چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :9
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :509
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194444
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    پاشا: مناطق آسیب پذیر و حادثه خبر در رودخانه های مازندران در دست شناسایی است 1394/08/25
آقای مهندس امیر هوشنگ پاشا معاون بهره برداری شرکت آب منطقه ای مازندران با اعلام این مطلب در جلسه معارفه آقای مهندس حمید رضا افقی مدیر امور منابع آب تنکابن در رامسر گفت :

 

 در تلاش هستیم با بسیج نیروهای بخش فنی و تخصصی مهندسی رودخانه شرکت و امورات منابع آب شهرستانها، نقاط آسیب پذیر و حادثه خیز در رودخانه های استان را شناسایی ، آنگاه اقدامات حفاظتی برای این نقاط که شامل لایروبی ، ساماندهی و احداث برید و دیواره حفاظتی را انجام داده که برآورد اولیه ما برای انجام این کار بالغ بر 160 میلیارد تومان می باشد .

وی با برشمردن نقش آب در امنیت و سلامت افراد جامعه و نقش مدیران و کارشناسان آب در این امر مهم به رویکرد این دولت در بخش آب اشاره کرد وگفت : این دولت برای حفاظت ، نگهداری و بهره برداری  بهینه از منابع آب تأکید ویژه دارد و ما هم وظیفه داریم این سیاست را در استان عملیاتی کنیم و اقدامات خوبی را در این زمینه شروع کردیم . اما نباید غافل باشیم که استان مادر مقایسه با دیگر استانهای کشور یک عقب ماندگی در بخش توسعه دارد و این عقب ماندگی باید به موازات اقدامات حفاظتی و بهره برداری جبران شود و کار توسعه ای یک نیاز ضروری برای آب استان است و اثرات آن بسیار مشهود می باشد  و نمونه بارز آن همین نقش ارزنده سد البرز در کنترل سیلاب در هفته گذشته بود که توانست سیلاب 500 متر مکعبی در ثانیه سرشاخه های بابلرود که منتهی به دریاچه سد می شد را در خود ذخیره کند که اگر این حجم سیلاب  یا حجم سیلاب سر شاخه پائین دست این رودخانه یعنی سجاد رود ، کلارود جمع می شد خسارت سنگینی به شهرهای بابل و بابلسر و روستاهای مسیر وارد می کرد .

معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای مازندران در پایان با تأکید بر ضرورت اطلاع رسانی به ذینفعان و بهره برداران در امر مدیریت منابع آب و جلب مشارکت آنها افزود : سیاست مدیریت آب استان سیاست تعاملی با دیگر دستگاه ها است و همکاران ما در شهرستانها نیز تعاملات خود را با دیگر دستگاهها ارتقاء بخشند تا انشاء ا... بتوانیم خدمات خود به مردم را ارتقاء بخشیدیم .

در این جلسه مدیران قبلی و جدید امور منابع آب تنکابن و رامسر به ترتیب هر یک گزارشی از عملکرد و برنامه خود را بطور کوتاه ارائه دا دند.  

 


    مالکین و زارعین 22000 هکتار از اراضی محدوده شبکه البرز مازندران ضمن قدردانی از اجرای طرح مذکور خواستار تکمیل این شبکه در محدوده پائین دست شده ا 1394/08/19
-

 

این طرح بزرگ که در سطح 54000 هکتار در دست اجراست هم اکنون بیش از 70 درصد از عملیات اجرایی آن به اتمام و بخش مهمی از آن به بهره برداری رسید .اما در سالهای اخیر به دلیل قطع همکاری بانک جهانی در اعطای تسهیلات روند اجرای آن با کندی مواجه شده بود که با تدابیر اتخاذ شده در سالهای اخیر به ویژه استفاده از منابع ملی مجددا به روال عادی خود برگشته و شرکت آب منطقه ای مازندران در نظر دارد از تمامی ظرفیت ها و روش های تأمین مالی از جمله فاینانس خارجی نسبت به تسریع در اجرای باقی مانده طرح اقدام نماید .

جمع کثیری از کشاورزان بهنمیر مازندران طی نامه ای به وزارت نیرو ضمن تشکر از طرح اجرا شده و تلاش همکاران آب منطقه ای مازندران خواستار مساعدت بیشتر مسئولین وزارت نیرو به این طرح شده اند .

شایان ذکر است شبکه آبیاری و زهکشی البرز در پائین دست سد آیت الله صالحی مازندرانی ( البرز ) قرار دارد که با تکمیل آن آب اراضی کشاورزی شهرستان های قائمشهر ، بابل ، سیمرغ ، جویبار و بابلسر در سطح 54000 هکتار تامین می شود.

 

 

 


    مهندس وجدی : دادستان آمل نقش بسیار ارزنده ای در آزادسازی بستر رودخانه هراز داشته است . 1394/08/19
آقای مهندس حسن وجدی مدیر امور منابع آب آمل و محمود آباد ضمن قدردانی از دادستان شهرستان آمل گفت :

 

 در سالهای اخیر هر گاه بستر مجاری آبی ما از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی مورد تعدی  و تجاوز قرار می گرفت با گزارش این امور شاهد دستور سریع آن مقام قضایی برای آزاد سازی بستر بوده ایم .

وجدی افزود : دستگاه قضایی در استان به ویژه در شهر آمل پشتوانه بسیار خوبی برای بخش مدیریت منابع آب بوده و امور منابع آب موفق شد به استناد تبصره های 3 و 4 ذیل ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب و ماده 690 قانون مجازات اسلامی صدور دستور قلع و قمع اعیانی های واقع شده در بستر رودخانه ها را از مراجع قضایی به ویژه دادستان محترم اخذ نماید .

شایان ذکر است به استناد ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب بستر انهار طبیعی و کانالهای عمومی و رودخانه ها اعم از اینکه آب دائم یا فصلی داشته باشند و مسیل ها، بستر مرداب ها و برکه های طبیعی در اختیار حکومت جمهوری اسلامی ایران است و به استناد تبصره یک این قانون، تعیین پهنای بستر و حریم آن با وزارت نیرو می باشد .

 

 


    دکتر یخکشی : مطالعات 4 طرح مهم شرکت آب منطقه ای مازندران به اتمام و آماده اجراست . 1394/08/18
آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی در جلسه معارفه معاون طرح و توسعه جدید شرکت آب منطقه ای مازندران با بیان اینکه مطالعات دو سد مخزنی و دو طرح مهم آبرسانی شرکت آب منطقه ای مازندران انجام شد و آماده اجراست بر تسریع برانجام کامل مطالعات طرح ها و آماده سازی اسناد آن جهت اجرا تاکید کرد .

 

 

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : دکتر یخکشی در این جلسه با اشاره به ویژگی های شخصیتی زنده یاد مهندس حاج محمد رضا فروزان از جمله ویژگی علمی ، فنی و مسئولیت پذیری آن مرحوم تصریح کرد : ایشان وقت زیادی برای مجموعه آب استان صرف می کرد و تلاش صادقانه و خیر خواهانه ایشان سبب شد تا از ایشان در صنعت آب کشور به عنوان  یک الگو یاد کنند .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با قدر دانی از تلاش مجموعه همکاران طرح و توسعه به ویژه آقایان مهندس موسوی و احمد پور به جهت انجام امور فعالیت ها در زمان سفر آقای مهندس حاج محمد رضا فروزان به مکه مکرمه و از دست دادن این عزیز در حادثه منا یادآور شد:  در بحث زیر ساخت ها در مقایسه با سایر استانها با توجه به شرایط خاص استان از جمله رتبه برتر در کشاورزی یک عقب ماندگی داریم که باید این وضع را تغییر داده و خوشبختانه مدیران ارشد وزارت نیرو نیز همین عقیده را داشته لذا با تلاش خیلی زیاد این عقب ماندگی باید جبران شود .

رئیس هیأت مدیره آب منطقه ای مازندران با برشمردن انتظارات خود از بخش طرح و توسعه از جمله پویایی سازمانی بخش طرح و توسعه ، مشارکت حداکثری کارکنان ، تعاملات موثر با بخشهای درونی و بیرونی سازمان ، ارتباط اثر بخش با سازمان های مرتبط به ویژه سازمان بالادستی ، بر جامع بینی در طرح ها و پروژه ها تأکید کرد و تصریح نمود وقتی طرحی را اجرا می کنیم باید همه بخشهای آن را مد نظر قرار دهیم و نگاه سیستمی  به پروژه ها داشته باشیم به ویژه نگاه بهره برداری که باید نگاه جامع و کاملی باشد وگرنه ممکن است در ادامه کار به ویژه در زمان بهره برداری  با مشکل جدی مواجه شویم .

ایشان با اشاره به سیاست های  دولت بر بهره گیری از همه ظرفیت ها برای تأمین منابع مالی طرح و سرمایه گذاری در این بخش تأکید نمود و گفت : می توانیم در کشور در این بخش با توجه به ظرفیت های خوب طرح های ما پیشرو باشیم .

یخکشی اجرای طرح های تأمین آب شرب استان را از اولویت های بخش طرح و توسعه شرکت بر شمرد و گفت : تجربه بسیار خوبی در کشور در زمینه تأمین ، انتقال و تصفیه آب شرب وجود دارد پروژه های بسیار بزرگی به طول 300 الی 400 کیلومتر و ظرفیت بسیار بالا اجرا شده اما در مازندران در این زمینه کار چندانی صورت نگرفت و برای تأمین آب شرب در نزدیک ترین محل چاه حفر و آب آن مورد بهره برداری قرار گرفت اما با رشد جمعیت و توسعه شهر نشینی امروز این روش پاسخگو نبوده مشکلات زیادی از لحاظ کمی و کیفی در این بخش مواجه شدیم لذا باید برای تأمین آب شرب تلاش خیلی زیادی انجام دهیم .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در پایان با اشاره به ضرورت احداث نیروگاه های برقابی در استان ، توجه ویژه به احداث توسعه شبکه آبیاری و زهکشی را از دیگر اولویت های مهم صنعت آب استان بر شمرد و گفت : استانی که در بخش کشاورزی در رتبه برتر قرار دارد باید پروژه های مورد نیاز این بخش از جمله شبکه های آبیاری و زهکشی خلق و زیر ساخت آن توسعه یابد .

در ادامه آقای مهندس احمد پور به نمایندگی از جمع کارکنان طرح و توسعه در مورد ویژگی و خدمات آقای مهندس حاج محمد رضا فروزان و آقای مهندس سید جمال موسوی معاون  جدید طرح و توسعه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شادروان مهندس فرزوان ، بر امر مستند سازی پروژه ها ، نگاه سیستمی و جامع به طرحها ، ضرورت تعامل و همکاری با سایر بخش ها و اطلاع رسانی و آموزش که همواره مورد تأکید معاون فقید طرح وتوسعه شرکت بود را جز الویت های کاری خود بر شمرد و گفت : امیدواریم با حمایت مدیریت ارشد شرکت و همدلی و همراهی همه کارکنان به ویژه طرح و توسعه همه 12 موردی که جناب آقای دکتر یخکشی بر شمردند و رویه بسیار خوب زنده یاد مهندس حاج محمد رضا فروزان را با یاری خداوند متعال ادامه دهیم.

 


    مهندس سید جمال موسوی به عنوان معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای مازندران منصوب شد . 1394/08/17
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران ، طی حکمی از سوی دکتر محمد ابراهیم یخکشی رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل آب منطقه ای مازندران آقای مهندس سید جمال موسوی به عنوان معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای مازندران منصوب شد .

 

 

در این حکم بااشاره به سوابق و تجربه ارزنده نامبرده بر رعایت امانت و تقوای الهی و همکاری و همدلی در بین همکاران تأکید شد و از ایزد منان برای وی آرزوی توفیق مسئلت گردید .

شایان ذکر است آقای مهندس سید جمال موسوی در سوابق مدیریتی و اجرایی خود معاون طرح و توسعه شرکت آب و فاضلاب سمنان ، مدیر دفتر توسعه منابع آب شرکت آب منطقه ای مازندران ، مدیر امور مهندسی رودخانه و سواحل ، مدیر امور منابع آب قائم شهر و سوادکوه را در کارنامه خود دارد .

 


    خسارت سنگین سیلاب در مازندران به رودخانه ها و نیاز اعتباری 300 میلیارد تومانی برای ساماندهی آنها 1394/08/16
آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران گفت : سیلاب های مکرر و متعدد در سالجاری سبب خسارت سنگین به رودخانه های استان شده و برای ساماندهی و لایروبی آنها اعتباری بالغ بر 300 میلیارد تومان می باشد .

 

یخکشی افزود : سیلاب های اخیر سبب شد تا بسیاری از سازه های تقاطعی از جمله پل ها در معرض تخریب قرار گیرند که یک نمونه آن پل معلم کوه در تنکابن بوده که ریزش آن سبب مصدومیت وکشته حدود 19 نفر از شهروندان عزیز تنکابن گردید .

رئیس هیات مدیره آب منطقه ای مازندران بر مدیریت جامع رودخانه و سیلاب در مازندران برای پیشگیری از خسارت و کنترل سیلاب تاکید کرد و گفت: در صورت تامین این میزان اعتبار می توان با لایروبی ، دیواره سازی و بازسازی سردهنه ها و هدایت بخشی از سیلاب به آب بندان ها از خسارت های ناشی از سیل در مناطق مختلف مازندران جلوگیری نمود .

وی تعداد رودخانه های استان را حدود 120 رشته به طول 7000 کیلومتر اعلام کرد و افزود : حدود 500 کیلومتر از رودخانه ها در محدوده شهری واقع شد و با تفاهم نامه ای که با برخی از شهرداری ها مبادله کردیم ضمن ساماندهی رودخانه  ها در این بازه ها از بستر آن برای گردشگری استفاده خواهد شد .

 


    قدر دانی استانداری مازندران از مدیر عامل آب منطقه ای بخاطر همکاری در بیست و سومین سفر ریاست محترم جمهور و هیات همراه 1394/08/16
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای دکتر ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران با ارسال لوح تقدیری از مساعی و تلاش مجدانه آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران و همکاران وی در ساماندهی و برپایی مرکز ارتباطات مردمی بیست وسومین سفر ریاست محترم جمهور و هیات همراه ( کاروان تدبیر و امید ) به استان مازندارن تقدیر به عمل آورد .

 

شایان ذکر است در سفر هیات محترم دولت به استان مازندران شرکت آب منطقه ای مازندران ضمن اعلام برنامه ها و نیازمندیها بخش آب استان همکاری بسیار خوبی با عوامل اجرایی سفر داشته و پروژه بزرگ واحد عمرانی 2 شبکه گلورد را که بالغ بر 80 میلیارد تومان هزینه داشته با حضور وزیر محترم نیرو به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح نموده است .

 

 


    سیلی با حجم 500 متر مکعب بر ثانیه در دهم آبان وارد مخزن سد البرز شد و از خسارت به پائین دست جلوگیری به عمل آمد. 1394/08/12
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای مهندس جواد دادویه رییس اداره بهره برداری سد البرز گفت : سیلی با حجم 500 متر مکعب در ثاینه در روز دهم آبان ماه سالجاری با حجم حدود 7 / 7 میلیون متر مکعب وارد مخزن سد البرز شد که در صورت عدم ذخیره سازی این سیل در مخزن سد خسارت سنگینی به منازل مسکونی و اراضی کشاورزی حاشیه رودخانه در شهرهای بابل و بابلسر وارد می گردید .

 

 

ایشان افزود :  متوسط دبی این سیلاب در روز مذکور 90 متر مکعب بود که در ساعت 7 صبح این دبی  به حدود 500 متر مکعب رسید .و از ساعت 10 به بعد فروکش نمود.

رئیس اداره بهره برداری سد البرز با برشمردن اهداف سد البرز از جمله کنترل سیلاب تصریح کرد:  اگر این مقدار حجم سیلاب با  سیلاب سرشاخه های مهم پایین دست از جمله  رودخانه های سجاد رود و بابلک تجمیع می شد خسارت سنگین مالی و جانی به مراکز جمعیتی و کشاورزی بابل و بابلسر وارد می شد .

دادویه میزان ذخیره آب سد البرز را در حال حاضر 114 میلیون متر مکعب اعلام کرد و افزود : بر اساس حجم نهایی مخزن سد که حدود 142 میلیون متر مکعب است امکان ذخیره آب به میزان 27 میلیون متر مکعب وجود وجود دارد .

شایان ذکر است بخش عمده آب ذخیره شده در سد البرز مربوط به سال گذشته است که به دلیل عدم بهره برداری کامل شبکه آبیاری و زهکشی  البرز این آب ذخیره و در فصل زراعی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 


    پاشا : برای افزایش تولید و ارتقاء بهره وری آب تشکیل و کارآمد کردن تشکل ها یک ضرورت است . 1394/08/10
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران در جلسه مشترک و معاونین و مدیران جهاد کشاورزی با آب منطقه ای آقای مهندس امیر هوشنگ پاشا معاون بهره برداری شرکت با اشاره به نقش تشکل ها و اتحادیه ها در افزایش تولید و ارتقاء بهره وری آب گفت : ما بیش از 200 هزار مشترک در بخش آب استان داریم که مدیریت آب را بسیار دشوار نموده لذا باید در مناطقی که تشکل و اتحادیه نداریم ایجاد و در مناطقی که وجود دارد تشکل ها کارآمد شوند .

 

 

پاشا با قدرانی از اقدام خوب جهاد کشاورزی مازندران در زمینه اجرای طرح کاداستر اراضی زراعی استان بر تدقیق داده ها و اطلاعات در بخش آب و کشاورزی تأکید کرد و خواستار تعامل و همکاری بیشتر بین دو دستگاه شد .

در ادامه آقای مهندس شهیدی فر معاون جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اهمیت آب در اقتصاد کشاورزی گفت : افزایش تولید و افزایش راندمان آب دو برنامه مهم سازمان جهاد کشاورزی استان می باشد که در دستور کار این سازمان قراردارد و تلاش داریم با استفاده از روش های آبیاری میکرو راندمان آبیاری را از 50 درصد به 90 درصد برسانیم و میزان تولید در هر بخش را به دو برابر افزایش دهیم .

معاون جهاد کشاورزی استان با تأکید بر ضرورت آموزش و اطلاع رسانی به بهره برداران ، اجرای الگوی کشت و بهره گیری و توسعه روش های نوین آبیاری را در راندمان آبیاری در اراضی کشاورزی بسیار مهم بر شمرد و تصریح کرد با همکاری و تعامل با تشکل ها و کارآمد کردن این نهاد این مهم در استان عملیاتی خواهد شد .

ایشان در پایان نقش استان را در تولید محصولات کشاورزی بسیار با اهمیت و تعیین کننده بر شمرد و گفت : به عنوان نمونه 50 درصد از مرکبات کشور در مازندران تولید می شود و در ایام عید بیش از 90 درصد مرکبات کشور توسط استان تأمین می گردد و این استان در تولید بسیاری از محصولات و تنظیم بازار نقش تعیین کننده ای دارد .

 


    آقای مهندس علی اصغر احمدی به عنوان عضو علی البدل هیأت مدیره شرکت انتخاب شد 1394/08/09
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران طی حکمی از سوی مهندس محمد حاج رسولیها نماینده رئیس مجمع عمومی شرکت های آب منطقه ای و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران آقای مهندس علی اصغر احمدی به عنوان عضو علی البدل هیأت مدیره شرکت انتخاب شد .

 

 

در این حکم با اشاره به ضرورت اجرای مفاد بند 4 ماده 13 اساسنامه شرکت سهامی آب منطقه ای مازندران و همچنین برخورداری از تجربه و شایستگی و سوابق ارزنده نامبرده به مدت دو سال از تاریخ 4 / 8 / 94  به عنوان عضو علی البدل هیأت مدیره شرکت  انتخاب شد .

شایان ذکر است مهندس علی اصغر احمدی هم اکنون معاون مالی و پشتیباتی شرکت می باشد .

 

 

 


1 2 صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا