چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :10
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :480
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194415
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    دکتر یخکشی : در مطالعه و اجرای طرح های منابع آب در مازندران باید نگاه جامع داشته باشیم . 1394/12/26
دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران : در جمع مدیران و کارشناسان طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای مازندران با بیان اینکه در تأمین منابع آب استان به دلیل کلافی نبودن زیر ساخت ها دراین بخش با مشکل جدی مواجه هستیم گفت : در مازندران کارهای زیادی در بخش توسعه داریم و برای تأمین آب مورد نیاز همه بخشها از جمله شرب ، خدمات ، کشاورزی ، صنعت و بهداشت نیازمند نگاه جامع در این حوزه هستیم که باید با تغییر نگاه و رویکرد خود را در این حوزه نیازهای آینده را حداقل در 50 سال آینده خوب ببینیم.

 

 

یخکشی افزود : نگاه جامع در مطالعه و اجرای طرح که نگاه متعالی است سبب می شود تا موضوع بهره برداری بهینه از سرمایه گذاری انجام شده صورت گیرد و تمام نیازها از سراب تا پایاب طرح و فرایند اجرای کار دیده شود.

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران : از تولید سند توسعه شبکه آبیاری و زهکشی در استان در آینده نزدیک خبر داد و گفت : در بخش شبکه آبیاری وزهکشی برنامه سازی برای 200 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهیه شده و هم اکنون برای 170 هزار هکتار ردیف اعتباری  اجرایی در استان داریم و باید در این سند همه تأسیسات مربوط به شبکه از جمله آب بندانها ، سر دهنه ها  و مسائل اجتماعی و نیازمندیها طرح و نقطه نظرات کشاورزان را مورد توجه قرار داده و بحث مهندسی ارزش را متناسب با تغییرات محیطی همواره در دستور کار شبکه ها قرار دهیم .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران یکی از نیازمندیهای شبکه های آبیاری و زهکشی را بهره گیری  ازمشارکت تشکل  ها و دستگاه های اجرایی ذیربط از جمله جهاد کشاورزی بر شمرد و گفت : هر چه این تعامل بیشتر صورت گیرد مشکلات طرح شبکه های آبیاری و زهکشی کاهش و راندمان بهره وری آب نیز ارتقاء خواهد یافت .

رئیس هیأت مدیره شرکت در پایان بازنگری در ساختار ، توجه به منابع انسانی و برنامه ریزی منابع آب را برای بخش طرح و توسعه یک ضرورت بر شمرد و گفت : تلاش شد از همه اختیارات موجود برای اصلاح و بهبود ساختار متناسب با نیاز طرح ها در استان  استفاده شود و این تغییرات سبب تمرکز و اتخاذ سیاست و احد در سه بخش محوری طرح های توسعه منابع آب ، شبکه ها ی آبیاری و زهکشی و طرح های آبرسانی خواهد شد و این کار ما بیانگر توجه ویژه به این بخشهاست .

در پایان آقایان سید کریم عیسی زاده به عنوان مدیر دفتر طرح های توسعه منابع آب ، نورعلی زارعی به عنوان مدیر دفتر شبکه های آبیاری و زهکشی استان و حسن میرزایی به عنوان مجری طرح انتقال آب چالوس ، محمد علی عابدینی به عنوان مجری طرح علاج بخشی سد فریم صحرا با حفظ سمت  معرفی شدند .

 


    صعود گروه کوهنوردی آب منطقه ای مازندران به قله 2200 متری اچو ساری 1394/12/26
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : گروه کوهنوردی شرکت آب منطقه ای مازندران موفق به صعود قله 2200 متری اچو ساری شد .

این گروه که متشکل از 22  نفر از همکاران آب منطقه ای مازندران  به نام های آقایان محمد دلیران ، علی خرقه پوش ، علی کریمی،نبی ا... جعفریان ، تقی زاده ، فلاح زاده، رجبی ، کاغذلو ، ذکریایی ، اسماعیل حسینی  ، اسماعیلی جویباری ، رامشگر ،ملک خیری،محمدی بودند بعد از اقامه  نماز صبح روز پنجشنبه 20/12/94 حرکت خود را  ازسد شهید رجایی به سوی روستای قارن سرا شروع و پس از یک توقف کوتاه حرکت به سمت قله را که 2200 متر ارتفاع دارد و در منطقه زیبای دودانگه واقع شده است آغاز و پس از پیمودن مسیر همگی آنها موفق به صعود آن شده اند .

 گروه کوهنوردی شرکت پس از  صعود ، نسبت به برگزاری آئین صعود از جمله شکر گذاری خداوند متعال اقدام  و آنگاه با بهره گیری از مواهب طبیعت قله را به سمت سد شهید رجایی ترک نمودند.  

 

 


    مانور اطفاء حریق در شرکت آب منطقه ای مازندران برگزار شد . 1394/12/25
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : مانور اطفاء حریق در شرکت آب منطقه ای مازندران با هدف آمادگی نیروهای انسانی و بررسی امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای مقابله با آتش سوزی برگزار شد .

 

این مانور که با محوریت دفتر حراست و امور محرمانه شرکت و مشارکت بخشهای مال و پشتیبانی و پدافند غیر عامل و مدیریت بحران برگزار شد . نیرو های عملیاتی و پشتیبانی با شرکت در مانور ضمن بررسی راه های ورودی برای مقابله با آتش سوزی با استفاده از امکانات و تجهیزات موجود به تمرین اطفاء حریق در ساختمان اداری شرکت پرداختند.

 

 


    آقایان مهندس ولی پور و وجدی به عنوان مدیران جدید امور آب آمل و نور معرفی شده اند 1394/12/22
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : معارفه آقایان مهندس ولی ا... ولی پور و حسن وجدی به عنوان مدیران امور منابع آب آمل و محمود آباد و امور منابع آب نور و رویان با حضور معاون بهره برداری شرکت و جمعی از مدیران و کارکنان امور منابع آب برگزار شد .

در مراسم معارفه این مدیران آقای مهندس امیر هوشنگ پاشا معاون بهره برداری و عضو هیأت مدیره شرکت با گرامیداشت روز جهانی آب و روز ملی آب در ایران گفت : امروز موضوع آب یک موضوع و دغدغه جهانی است و خاص کشور ما نیست و کشورهایی که مانند کشور ما دارای اقلیم خشک هستند این موضوع از اهمیت و حساسیت بیشتری برخوردار است . پاشا : با بیان اینکه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی باید در اولویت کارهای ما قرار دارد تصریح نمود : نباید به خاطر غفلتی که در این بخش صورت گرفت هزینه سنگینی بپردازیم .

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت توجه به مقوله کمیت آب در استان که تأمین کننده بخش عمده محصولات کشاورزی است و میزبان میلیون ها مسافر است و خودداری 2 / 3 میلیون نفر جمعیت است مورد غفلت قرار بگیرد و سلامت مردم به خطر بیافتد و با فرهنگ سازی که برخی از کشورها انجام داده اند به جایگاهی رسیده اند که چندان نیاز به تصفیه خانه آب شرب ندارند.

 عضو هیأت مدیره شرکت تأمین آب زراعی در فصل زراعی پیش رو را یکی از اولویت های امورات منابع آب بر شمرد و گفت امسال ذخیره مناسب برخی در ارتفاعات در مقایسه با سال های گذشته نداریم اما با مدیریت هنری که انجام میدهیم باید این کمبود ها را مدیریت کنیم .

در ادامه از زحمات مدیران قبلی امور تشکر و قدردانی به عمل آمد .

 

 


    پاشا : طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب نیازمند مشارکت جدی کشاورزان است 1394/12/22
-

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای مهندس امیر هوشنگ پاشا در جمع 200 نفر از نمایندگان کشاورزان دشت های پایلوت طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب گفت : شرایط آب در کشور به گونه ای است که دولت ناچار است منابع آب خود را احیاء و به تعادل برساند و برای انجاام این مهم نیازمند مشارکت و همراهی کشاورزان است پاشا با بیان وضعیت آب زیر زمینی و تبعات ناشی ار افت از جمله نشست زمین و پیشروی آب شور در سواحل دریا گفت : در سالهای کم آبی که در سالهای اخیر به کرات تکراری  شود سالانه حدود 200 میلیون متر مکعب از آب زیرزمینی استان بیشتر از شرایط نرمال برداشت می شود معاون بهره برداری آب منطقه ای مازندران با تشریح وضعیت بارندگی گفت : میزان بارندگی در یک دوره 30 ساله در استان از 750 میلی متر به 620 میلی متر تقلیل یافته و این امر مدیریت تأمین آب را با چالش جدی مواجه  نمود عضو هیأت مدیره آب منطقه ای مازندران  با بیان اینکه تأسیسات موجود استان در بخش آب برای بخش تأمین ، انتقال و توزیع کافی نیست  تصریح کرد : سالانه 5 /  3 میلیارد متر مکعب آب در استان به مصرف شرب ، کشاورزی و صنعت می رسد که بیش از 80 درصد آن به بخش کشاورزی اختصاص دارد وی بهره وری آب در بخش کشاورزی را لازمه مدیریت در این بخش بر شمرد و گفت : انتظار می رود کشاورزان با رعایت الگوی کشت ، اصلاح بذر ، مصرف بهینه کود و سم مشارکت در انتقال و توزیع ، آب تخت به موقع اراضی ، آبگیری به موقع آب بندانها بهره وری آب را در استان ارتقاء بخشید معاون بهره برداری آب منطقه ای مازندران در پایان یکی از الزامات بهره وری را برخورداری کشاورزان از یک تشکل قوی و مناسب در این بخش بر شمرد و گفت : انتظار داریم برای هر سردهنه ، برای هر آب بندان و هر روستا یک نماینده معرفی کنید تا در تصمیاتی که در بخش گرفته می شود حضور داشته باشند .

در این جلسه مدیر آب و خاک جهاد کشاورزی استان مازندران به نقش تجهیز و نوسازی اراضی را ارتقاء راندمان آبیاری در استان و ضرورت همراهی کشاورزی با این طرح به ویژه حل مشکلات اجتماعی آن پرداخت و گفت : امسال به جای اجرای منطقه ای و محلی طرح تجهیز و نوسازی اراضی را به صورت حوزه ای اجرا خواهیم نمود .

و با این رویکرد همه مسائل طرح به صورت جامع دیده خواهد شد و نمونه خوب آن طرح تجهیز و نوسازی در سطح 1000 هکتار در شهرستان سیمرغ در محدوده شبکه البرز است .

سپس آقای پورالشریعه رئیس هیأت مدیره شرکت بهره برداری در خصوص حقوق آب ، آقای محمد تقی عظیمی کارشناس آب زیر زمینی در مورد وضعیت آب زیر زمینی استان و روش های بهره برداری اصولی  از آن ، آقای مهندس بهادری مدیر ترویج جهاد استان در خصوص مدیریت آب در شالیزاری های استان به تفصیل سخن و به سوالات کشاورزان پاسخ دادند .

 

 


    200 نفر از کشاورزان دشت های پایلوت مازندران در طرح احیاء و تعادل بخشی آب در کارگاه آموزشی بهره وری آب در بخش کشاورزی در دانشگاه شرکت کردند 1394/12/22
این کارگاه آموزشی که به مدت یک روز در محل دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری و با مشارکت آب منطقه ای مازندران ، دانشگاه علوم کشاورزی و جهاد کشاورزی استان با حضور مدیران این دستگاه های اجرایی و مرکز علمی برگزار شد ابتدا آقای دکتر بهمنیار رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی با بیان اهمیت آب در تداوم حیات و استمرار زندگی و ویژگی های این نعمت الهی پرداخت و گفت آب ماده ای که از ابتدای نظام خلقت تا هیچگاه از بین نرفته و مقدار آن ثابت است .

وی با بیان دلایل کمبود آب از جمله رشد جمعیت و کاهش سرانه آن افزود جمعیت جهان در طی حدود 50 سال 4 برابر شده و انتظار می رفت با رشد جمعیت میزان بهره وری آب در بخشهای مختلف 4 برابر شود .

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی مازندران با بیان ضرورت توجه به کمیت و کیفیت آب در بخش کشاورزی به عنوان بزرگترین مصرف کننده آب که در کشور ما حدود 90 درصد است تصریح کرد : ما برای هر قطره آب باید برنامه داشته باشیم نمی شود امروز با یان محدودیت منابع آب روشهای سنتی را همچنان برای بهره برداری آب بکار ببریم حتی خیلی از کشورها به دنبال آبیاری قطره ای در کشت برنج هستند  زمانی آبیاری را کمتر می کنند ، شیوه هایی بکار می گیرند که میزان مصرف آب را کاهش و محصول را افزایش می دهند .

بهمنیار با برشمردن تهدیدات منابع آب استان گفت : متأسفانه منابع آب استان از لحاظ کیفیت روند نزولی را در استان دارد ، بخش عمده این آلودگی مربوط به بخش کشاورزی است اگر ما رعایت نکنیم خودمان بیش از هر کسی گرفتار خواهیم شد و مشارکت شما در امر بهره وری آب و حفظ کیفیت آن یک امر ضروری است .

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی مازندران در پایان با قدردانی از شرکت آب منطقه ای مازندران و جهاد کشاورزی در برگزاری این کارگاه آموزشی کشاورزان مازندران را قشر بسیار تأثیر گزار و تأثیر پذیر در سطح ملی دانست و گفت : کشاورزانی که 40 درصد برنج کشور را تولید می کنند و این مقدار تولید نیاز 30 میلیون نفر از جمعیت کشور  است و همینطور در بخش های دیگر تولید محصولات کشاورزی می توانند روند کمیت و کیفیت آب را در استان رقم زده و این آبی که متعلق به آیندگان نیز هست و همه موجودات از ان استفاده می کنند را حفظ نمایند .

در ادامه آقای مهندس پاشا معاون بهره برداری در خصوص بهره وری آب در بخش تأمین ، انتقال و توزیع ، آقای مهندس ساعدی مدیر جهاد آب و خاک جهاد کشاورزی در خصوص نقش طرح های تجهز و نوسازی در ارتقاء بهره وری آب ، آقای عظیمی کارشناس آب زیر زمینی در زمینه بهره وری آب زیر زمینی آقای پور الشریعه رئیس هیأت مدیره شرکت بهره برداری و توزیع آب در زمینه حقوق آب و آقای بهادری مدیر ترویج جهاد کشاورزی در زمینه مدیریت آب  در شالیزاری سخن و به سوالات کشاورزان در این بخش پاسخ گفتند .

 

 


    آقای مهندس سید کریم عیسی زاده به سمت مدیر دفتر طرح های توسعه منابع آب شرکت آب منطقه ای مازندران منصوب شد 1394/12/19
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : طی ابلاغی از سوی دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل شرکت ، آقای مهندس کریم عیسی زاده به سمت مدیر دفتر طرح های توسعه منابع آب شرکت آب منطقه ای مازندران منصوب شد .

این ابلاغ که به پیشنهاد معاون طرح و توسعه شرکت صادر شد ضمن اشاره به سوابق و تجربه ارزنده نامبرده بر رعایت قوانین و مقررات تاکید و برای ایشان آرزوی توفیق گردید .

همچنین آقای مهندس حسن میرزاقایی با حفظ سمت مدیر طرح انتقال آب چالوس منصوب شد که این مسئولیت قبلا به عهده مهندس سید کریم عیسی زاده بوده است .

 


    مدارس برتر مازندران دراجرای طرح داناب معرفی و از مدیران و معلمین رابط طرح تجلیل بعمل آمد 1394/12/19
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : بر اساس ارزیابی بعمل آمده از مجموعه فعالیت های اجرا شده از سوی مدارس استان در زمینه طرح نجات آب دبیرستان دخترانه شهید بهداشت قائمشهر به عنوان رتبه اول ،دبیرستان پسرانه غیر دولتی هدف تنکابن و شهید احمد زاده بهنمیر به عنوان رتبه دوم و دبیرستان دخترانه پروین ساری به عنوان رتبه سوم انتخاب و از مدیران و معلمین رابط این مدارس قدردانی به عمل آمد .

شایان ذکر است این ارزیابی بر اساس تعداد آثار ارسالی از سوی  دانش آموزان ، گزارش ارائه شده از سوی معلمین رابط و برگزاری نمایشگاه داناب درمدارس مربوطه و کیفیت آثار ارسالی بوده است .

 


    پاشا : امور منابع آب شهرستان ها در مازندران دارای شناسنامه شده اند 1394/12/18
امیر هوشنگ پاشا معاون بهره برداری آب منطقه ای مازندران در جمع مدیران امور منابع آب با تشریح ویژگی این شناسنامه که حاوی همه اطلاعات لازم از منابع آب یک شهرستان است بر بهره گیری و ارتقاء آن تاکید کرد .

معاون بهره برداری شرکت با بیان مشکلات کمی و کیفی منابع آب در استان تولید آمار و اطلاعات دقیق در بخش آب را ضروری خواند و خواستار توجه بیشتر مدیران امور به این مهم گردید .

پاشا طرح احیاء و تعادل بخشی را مهمترین طرح وزارت نیرو برشمرد و گفت : اجرای این طرح نیازمند مشارکت همه آحاد جامعه به ویژه کشاورزان می باشد که در این زمینه نیاز به اطلاع رسانی و آموزش داریم که باید دراولویت برنامه ها قرار دهیم .

عضو هیات مدیره شرکت آب منطقه ای مازندران با بیان وضعیت آبگیری سدها و آب بندان ها افزود : بجز سد شهید رجایی که درمقایسه باسال قبل حدود 10 میلیون متر مکعب ذخیره آب داریم و در مقایسه با دو سال قبل حدود 49 میلیون متر مکعب ، وضعیت آبگیری بقیه سدها مناسب بوده اما آبگیری آب بندانها در برخی از شهرستان ها چندان مناسب نیست که باید در فرصت باقیمانده تلاش کنیم که آبگیری انجام شود .

معاون بهره برداری شرکت در ادامه وصول حقوق دولت در بخش آب را یک تکلیف قانونی برشمرد و تاکید کرد همه ما مکلف هستیم همه مأموریتی که در بخش آب به عهده ما گذاشته شد آن را انجام دهیم و این بخش نیز بخشی از مأموریت ماست .

پاشا در پایان تکریم ارباب رجوع را بخشی از وظایف مدیران  بیان کرد و گفت : همه هدف مجموعه باید ارائه خدمات خوب و مناسب و مورد انتظار و شأن مردم باشد و این مهم محقق نخواهد شد مگر آنکه از همه ظرفیت ها و اختیارات قانونی که لازمه آن آگاهی از قوانین و مقررات و آئین نامه مربوطه است استفاده کنیم .

 


    طرح داناب برای 1100 نفر از دانش آموزان دبیرستان فردوسی و دانش ساری تشریح شد 1394/12/17
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : عوامل اجرای طرح داناب در استان مازندران با حضور در دبیرستان پسرانه فردوسی و دبیرستان دخترانه دانش ساری طرح دانش آموزی نجات آب را برای 1100 نفر از دانش آموزان این دو مدرسه تشریح و از معلمین رابط طرح در مدرسه فردوسی و دانش که به عنوان رابط برتر درناحیه 2 شهرستان ساری انتخاب شده اند و تعدادی از دانش آموزان این دو مدرسه که اثار آنها به عنوان آثار برتر انتخاب شده بود تجلیل به عمل آوردند .

دانش آموزان مدارس مذکور که در محوطه مدرسه حضور یافته بودند ابتدا مدیران مدارس مذکور ضمن برشمردن اهمیت آب در کشور عزیزمان، به نقش دانش آموزان و معلمین در انجام این طرح مهم ملی پرداختند .

سپس دبیر طرح داناب در استان مازندران با اشاره به نقش دانش آموزان و معلمین در امر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و ضرورت تغییر رفتار آحاد مردم در زمینه حفاظت و بهره برداری بهینه از منابع آب به دستاوردهای این طرح در طی 4 سال گذشته در سطح استان و کشور پرداختند و افزودند : امروز مشارکت میلیون ها نفر در این طرح نشان از اثر بخشی آن داشته و دولت امر اطلاع رسانی ، آموزش و فرهنگ سازی را یکی از پروژه های مهم طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب معرفی نمود و این سبب شد تا ما امسال علاوه بر اجرای این طرح در سطح مدارس آن را در بین دیگر اقشار جامعه از جمله کشاورزان ، زنان و حتی مدیران و کارشناسان توسعه دهیم و استقبال خیلی خوبی از این طرح در بین اقشار مختلف جامعه شده و این استقبال  نتیجه زحمات سال های گذشته معلمین و دانش آموزان در سطح جامعه است  .

 در ادامه دبیر طرح داناب ضمن تاکید بر مشارکت بیشتر دانش آموزان و والدین آنها در سالجاری از نفرات برتر این مدارس و معلم رابط طرح با اهدا لوح تقدیر و هدایایی قدردانی نمود.

 


« 1 2 3 » صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا