس تعزیری و 25 میلیون ریال جزای نقدی  محکوم شده اند و انفال عمومی که شامل 6400 متر مربع از ساحل دریا و 32200 متر مربع از  حریم و بستر رودخانه های منطقه که در تصرف آنها بود آزاد گردید .

 

 


    عبدالهی: 300 متر از اعیانی احداث شده ( دیوار) جهت تصرف بستر رودخانه ماشلک تخریب شد 1394/05/29
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای مهندس حامد عبدالهی مدیر امور منابع آب نوشهر ، چالوس و کلاردشت گفت : 300 متر از اعیانی ( دیوار) که با هدف تصرف بستر رودخانه ماشلک نوشهر توسط افراد سودجو احداث شد تخریب و بستر مذکور آزاد شد .

ایشان با بیان اینکه این متصرفین علاوه بر تصرف بستر رودخانه ، اعیانی نیز در آن احداث کرده بودند افزود : این امور به استناد تبصره 4 ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب آزادسازی بستر مذکور را از طریق مراجع قضایی پیگیری کرد که در نتیجه در تاریخ 24 مرداد ماه سالجاری با عنایت دادستان محترم و با همکاری فرماندهی محترم نیرو انتظامی شهرستان و شهرداری منطقه موفق به قلع و قمع اعیانی مذکور شده ایم که این امر سبب کاهش خسارات سیل به مجاورین رودخانه مذکور خواهد شد .

مدیر امور منابع آب مذکور در پایان ضمن قدردانی از مراجع قضایی و انتظامی منطقه از مردم خواست جهت حفظ این بخش از انفال عمومی ( بستر )  با کارشناسان این امور همکاری تا به هنگام وقوع سیلاب شاهد حوادث ناگوار در منطقه نباشیم .

 


    مدیر جدید امورمنابع آب بهشهر ، نکا و گلوگاه و مدیر جدید امور درآمد ، مشترکین و سرمایه گذاری شرکت معرفی شدند . 1394/05/28
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران در جلسه تودیع و معارفه مدیر سابق و جدید امور آب بهشهر و نکا که با حضور قائم مقام مدیر عامل آب منطقه ای مازندران و جمعی از مدیران شهرستان های مذکور برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران در جلسه تودیع و معارفه مدیر سابق و جدید امور آب بهشهر و نکا که با حضور قائم مقام مدیر عامل آب منطقه ای مازندران و جمعی از مدیران شهرستان های مذکور برگزار شد .

آقای موسی نامدار قائم مقام مدیر عامل آب منطقه ای مازندران طی سخنانی از آب به عنوان محور توسعه یاد کرد و گفت : امروز بدون آب امر توسعه در هر بخشی امری غیر ممکن بوده و اهمیت این ماده حیاتی به گونه ای است که خداوند بزرگ در نظام خلقت عرش خود را بر آنها نهاده است .

این عضو هیات مدیره شرکت با بیان اینکه خدمت گذاری در بخش آب یک فرصت ، توفیق و عنایت خداوند است افزود : حضرت عباس (ع) که در نزد اولیای خدا به ویژه ائمه معصومین (ع) از جایگاه ویژه برخوردار است ویژگی برجسته آن حضرت سقایی است و افتخار ما این است که در جامعه کار سقایی را انجام می دهیم و امیدواریم با اخلاص و قرب الهی در این مسئولیتی که در نظام اسلامی به عهده ما نهاده شده است گام برداریم

 وی  با اشاره به خدمات جناب آقای مهندس گیلانی در طی 50 ماه گذشته در آن امور و حضور ایشان در بخش مهم مدیریت مشترکین شرکت از آقای مهندس حاجیان به عنووان نیروی فنی ، متخصص و با تجربه یاد کرد و اظهار امیدواری نمود با حمایت نماینده عالی دولت در شهرهای نکا ، بهشهر و گلوگاه در حفاظت و بهره برداری از منابع آب بیش از پیش در منطقه موفق باشند.

در این جلسه آقای مهندس گیلانی مدیر سابق امور منابع آب بهشهر ، نکا و گلوگاه حوزه عمل امور مذکور را 3300 کیلومتر مربع با جمعیتی بالغ بر 320 هزار نفر اعلام کرد و گفت : اراضی کشاورزی این سه شهرستان 34 درصدبه  کشت شالی ، 51 درصد دیم و 15 درصد به مرکبات اختصاص دارند .

وی تعداد رودخانه های منطقه را 12 رودخانه اعلام کرد که بجز رودخانه نکارود  مابقی عمدتاً فصلی اما سیل خیز بوده که گاهاً سبب بروز خسارات در منطقه می شوند و طول آنها بالغ بر 350 کیلومتر می باشد که ما تلاش کردیم در این مدت کارهای زیادی در بخش مهندسی رودخانه از جمله احداث دیواره های حفاظتی  ، تثبیت بستر  ، ایجاد سدها و بندهای انحرافی و لایروبی و ساماندهی رودخانه به طول 90 کیلومتر را انجام دهیم و بالغ بر 50 میلیارد ریال از محل طرح های تملک و دارایی در این بخش سرمایه گذاری نمائیم که نتایج این طرح تأمین و انتقال آب بهتر اب در بخش کشاورزی  و کاهش خسارات سیل در منطقه بوده است .

آقای گیلانی تعداد آب بندان های منطقه را 69 قطعه با وسعت 1900 هکتار اعلام کرد و افزود : با آبگیری این آب بندان ها سالانه آب مورد نیاز 4000 هکتار از اراضی شرق استان  تأمین می شود .

ایشان در پایان با اشاره به اهمیت آب زیرزمینی در شرق مازندران و برشمردن اقدامات انجام شده در بخش حفاظت از منابع آب تعداد چاه منطقه را 5300 حلقه بیان کرد و افزود :  تمام تلاش ما این بود که سفره اب زیرزمینی منطقه به تعادل برسد که آمار و سنجش آب زیرزمینی نیز علی الرغم وقوع خشکسالی به سمت مثبت بوده  است.

 در پایان آقای مهندس حاجیان مدیر جدید امور منابع اب بهشهر ، نکا و گلوگاه از حسن اعتماد مدیریت شرکت به نامبرده قدردانی کرد و اظهار امیدواری نمود با حمایت مدیران ستادی و شهرستان های منطقه و بهره گیری از مشارکت همکاران  تمام توان و همت خود را در حفاظت از منابع و مجاری ابی منطقه بکار خواهد گرفت.  

 

 

 


    بازدید وزیر نیرو از نیروگاه وکانال انتقال آب چالوس و رودخانه ماشالک نوشهر 1394/05/27
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای مهندس چیت چیان در سفر یک روزه خود به استان مازندران در صبح روز دوشنبه از نیروگاه در دست ساخت نوشهر ، کانال بزرگ انتقال آب چالوس و رودخانه ماشالک نوشهر بازدید کرد .

در این بازدید مدیر عامل برق منطقه ای مازندران گزارشی از روند اجرای نیروگاه در دست ساخت نوشهر و مدیر عامل آب منطقه ای مازندران گزارشی از روند اجرای سد انحرافی چالوس و کانال انتقال آب آن را ارائه داد وگفت : یکی از سه طرح مهم در دست اجرای توسعه منابع آب این استان طرح انتقال آب چالوس به دشت بزرگ هراز می باشد که قادر است آب رودخانه چالوس و رودخانه های مسیر انتقال را پس از تأمین حقابه های پایین دست به میزان حدود 300 میلیون متر مکعب به دشت هراز انتقال دهد .

وی با بیان اینکه در این طرح بزرگ  انتقال آب ، ما علاوه بر تأمین آب کشاورزی اراضی بین  شهرستان چالوس تا دشت هراز که بیش از 110 کیلومتر می باشد می توانیم با آزادسازی حقابه چشمه ها آن را به آب شرب شهرها و شهرک های مسیر اختصاص دهیم .

  مدیر عامل آب منطقه ای مازندران پیشرفت فیزیکی این طرح را حدود 40 درصد اعلام داشت و افزود : تا کنون سد انحرافی ، تونل انتقال آب به طول حدود 2 کیلومتر و قطعه اول کانال به طول 13 کیلومتر به بهره برداری رسیده و قطعه دوم کانال به طول 25 کیلومتر در دست اجرا می باشد .

 در ادامه این بازدید وزیر محترم نیرو از بخش هایی از رودخانه ماشالک نوشهر بازدید و در جریان مشکلات رودخانه های استان از جمله برداشت شن و ماسه ، وقوع سیلاب مکرر در استان و تجاوز به حریم و بستر آنها قرار گرفته و مقام عالی وزارت نیرو تأکید کردند باید از تمام ظرفیت ها برای حل مشکلات مجاری آبی مان استفاده کنیم . تا از این سرمایه های ملی بخوبی حفاظت نمائیم .

 


    بازدید وزیر نیرو از طرح آبرسانی به شهر ساری از سد شهید رجایی 1394/05/27
همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهور به استان مازندران وزیر نیرو در عصر دوشنبه( 26 مرداد ماه ) از طرح آبرسانی به شهر ساری از سد شهید رجایی بازدید کرد .

وزیر نیرو در این بازدید ضمن قدردانی از تلاش انجام شده بر ضرورت پیگیری و اجرای طرح جامع آب شرب استان برای مجتمع های 9 گانه آبرسانی  مازندران تأکید کرد و تصریح نمود : کارهای انجام گرفته برای تأمین آب شرب استان کافی نیست لذا جا دارد با پیگیری ها و تلاش بیشتر این عقب ماندگی جبران شود .

وی با ابراز خرسندی از انجام مطالعات جامع تأمین آب شرب استان به بررسی نحوه تأمین آب جمعیت هر یک از مناطق 9 گانه پرداخت ورهنمود لازم را جهت اجرایی نمودن هر یک از طرح های مناطق مذکور ارائه نمودند.

مقام عالی وزارت نیرو در ادامه به بررسی وضعیت کم آبی و خشکسالی در استان پرداخت و تأکید کرد :

با توجه به امکان افزایش ظرفیت 800 قطعه از آب بندان های استان به میزان حدود 150 میلیون متر مکعب در سال ،  لایروبی و مرمت آب آب بندان ها برای کوتاه مدت باید در اولویت طرح هاتأمین آب کشاورزی این استان قرار بگیرد .  تا انشاالله با تکمیل و اجرای سد های در دست اجرا و مطالعه مشکل کم آبی استان مرتفع شود .

  مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در این بازدید نیز  با اشاره به اهمیت تأمین آب شرب شهرهای مازندران از محل آب های سطحی گفت : طرح آبرسانی به شهر ساری از سد شهید رجایی توان تصفیه و انتقال سالانه 47 میلیون متر مکعب آب را دارد که به دلیل کمبود شدید آب این شهرستان تلاش شد از تیر ماه سال جاری  امکان بهره برداری یک سوم از ظرفیت تصفیه خانه به میزان 500 لیتر در ثانیه ( معادل 15 میلیون متر مکعب در سال ) میسر شود .

وی افزود : طرح آبرسانی به شهر ساری از سد شهید رجایی شامل 58 کیلومتر خطوط جمع آوری و انتقال ، 52 هزار متر مکعب مخازن ذخیره و سرویس ، یک باب تصفیه خانه مدرن به ظرفیت 1500 لیتر بر ثانیه است  که تا کنون 72 درصد از عملیات اجرایی این طرح به اتمام رسید .

رئیس هیات مدیره آب منطقه ای مازندران : هزینه اجرایی این طرح در افق 1405 را 115 میلیارد تومان اعلام کرد و تصریح نمود : تا کنون بالغ بر 75 میلیارد  تومان در این طرح سرمایه گذاری شده است .

دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران :با اشاره به محدودیت برداشت آب زیرزمینی در استان تأمین آب شرب به تشریح چگونگی تآمین آب شرب شهرها ، شهرستان ها و روستاها از منابع آب سطحی پرداخت و یادآورد با توجه به مطالعات انجام شده جمعیت ساکن در سراسر استان به 9 مجتمع آبرسانی تفکیک شده که هر یک از این مناطق از پتانسیل آب های سطحی موجود استفاده خواهند نمود و برای همین منظور سدهایی در دست مطالعه اجرا و یا بهره برداری هستند .

ایشان از وزیر محترم نیرو درخواست کرد : به منظور تأمین آب شرب بلند مدت شهرستان های ساری و میاندرود و همچنین جبران بخشی از نیاز آبی شهرهای شرق استان سد زارم رود که مطالعات آن به اتمام رسیده هر چه سریعتر به اجرا درآید که در صورت احداث و بهره برداری از این سد امکان تأمین آب فاز دوم تصفیه خانه آب شرب ساری بر ظرفیت 1500 لیتر بر ثانیه و همچنین تأمین آب بخشی از آب مورد نیاز بخش کشاورزی مناطق شرقی استان تأمین خواهد شد .

 


    بازدید وزیر نیرو با همراهی مدیران عامل صنعت آب و برق مازندران از سد انحرافی و کانال انتقال آب چالوس 1394/05/26
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران جناب آقای مهندس چیت چیان وزیر محترم نیرو از سد انحرافی و کانال انتقال آب چالوس بازدید کردند

 در این بازدید که مدیران صنعت آب و برق وی را همراهی می کردند آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی با اشاره به اهمیت این طرح در انتقال آب به دشت مرکزی مازندران گفت : با بهره برداری این طرح سالانه 350 میلیون متر مکعب آب به دشت مرکزی و هراز انتقال خواهد یافت .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران پیشرفت طول این کانال را حدود یکصد کیلومتر اعلام کرد که در بعضی از مناطق ظرفیت آن به 27 متر مکعب در ثانیه نیز می رسد .

رئیس هیات مدیره آب منطقه ای مازندران از کانال انتقال آب چالوس بعنوان یکی از طرح های بزرگ توسعه منابع آب استان یاد کرد و افزود : این طرح حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با بهره برداری آن علاوه بر تأمین آب شرب شهرها و شبکه های مسیر از طریق جایگزینی حوابه چشمه ها آب مورد نیاز کشاورزی شهرستان های نور ، فریدونکنار و محمود آباد تأمین خواهد شد،در این بازدید همچنین وزیر نیرو مسائل و مشکلات آب وبرق استان را نیز با حضور مدیران بررسی و رهنمود لازم را ارائه فرمودند.

 


    آقای مهندس مظفری به عنوان نماینده شرکت در کمیته نظارت شورای فنی استان معرفی شد 1394/05/25
-

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران طی نامه ای به ریاست محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آقای مهندس کریم مظفری مدیر سد گلورد را به عنوان نماینده این شرکت در کمیته نظارت شورای فنی استان معرفی کرده ضمناً در این نامه همچنین آقای هادی رستمیان مدیر طرح های استانی را به عنوان جانشین نامبرده در جلسات کمیته پیمان معرفی نمود .

 


    قددرانی کشاورزان و شورای اسلامی بخش مرکزی بابل از مدیر امور منابع آب آن شهرستان 1394/05/21
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران ، رئیس شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان بابل به نمایندگی از مردم منطقه با ارسال نامه ای به آب منطقه ای و بخشداری منطقه از تلاش و پیگیری های مداوم و مجدانه آقای مهندس باقر میرتبار مدیر امور منابع آب شهرستان بابل و بابلسر در جهت رفع مشکل کشاورزان در زمینه کمبود آب در سال زراعی جاری تشکر و قدردانی نمودند .

 

 

  در این نامه اعلام شد بی شک زحمات خالصانه ایشان موجب آرامش خاطر کشاورزان پر تلاش و زحمتکش منطقه شده که این امر قطعاً رضای خدای متعال را در بر خواهد داشت .

شایان ذکر است کاهش شدید بارندگی در فصل زراعی جاری و کاهش شدید رواناب رودخانه ها در استان سبب شد تا مدیران و کارشناسان شرکت ضمن حضور فعال در امر تقسیم و توزیع آب در سالجاری با بکارگیری روش های صرفه جویی و حل مناقشات محلی در زمینه مدیریت منابع آب در هر یک از مناطق موجب کاهش خسارات خشکسالی در استان شده و رضایت کشاورزان و ذینعان را نیز فراهم نمایند.که تا کنون شاهد اعلام رضایت  متعدد از سوی مردم به شیوه های گوناگون  بوده ایم .

 

 


    دکتر یخکشی : هیچ استانی مباحث بهره برداری از منابع آب آن مانند مازندران متنوع نیست. 1394/05/19
آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در جمع معاونین و مدیران آب منطقه ای مازندران با بیان ضرورت انتخاب رویکرد جدید در بخش بهره برداری گفت : هیچ استانی مباحث بهره برداری منابع آب آن مثل مازندران از تنوع موضوعات مانند تعدد مجاری ، سیل ،خشکسالی ،سواحل دریا ، تراکم جمعیت ، مباحث کیفی منابع آب ، برداشت شن و ماسه از رودخانه ها و سواحل تعدد چشمه ها و چاه ها و دهها مورد دیگر برخوردار نیست و این پیچیدگی و تنوع ایجاب می کند که باید از روش های مناسب و موثر در امر بهره برداری منابع آب بهره بگیریم و رویکرد جدیدی را در هر یک از بخش ها داشته باشیم.

 

    

     مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با اشاره به سیلاب اخیر و خسارات ناشی از آن تصریح کرد : سیل اخیر از شدت و حدت بیشتری در مقایسه با سیلابهای قبلی برخوردار بوده و آسیب هایی را متوجه مردم و ما نموده است و نشان داد که ما در این حوزه خیلی آسیب پذیر هستیم. لذا باید نیازمندیهای خود را در این بخش شناسایی کنیم و رویکرد خود را از طراحی طرح ها تا بهره برداری از آنها و همچنینتعامل و همزیستی با  منابع و مجاری آبی تغییر بدهیم .

رئیس هیدت مدیره اب منطقه ای مازندران با قدردانی از تلاش همکاران در مدیریت خشکسالی در فصل زراعی جاری گفت : خشکسالی امسال خیلی از انرژی و وقت همکاران ما را گرفت تلاش همکاران ما هم در مقابله با این پدیده به ویزه در حوزه بهره برداری بسیار موثر بوده و سبب شد تا خسارات در این بخش به حد اقل ممکن  برسد و رضایت نسبی در این بخش برای مسئولین و مردم منطقه فراهم شود اما از هم اکنون باید خود را برای فصل زراعی بعدی مهیا کنیم چرا که این پدیده ممکن است در سالهای بعد هم تداوم یابد .

   آقای دکتر یخکشی در ادامه سخنان خود با اشاره به جایگاه ارباب رجوع در نظام اسلامی به مدیران توصیه کرد از همه اختیارات خود جهت حل مشکلات مردم بهره گرفته و نامه های مردم را به موقع پاسخ داده و بر عملکرد پرسنل نظارت بیشتری داشته باشند  و ملاقات عمومی را جزء اولویت های کاری خود قرار دهند .

  مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در پایان سخنان  خود با تأکید بر انجام کارگروهی و بهره گیری از ظرفیت شورای حفظ حقوق بیت االمال در شهرستان ها و شورای حفاظت منابع آب در شهرستان ها  جهت مدیریت بهتر بر منابع آب در در حوزه عمل خود ،  در خصوص تعامل و همکاری با  سازمان نظارتی گفت : این سازمان ها آمده اند که به ما کمک کنند لذا مکاتبات و گفتمان ما باید با این سازمان ها درست به موقع و بجا باشد و همه ما باید طبق قانون عمل کنیم و چارچوب ها را در کارمان             رعایت کنیم .

 در  این جلسه  همچنین مدیران فناوری اطلاعات ، روابط عمومی و کارکنان گزارشی از روند هوشمند ساز ی فعالیت های در مجموعه آب منطقه ای و چگونگی مدیریت اطلاع رسانی در زمان بحران و  نحوه خدمات بیمه در سالجاری به کارکنان را  ارائه و به سوالات مدیران دیگر حوزه پاسخ داده اند..

 

 

 

 


    دکتر یخکشی : با بهره برداری از سد های در دست اجرا در مازندران ظرفیت تولید برنج در استان بیش از 300 هزار تن در سال افزایش می یابد 1394/05/18
آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در جمع مدیران و کارشناسان صنعت آب استان در کارگاه آموزشی مدیریت منابع آب با اشاره به محدودیت های منابع آب در استان مازندران و ضرورت انتخاب رویکرد جدید در این بخش گفت : انشا ا ... با احداث این سدها ظرفیت تولید برنج در استان از 900 هزار تن در سال به 2/1 میلیون تن در سال افزایش می یابد .

 

 

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با بیان اینکه 81 درصد از منابع آب قابل استحصال این استان در بخش کشاورزی ،  11 درصد آن در بخش شرب و 2 درصد آن در بخش صنعت و مابقی در سایر بخش ها به مصرف می رسد افزود : سهم صنعت درمقایسه با دیگر بخش ها بسیار پایین است که باید این رقم افزایش یابد .

رئیس هیات مدیره آب منطقه ای مازندران در ادامه ضمن اشاره به توزیع نامناسب زمانی و مکانی بارش در مازندران ، متوسط آن را در سال 620 میلی متر اعلام کرد و افزود : در سال های اخیر با توجه به پدیده خشکسالی این رقم رو به کاهش است .

آقای دکتر یخکشی مباحث کیفی منابع آب را بسیار مهم برشمرد و تصریح کرد:  در مدیریت یکپارچه منابع آب که رویکرد جدید است به مباحث زیست محیطی توجه خیلی جدی شده است  .  استان ما دارای شرایط خاص با تراکم بالای جمعیت است محیط زیست آن بسیار شکننده است و در این استان بیش از 1000 تن انواع سم مصرف می شود ، زیرساخت های تصفیه  فاضلاب و منابع آلاینده های دیگر هنوز آماده نشده است . لذا همه این مسائل امر مدیریت منابع آب را در استان با چالش های جدی مواجه می کند که در رویکرد جدید باید به آن توجه داشته باشیم .

 وی با اشاره به دو پدیده خشکسالی و سیل تصریح کرد : ما این دو پدیده را در سال های اخیر به ویژه سالجاری به خوبی تجربه کردیم و برای ذخیره سازی ، تقسیم و وتوزیع آب با دشواری های زیادی مواجه بودیم و حتی در سطح منطقه ای و محلی شاهد مناقشات فراوان بودیم که با تلاش همکارانمان توانستیم این مسائل را به خوبی مدیریت کنیم .

وی در پایان با اشاره به وضعیت طرح های توسعه منابع آب در استان گفت : ظرفیت 10 سد دردست بهره برداری ما 400 میلیون متر مکعب معادل 9 درصد از آب های سطحی استان است که با تکمیل سه طرح در دست اجرا این رقم به 31 درصد خواهد رسید و اگر انشا ا... بتوانیم 10 سد در دست مطالعه را هم اجرایی کنیم قابلیت تنظیم سدهای استان به رقم حدود 40 درصد می رسد که بخش عمده مشکلات کم آبی استان مرتفع خواهد شد. در بخش شبکه آبیاری و زهکشی نیز هم اکنون 15 هزار هکتار از اراضی ما دارای شبکه مدرن و 30 هزار هکتار نیمه مدرن می باشد که با تکمیل شبکه البرز هراز و گلورد  170هزار هکتار دیگر از شبکه آبیاری و زهکشی مدرن  برخوردار خواهند شد .

 


1 2 صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا