چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :8
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :533
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194468
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    اسلامی : اعتبارات طرح های عمرانی آب منطقه ای به مبلغ 1700 میلیارد ریال ابلاغ شد 1395/05/31
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای مهندس قاسم اسلامی معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای مازندران گفت : برای 11 طرح ملی ، 4 طرح ملی ـ استانی و 120 طرح استانی 1700 میلیارد ریال اعتبار در سال 95 ابلاغ شد .

وی گفت : از مبلغ 1700 میلیارد ریال اعتبار مصوب 950 ریال آن از محل اسناد خزانه تخصیص یافته و مبلغ 370 میلیارد ریال دیگر در مرحله ابلاغ می باشد .

معاون برنامه ریزی آب منطقه ای مازندران افزود : امیدواریم با استفاده از ردیف های متفرقه و سایر ظرفیت های قانون بودجه اعتبار مصوب طرح های آب منطقه ای مازندران از رقم 1700 میلیارد ریال به 2700 میلیارد ریال برسد .

اسلامی در پایان از سد ها ی هراز و شبکه آبیاری  و زهکشی آن ، سد و شبکه گلورد ، کانال انتقال آب چالوس و طرح های آبرسانی به شهرهای گروه الف مازندران ( بابل ، بابلسر ، فریدونکنار و ...) و طرح آبرسانی به شهر ساری از سد شهید رجایی به عنوان مهمترین طرح عمرانی یاد کرد و گفت : برای تکمیل 135 طرح در دست اجرا 3000 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که سالانه رقمی در حدود 250 الی 300 میلیارد ریال تخصیص می یابد که انشاا ... این رقم در سال های آتی افزایش خواهد یافت .

 


    از 70 پیشنهاد ارائه شده در مرداد ماه خانم حوریه مسعودی با 8 پیشنهاد به عنوان نفر برتر معرفی شد 1395/05/31
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : از 70 پیشنهاد ثبت شده در مرداد ماه سالجاری در سامانه نظام جامع پذیرش و بررسی پیشنهاد های آب منطقه ای مازندران ، بیشترین پیشنهاد از سوی خانم حوریه مسعودی از همکاران بخش مالی شرکت ارائه شد که در چهارمین جلسه کمیسیون توسعه مدیریت که با حضور مدیر عامل برگزار شد از اقدام ارزشمند نامبرده قدردانی گردید .

 

در چهارمین جلسه کمیسیون توسعه مدیریت شرکت رئیس کارگروه نظام پیشنهاد ها با  ارائه گزارش  از اقدامات صورت گرفته در سالجاری گفت :  سرانه پیشنهاد از 54% درسال گذشته به 86 % در پایان خرداد ماه سالجاری رسید و از ابتدای سالجاری تعداد 103 پیشنهاد در سامانه ثبت شد که بیشتر آن مربوط به مرداد ماه سالجاری با 70 پیشنهاد می باشد .

وی افزود : چنانچه همین روند ادامه پیدا کند و از سیستم انگیزشی نیز بهره گرفته شود سرانه پیشنهاد در پایان سال به رقم 5 / 1  خواهد رسید .

در ادامه دکتر یخکشی رئیس کمیسیون توسعه مدیریت شرکت با بیان اهمیت نظام پیشنهاد ها در امر بهبود و تعالی سازمانی گفت : به نظر می رسد به فراخوان گذاشتن مسئله و اخذ پیشنهاد می تواند در ساماندهی پیشنهاد و کمک به سازمان مؤثر واقع شود .

در پایان مقرر شد در هر هفته  یکی از مسائل شرکت مطرح و افراد علاوه بر پیشنهاد در زمینه های دیگر در ارتباط با موضوع به فراخوان گذاشته شده پیشنهاد خود را از طریق سامانه  ارائه نمایند .

 

 


    دیدار با پنج نفر از بازنشستگان شرکت در شهرهای بهشهر و نکا و تجلیل از خدمات آنها 1395/05/30
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : معاون مالی و پشتیبانی شرکت باتفاق اعضای کمیته بازنشستگان از پنج نفر از بازنشستگان که در شهرهای بهشهر و نکا سگونت دارند دیدار و از خدمات آنها تجلیل به عمل آوردند .

 

در این دیدارها آقای مهندس علی اصغر احمدی معاون مالی و پشتیبانی شرکت با بیان اهداف این دیدارها و ضرورت برقراری این ارتباط گفت : شرکت موفقیت های خود را مدیون تلاش های صادقانه تک تک شما بخصوص در سال هایی که امکانات شرکت بسیار محدود و مصادف با شروع فعالیت آب منطقه ای مازندران  دراستان بود می داند .

وی افزود: امروز نیز شرکت به تجربه و دانش گران سنگ شما نیاز دارد که امیدواریم کمیته بازنشستگان با همراهی شما خوبان و کانون بازنشستگان بتواند بستر مناسب این مشارکت را بصورت ساختارمندو با برنامه  فراهم نمایند .

معاون مالی و پشتیبانی شرکت درپایان با ارائه شرح خدمات شرکت به بازنشستگان از جمله در بخش درمان از زحمات افراد بازنشسته و خانواده آنها قدردانی و لوح سپاسی را در هر مرحله از دیدار که در منازل آنها صورت گرفت اهداء نمود .

شایان ذکر است در مرحله سوم دیدار با بازنشستگان در سالجاری اعضای مذکور  با آقایان سید فاضل احترامی و حسن امیری گلوردی از همکاران بازنشسته امور منابع آب بهشهر و نکا و آقایان سعادت سعادتی و برادران شعبان و حسن ملایی از همکاران بازنشسته مرکز شرکت دیدار و گفتگو و از خدمات آنها تجلیل به عمل آوردند .

 


    دکتر یخکشی : برش شهرستانی برنامه طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب باید به جد عملیاتی شود. 1395/05/28
آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در جلسه مشترک معاونین و مدیران امور منابع آب شرکت با اشاره به اهمیت طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب و نقش این طرح در به تعادل رساندن سفره آب زیرزمینی تاکید کرد : برش شهرستانی برنامه طرح احیاء و تعادل بخشی که از سوی امور منابع آب هر یک از شهرستانها تهیه گردید باید عملیاتی شود .

 

  

    وی با بیان اینکه در ده سال اخیر علاوه بر کاهش رواناب به میزان 500 میلیون متر مکعب و کاهش آبخوان به میزان 82 میلیون متر مکعب شاهد افزایش تقاضا در بخش منابع آب استان بودیم که باید با مدیریت صحیح از این سرمایه ملی بدرستی حفاظت نمائیم .

     یخکشی امر آگاهی بخشی به ذینفعان و ذی مدخلان را پایه و اساس دیگر پروژه ها ی طرح احیاء و تعادل بخشی برشمرد و افزود : برای هر اقدام سلبی و حفاظتی نیازمند آگاهی بخشی و همراه کردن مردم با برنامه های این طرح هستیم که در این زمینه باید تلاش بیشتری بکنیم .

     مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در پایان با قدردانی از مدیران بهره برداری به ویژه مدیران امور منابع آب در امر تقسیم و توزیع آب در فصل زراعی جاری گفت : علی الرغم بارش مناسب در سالجاری هنوز رودخانه های ما در مقایسه با دوره شاخص 45 ساله حدود 15 درصد کاهش رواناب دارند اما تلاش همکاران ما سبب شد از آب موجود به نحو مطلوب بهره برداری صورت گیرد و مردم ما در سالجاری مشکلات کمتری در مقایسه با برخی از سالها داشته باشند.

 

 


    اخذ مجوز ماده 215 برای طرح آبرسانی به شهر های نوشهر و چالوس 1395/05/26
آقای دکتر قاسم احمدی لاشکی دبیر مجمع نمایندگان استان مازندران با قدر دانی از آب منطقه ای مازندران بخصوص مدیر عامل این شرکت از اخذ مجوز ماده 215 برای طرح آبرسانی به شهر های نوشهر و چالوس خبر داد و گفت : با تلاشی که در این زمینه صورت گرفته این طرح مهم ملی که برای مردم منطقه حیاتی است سازمان مدیریت برنامه ریزی کشور برای آن ردیف اعتباری لحاظ نموده که امیدواریم با تخصیص اعتبار و انتخاب پیمانکار از سوی دستگاه اجرایی شاهد شروع عملیات آن باشیم .

 این نماینده مجلس  که در جمع مدیران شهرستان مذکور سخن می گفت افزود : خوشبختانه در سال های اخیر اقدامات خیلی خوبی در بخش اب شهرستان  با تلاش مدیر امور منابع آب انجام شد که نمونه خوب آن   بند انحرافی عسلسر – فرج آباد چالوس و دریچه آبگیر کوشکسرا و احداث دیواره های حفاظتی، تثبیت  بستر و ساماندهی رودخانه ها که اقدامات پیشگیرانه در بخش سیلاب  محسوب می شود  را ذکر کرد و تصریح کرد : اینگونه کارها باید در شهرستان  های ما که از جمله مناطق سیل خیز   استان هستند توسعه یابد تا شاهد حوادث تلخ خسارات سیل در منطقه نباشیم   و سردهنه سنتی ما که در هر بارندگی تخریب می شود و  کشاورز ما  برای تامین اب با  مشکل مواجه می شود   با احداث اینگونه سردهنه های مدرن مشکلات همیشگی آنها بر طرف شود .

دکتر احمدی  در پایان   با  اشاره به ظرفیت  بالای گردشگری شهرستان های کلاردشت ، چالوس و نوشهر  خواهان تسریع در اجرای  پروژه های گردشگری و تفریحی ـ توریستی  بخصوص گردشگری آبی یا هیدرو توریسم شد و از اقدامات آب منطقه ای در این بخش  حمایت نمود.

 


    جلسه مشترک معاونین طرح و توسعه و بهره برداری با موضوع مدیریت یکپارچه منابع آب در منطقه شرق مازندران برگزار شد 1395/05/26
این جلسه که در محل شبکه گلورد و با حضور کلیه مدیران دو بخش برگزار شد ، ابتدا آقای مهندس سید جمال موسوی معاون طرح و توسعه شرکت هدف از برگزاری این را تعامل و هماهنگی بیشتر بین اجزای یک مجموعه برای نجات آب با هدف توسعه پایدار و اعمال حکمرانی آب در منطقه بر شمرد و گفت : همه ما باید یک نگرش سیستمی و یک نگاه یکپارچه به مدیریت منابع آب داشته باشیم و با تعامل و بهره گیری از ظرفیت یکدیگر برای نجات آب و حفظ پایداری آن تلاش کنیم.

وی افزود : برای تحقق این مهم نیازمند ساختار مناسب هستیم و روابط خود را باید با یکدیگر در جهت بهبود اصلاح و ارتقاء ببخشیم و بدنبال نظامند کردن فعالیت ، اصلاح قوانین و مقررات و در نهایت افزایش بهره وری در بخش آب باشیم .

 سپس آقای مهندس پاشا معاون بهره برداری شرکت با بر شمردن نقش امورات منابع آب در اعمال حاکمیت این سرمایه ملی ، موضوع بهره برداری را یک فرایند مهم و اساسی در اجرا و اتمام پرو ژه های ذکر کرد و گفت : در اجرای هر پروژه نیازمند جامع نگری هستیم .  نباید نیازمندیهای دوران بهره برداری طرح در زمان اجرا دیده نشود یا اینکه طرحی در یک سیستم آبی اجرا شود  اما مجاری و تأسیسات مجاور و جانبی آن که بسیار تأثیر گذار هستند و در پایداری و حفظ و بهره برداری سازه نقش کلیدی  را دارند مورد توجه قرار نگیرند. .

پاشا در پایان با تأکید بر بهره گیری از تجارب دیگر طرح  های اجرا شده بخصوص در بخش  شبکه های آبیاری و زهکشی افزود : انتظار داریم در سایه اینگونه تعامل و همکاری که با حضور مجریان طرح و پیمانکار و مشاور برگزار می شود مسائل بهره برداری بصورت جامع و کامل دیده شود و نارسایی هایی که در دیگر طرح ها داشتیم بر طرف گردد .

سپس مدیر امور منابع آب بهشهر برخی از مشکلات و چالش بهره برداری منابع آب در شرق استان را بیان و آنگاه مدیران دفاتر آبرسانی ، فنی ، توسعه منابع آب وشبکه آبیاری  و زهکشی و بهره برداری از تأسیسات  و روابط عمومی دیدگاه خود را مطرح و  در پایان ضمن تاکید بر تداوم اینگونه جلسات تصمیماتی اتخاذ گردید .

 

 


    موسوی : سد و شبکه و طرح آبرسانی از سد گلورد با سرمایه گذاری بالغ بر 1000 میلیارد تومان برای مردم شرق استان در دست اجرا است 1395/05/26
آقای مهندس سید جمال موسوی معاون طرح و توسعه آب منطقه ای مازندران در جلسه مشترک با مدیران حوزه بهره برداری و طرح و توسعه گفت : در این حوزه سه طرح مهم ملی شامل سد مخزنی گلورد ، شبکه آبیاری و زهکشی و طرح آبرسانی به شهر نکا ، بهشهر و گلوگاه و شهرک ها و روستا های مسیر در دست اجرا و مطالعه است که تا کنون حدود 400 میلیارد تومان در بخش سد و شبکه و مطالعات طرح آبرسانی هزینه شده که با تکمیل این طرح ها میزان سرمایه گذاری بالغ بر 1000 میلیارد تومان خواهد رسید .

 معاون طرح و توسعه افزود : تا کنون 82 درصد از عملیات اجرایی سد گلورد انجام شده و تلاش ما این است که  بتوانیم تا پایان سال آبگیری آن را آغاز کنیم  .

در بخش شبکه نیز با تسهیلاتی که از بانک توسعه اسلامی به ارزش 38 میلیون یورو اخذ کردیم و سرمایه گذاری که از منابع داخلی به ارزش 72 میلیارد تومان انجام دادیم شبکه آن نیز حدود 83 درصد پیشرفت دارد که 130  کیلومتر از کانال اصلی ، درجه 1 و 2 و همچنین دو دهنه سد انحرافی شاهبند و بایع کلا  به اتمام رسید و امکان انتقال آب برای 20 هزار هکتار فراهم شده است  .

موسوی با اشاره به ضرورت ارتقاء کمی و کیفی آب شرب شهرهای منطقه شرق استان از طرح آبرسانی به شهرهای نکا ، گلوگاه و بهشهر به عنوان یکی از مجتمع های نه گانه طرح جامع آب شرب استان یاد کرد و تصریح نمود:  برای اجرای این طرح که مطالعات آن انجام شد 260 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که امیدواریم با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی و با استفاده از روش BOT آن را عملیاتی نمائیم .

موسوی در پایان با اشاره به برنامه ریزی انجام شده برای تامین آب شرب استان از محل منابع آب سطحی به ویژه سدها در سال 1440 گفت : تلاش داریم در مسیر هر یک از خطوط اجرا شده از سد ها به تصفیه خانه ها  نیروگاه  برقابی احداث  و استفاده مضاف از سر مایه گذاری انجام شده به عمل آید  که در طرح آبرسانی به شهرهای بهشهر ، نکا و گلوگاه از سد گلورد دو واحد نیروگاه کوچک برقابی جمعا  به ظرفیت 5 / 12 مگاوات پیش بینی شده است . که انشاالله با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی آن را محقق خواهیم نمود.

 


    1500 متر مربع از بستر متروکه در پایاب رودخانه تجن آزاد شد 1395/05/24
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : با تلاش امور منابع آب ساری و میاندرود 1500 متر مربع از بستر متروکه تجن واقع در پایاب این رودخانه در محدوده جاده مرکز تحقیقات شیلات آزاد شد .

آقای مهندس جواد طوسی با اعلام این مطلب گفت : 1500 متر مربع از بستر مذکور که سالها تحت تصرف یکی از متخلفین بود با حکم رئیس شعبه ی 4 دادگاه حقوقی ساری آزاد شد .

وی گفت بر اساس این حکم خوانده علاوه بر آزاد سازی بستر مذکور محکم به پرداخت 14 میلیون ریال بابت هزینه دادرسی و حق الزحمه کارشناسی شده است .

طوسی افزود : بستر متروکه رودخانه ها نیز بخشی از انفال عمومی بوده که متصرفین باید با مراجعه به امور منابع آب نسبت به تعیین تکلیف و آزاد  سازی آن اقدام نمایند و چنانچه تأسیساتی در سال های گذشته در آن احداث نمودند مکلف به تخریب آن می باشند .

 

 


    ائمه جمعه شرق مازندران بر صیانت از آب به ویژه آب زیرزمینی تاکید کردند 1395/05/23
ائمه جمعه شهرهای نکا ، بهشهر و گلوگاه با حضور در سد گلورد بر صیانت ازمنابع آب به ویژه آب زیرزمینی تاکید کردند . در جلسه هم اندیشی که با موضوع طرح احیا ء و تعادل بخشی منابع آب در سد گلورد برگزار شد ابتدا حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا لائینی امام جمعه نکا از آب به عنوان سید نوشیدنی ها یاد کرد وگفت : از لحاظ معنوی آب جایگاه خاصی در فرهنگ دینی ما دارد مردم ما در گذشته بهنگام خشکسالی و کم آبی بر سر چشمه مراسم روضه خوانی بر پا می کردند .

ایشان با اشاره به جایگاه معنوی کسانی که در بخش آب خدمت می کنند تصریح کرد :  کسانی که در این بخش مشغول خدمتگزاری هستند باید دائماً وضو داشته باشند که رعایت این امر می تواند موجب برکات بیشتر  خدمات علمی و فنی این مجموعه تخصصی  به جامعه گردد .

امام جمعه نکا با ابراز خرسندی از داشتن برنامه از سوی آب منطقه ای مازندران برای افق 1440 برای تامین آب کشاورزی و شرب  مردم آن را اقدامی ارزشمند برشمرد و گفت: همه بخش ها باید به  کمک بخش آب بیایند تا علاوه بر صیانت ازمنابع آب و برخورداری از سیاست واحد در این بخش ، برنامه ها را محقق کنند .

ایشان افزود : در بخش آب ما در سال های اخیر شاهد خدمات زیادی هستیم که سد گلورد یک مصداق بارز این کار مهم در منطقه است اما نکته ای که نگران کننده است عمر طولانی برخی پروژه هاست که حلاوت و شیرینی  این پروژه ها را کاهی از مردم  سلب می کند .

سپس حجت الاسلام و المسلمین میر احمدی امام جمعه گلوگاه نشست مشترک با مدیران آب استان را به ویژه در زمینه طرح احیاء و تعادل بخشی  و سدگلورد بسیار مفید ارزیابی کرد و گفت : اقدامات اینچنینی برای نجات آب کشور تلاشی بسیار ارزشمندمی باشد که امروز توسط بخشی از متفکرین دانشگاهی ما در قالب پروژه سد سازی و طرح احیا ءدر دست انجام است و ما از افراد به عنوان پیروان واقعی ولایت که واقعاً افراد گمنامی نیز  هستند وبه دور از چشم های مردم در حال فعالیت می باشند یاد می کنیم .

  وی با برشمردن اهمیت سد گلورد برای مردم شهرستان های نکا ، بهشهر و گلوگاه از احداث اینگونه سدها به عنوان زیربنای تولید یاد کرد و گفت : سدی که درمنطقه  آب کشاورزی بیش از 51 روستا و آب شرب  سه شهرستان راتامین می کند نقش محوری در تولید دارد این نقش امری بدیهی و مسلم است و کسی که مانع اجرای اینگونه طرح ها شوند عمل منکر را انجام داده که باید امر به معروف شوند .

در این جلسه آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی  مدیر عامل اب منطقه ای مازندران با اشاره به ضرورت نگاه یکپارچه منابع آب و نقش بارز علما در صیانت و حفاظت از آن به ویژه همراه کردن مردم گفت : در این استان همه چیز متکی به آب است و آب نقش کلیدی در امر تولید دارد .

وی با تشریح وضعیت منابع آب استان از جمله عدم تعادل  و توزیع نامناسب منابع آب در مناطق مختلف استان گفت: اقداماتی که در بخش آب صورت گرفت کافی نیست در بخش زیرساخت ها یک عقب ماندگی از گذشته داریم که باید با تلاش مضاعف آن را  جبران کنیم و پروژه عمرانی در دست اجرا را که امروز شامل 3 سد در دست اجرا ، 170 هزار شبکه آبیاری و زهکشی و 10 سد در دست مطالعه و طرح های آبرسانی است را به سر انجام برسانیم .

یخکشی از افت آب زیرزمینی به لحاظ کمی و کیفی در مازندران به ویژه شرق استان خبر داد و گفت : طی دو دهه گذشته که شاهد کاهش 26 میلیون متر مکعبی آب در آبخوان بهشهر ، بندرگز هستیم و چاه ها ما به دلیل اضافه برداشت بخصوص از طریق حفر چاه غیر مجاز به لحاظ مجاورت با دریا کیفیت  آن بشدت تغییر کرده  و آبخوان دشت های ساحلی ما از لحاظ کیفی دچار مشکل شده اند که با اطلاع رسانی ، آموزش و فرهنگ سازی و همچنین اقدامات حفاظتی و سلبی باید جلوی این خطر را بگیریم و علما در این امر مهم می توانند نقش بارزی داشته باشند .

وی در پایان با قدردانی از حمایت ائمه محترم جمعه از بخش آب استان طرح احیا ء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی را یکی از مهمترین طرح های وزارت نیرو که از اولویت ویژه ای برخوردار است یاد نمود و از ائمه جمعه و علما  خواست بخش آب کشور را در اجرای این طرح مهم یاری نمایند .

 


    دکتر یخکشی : آب منطقه ای مازندران 3000 میلیارد تومان پروژه عمرانی در دست اجرا دارد 1395/05/23
آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران گفت : هم اکنون شرکت آب منطقه ای مازندران 3000 میلیارد تومان پروژه عمرانی در زمینه مطالعه و احداث سدها و شبکه های آبیاری و زهکشی و طرح های آبرسانی به شهرها و روستاها دردست اجرا دارد .

وی گفت : میانگین اعتبارات سالانه این شرکت بین 200 الی 250 میلیارد تومان است که این رقم پاسخگوی طرح های در دست اجرا این شرکت نمی باشد لذا به دنبال تامین منابع جدید مالی به ویژه از محل فاینانس هستیم .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران تصریح کرد: در استان مازندران علاوه بر 10 سد مخزنی در دست بهره برداری ، 3 سد مخزنی با حجم تنظیم حدود900 میلیون متر مکعب ، 10 سد در دست مطالعه با حجم حدود 500 میلیون مترمکعب و 170 هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی در دشت هراز ، البرز وشرق مازندران در برنامه داریم .

ایشان گفت : برای تامین آب شرب شهر ها و روستاها طرح جامع مطالعات تامین آب شرب شهرها و روستا را انجام داده ایم  و استان را به 9  منطقه  یا زون تقسیم کردیم که هم اکنون 3 طرح مهم از جمله طرح  آبرسانی از سد میجران به شهرهای رامسر ، کتالم و سادات شهر ، طرح آبرسانی از سد البرز به شهرهای بابل ، بابلسر ، امیرکلا، فریدونکنار و طرح آبرسانی از سد شهید رجایی به شهر ساری را در دست اجرا داریم و 3 طرح  دیگر ما آماده اجرا است و مابقی در دست مطالعه است که امیدواریم یکی پس از دیگری به مرحله اجرا در آید .

وی در پایان  با بیان اینکه  در هفته دولت امسال علاوه بر طرح های استانی دو طرح مهم ملی  از جمله طرح آبرسانی به شهر رامسر با هزینه 30 میلیارد تومان و بخشی از شبکه گلورد در سطح 5000 هکتار  با هزینه 50 میلیارد تومان  به بهره برداری  می رسد از شروع عملیات  دو طرح مهم مخزن 20 هزار متر مکعبی آب شرب ساری و طرح آبرسانی  به 14 روستای منطقه لفور از سد البرز خبر داد .

 


« 1 2 3 » صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا