چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :9
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :464
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194399
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    1395/01/31
در نشست مشترک مدیر عامل آب منطقه ای با فرمادار و معاونین وی در مورد راهکارهای اجرایی کانال آبرسان به دشت بهشهر، لایروبی رودخانه و ساماندهی آنها ، مدیریت سیلاب و بهره گیری از توان بخشی خصوصی برای ایجاد اولین مجتمع آب معدنی در شرق استان و ایجاد زیر ساخت گردشگری سد عباس آباد بحث و تبادل نظر شد .

در این نشست آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی بابیان اهمیت آب و نقش آن در توسعه یک منطقه و ضرورت توجه مدیران شهرستان به این مهم گفت : مدیریت و اعمال حاکمیت آب نیازمند مشارکت همه آحاد جامعه  به ویژه فرمانداران در هر شهرستان است .

وی با بیان شرایط آبی منطقه گفت : با تلاشی که در سال گذشته از سوی مسئولین منطقه از جمله فرماندار انجام شد توانستیم با همین اندک آب بهنگام ، آب ذخیره شده آب بندان ها را در منطقه مدیریت بکنیم گرچه عده ای متقاعد شده اند که کشت انجام ندهند ، عده ای از انجام کشت مجدد خودداری کردند و عده ای هم با کمی خسارت کشت خود را انجام دادند .

سپس در خصوص سد عباس آباد ، چشمه عمارت ، کانال آبرسانی شبکه گلورد ، مدیریت سیلاب  و لایروبی رودخانه و انهار تصمیماتی اتخاذ شد .

 


    یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی اجرای الگوی مصرف از جمله در بخش آب است 1395/01/31
حجت الاسلام و المسلمین میر احمدی امام جمعه محترم گلوگاه با بیان اهمیت آموزش و اطلاع رسانی در سطح جامعه گفت : یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی اجرای الگوی مصرف به ویژه در بخش آب است که اگر این مهم در جامعه ما عملیاتی شود بخش مهمی از مشکلات کمی آب ما برطرف می شود .

امام جمعه گلوگاه با بیان اینکه یکی ار ابعاد مهم اقتصاد مقاومتی بعد فرهنگی آن است گفت : اگر بتوانیم با فرهنگ سازی و آموزش جلوی اسراف را بگیریم سبب خواهد شد تا میلیون ها تن مواد غذایی در کشور صرفه جویی شود و نیازمند واردات نخواهیم بود .

ایشان در پایان با قدردانی از تلاش آب منطقه ای مازندران برای اعمال حاکمیت آب در این شهرستان خواستار توجه بیشتر برای رفع مشکلات کم آبی در این شهرستان شد .

در این نشست آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی نیز با بیان مأموریت های آب منطقه ای در بخش آب استان به تشریح وضعیت آبی منطقه پرداخت و گفت : تلاش مضاعف امسال ما آبگیری اولیه سد گلورد است که امیدواریم با اجرای کامل آن و شبکه پایین دست بخشی از نیاز شرب و کشاورزی منطقه را تأمین نمائیم .

ایشان افزود : شرایط آبی این شهرستان از لحاظ آب سطحی و زیرزمینی مطلوب نیست و دشت این شهرستان در سال های اخیر به دلیل اضافه برداشت و حفر چاه غیر مجاز تنها دشت ممنوعه شمال کشور شده و شاهد پیشروی آب شور دریا در این دشت بودیم اما با اجرای طرح تعادل بخشی به دنبال بخشی از جبران این افت هستیم .

یخکشی افزود : باید تلاش کنیم تا پایداری آب در این دشت تداوم یابد و اگر خدای نکرده بهره برداری غیر مجاز و غیر اصولی از آب زیرزمینی تداوم یابد راه بی باز گشت خواهد بود و علما و ائمه جمعه و جماعت در این مأموریت می توانند نقش کلیدی داشته باشند .

 


    مهمترین مطالبه مردم شهرستان گلوگاه تأمین آب شرب و کشاورزی است 1395/01/31
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : در جلسه مشترک مدیران آب منطقه ای استان مازندران و فرماندار گلوگاه و معاونین وی که در فرمانداری آن شهرستان برگزار شد فرماندار گلوگاه از تامین آب شرب و کشاورزی به عنوان مهمترین مطالبه و درخواست مردم یاد کردند ، افزودند : مردم این شهرستان علی الرغم اینکه دارای اراضی کشاورزی بسیار مستعدی هستند اما به دلیل کمبود آب جوانان آن مجبور به مهاجرت از منطقه شده یا آنکه برای تامین معاش ، شغل سخت دکل بندی را برگزیدند .

وی بابیان اینکه برای تأمین آب شرب نیز دچار مشکل هستیم و در کوتاه مدت طرح آب شیرین کن را در ساحل دریا در دست اجرا داریم خواستار تأمین آب شرب این شهرستان از سد گلورد و تسریع در اجرای شبکه آن در محدوده شهرستان گلوگاه شد .

سپس آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی با تشریح وضعیت آبی دشت ممنوعه بهشهر و گلوگاه و برنامه تعادل بخشی طرح احیاء در این دشت گفت : برای تأمین آب این شهرستان در کوتاه مدت به دنبال اجرای طرح زودبازده هستیم اما برای دراز مدت اجرای طرح آبرسانی به شهرهای نکا، بهشهر و گلوگاه از سد گلورد را در برنامه داریم و برای تأمین آب کشاورزی شبکه گلورد در محدوده شهرستان نکا تا شرق بهشهر اجرا گردید و اجرای بعدی آن که در محدوده شهرستان گلوگاه است که بزودی عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد و مسئولین شهرستان از جمله فرماندار باید در انجام این مهم و حفاظت از منابع آب به ویژه آب زیرزمینی ما را کمک نمایند .

 


    قدردانی معاون حقوقی ، پشتیبانی و امور مجالس وزارت نیرو از مدیر عامل آب منطقه ای مازندران 1395/01/31
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای مهندس رضا انجم شعاع با ارسال لوح تقدیری از زحمات آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران و دفتر ایشان در ایام تعطیلات نوروز 95 قدردانی نمود .

در این لوح تقدیر ضمن اشاره به تلاش و زحمات صادقانه و ارزشمند نامبرده و همکارانش از درگاه الهی پیروزی و موفقیت  ایشان را مسئلت نمود .

 


    بیشترین بارش استان در فروردین ماه سال جاری مربوط به ایستگاه قران طالار شیرگاه و کمترین بارش مربوط به ایستگاه پنجاب آمل بوده است 1395/01/30
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای حسینعلی زبر دست مدیر امور مطالعات منابع آب شرکت با اعلام این مطلب گفت : از 22 ایستگاه باران سنجی شبکه مبنا استان ، تا صبح روز بیست و نهم فروردین ماه بیشترین بارش مربوط به ایستگاه قران طالار شیرگاه با 174 میلی متر بارندگی و کمترین بارش مربوط به ایستگاه باران سنجی پنجاب آمل با 34 میلی متر به وقوع پیوسته است .

ایشان بیشترین بارندگی و ریزش جوی را مربوط به روز سیزده فروردین اعلام کرد و افزود : در این روز بطور میانگین 38 میلی متر بارندگی در استان داشتیم و پراکندگی بارش نیز مربوط به سراسر استان بوده است .

وی با بیان اینکه میزان بارش در 22 ایستگاه باران سنجی شبکه مبنا استان بطور میانگین در فروردین ماه حدود یکصد میلی متر بوده تصریح کرد : میزان بارش در این ماه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل پیشی گرفته و از 80 میلی متر به رقم بالغ بر یکصد میلی متر رسیده است .

زبردست در پایان با بیان اینکه اندازه گیری از ایستگاه های باران سنجی به طور روزانه از سوی آب منطقه ای انجام و در هر صبح به واحدها و دستگاه های ذیربط اعلام می گردد اضافه کرد : این بارش ها گرچه در برخی مناطق موجب به راه افتادن سیل و خسارت به تاسیسات و اراضی مجاور رودخانه شده است موجب آبگیری بخشی از سدها و آب بندان های استان گردید .

 


    قدردانی مدیر عامل از 8 نفر از کارکنان و مدیران شرکت در فروردین ماه 95 1395/01/29
در فروردین ماه سالجاری از 8 نفر از کارکنان و مدیران شرکت بخاطر تلاش مؤثر در انجام وظایف محوله تشویق کتبی با درج در پرونده پرسنلی به عمل آمد .

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : جدیت  و تلاش وافر و همکاری مؤثر با کارگروه مدیریت بهبود مصالح رودخانه ای چنگیز افشار، نظارت مؤثر و دقیق آقایان مهندس هادی رستمیان و ابراهیم فلاح بر انجام پروژه های حوادثی به ویژه لایروبی رودخانه ها ، وظیفه شناسی و جدیت آقایان سید کیومرث منیعی ، سعدی نوروزیان ، رمضانعلی جعفری و خانم ماریا پور حسن در امر گزینش و پیگیری و انضباط و حضور دائم آقایان علی ذکریایی و محمد براری در انجام وظایف محوله در دفتر هیات مدیره و مدیر عامل سبب شد تا از نامبردگان به صورت کتبی با درج در پرونده پرسنلی تقدیر و تشکر به عمل آید .

 


    بازرس موضوع ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری در شرکت آب منطقه ای مازندران معرفی شد 1395/01/29
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : طی ابلاغی از سوی دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل شرکت آقای امرا... براری به مدت 3 سال به عنوان بازرس موضوع ماده 91 قانون مدیریت خدمات کشوری منصوب شد .

در این ابلاغ ضمن اشاره به پیشنهاد مدیر کل محترم دفتر عملکرد در این خصوص و تاکید کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم بر انجام بازرسی درمحدوده تخلفات موضوع این ماده ( رشوه خواری و سوء استفاده از نظام اداری )تاکید گردید .

شایان ذکر است مسئول بازرسی باید گزارش خود را به صورت متقن و مطابق با دستورالعمل و امانتداری تهیه و ارائه نماید .

 


    پاشا :1700 سردهنه سنتی مازندران به دلیل تخریب سیل بطور میانگین سالی 2 بار بازسازی می شوند 1395/01/26
آقای مهندس امیر هوشنگ پاشا معاون حفاظت و بهره برداری شرکت در اولین جلسه کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل با اشاره به تخریب سردهنه ها در سیلاب فروردین ماه سالجاری گفت : بطور میانگین در استان هر سردهنه سنتی حداقل دو بار در سال بازسازی و مرمت می شود و بازسازی آنها هزینه سنگینی را به مجموعه آب منطقه ای مازندران وارد می نماید .

وی بابیان اینکه اعتباری که برای بازسازی سردهنه ها در هر سال اختصاص می یابد بسیار اندک است اما انتظارات مردم و مسئولین از این دستگاه به عنوان متولی آب زیاد است تصریح کرد : باید با ارائه مستندات کافی و مستدل پس از هر بحران نگاه و رویکرد مسئولین ارشد استانی و ملی را تغییر داد تا توجه بیشتری به این مهم نمایند .

پاشا افزود : متاسفانه تعداد سردهنه های مدرن استان کمتر از یکصد سردهنه بوده و عمده آنها که بالغ بر 1700 عدد است سنتی می باشد و پس از هر سیلاب بخش عمده آن تخریب می گردد .

جانشین کمیته مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت با اشاره به اهمیت سردهنه ها در تامین آب اراضی شالیزاری استان گفت : تعداد زیادی از سردهنه ها به تنهایی بیش از 1000 هکتار از اراضی را تامین آب می نمایند که متاسفانه هنوز به صورت سنتی اداره شده و نیازمند مدرن شدن می باشند .

ایشان در پایان با تاکید بر اجرای دقیق و فنی سردهنه های سنتی و حضور بیشتر کارشناسان فنی در هنگام اجرا گذاشتن فیوز برای سیل بعدی را امری ضروری برشمرد تا سازه احداث شده که از شن وماسه بنا می شود کمتر دچار تخریب شود. .

 


    چهارمین جشنواره و نمایشگاه صنعت آب و برق و الکترونیک در سالجاری برگزار می شود 1395/01/26
به گزارش روابط عمومی های صنعت آب وبرق استان مازندران : چهارمین جشنواره و نمایشگاه صنعت آب و برق و الکترونیک به مدت 4 روز از روز بیست و پنجم لغایت بیست و هشتم اردیبهشت در سالجاری برگزار می شود .

این جشنواره و نمایشگاه که با هدف بهینه سازی در مصرف آب وبرق و بهره گیری از فناوری های نوین در این استان برگزار می شود بخش خصوصی در آن مشارکت جدی خواهند داشت و تلاش خواهد شد علاوه بر بهره گیری از مشارکت مردم به ویژه مشترکین آب و برق کارگاه های آموزشی در زمینه مدیریت مصرف برای علاقمندان اجرا شود .

 


    با حکم قضایی بنا های غیر مجاز واقع درحریم و بستر رودخانه اوتیجون سواد کوه تخریب و این بخش از انفال عمومی آزاد شد 1395/01/25
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای مهندس هادی نیک اختر مدیر امور منابع آب قائم شهر ، سواد کوه و جویبار با اشاره بر ضرورت آزاد سازی بستر و حریم مجاری آبی بخصوص رودخانه گفت : تعدادی از افراد سود جو که در حریم رودخانه اوتیجون سواد کوه در سالهای گذشته اقدام بر تصرف بستر و احداث بنا در حریم رودخانه نموده بودند بناهای غیر مجاز آنها تخریب و حریم و بستر رودخانه مذکور آزاد شد .

ایشان با بیان اینکه افرادی که در مجاورت رودخانه قرار دارند قبل از احداث هر بنا باید از شرکت آب منطقه ای مازندران در مورد بستر و حریم استعلام نمایند گفت : عدم توجه به قانون و همچنین عدم توجه به تذکرات کارشناسان مهندسی رودخانه این شرکت تبعات برای این متصرفین خواهد داشت که در دراز مدت سیل آنها را تخریب خواهد  نمود  یا آنکه شرکت برای حفظ حقوق دیگران تکلیف دارد  با آنها برخورد قانونی نماید .
ایشان در پایان با قدردانی از مقام قضایی شهرستان سوادکوه شمالی و فرماندهی انتظامی شهرستان به ویژه رئیس کلانتری بخش مرکزی شیرگاه افزود : قلع و قمع بناهای غیر مجاز حریم رودخانه اوتیجون بر اساس تبصره 3 و 4 ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب و دستور قضایی مورخ 16 / 1 /95 صورت گرفته است .
شایان ذکر است  روخانه اتیجون سواد کوه یکی از سرشاخه های رودخانه تالار می باشد که سد برنجستانک بر رو ی آن قرار دارد.

 

 


« 1 2 3 » صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا