سه‌شنبه, 4 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :10
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :162
بازدید دیروز :1861
کل بازدید :1156858
میانگین بازدید :1214
آخرین به روزرسانی:1396/07/03 13:26:28

 

    مدیر امور منابع آب ساری : 11 دستگاه حفاری غیر مجاز توقیف و به پارکینگ نیروی انتظامی انتقال یافت 1395/03/31
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای مهندس جواد طوسی مدیر امور منابع آب ساری و میاندرود گفت : در خرداد ماه سالجاری 11 دستگاه حفاری غیر مجاز شناسایی و به پارکینگ نیروی انتظامی شهرستان ساری و میاندرود منتقل شد .

وی با قدردانی از دادستان مرکز استان و نیروی انتظامی شهرستان در برخورد با متخلفین گفت : مامور ماده 30 این شرکت با همکاری گروه گشت و بازرسی به طور شبانه روزی در حال نظارت و گشت و بازرسی  ازمنابع و مجاری آبی شهرستان  هستند و در این ماه موفق شدند ضمن انسداد 11 حلقه چاه در حال حفاری غیر مجاز ماشین آلات آنها را توقیف و متخلفین را به مراجع قضایی معرفی نمایند .

ایشان با بیان اثرات منفی حفر چاه غیر مجاز و محدودیت سفره آب زیرزمینی از بهره برداران به ویژه کشاورزان خواست جهت اخذ پروانه به امور منابع آب مراجعه نمایند .

 


    دکتر یخکشی : اجرای طرح های پدافند غیر عامل یکی از اولویت های بخش آب است 1395/03/31
آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی در جمع کمیته پدافند غیر عامل و مدیریت بحران شرکت آب منطقه ای مازندران با بیان اهمیت تأسیسات آبی توجه جدی به مباحث پدافند غیر عامل را یک ضرورت برشمرد و تأکید نمود اجرای پدافند غیر عامل یکی از اولویت های شرکت آب منطقه ای است که باید خیلی جدی گرفته شود .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با اشاره به ایجاد ساختار مناسب در تشکیلات شرکت های آب منطقه ای  از سوی وزارت نیرو برای تحقق و انجام این مهم گفت : با بهره گیری از ظرفیت های شرکت های مشاوره ای در این حوزه باید نقشه راه مناسب و کارآمدی را تهیه و در سطح استان عملیاتی نمائیم .

 ایشان بر امر آموزش و اطلاع رسانی در حوزه پدافند غیرعامل و مدیریت بحران تاکید  کرد و خواستار بهره گیری مشارکت بیشتر مردم در این بخش شدند .

یخکشی در پایان با قدردانی از برنامه عملیاتی تهیه شده شرکت در این بخش برای سال 95 تهیه برش شهرستانی از برنامه عملیاتی را یک ضرورت خواند و گفت : با شناسایی که از نقاط آسیب پذیر رودخانه ها و تاسیسات آبی به عمل آمده نقشه آن باید ترسیم و مدیران امور بتوانند از آن  به موقع استفاده مطلوب نمایند .

 سپس در مورد چگونگی ایجاد سیستم هشدار سیل  در برخی از حوزه ها ،  تهیه بانک اطلا عاتی ماشین لات سنگین در سطح استان ، تامین منابع مالی ، تداوم برنامه های اطلاع رسانی ، تولید لوگو و کاور مناسب برای عوامل اجرایی و ماشین الات  شرکت در زمان بحران ،  بهره گیری از سیستم های هوشمند  بحث و تبادل نظر و تصمیماتی اتخاذ شد .

 


    مهندس موسوی : طی سه سال گذشته 620 کیلومتر از مجاری آبی استان از جمله رودخانه لایروبی شد 1395/03/30
آقای مهندس سید جمال موسوی معاون طرح و توسعه آب منطقه ای مازندران گفت : در طی سه سال گذشته 620 کیلومتر از رودخانه های استان توسط شرکت با هزینه 5 میلیارد و دویست میلیون تومان لایروبی انجام شد .

وی با بیان اینکه در این استان حدود 7000 کیلومتر رودخانه داریم حدود 500 کیلومتر آن ازمناطق مسکونی عبور می کند گفت : این لایروبی ها ضمن آنکه تسهیل در امر آبگیری را برای اراضی کشاورزی استان مهیا می سازد از میزان خسارت سیل نیز به شدت کاهش می دهد .

موسوی از استان مازندران به عنوان یکی از استان های سیل خیز کشور یاد کرد و گفت : اقدام لایروبی یکی از روش های پیشگیرانه خسارت سیل است که باید به روش اصولی انجام شود .

معاون طرح و توسعه در پایان انجام لایروبی ها را یکی از مطالبات مردم به مجاورین رودخانه ها برشمرد  و افزود : در هر جا که لایروبی انجام شد مردم بلا فاصله  ابراز رضایت  کردند و این بیانگر اثر بخشی لایروبی های انجام شده است  انتظار داریم اعتبارات  بیشتری به این مهم اختصاص یابد  .

 


    مهندس وجدی : محکومیت تعزیری یک ساله و اقامت اجباری یک ساله در خوزستان برای یکی از متخلفین با سابقه شن و ماسه در مازندران 1395/03/26
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران یکی از متخلفین غیر مجاز شن و ماسه که سوابق عدیده در برداشت غیر مجاز شن و ماسه در رودخانه های استان داشت به یک سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی و اقامت اجباری به مدت یک سال در یکی از شهرستان های خوزستان محکوم شد .

 

آقای مهندس حسن وجدی  مدیر امور منابع آب نور و رویان گفت : این متخلف که دارای سابقه کیفری دائر بر برداشت غیر مجاز شن و ماسه از رودخانه ها که منجر به تخریب بستر آنها شده بود در حین ارتکاب جرم توسط مأمورین آب منطقه ای و نیروی انتظامی شناسایی اما از محل متواری شد و با پیگیری به عمل آمده بزهکاری ایشان بر اساس قرائن و امارات موجود برای مرجع قضایی پرونده مذکور محرز و مسلم شد ، دادگاه مربوطه به استناد ماده 690 قانون مجازات اسلامی و ماده 22 قانون مجازات اسلامی مصوب 92 متهم موصوف را به یک سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی و یک سال اقامت اجباری در یکی از شهرستا ن های خوزستان محکوم نمود .

 

 


    پاشا :در سه ماهه اول سالجاری بیش از 16000 حلقه چاه شناسایی و آمار برداری شد 1395/03/25
آقای مهندس امیر هوشنگ پاشا معاون بهره برداری آب منطقه ای مازندران با بیان حضور فعال 48 گروه گشت و بازرسی و آمار برداری منابع آب در استان گفت : همه تلاش ما این است که تا پایان سال از همه منابع آبی استان بخصوص چاه آماربرداری داشته باشیم تا بتوانیم آب قابل برنامه ریزی را در سطح استان بخصوص دشت ها شناسایی تا ضمن حفاظت ، بهره برداری مناسبی از آنها داشته باشیم .

پاشا : انجام آمار برداری از منابع آب استان را بخشی از تکالیف طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی برشمرد و گفت : یکی از مشکلات اساسی ما در بخش مدیریت منابع آب آمار دقیق و صحیح است که امیدواریم با کمک همه به ویژه کشاورزان و ذینفعان و تلاش و همراهی شما مدیران این مهم در زمان و مکان مقرر محقق شود .

معاون بهره برداری شرکت از طرح احیاء و تعادل بخشی به عنوان یکی از برنامه های اقتصاد مقاومتی یاد کردند و تصریح نمودند : کنتور دار کردن چاه ها ، نصب تجهیزات اندازه گیری آب برای تحویل ، انسداد چاه های غیر مجاز ، آگاهی رسانی و آموزش به مخاطبین ، ایجاد تشکل آب بران که از اجزای این طرح هستند نقش مؤثر در بهره وری آب ایجاد خواهد کرد .

پاشا در پایان بر بهره گیری از سیستم های نوین جهت ارائه خدمت به متقاضیان به ویژه استقرار سیستم ساماب در استان تاکید و اظهار امیدواری کرد هرچه سریعتر این سیستم  استقرار یابد .

 


    یخکشی : شرایط بهتری را در مقایسه با سال گذشته در بخش ذخیره آب در سدها و آ ب بندانها مازندران داریم . 1395/03/25
مدیر عامل آب منطقه ای مازندران : با اشاره به افزایش 15 درصد بارندگی در سالجاری وضعیت ذخیره آب سدهای مازندران را در مقایسه با سال گذشته مطلوب اعلام کرد و گفت : سد های شهید رجایی و البرز که دو سد بزرگ استان هستند حجم ذخیره آب آنها در حال حاضر به ترتیب 102 و 135 میلیون متر مکعب است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 70 و 118 میلیون متر مکعب بوده است .

   وی با بیان اینکه جریان آبدهی رودخانه های استان نیز امسال در مقایسه با سال گذشته افزایش چشم گیری داشته است تصریح کرد : این امر سبب شد عمده سدهای استان بجز سد شهید رجایی در سالجاری قبل از شروع فصل زراعی آبگیری کامل شود .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با اشاره به وجود حدود 800 قطعه اب بندان با ظرفیت ذخیره 370 میلیون متر مکعب گفت: امسال 97 درصد از حجم ذخیره آب بندانهای استان آبگیری شده است و در مقایسه با سال گذشته حدود 40 درصد افزایش ذخیره آب در آب بندانها داریم که این بخش نیز شرایط مطلوب وبهتری دارد .

 ایشان در پایان تأکید کرد : ذخیره آب در تأسیسات آبی استان کافی نیست لذا بحث صرفه جویی در مصرف آب را همواره در برنامه داریم و از کشاورزان انتظار داریم مشارکت مؤثری همانند سال های گذشته در بخش مدیریت انتقال ، توزیع و مصرف آب  داشته باشند.

 

 


    مهندس اسلامی :مجموع اعتبارات طرح های آب منطقه ای مازندران در سال 94 به مبلغ 310 میلیارد تومان رسید. 1395/03/24
-

 

مهندس قاسم اسلامی معاون برنامه ریزی آب منطقه ای مازندران با اعلام این مطلب در جمع معاونین و مدیران شرکت گفت : با پیگیری هایی که از سوی مسئولین شرکت و استان انجام گرفت  در دو سه سال گذشته شاهد رشد اعتبارات عمرانی  شرکت بودیم بطوریکه از رتبه هشتم به رتبه سوم ارتقاء یافتیم وی با بیان اینکه از مبلغ مذکور 252 میلیارد آن ملی ، 25 میلیارد از محل اعتبارات ملی استانی و 7 / 27 میلیارد از محل اعتبارات استانی و 4 / 7 میلیارد ریال از محل سایر منابع بوده است گفت : امیدواریم با تخصیص به موقع طرح های عمرانی سد و شبکه های آبیاری در دست اجرای هرچه سریعتر  به بهره برداری برسند.

وی باتشریح نقش طرح های عمرانی شرکت در امر تأمین ، انتقال و توزیع آب تصریح کرد : با بهره برداری از شبکه های آبیاری و زهکشی در دست اجرا حدود 170 هزار هکتار اراضی استان  تحت پوشش شبکه مدرن قرار میگیرد.

اسلامی در این جلسه ضمن تأکید بر حضور فعال مدیران امور منابع آب در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان  با برشمردن ویژگی های اقتصاد مقاومتی بر ضرورت اجرای ماده 27 مبنی بر واگذاری طرح تأکید و از مدیران خواست نسبت بر تهیه برش شهرستانی از برنامه اقتصاد مقاومتی اقدام نمایند.

 

 

 


    از 4 نفر از کارکنان فعال شرکت در ماه های فروردین و اردیبهشت تجلیل بعمل آمد . 1395/03/24
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : در جلسه شورای معاونین و مدیران شرکت از 4 نفر از کارکنان فعال شرکت در ماه های فروردین و اردیبهشت تجلیل و قدردانی شد .

 

   

    براساس ارزیابی بعمل آمده از عملکرد کارکنان فعال در ماه های فروردین و اردیبهشت از سوی کمیته طرح انگیزشی آقایان ابراهیم فلاح از معاونت طرح و توسعه و آقای قربانعلی نام آور از امور منابع آب نور به عنوان کارکنان برتر فروردین سالجاری و آقایان محمد کردی از معاونت مالی و پشتیبانی و مهندس سید سینا هاشمی از امور منابع آب ساری به عنوان کارکنان فعال برتر اردیبهشت ماه انتخاب شده اند که از زحمات و تلاش آنها قدردانی بعمل آمد .

    شایان ذکر است این طرح از بهمن ماه سال 94 با هدف ایجاد انگیزه بیشتر در کارکنان و قدردانی از زحمات کارکنان فعال و خدوم شرکت آغاز شد که مورد استقبال بسیاری از کارکنان قرار گرفت .

 


    تفاهم نامه همکاری بین صنعت آب و برق مازندران با دانشکده فنی و حرفه ای امام محمد باقر (ع) ساری مبادله شد . 1395/03/22
این تفاهم نامه که به امضاء آقایان مهندس حسین افضلی و دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیران ارشد صنعت آب و برق استان از یک طرف و دکتر مسعود کریمی رئیس دانشکده فنی و حرفه ای امام محمد باقر (ع) ساری رسیده است طرفین متعهد شده اند در زمینه علمی و تحقیقاتی با یکدیگر همکاری نمایند .

 

  به کزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران هدف از مبادله این تفاهم نامه استفاده مطلوب از توانایی های بالقوه و بالفعل طرفین در انجام کارهای پژوهشی و آموزشی به منظور توسعه علمی ، فناوری طرفین می باشد. که به مدت دو سال بین کلیه شرکت های آب و برق استان منعقد شد

شایان ذکر است شرکت های فعال صنعت برق در این استان شامل : شرکت برق منطقه ای مازندران ، شرکت توزیع برق مازندران ، شرکت توزیع برق غرب استان ، نیروگاه شهید سلیمی نکا ، شرکت تانش و شرکت برق آرا و شرکت های آب شامل : شرکت آب منطقه ای مازندران ، شرکت آب و فاضلاب (شهری)  مازندران شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران ، شرکت بهره برداری و توزیع آب مازندران ، مرکز مطالعات دریای خزر می باشد .

 


    عبداللهی مدیر امور منابع آب نوشهر : 2000 متر مربع از بستر رودخانه کورکور سر آزاد سازی شد 1395/03/20
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : 2000 متر مربع از بستر رودخانه کورکور سر نوشهر در محدوده کوشکسرا آزاد سازی شد .

این بستر که توسط یکی از متخلفین تصرف و محصور شده بود با حکم دادستان و با همکاری فرماندهی انتظامی شهرستان آزاد و خلع ید شد .

با اجرای حکم از سوی امور منابع آب نوشهر و چالوس کلیه اقدامات متصرفین توسط لودر تخریب و بستر برای عبور آب به ویژه طغیان هنگام سیلاب  آزاد شد .

 


« 1 2 3 » صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا