چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :9
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :511
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194446
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    حفاظت از آب زیرزمینی مهمترین موضوع جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان کلاردشت 1394/11/29
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : فرمانداری کلاردشت که میزبان اولین جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان این شهرستان بود صالحی فرماندار کلاردشت حفاظت از منابع آب را امری بسیار مهم برشمرد و تاکید کرد : محدودیت آب زیرزمینی و تبعات زیانبار ناشی از برداشت غیر مجاز آن و همچنین رعایت حریم و بستر رودخانه ها و حفظ و حراست از آنها ایجاب می کند تا همگان در مقابل این انفال عمومی مسئول باشند .

 ایشان با اشاره به سیل سال های گذشته  کلاردشت وخسارات ناشی از آن   و محدودیت های تامین اب شرب این شهرستان توجه به مقوله آب را جز اولویت های شهرستان برشمردند  و افزودند:  باید همه ما کمک کنیم تا آسیبی به منابع آب سطحی ما و مجاری آبی آن و منابع آب زیرزمینی پدید نیاید.

 سپس مهندس حامد  عبدالهی مدیر امور منابع آب شهرستان ، منابع آب را جز مقدس ترین عطیه الهی و عامل توسعه  متوازن شهرها و روستاها دانست و افزود :  متاسفانه در سال های اخیر با توجه به رشد جمعیت و گسترش شهر نشینی و افزایش مصرف آب  توجه کافی به حفظ و صیانت آب صورت نگرفته  و این موضوع به یکی از چالش های   قرن هزاره سوم  تبدیل شده است .

. ایشان با اشاره به ضرورت  حفاظت از انفال عمومی در بخش آب از جمله  رودخانه ها ، چشمه ها ، منابع آب سطحی و زیرزمینی  تصریح کرد :  تلاش یکجانبه شرکت آب منطقه ای و امورات  تابعه آن در شهرستان ها  بدون همکاری و هماهنگی با دیگر دستگاهها و مردم  اثر گذاری مناسبی ندارد.

آنگاه با توجه به دستور کار جلسه در  محور های  حفاظت کمی و کیفی  آب سطحی و آب زیرزمینی بر صرفه جویی در مصرف آب  با توجه به  رشد جمعیت ،  ارتقاء راندمان آبیاری  در مزارع  کشاورزی ، جلوگیری از حفر  چاههای غیر در منطقه  و انسداد بخشی از آنها  بر اساس برنامه زمان بندی ، تغییر الگوی کشت ، جلوگیری پلیس راه و نیروی انتظامی از تردد ادوات حفاری غیر مجاز  ، جلوگیری از آلودگی به منابع  آب ، همکاری دهیاران روستاها و اطلاع رسانی به موقع آنها  در مورد تخلفات و تجاوزات بر حرایم آب سطحی و زیرزمینی ، عدم خدمات رسانی به صاحبان چاههای غیر مجاز و همچنین  عدم ارائه خدمات به چاه های غیر مجاز از سوی اداره برق و فراورده های نفتی   تصمیماتی اتخاذ شد  .

  شایان ذکر است در این جلسه  فرماندار ، معاون فرماندار ، مدیر امور منابع آب نوشهر ، چالوس و کلاردشت ، فرماندهی نیروی انتظامی ، ریاست اداره برق ، ریاست منابع طبیعی ، جهاد کشاورزی ، محیط زیست و دیگر مسئولین  ذیربط حضور داشتند

.

 

 


    دانش آموزان دبیرستان بهشت آئین قائمشهر با حضور در شرکت آب منطقه ای مازندران آمادگی خود را برای اجرای هرچه بهتر طرح نجات آب اعلام کردند 1394/11/29
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : 50 نفر از دانش آموزان دبیرستان بهشت آئین قائمشهر باتفاق معلمین رابط طرح در مدرسه مذکور با حضور در شرکت آب منطقه ای مازندران آمادگی خود را برای هر چه بهتر طرح نجات آب در سطح مدرسه و خانواده اعلام کردند .

این دانش آموزان با حضور در محل نمازخانه شرکت ابتدا با شرایط آبی کشور و استان که توسط یکی از مدیران شرکت برای آنها تشریح شد بیشتر آشنا شده سپس  یکی از دانش آموزان ضمن قرائت شعر زیبا در مورد آب ، بیانیه ای را در زمینه آمادگی دانش آموزان مدرسه مذکور برای حفاظت کمی و کیفی آب قرائت نمود .

سپس دانش آموزان از موزه آب و ایستگاه آب و هواشناسی بازدید کردند که توضیحات لازم  توسط مدیر گنجینه آب شرکت و یکی از کارشناسان مطالعات ارائه شد .

 

 


    28 پروژه های تملک دارایی های سرمایه ای قابل واگذاری شرکت آب منطقه ای مازندران اعلام شد 1394/11/29
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : 28 پروژه تملک دارایی های سرمایه ای قابل وا گذاری شرکت آب منطقه ای مازندران در زمینه تامین آب ، برق آبی ، تفریحی ، توریستی و گردشگری و استفاده از پساب شهری اعلام شد .

روش واگذاری این پروژه که بر اساس روش های شناخته شده از جمله ساخت ، بهره برداری و انتقال    ( BOT) ، ساخت ، بهره برداری و پرداخت اجاره به سرمایه پذیر و انتقال ( BOLT)، ساخت ، انتقال پرداخت اجاره به سرمایه گذار ( BTL ) ، ساخت ، مالکیت و بهره برداری (BOO)، تجهیز و بازسازی مالکیت و بهره برداری ( ROO ) ، بهره برداری و نگهداری (M&0) ، تجهیز و بازسازی ، بهره برداری و انتقال( ROT) ، واگذاری امتیاز (concession )می باشد قابل انجام بوده و متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاع بیشتر به سایت شرکت به آدرس www.mzrw.ir مراجعه نمایند .

 
 
 


    تاکید مدیر عامل آب منطقه ای مازندران بر بازسازی و مرمت صد ها سردهنه سنتی در مازندران قبل از شروع فصل جدید 1394/11/26
آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در جلسه کمیته پدافند غیر عامل و مدیریت بحران شرکت با بیان محدودیت های آبی سال زراعی پیش رو گفت : یکی از اولویت ها این بخش بازسازی و مرمت سردهنه های زراعی تخریب شده و آماده سازی آنها برای آبگیری است که باید تلاش کنیم با مشارکت مردم و همچنین سایر دستگاه ها ی اجرایی سردهنه های تخریب شده قبل از شروع فصل زراعی بازسازی و برای آبگیری آماده شوند .

وی با بیان اینکه در سیل امسال در استان بیش از 27 ایستگاه آب و هوا شناسی این شرکت تخریب شده و استان باید برای ایجاد و بازسازی این ایستگاه ها اعتبار مورد نیاز را پیش بینی و اختصاص دهد گفت : نبود این ایستگاه ها کار جمع آوری داده ها و آمار واطلاعات را با مشکل جدی در این بخش مواجه می کند و بدون داده ها و وآمار  تصمیم گیری مناسبی به ویژه برای پیشگیری و حین بحران نمی توان اتخاذ نمود .

یخکشی برخورداری استان از سامانه هشدار سیل را امری ضروری برشمرد و گفت : برخی از استان ها در این زمینه گام های خوبی برداشتند و استان باید با برنامه ریزی و اولویت گذاری به ویژه در مناطق سیل خیز نسبت به ایجاد این سامانه اقدام نمایند .

رئیس هیات مدیره آب منطقه ای مازندران در پایان با تاکید ایجاد ساختار مناسب و کار آمد مدیریت بحران و پدافند  غیر عامل در هر دستگاه در سطح استان و شهرستان ، تولید نقشه راه به تفکیک مناطق را امری ضروری برشمرد و افزود : در این نقشه راه ضمن شناسایی مناطق آسیب پذیر ، راهکار ، پیشگیری و مقابله نیز باید تدوین و در اختیار امور منابع آب شهرستان ها قرار گیرد و شهرستان های معین هر امور نیز متناسب با درجه و شدت بحران مشخص و ابلاغ گردد .  

 


    قدردانی مردم روستای کوشسرا نوشهر از مدیر امور منابع آب آن شهرستان 1394/11/26
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : مردم روستای کوشسرا نوشهر طی نامه ای از تلاش و پیگیری آقای مهندس حامد عبداللهی مدیر امور منابع آب نوشهر و چالوس در امر ساماندهی رودخانه کوشسرا و احداث سردهنه زراعی آن روستا تشکر و قدردانی نمودند .

در این نامه کشاورزان ضمن اعلام رضایت از اقدامات انجام شده امور منابع آب برای زراعین منطقه ، جدیت ، پشتکار و توان فنی عوامل اجرایی پروژه را ستوده و اجرای اینگونه پروژه را موجب رونق اقتصادی مردم بر شمردند و خواستار توسعه طرح های آبی در منطقه شده اند .

شایان ذکر است ساماندهی رودخانه کوشسرا و سردهنه زراعی آن در مدت کمتر از یک سال با هزینه 2800 میلیون ریال انجام و در دهه مبارکه فجر به بهره برداری رسیده است .

 

 


    بهمن فرید از همکاران امورمنابع آب تنکابن و رامسر به افتخار بازنشستگی نایل آمد . 1394/11/25
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای بهمن فرید از همکاران امور منابع آب تنکابن ، رامسر وعباس آباد پس از 30 سال تلاش به افتخار بازنشستگی نائل آمد .

 

 

آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با قدردانی از اهتمام و کوشش نامبرده در طی دوران خدمت در صنعت آب استان ، تلاش های صادقانه ایشان را در پیشبرد اهداف شرکت  مؤثر و قابل ملاحظه بر شمرد. دکتر یخکشی در ادامه ضمن اشاره به در خواست نامبرده تاریخ بازنشستگی و ی را اسفند ماه سالجاری اعلام کرد و برای ایشان آرزوی سلامتی و طول  عمر با برکت مسئلت نمود .

 

 


    جمع آوری آمار منابع آب مازندران و کنترل و بازرسی آنها توسط 47 گروه در سطح استان انجام می شود . 1394/11/21
آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با اعلام این مطلب در کمیته راهبری طرح احیاء و تعادل بخشی آب استان با بر شمردن اهمیت کار گروه های آمار برداری و گشت و بازرسی گفت : داده هایی که توسط این گروه ها جمع آوری و نظارتی که توسط آنها بر منابع و مصارف آب صورت می گیرد و اطلاع رسانی که از سوی این گروه ها در سطح بهره برداران و ذینفعان انجام می شود برای بخش آب استان بسیار با اهمیت است .

 

 

وی با بیان اینکه ما به دنبال اصلاح و بهبود نظام بهره برداری منابع آب در استان هستیم و کار مشاورین در این بخش باید منجر به اصلاح و بهبود این نظام گردد تأکید کرد:  حتما هر منبع آبی در طی سال حداقل یکبار مورد بازدید و مشاهده قرار گرفته تا تصمیمات مناسب برای این بخش صورت گیرد .

رئیس کمیته راهبری طرح احیاء و تعادل بخشی استان اطلاع رسانی برای انجام این مهم در سطح استان را یک ضرورت خواند وتأکید کرد:  برای رسیدن به هدف نهایی در این طرح نیازمند مشارکت همه فرمانداران ، بخشداران ، دهیاران و شوراهای اسلامی هستیم که قبل از شروع باید اطلاع رسانی کامل صورت گیرد .

دکتر یخشکی لازمه موفقیت در اجرای طرح احیاء را مشارکت جمعی بین مردم و مشاورین طرح و بخشهای مختلف شرکت از جمله بهره برداری ، مطالعات حقوقی و روابط عمومی بر شمرد و افزود : مطالعات باید در پرو ژه های چهارده گانه این طرح مشارکت بیشتری داشته باشد .

حقوقی نیز مستند لازم برای انجام یک فعالیت حقوقی را فراهم نماید و بخش روابط عمومی نیز از همه ظرفیت ها به ویژه روحانیون برای آگاهی سازی مردم کمک بگیرد تا انشاء ا... در پایان یک جشن خوب برای انجام یک کار خوب در استان داشته باشیم .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در پایان با تأکید بر نصب G.PS بر روی باقیمانده دستگاه های حفاری استان از جمله دستگاه ها ی تراکتوری داشتن برنامه جامع برای حفاظت کیفی منابع استان را بخشی از الزامات این طرح بر شمرد و گفت : در این برنامه باید همه مسائل زیست محیطی به ویژه مسائل مربوط به شناسایی ا لاینده ها منابع آب و نحوه کنترل آنها ، خود پالایی رودخانه ها ، کیفیت آب زیر زمینی و راهکار های اجرایی برای مقابله و ارتقاء منابع آب پیش بینی و عملیاتی شود .

در پایان هر یک از مدیران پرو ژه طرح احیاء گزارشی از روند اقدامات انجام شده طی یک ماه گذشته را در جلسه ارائه و تصمیمات لازم اتخاذ گردید .

 


    تیم فوتسال آب منطقه ای مازندران قهرمان فوتسال ادارات کل استان شد . 1394/11/19
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : تیم فوتسال شرکت آب منطقه ای مازندران نائب قهرمان فوتسال ادارات کل استان که به مناسبت دهه مبارکه فجر که از سوی اداره کل تربیت بدنی استان برگزار شد گردید .

 

در این دوره ار مساقات که 16 تیم به نمایندگی از کارکنان دستگاه اداری و اجرایی استان شرکت کرده بودند . تیم فوتسال آب منطقه ای مازندران با شکست تیم های رقیب در فینال این دوره از مسابقات در ضربات پنالتی نتیجه به تیم اداره کل مالیاتی استان واگذار و به مقام نائب قهرمانی نائل آمد .

شایان ذکر است در مراسم پایانی این دوره از مسابقات مدیر کل تربیت بدنی ، مدیر کل امور مالیاتی و معاون مالی و پشتیبانی و جمعی از مدیران دستگاه های مذکور حضور داشتند.

 

 


    کانال انتقال آب مارکوبن شهرستان رامسر به بهره برداری رسید . 1394/11/19
بهره برداری از کانال انتقال آب مارکوبن شهرستان رامسر جهت تأمین آب زراعی 280 هکتار با هزینه 2880 میلیون ریال آغاز شد .

 

 

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران در آئین بهره برداری از کانال انتقال آب مارکوبن شهرستان رامسر ابتدا مهندس کریم کرد رستمی معاون امور منابع آب تنکابن و رامسر ضمن گرامیداشت ایام ا... دهه مبارکه فجر به نقش این طرح زودبازده در تأمین آب زراعی 8 روستای منطقه پرداخت و گفت : کشاورزان این 8 روستا هر ساله برای تأمین آب اراضی خود با مشکل مواجه بوده اند که با احداث این کانال مشکلات آنها در این بخش مرتفع شد .

وی با بر شمردن مشخصات فنی این طرح افزود: برای تأمین آب زراعی کانالی به طول 300 متر و عرض 5 / 1 متر و به ارتفاع 2 متر احداث شده است .

کرد رستمی در پایان مدت اجرای این پروژه را حدود 2 سال اعلام کرد و گفت : اعتبارات عمرانی این طرح از محل اعتبارات استانی شرکت آب منطقه ای تأمین و هزینه ای حدود 2880 میلیون ریال در بر داشته است .

 

 


    طرح دو منظوره تامین آب و تثبیت بستر رودخانه کوشکسر ا نوشهر به بهره برداری رسید . 1394/11/19
آقای مهندس حامد عبدالهی مدیر امور منابع آب نوشهر و چالوس در مراسم افتتاحیه این طرح با بیان مشخصات فنی آن گفت : طرح مذکور که در تیرماه سالجاری شروع شده بود با هزینه 2800 میلیون ریال با هدف تثبیت بستر رودخانه و تامین آب 180 هکتار از اراضی شالیزاری به بهره برداری رسید .

 

  

     به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : در مراسم افتتاحیه این طرح که فرماندار و جمعی از مقامات محلی حضور داشتند ابتدا آقای حامد عبدالهی با تشریح ویژگی های طرح زودبازده در بخش آب و نقش آنها در تامین آب زراعی و کنترل سیلاب گفت : علی الرغم اینکه در محل احداث این پروژه سالانه به طور متوسط 32 میلیون متر مکعب آب جریان دارد اما کشاورزان برای تامین آب زراعی کشاورزیشان با مشکل فراوان مواجه بودند که با احداث این پروژه مشکلات تامین آب مرتفع شد .

     وی گفت : برای تثبیت بستر رودخانه دو سازه کف بند به طول 88متر و برای تامین آب یک کانال مقسم و آشغالگیر و دو دریچه آبگیر احداث شده و در دو طرف این سازه دیواره حفاظتی به طول 18 متر بنا گردید که در مجموع برای این طرح 5198 متر مکعب خاکبرداری ، 2488 متر عملیات پی کنی ، 1512 متر مکعب سنگ چینی و 476 متر مکعب بتن ریزی صورت گرفت .

      وی با ابراز رضایت از عملکرد پیمانکار طرح افزود : اجرای این پروژه درکمتر از ده ماه انجام شد و در دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید که امیدواریم با حمایت مسئولین استان اینگونه پروژه در سطح شهرستان توسعه یابد .

 


1 2 صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا