سه‌شنبه, 4 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :10
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :165
بازدید دیروز :1861
کل بازدید :1156861
میانگین بازدید :1214
آخرین به روزرسانی:1396/07/03 13:26:28

 

    غرفه آب منطقه ای مازندران به عنوان یکی از غرفه های برتر نمایشگاه جانبی سومین کنفرانس ملی کاربرد GIS در مدیریت آب و برق شناخته شد . 1394/09/25
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : در این نمایشگاه که بیش از 72 شرکت حضور داشتند غرفه آب منطقه ای مازندران به عنوان یکی از غرفه ها ی برتر نمایشگاه جانبی سومین کنفرانس ملی کاربرد سامانه اطلاعات مکانی در مدیریت صنعت آب و برق شناخته شده است.

 

 

نمایشگاه جانبی سومین کنفرانس ملی کاربرد سامانه اطلاعات مکانی در مدیریت صنعت آب و برق که در پردیس نیروی انتظامی خزر آباد ساری در روزهای 22 و 23 آذر ماه سالجاری  برگزار شد رئیس کنفرانس این رویداد مهم علمی با اهداء لوح تقدیر و تندیسی از مدیر عامل آب منطقه ای مازندران و همکاران وی قدردانی به عمل آورد .

 


    سومین کنفرانس ملی کاربرد سامانه اطلاعات مکانی در مدیریت صنعت آب و برق( GIS ) با حضور معاون وزیر نیرو و محققان از سراسر کشور در ساری برگزار شد 1394/09/23
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : در این دوره کنفرانس ملی که صبح یکشنبه در پلاژ پردیس نیروی انتظامی در ساری آغاز به کارکرد، محققان و کارشناسان صنعت آب و برق کشور شرکت داشتند .

در این کنفرانس ملی که آقای مهندس دائمی معاون برنامه ریزی وزیر نیرو به عنوان یکی از سخنرانان  کلیدی بود گفت :

اطلاعات جغرافیایی و مکانی گامی نو بسوی مدیریت و برنامه ریزی راهبردی می باشد و ادامه داد: تکنولوژی اطلاعات به عنوان پدیده تاثیرگذار در تمام حوزه های فعالیت های وزارت نیرو است و زیرساخت های استفاده از این تکنیک، سامانه اطلاعات جغرافیایی است.

به گفته دائمی، توسعه سامانه اطلاعات مکانی، پیوستگی اطلاعات و ضرورت شبکه های هماهنگ و قابل انعطاف با تمام سیستم ها در ستاد وزارت نیرو و شرکت های تابعه از جمله اهداف است.

وی به اهداف استفاده از سامانه اطلاعات مکانی اشاره و اضافه کرد و گفت: نقشه برداری و اندازه گیری تعیین مقایس ها، استفاده از سامانه اطلاعات مکانی از جمله برنامه ها و اهداف است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو با بیان اینکه استفاده از سامانه اطلاعات مکانی از دهه ۶۰ در ایران آغاز شده است، بیان داشت: وظایف اصلی سامانه اطلاعات مکانی شامل دستکاری و ویرایش اطلاعات، مدیریت اطلاعات، پرسش و پاسخ و تجزیه اطلاعات، نمایش اطلاعات و ذخیره سازی اطلاعات مکانی از جمله آن است.

دائمی تصریح کرد: هر زمانی که بخواهیم برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم نیازمند اطلاعات منسجم و دقیق هستیم و اکنون بین آمارها و برنامه ریزی در کشور فاصله وجود دارد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو به طرح سنجش از راه دور اشاره و اضافه کرد: سنجش از راه دور به عنوان علوم، هنر و تکنولوژی و کسب اطلاعات در خصوص پروژه های مختلف است.

همچنین وی درباره طرح های مطالعاتی عنوان کرد: تدوین استراتژی و مدول جی آی اس، فاز مطالعاتی ایجاد زیرساخت بخش داده مکانی، تدوین نظامنامه ها، تشکیل شورای سامانه اطلاعات، راه اندازی وب سایت فناوری اطلاعات مکانی از جمله اقدامات است.

وی درباره فعالیتهای انجام شده در منابع آب ایران گفت: تدوین دستورالعمل و نحوه ارزیابی عملکرد شرکت های تابعه، برگزاری سمینارها و نشست های ملی شامل سمینار سنجش از راه دور منابع آب، نشست ملی کاربرد سنجش از راه دور، ایجاد طرح مطالعاتی و به روز رسانی مدول مفهومی و منطقی آب و فاضلاب از جمله تلاش هاست.

وی به فعالیت های انجام شده آب و فاضلاب در زمینه سامانه اطلاعات مکانی اشاره و اضافه کرد: تدوین سیستم های هوشمند قرائت و تدوین تفاهم نامه آب و فاضلاب از جمله تلاش هاست.

دائمی، رفع مسائل و مشکلات، اشتراک گذاری داده های مکانی و تعیین سیاست  های استراتژی را برای اجرایی شدن طرح سامانه اطلاعات مکانی ضروری دانست و درباره چالش های اجرای این طرح گفت: وجود پروژه های متعدد در شرکت های زیرمجموعه، ناتمام ماندن بسیاری از پروژه های جی آی اس در شرکت ها، نبود استانداردهای مناسب و یکسان و مناسب نبودن داده های مکانی برای اشتراک گذاری از جمله چالش هاست.

وی تصریح کرد: از نظر سیستمی و سیاستگذاری نیز طرح سامانه اطلاعات مکانی با مشکل روبرو است و هنوز ردیف بودجه مشخص وجود ندارد.

همچنین در این کنفرانس ملی ۷۰۸ مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد که ۶۴۲ مقاله پذیرش شدند که از این تعداد ۶۴ مقاله با محورهای بخش آبفا و ۴۷ مقاله با محورهای بخش منابع آب است و ما بقی مربوط به برق بوده است .

 

 

 


    قدردانی شورای شهرستان بابل از مدیر عامل آب منطقه ای مازندران 1394/09/16
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای ابراهیم عرب فیروزجایی رئیس شورای اسلامی شهرستان بابل با ارسال لوح تقدیری از تعامل بسیار خوب مدیریت شرکت آب منطقه ای مازندران با شورای اسلامی شهرستان مذکور تشکر و قدردانی به عمل آورد.

ایشان در این لوح تقدیر با اشاره به اهتمام مستمر و گام های استوار مدیریت ارشد آب استان در مسیر پیشبرد ، پیشرفت و ارتقای اهداف عالی میهن عزیز اسلامی به ویژه حضور مؤثرشان در جلسه شورا و بررسی مشکلات منابع آب این شهرستان قدردانی نمود .

 


    یکی از کارهای مهم ما مدیریت رودخانه ها است. 1394/09/15
آقای دکتر ربیع فلاح استاندار مازندران در نشست ماهانه شهرداران استان که در قائم شهر برگزار شد گفت : حرکت بسیار خوبی از سوی آب منطقه ای برای رودخانه های استان در محیط شهری شروع شد و همه شهرداران در کوتاه ترین فرصت ممکن نسبت به امضاء تفاهم نامه و مبادله و اجرای آن اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه باید خوشحال باشیم که همه شهرهای ما دارای رودخانه هستند و این نعمت را خدا به ما عطا فرمود و باید قدر این نعمت و فرصت را بدانیم تصریح کرد : متاسفانه تا کنون به خوبی از این سرمایه استفاده نکردیم و عقب ماندگی که در این بخش داریم باید با کار جهادی جبران کنیم

   دکتر فلاح با تاکید بر جامع نگری در بخش رودخانه گفت : برای بهسازی و ساماندهی رودخانه در محیط شهری نیازمند توجه به مسائل حوضه آبخیز و آبریز هستم که قطعا همکاران ما در آب منطقه ای و شهرداریها به آن توجه خواهند نمود .

استاندار مازندران با بیان اینکه در یک سال گذشته شاهد سیلاب های مکرر در استان بودیم و خسارت های متعدد در محدوده شهری داشتیم افزود : باید پاسخگو مسائل مربوط به سازمان خود حتی مسائل مربوط به عملکرد مدیران گذشته باشیم .

ایشان در پایان به شهرداران توصیه کرد  : در طراحی و بهسازی رودخانه ها و پیرامون آن روش هایی را بکار بگیرند که با محیط زیست سازکار و در نشاط و شادابی شهروندان اثر بخش باشد .

 


    مبادله تفاهم نامه بین آب منطقه ای مازندران با شهرداری ها در زمینه رودخانه در محیط شهری در دستور کار همه شهرداریهای استان قرار گرفت 1394/09/15
در نشست ماهیانه شهرداران استان مازندران آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی که مهمانان و سخنران ویژه این نشست بود با برشمردن اهمیت رودخانه در محیط شهری گفت : از 7000 کیلومتری رودخانه ای که در استان مازندران داریم حدود 500 کیلومتر آن درمحیط شهری و مسکونی واقع شده است و در بخش سواحل نیز حدود 100 کیلومتر از 400 کییلومتر نوار ساحلی استان درمناطق مسکونی و شهری است که این می تواند برای مدیریت شهری یک فرصت و مزیت باشد .

وی با اشاره به نقش رودخانه در بحث مدیریت سیلاب شهری و زهکشی آن در تخلیه آب های سطحی شهرها  گفت : اگر به درستی برنامه ریزی کنیم رودخانه ها درمحدوده شهری می توانند شهرها را ازبلایای سیل ایمن کنند و آب های سطحی را به پائین دست و دریا هدایت نمایند .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با اشاره به جاذبه های گردشگری و تفریحی رودخانه های استان در بازه شهری گفت : اگر با رویکرد جدید ی که در استان اتخاذ شده است شهرداران ما بتوانند با مجموعه آب منطقه ای تعامل و همکاری  داشته باشند می توانیم با بهسازی محیط شهری دغدغه هایی که امروز در زمینه ریختن زباله و نخاله در حاشیه رودخانه داریم ، نگرانی که بابت سیلاب در محدوده شهری ایجاد شد و از همه مهمتر ساخت و سازهای غیر فنی و غیر مجاز را ساماندهی و برطرف کنیم .

یخکشی با بیان اینکه تا کنون 3 تفاهم نامه دراین بخش با شهرداران ساری ، قائمشهر ، آمل مبادله شده  و دو تفاهم نامه با شهرداری ها رامسر و بابلسر در شرف انجام است گفت : شهرداران کمک کنند تاسیاست استان در این بخش عملیاتی شود .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران تعیین حریم و بستر توسط آب منطقه ای رانشانه حد و مرز ساخت و ساز در محدوده رودخانه بیان کرد و گفت  : در سایه تعامل و همکاری می توانیم رودخانه هایمان را در محیط شهری ساماندهی، کیفیت منابع آب را ارتقاء ، محیط پیرامون رودخانه را زیبا و منافع اقتصادی زیادی را برای مجاورین رودخانه و مدیریت شهری ایجاد نمائیم .

رئیس هیات مدیره آب منطقه ای مازندران علاوه بر بهره گیری ازمنابع عمومی و ظرفیت شهرداری ها بر بهره گیری از مشارکت بخش خصوصی و مجاورین رودخانه ها برای بهسازی رودخانه و پیرامون آن در محیط شهری تاکید کرد .

ایشان در پایان با قدردانی از استاندار و معاونین وی به سوالات شهرداران در حوزه رودخانه و سواحل پاسخ داد .

دراین جلسه که استاندار و معاونین  وی از جمله عمرانی ، سیاسی و امنیتی و اقتصادی نیز حضور داشتندآقای دکتر ربیع فلاح استاندار مازندران طی سخنانی بر برخور داری شهرداران از نقشه راه جامع شهری، پرهیز از برخورد سلیقه ای ، حفظ میراث فرهنگی به ویژه معماری ایرانی و اسلامی ، شناسایی دقیق نیازمندی های شهروندان ، جامع نگری در امر مهندسی رودخانه در محیط شهری، بهره گیری از روش مناسب به ویژه طرح هایی که سازگاری با محیط زیست دارند ،توجه به مسائل فرهنگی و مدیریت پسماند ها مطالبی بیان کردند .

 


    سد کسیلیان موضوع اصلی دومین جلسه هم اندیشی مشترک اعضای کمیته علمی سمن های زیست محیطی مازندران با مدیران آب منطقه ای استان 1394/09/14
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران دومین نشست مشترک اعضای کمیته علمی سازمان های مردم نهاد زیست محیطی مازندران با مدیران آب منطقه ای استان با موضوع سد مخزنی کسیلیان سوادکوه برگزار شد .

در این نشست ابتدا آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران هدف از برگزاری این نشست مشترک را استفاده از ظرفیت  سمن ها در حفاظت از منابع آب استان اعلام کرد و افزود : امروز مدیریت منابع آب اقتضاء می کند که ما از همه ظرفیت ها به ویژه سازمان های مردم نهاد استفاده کنیم و این تعامل و همکاری بین شرکت های وسمن ها سبب بهبودو اصلاح در شیوه مدیریت ما خواهدشد .

دکتر یخکشی با برشمردن چالش های آب  استان از جمله آب شرب و سیل و خشکسالی  افزود : خیلی از چالش های موجود ناشی از عدم حاکمیت دیدگاه علمی ، فنی ، زیست محیطی و ملاحظات اجتماعی در این بخش بود که باید با تغییر این رویکردها مشکلات این بخش را به حداقل برسانیم .

سپس مشاور سد کسیلیان با تشریح وضعیت آبی منطقه به ویژه آسیب پذیر بودن استان در بخش تأمین آب احداث سد کسیلیان بر روی رودخانه کسیلیان جهت تأمین آب شرب قائمشهر ، سواد کوه ، سیمرغ و جویبار را یک ضرورت برشمرد و افزود : برای تأمین 55 میلیون متر مکعب آب شرب شهرها و روستاهای پائین دست این سد بهترین گزینه ، گزینه احداث سد کسیلیان  در 2/6 کیلومتر  شهرشیرگاه می باشیم .

ایشان با مقایسه گرینه های مختلف احداث سد در این حوزه تأکید کرد رعایت الزامات زیست محیطی سبب شد تا ما از بسیاری از اهداف دیگر این پروژه از جمله تأمین آب کشاورزی ، انرژی برقابی صرف نظر کنیم و سطح مخزن را از 307 هکتار به 160 هکتار کاهش دهیم .

در ادامه دیگر مشاور این طرح با ارائه گزارش ارزیابی زیست محیطی گفت : ما بر اساس مدل بانک جهانی کلیه شاخص ها را با همه مقایسه کرده  و این ارزیابی سبب شد تا ما بهترین گزینه را که کمترین خسارت را به محیط زیست  وارد می کند انتخاب نمائیم و در این طرح تنها به تأمین آب شرب توجه شده است .

سپس اعضای کمیته علمی شبکه سازمان های مردم نهاد زیست محیطی استان از جمله آقایان : دکتر هادیانی ، دکتر وطن دوست ، دکتر عموزاده ، دکتر شریفی ، دکتر مختارپور، مهندس عبادی ، جوادی و سپهری و استانی هر یک دیدگاه و نقطه نظرات خود را جهت بهبود و اصلاح گزارش ارزیابی زیست محیطی ارائه و در پایان اعضاء مذکور تأکید و اعلام داشتند 1 ـ هرگونه توسعه در هر بخش به ویژه تأمین آب باید برمبنای توسعه پایدار برنامه ریزی و طراحی شود .2 ـ کمیته علمی شبکه سازمان های مردم نهاد زیست محیطی استان مخالفتی با  احداث سد سازی در کشور از جمله استان مازندران ندارند اما هرگونه سدسازی باید با رعایت کلیه الزامات زیست محیطی و اجتماعی صورت گیرد و سدهایی به مرحله اجرا در آید که کمترین خسارت ممکن را به محیط زیست  داشته و در اولویت ویژه قرار داشته باشد .3 ـ اعضای مذکور ضمن اشاره به ضرورت تأمین آب شرب شهرهای استان و روستاهای مجاور آنها بر رعایت کلیه الزامات زیست محیطی در کلیه مراحل سدها از جمله در زمان بهره برداری تأکید کرده و تصریح نمودند وزارت نیرو باید به گونه ای برنامه ریزی نماید تا مباحث مربوط به گردشگری در سدهای استان به عنوان یکی از مباحث بهره برداری از گردشگری ناپایدار به گردشگری پایدار که متضمن حفظ محیط زیست است تبدیل شود .

 همچنین مقرر شد مشاور طرح نسبت به گزارش زیست محیطی خود  تجدید نظر و در جلسه بعدی این موضوع مجددا بررسی و مورد واکاوی قرار گیرد.

 


    حد نهایی بستر رودخانه تالار از سه راهی آزاد مهر (آلاشت ) تا دریا به طول 90 کیلومتر تعیین و آگهی شد 1394/09/09
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : حد نهایی بستر رودخانه تالار از سه راهی آزاد مهر ( آلاشت ) تا دریا به طول 90 کیلومتر تعیین و در تاریخ 94/9/8 آگهی شد و مدعیان حق و اشخاص ذینفع از تاریخ انتشار این آگهی یک ماه فرصت دارند تااعتراض خود را به شرکت آب منطقه ای مازندران و یا امور منابع آب قائمشهر و سوادکوه و جویبار ارائه تارسیدگی شود .

آقای امرا... براری مدیر روابط عمومی آب منطقه ای مازندران گفت : این آگهی به استناد تبصره یک ماده دو قانون توزیع عادلانه آب مصوب 1361 مجلس شورای اسلامی و نیز ماده سه آئین نامه نحوه تعیین حد بستر حریم رودخانه و انهار صورت گرفته است و نقشه های محدوده آگهی شده درامور آب قائمشهر ، سوادکوه و جویبار و همچنین دفتر مهندسی رودخانه و سواحل شرکت آب منطقه ای مازندران موجود و قابل ارائه به اشخاص ذینفع می باشد .

وی تاکید کرد : چنانچه مدعیان حق نسبت به حد نهایی بستر و حریم 20 متری رودخانه تالار اعتراض دارند می توانند ظرف مدت یک ماه ازتاریخ انتشار این آگهی یعنی 94/9/8اعتراض خود را همراه با مدارک و مستندات به واحدها ی مذکور ارائه تا طبق مقررات رسیدگی نمایند ،بدیهی است پس از مهلت مقرر هیچگونه اعتراضی پذیرفته نخواهد شد .

 

 


    کارگاه آموزشی ویژه دانش آموزان ابتدایی و متوسطه اول شهرستان میاندرود استان مازندران 1394/09/08
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران: دو مرحله کارگاه آموزشی ویژه دانش آموزان ابتدایی و متوسطه اول در مدارس شهید محمد زاده و ولی زاده شهرستان میاندرود استان مازندران با همکاری مدیر آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان و عوامل اجرایی طرح داناب برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران: دو مرحله کارگاه آموزشی ویژه دانش آموزان ابتدایی و متوسطه اول در مدارس شهید محمد زاده و ولی زاده شهرستان میاندرود استان مازندران با همکاری مدیر آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان و عوامل اجرایی طرح داناب برگزار شد .

در این دوره که در هر مرحله بیش از 150 نفر از معلمین و دانش آموزان حضور داشتند ابتدا مشکلات منابع آب کشور و استان مازندران در بخش آب سطحی و زیرزمینی برای شرکت کنندگان در این دوره تشریح شد .

در ادامه چگونگی مشارکت معلمین و دانش آموزان برای حفاظت کمی و کیفی منابع آب بیان و به سوالات آنها در زمینه های مختلف پاسخ داده شد .

در پایان از شرکت کنندگان در دوره آزمون و به 4 نفر از برگزیدگان هدایایی به رسم یادبود اهدا گردید .

 


    سومین کنفراس ملی کاربرد سامانه اطلاعات مکانی GIS در مدیریت آب و برق در مازندران برگزار می شود 1394/09/08
حسین افضلی رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق مازندران صبح یکشنبه در نشست خبری سومین کنفرانس سامانه اطلاعات مکانی GIS در صنعت آب و برق، زمان برگزاری این کنفرانس را ۲۲ و ۲۳ آذرماه سال جاری در استان اعلام کرد و اظهار داشت: این کنفراس برای سومین بار در استان بصورت دو سالانه برگزار می شود و به دلیل پیشگامی صنعت برق و آب استان این میزبانی از سوی وزارت نیرو به مازندران واگذار شده است

افضلی با اشاره به ضرورت بکارگیری از سیستم در بخش آب و برق ، تصریح کرد : امروز مدیریت سازمانها بویزه صنعت اب و برق که یک سازمان فنی و تخصصی هستند و با داده های اطلاعات مکانی سر و کار دارند به شیوه سنتی میسر نیست و ما نیازمند یم برای ارائه خدمات بهتر به مردم از سامانه اطلاعات مکانی استفاده کنیم .

ایشان با بیان نقش این سامانه  در ارتقا ء ارائه خدمات به مردم از جمله کاهش مراجعات ،کیفیت خدمات و افزایش رضایتمندی آنها به کاهش هزینه اجرای پروژه با بهره گیری از این سامانه پرداخت و افزود : سازمان و شرکتی که از این سامانه استفاده می کند در طراحی پروژه ها با برنامه ریزی که بر اساس داده های اطلاعات مکانی انجام می دهد مسیر را کوتاهتر و زمان را کاهش می دهد .

رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق مازندران با بیان اینکه صنعت برق استان مازندران بسیاری از پروژه های خود از جمله نیروگاه ، خطوط سنگین و فوق سنگین و شبکه توزیع خود را در بستر این سامانه برنامه ریزی و اجرا کرده است افزود : خوشبختانه صنعت آب استان نیز پروژه های متعددی از جمله 1 ـ خدمات مطالعات پروژه سیستم اطلاعات جغرافیایی چاه های در دست بهره برداری استان 2 ـ پروژه  سیستم اطلاعات جغرافیایی ( GIS)  تاسیسات آبی استان مازندران 3 ـ پروژه سیستم اطلاعات جغرافیایی رودخانه های استان مازندران در بازه 1600 کیلومتر4 ـ استقرار سیستم GIS WEB شرکت آب منطقه ای مازندران 5 ـ تهیه بانک اطلاعاتی مکانی ایستگاه های  سنجش منابع آب سطحی و زیرزمینی 6ـ تهیه طرح جامع آب شرب استان در محیط GIS  در برنامه کاری خود دارد و همینطور شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی  اجرای پروژه GIS شبکه آب شرب برخی از شهر و شبکه فاضلاب  را انجام داده اند

افضلی در پایان تعداد مقالات رسیده  را تا کنون 650 عنوان ذکر کرد که در مقایسه با دوره قبلی بیش از 100 درصد رشد نشان می دهد  که داوران از بین  مقالات مذکور 58 مقاله را برای ارائه شفاهی ، 50 مقاله را برای پوستر و 30 مقاله را برای چاپ انتخاب می کنند که امیدواریم با رویکرد بسیار خوبی که در این زمینه در حال شکل گیری از سوی دستگاهها و مراکز علمی وجود دارد شاهد شکوفایی بیشتر این تکنولوژی در سطح جامعه مان باشیم .

 

 

 


    اعضای کارگروه اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی طرح احیاء و تعادل بخشی در مازندران بر بومی سازی برنامه ها تاکید کردند. 1394/09/05
جلسه کارگروه اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی طرح احیاء و تعادل بخشی در مازندران که با حضور کلیه اعضاء از جمله معاونین آب منطقه ای و صدا وسیما برگزار شد بر بومی سازی برنامه ها و مخاطب شناسی آن تاکید شد.

 

 

  در این جلسه پس از تشریح دستور العمل اطاع رسانی آموزش و فرهنگ سازی طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب از سوی امرالله براری  دبیر کارگروه  آقای مهندس امیر هوشنگ پاشا با برشمردن نقش آب در اقتصاد و سلامت مردم استان بر ضرورت مشارکت همگان در امر مدیریت منابع آب تاکید کرد و افزود: تلاش کنیم با آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی تعادل را به آب زیر زمینی که امروز در کشور به یک بحران جدی تبدیل شده بر گردانیم.

  ایشان با اشاره به اهمیت امر فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در بخش آب حضور نمایندگان رسانه ها در این کارگروه را یک فرصت برشمرد و گفت: انشاا... با مشارکت صدا وسیما و دیگراصحاب رسانه مشکلات کمی و کیفی آب در استان به حداقل خواهد رسید.

  سپس آقای احمدی معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیما مرکز مازندران با اشاره به ضرورت مخاطب شناسی در امر آموزش و اطلاع رسانی گفت: اگر می خواهیم در این امر موفق شویم باید مخاطبین خود را بدرستی شناسایی نموده و با بهره گیری از ظرفیت تشکل ها و نخبگان اجتماعی در این راستا گام بر داریم.

  معاونت اطلاعات و اخبار صداسیما ی مرکز مازندران با اعلام آمادگی صداو سیمای مرکز استان برای کمک به اجرای هرچه بهتر طرح تعادل بخشی تصریح کرد: محتوی آموزشی که در این حوزه  تولید می شود باید رسا، موثر و اثربخش باشد.

  در پایان هریک از اعضاء پیشنهاداتی را در خصوص ارائه هرچه بهتر این طرح ارائه و مقرر شد برنامه عملیاتی هر بخش با نگاه بومی تهیه و در جلسات بعدی ارائه شود.

 


1 2 صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا