سه‌شنبه, 4 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :10
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :164
بازدید دیروز :1861
کل بازدید :1156860
میانگین بازدید :1214
آخرین به روزرسانی:1396/07/03 13:26:28

 

    دکتر شاعری : آب اولویت اول کشور و استان است تلاش کنیم آبگیری اولیه سد گلورد به موقع انجام شود 1395/06/28
رئیس کمیسیون آب ، کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی در بازدید از شبکه آبیاری و زهکشی گلورد آب را مهمترین اولویت کشور و استان برشمرد و گفت : اولین ملاقات و پیگیری ما بعد از انتخابات دیدار با مدیران ارشد آب کشور بوده و فکر می کنم هیچ موضوعی مهمتر و با اولویت تر از آب در کشور نداریم و برای استان هم تلاش خواهیم کرد آبگیری اولیه سد گلورد که از پیشرفت مناسبی دارد به موقع انجام شود .

 

شاعری با بیان اینکه مشکلات اعتباری و مالی طرح های تامین  ، انتقال آب و آبرسانی به شهرها باید مرتفع شود افزود : جلساتی که برای این مهم با سازمان برنامه و بودجه کشور داریم انشاا ... این مشکل در استان برطرف خواهد شد .

نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تسریع در تکمیل سد و شبکه گلورد گفت : امیدواریم بتوانیم در این دولت عملیات اجرایی طرح آبرسانی به شهرهای نکا ، بهشهر و گلوگاه سد گلورد را اجرایی کنیم .

  در این بازدید آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با ارائه گزارشی از روند پیشرفت سد و شبکه آبیاری گلورد که هر یک بالغ بر 83 درصد پیشرفت فیزیکی دارند افزود : با برنامه ریزی که تا پایان سال 96 انجام دادیم در نظر داریم حدود 25 متر مکعب آب را از طریق سیستم شبکهآبیاری در فصل زراعی در اختیار کشاورزان قراردهیم و 20 کیلومتر از کانال اصلی شبکه گلورد را تا گلوگاه که هزینه ای بالغ بر 40 میلیارد تومان دارد به اجرا ببریم .

وی با تشریح پیگیری های انجام شده برای طرح آبرسانی به شهرهای بهشهر ، نکا و گلوگاه گفت : یکی از مجتمع های نه گانه  آبرسانی به شهرهای استان طرح آبرسانی به شهرهای نکا ، بهشهر و گلوگاه است که مطالعات آن انجام شده که با اجرای آن حدود 30 میلیون متر مکعب از آب سد گلورد  در اختیار شهرها و روستاها ی مسیر قرار می گیرد که امیدواریم در لایحه بودجه و پیوست های آن اعتبارات مورد نیاز پیش بینی شود.

در بازدید نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی که فرماندار شهرستان بهشهر نیز وی را همراهی می کرد آقای مهندس سید جمال موسوی معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای مازندران گزارشی از روند اجرای سد و شبکه آبیاری و زهکشی گلورد را ارائه داد و خواستار حل مشکلات اعتباری آن شد.

 


    عبدالهی : کاهش 80 درصد برداشت غیر مجاز شن و ماسه از رودخانه های نوشهر 1395/06/27
آقای حامد عبدالهی مدیر امور منابع آب نوشهر ، چالوس و کلاردشت گفت : میزان برداشت غیر مجاز شن و ماسه در شهرستان نوشهر در یک سال گذشته با حمایت مسئولان قضایی به ویژه دادستان به میزان 80 درصد کاهش یافت .

 

ایشان با بیان اینکه درهفته اخیر با حضور وحکم آقای علیزاده دادستان نوشهر در رودخانه تسکانک چندین دستگاه از ادوات جرم در بخش برداشت شن و ماسه از جمله لودر ، کامیون ، تراکتور و کامیونت توقیف و به پارکینگ انتقال داده شد افزود : با کمک نیروی انتظامی برای متخلفین  پرونده تشکیل تا نسبت به رسیدگی آنها در مراجع قضایی اقدام شود .

ایشان با برشمردن اهمیت رودخانه برای مردم منطقه و ضرورت حفاظت از این انفال عمومی از قاطعیت دستگاه قضایی به  خصوص دادستان و همکاری خوب نیروی انتظامی تشکر و قدردانی نمود .

شایان ذکر است در شهرستان نوشهر ، چالوس و کلاردشت 20 رشته رودخانه کوچک و بزرگ  به طول 550 کیلومتر وجود دارد که این رودخانه در حفظ و پایداری محیط زیست و تامین  آب شرب ، صنعت و کشاورزی و گردشگری منطقه نقش کلیدی دارند .

 


    1395/06/27
اولین سالگرد شهید فروزان معاون سابق طرح و توسعه آب منطقه ای مازندران با حضور استاندار ، نماینده مردم ساری و جمعی از مدیران ، خانواده شهدا و مردم شهرستان قائمشهر برگزار شد.

اولین سالگرد شهید مهندس فروزان معاون سابق طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای مازندران که در حادثه تلخ منا به درجه رفیع شهادت رسید با حضور دکتر فلاح استاندار مازندران ، دکتر یوسف نژاد عضو هیات رئیسه مجلس و نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی ، مدیران دستگاه اجرایی ، فرماندار ، خانواده شهدا و جمع کثیری از مردم قائمشهر در روستای حاجی کلا ارزلو برگزار شد .

در سالگرد این شهید منا که با تلاوت آیاتی چند از کلا ا ... مجید آغاز شد علاوه بر مدحیه سرایی و پخش کلیپ های کوتاه از شهید فروزان ، ابتدا آقای موسی نامدار عضو هیات مدیره آب منطقه ای مازندران با اشاره به جایگاه شهید در نزد پروردگار عالم گفت : شهید مهندس فروزان در طی خدمت 29 ساله خود در بخش آب کشور صدقات جاریه زیادی از خود به یادگار گذاشت  که مهمترین آنها  در بخش تامین آب سدهای البرز ، میجران ، گلورد و هراز در بخش شبکه آبیاری و زهکشی ، شبکه آبیاری و زهکشی تجن ، البرز ، گلورد ، کانال چالوس و در بخش طرح های آبرسانی ، آبرسانی به شهرهای سوادکوه از چشمه های گلناب دره ، آبرسانی به شهرهای چالوس و نوشهر از چشمه اسپی او و گردوگ آبرسانی به شهر ساری از سد شهید رجایی ، آبرسانی به شهر رامسر از سد میجران و آبرسانی به شهرهای بابل ، بابلسر  و فریدونکنار از سد البرز را می توان نام برد که این شهید نقش مؤثر و کلیدی در این طرح ها داشته است .

سپس حاج آقای سلیمانی مدیر حوزه علمیه کوتنا قائمشهر طی سخنانی با اشاره به تاریخ و چگونگی ایجاد بهائیت در ایران و وهابیت در عربستان آن را مذهب ساختگی توسط مستکبرین برشمرد و افزود : امروز شاهد جنایت آل سعود در سوریه ، عراق ، یمن و دیگر کشورهای اسلامی هستیم این جنایت ها نشان می دهد که آنها بویی از  اسلام و مسلمانی نبرده اند .

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای منا به ویژه 34 شهید شهرستان قائمشهر از مهندس حاج محمد رضا فروزان به عنوان یک شخصیت برجسته که در سطح  ملی و استانی در بخش آب کشور خدمات ارزنده ای داشته است یادکرد و گفت : این شهید اسوه بسیار خوبی برای بخش مهندسی و آب کشور است .

 


    کارگاه مهندسی ارزش با مشارکت شورای فنی استان و آب منطقه ای مازندران برای مدیران پروژه های عمرانی استان برگزار شد 1395/06/25
کارگاه مهندسی ارزش با مشارکت شورای فنی استان و شرکت آب منطقه ای مازندران برای200 نفر از مدیران پروژه های عمرانی استان ، پیمانکاران و مشاورین طرح هابه مدت یک روز در ساری برگزار شد.

این کارگاه که در محل سالن شهید فروزان شرکت آب منطقه ای مازندران برگزار شد . ابتداء آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران و عضو شورای فنی استان با قدردانی از تدبیر خوب شورا برای آموزش مدیران پروژه های عمرانی بر ضرورت تداوم اینگونه کارگاه تأکید کرد و آمادگی این شرکت جهت همکاری با  شورای فنی استان برای انجام این مهم را  اعلام داشت .

وی بابیان اهداف متعالی مهندسی ارزش در طرح های عمرانی گفت : مهندسی ارزش که یک اقدام باز مهندسی است سبب می شود تا ما پروژه را مطلوب تر اجرا و بهره برداری نمائیم .

ایشان با بیان اینکه خیلی از اقدامات ما در زمینه مهندسی ارزش دارای مدل ذهنی است افزود : باید تلاش کنیم که این مدل ذهنی را تبدیل به یک مدل کلاسیک و سیستماتیک نموده که منجر به انجام کارگروهی شود که نتایج آن طوفان مغزی و بروز بهترین ایده و شکل گیری و تحقق آن است .

سپس آقای نور بخش رئیس سازمان برنامه و بودجه استان با برشمردن اهمیت مهندسی ارزش و ضرورت تحقق آن در مطالعه ، اجرا و بهره برداری پروژه امر نظارت را مهم بر شمرد و افزود : یکی از خلاء های موجود بحث نظارت است که نظارت باید از مرحله شروع تا انتهای مرحله بهره برداری وجود داشته باشد .

وی افزود : اولین نگاه ما در اجرا پروژه این باشد که چرا باید یک پروژه شکل بگیرد و به وجود آید سپس باید در مورد چگونگی اجرا  آن توجه داشته باشیم .

نوربخش با تشریح فرایند اجرای پروژه در سطح ملی و استانی تصریح کرد : بر اساس آماری که در سال 92 اخذ شد حدود 50 درصد از طرح ها در سطح کشور با تاخیر به بهره برداری می رسند ، 54 درصد مشکلات طراحی دارند ، 27 درصد دارای نواقصی در اجرا و 28 درصد دارای نواقصی در بهره برداری هستند که با انجام باز مهندسی که همان مهندسی ارزش است می توانیم این مشکلات را به حداقل برسانیم .

در ادامه آقای دکتر داوود رضا عرب از اساتید بنام کشور با بیان تاریخچه،  تکامل و برنامه کار مهندسی ارزش به تشریح تجارب ملی و جهانی موجود در این زمینه پرداخت و برای حاضرین نمونه های متعدد از کار گروهی مهندسی ارزش در طرح های عمرانی به ویژه آب راکه در سال های اخیر انجام شد ارائه داد که مورد استقبال شرکت کنندگان قرارداد .

 

 


    تاکید اعضای شورای حفاظت منابع آب ساری بر حفاظت کمی و کیفی منابع آب 1395/06/25
در جلسه شورای حفاظت منابع آب ساری که به ریاست مهندس عباسی معاون فرماندار ساری و دیگر اعضاء شورا تشکیل شد ، اعضاء بر حفاظت کمی و کیفی منابع آب بخصوص آب زیرزمینی تاکید کردند .

 

در این جلسه ابتدا آقای مهندس جواد طوسی مدیر امور منابع آب ساری و میاندرود با بیان وضعیت منابع آب بخصوص نقش آب زیرزمینی در تامین آب شرب و کشاورزی به تشریح  وضعیت منابع آب شهرستان پرداخت وگفت : با توجه به شرایط بحرانی آب زیرزمینی کشور  دولت یازدهم  طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی را به استان ها ابلاغ و تکلیف کرده تا در هر استان و شهرستان متناسب متناسب با شرایط منابع آب زیرزمینی برنامه ای را تدوین و اقدام نمایند .

ایشان با معرفی اجزای پروژه های طرح احیاء از جمله گشت و بازرسی ، تشکل آب بران ، کنتور حجمی و هوشمند ، انسداد چاه ، تغذیه مصنوعی و اطلاع رسانی و آگاهی بخشی گفت : برای اجرای هر یک از پروژه ها نیازمند همراهی و حمایت دستگاه قضایی ، انتظامی ، جهاد کشاورزی، فرمانداری ، محیط زیست و دیگر دستگاه های مرتبط با موضوع هستیم .

سپس آقای مهندس عباسی معاون فرمانداری ساری با اشاره به اهمیت آب و ضرورت  مشارکت ذینفعان و ذی مدخلان در مدیریت منابع آب ، توجه به حفاظت  کیفی منابع آب به موازات مسائل کمی آن را مهم برشمرد و افزود : این استان و شهرستان علاوه بر مسائل کمی ، مشکلات عدیده در بخش  حفاظت   کیفی منابع  آب دارد و بسیاری از آلاینده ها منابع  ما را تهدید می کنند که باید همه در این امر مهم مشارکت نمایند .

در انتها پس از بحث و تبادل نظر اعضاء  در خصوص طرح احیاء و چگونگی اجرای آن ، جلسه با مصوباتی در زمینه آموزش و فرهنگ سازی  ، برخورد با متخلفین ، نصب کنتور هوشمند ، همراهی و کمک دهیاران در زمینه آمار برداری و گشت و بازرسی به کار خود خاتمه داد .

 


    مهندس حاجیان : با احکام صادره از سوی دادگاه 7 حلقه چاه غیر مجاز مسدود و 6 حلقه دیگر در دست اقدام است 1395/06/25
آقای مهندس محمد رضا حاجیان مدیر امور منابع آب بهشهر ، نکا و گلوگاه با اعلام این مطلب گفت : با احکام صادره از سوی مراجع قضایی منطقه این امور موفق به پرو مسلوب المنفعه نمودن 7 حلقه چاه شده و احکام قضایی 6 حلقه چاه غیزر مجاز دیگر در دست اقدام است که با همکاری نیروی انتظامی بزودی نسبت به پر و مسلوب المنفعه نمودن آن اقدام می شود .

 

وی با بیان اینکه بسیاری از چاه های غیر مجاز مضرر به مصالح عمومی بوده و خسارات جبران ناپذیر به منابع آب زیرزمینی منطقه وارد می نمایند گفت : بر اساس قانون و تکالیفی که در طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی برای شرکت آب منطقه ای مازندران در نظر گرفته شد باید 1000 حلقه چاه غیر مجاز در سالجاری مسدود گردد .

وی با قدردانی از مسئولین قضایی شهرستان های بهشهر ، گلوگاه و نکا و نیروی انتظامی  منطقه افزود : با کمک مراجع قضایی دو فقره سند رسمی بنام اشخاص حقیقی که برای اراضی واقع در بستر رودخانه نکارود صادر شده بود ابطال و 3800 متر از اراضی مذکور آزاد و به انفال عمومی  اعاده شد .

ایشان تصریح کرد : در ماه های گذشته یکی از متخلفین برداشت شن و ماسه نیز به مبلغ 120 میلیون ریال بابت خسارت وارده به رودخانه نکا محکوم شد .که تداوم این اقدامات سبب حفاظت از رودخانه ها در استان می شود.

 


    1395/06/25
با ابلاغ ساختار کلان شرکت آقای کمال اسماعیل نتاج به عنوان رئیس گروه بازرسی و مدیریت عملکرد ، مجتبی قلی پور به عنوان رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیر عامل و حسینعلی زبردست به عنوان رئیس گروه تحقیقات کاربردی معرفی شده اند

 

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران طی ابلاغی صادره از سوی آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی رؤسای جدید گروه بازرسی و مدیریت عملکرد ، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل و تحقیقات کاربردی شرکت  معرفی شده اند .

این گروه ها که سرپرستی آنها به عهده مدیر عامل شرکت می باشد  در ابلاغ آنها بر رعایت ضوابط و مقررات تاکید شد و برای نامبردگان آرزوی توفیق گردید .

 


    آقای مهندس علیرضا اسماعیلی جویباری به عنوان عضو و دبیر کارگروه توسعه گردشگری شرکت تعیین شد 1395/06/25
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران طی ابلاغ صادره از سوی دکتر یخکشی مدیر عامل شرکت آقای مهندس علیرضا اسماعیلی جویباری به عنوان عضو و دبیر کارگروه توسعه گردشگری شرکت تعیین شد .

در این ابلاغ ضمن تشکر از دبیر قبلی ضمن اشاره به سوابق و تجربیات نامبرده بر رعایت مقررات و هماهنگی با رئیس کارگروه ( معاون بهره برداری )   تاکید و برای نامبرده آرزوی توفیق شد .

 


    در جلسه کمیته راهبری طرح احیاء اعلام شد : آمار برداری از 41759 حلقه چاه در پنج ماه گذشته 1395/06/25
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران طی پنج ماه گذشته از 41759 حلقه چاه در دشت استان مازندران آمار برداری شد.

 آقای سید محمد موسوی مدیر دفتر حفاظت منابع آب شرکت با ارائه گزارشی از عملکرد گروه های گشت و بازرسی و آمار برداری در جلسه کمیته راهبردی طرح احیاء گفت : در طی پنج ماه گذشته 41759 حلقه چاه در استان شناسایی و اطلاعات آنها جمع آوری شد .

ایشان با اشاره به عملکرد گروه گشت و بازرسی گفت : در طی این مدت 182 مورد از حفاری غیر مجاز جلوگیری و ادوات 100 حفار غیر مجاز به پارکینگ انتقال داده شد .

مدیر دفتر حفاظت منابع آب شرکت با اشاره به انسداد 8 حلقه چاه در مرداد ماه سالجاری در بهشهر افزود : در این مدت گروه گشت و بازرسی موفق به جلوگیری از کف شکنی 25 حلقه چاه و 252 مورد برداشت غیر مجاز شن و ماسه شده و نسبت به شناسایی 96 مورد منابع آلاینده نیز اقدام گردید .

 

 

 


    روند پیشرفت طرح جامع آبرسانی به شهرهای مازندران از جمله ساری با حضور عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی بررسی شد . 1395/06/24
روند پیشرفت طرح جامع آبرسانی به شهرهای مازندران از جمله طرح آبرسانی به شهر ساری از سد شهید رجایی با حضور آقای دکتر علی اصغر یوسف نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی بررسی شد .

 

 

در این نشست که در محل تصفیه خانه آب شرب ساری با حضور مدیر عامل و اعضای هیأت مدیره شرکت آب منطقه ای مازندران برگزار شد آقای دکتر علی اصغر یوسف نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای منا به ویژه شهید مهندس محمد رضا فروزان عضو سابق هیأت مدیره شرکت آب منطقه ای مازندران گفت : افتصاد استان به آب وابسته است و وزن آب و دستگاه اجرایی آن در مقایسه با دیگر بخشها بخاطر ماهیت آن از جایگاه مهم و ویژه ای برخوردار است .

و با بیان اینکه مجلس محترم از جمله جناب آقای  دکتر لاریجانی نگاه مثبت به مجموعه خدمات و تلاش وزارت نیرو دارند گفت : حل مشکلات بخش آب و برق بخصوص مطالبات پیمانکاران و مشاورین از وزرات نیرو یکی از دغدغه های آقای دکتر لاریجانی و مجموعه مجلس بود ، و با تدبیر ی که اتخاذ شد این مهم تا حدودی مرتفع گردید .

وی با اشاره به اهمیت و نقش پروژه های عمرانی آب افزود  : این پرو ژه ها عمدتا فرا شهرستانی ، استانی و حتی فرا استانی هستند و ما باید همواره نگاه کلان به آن داشته باشیم .

یوسف نژاد با اشاره به نقش مجمع نمایندگان استان در حمایت و پشتیبانی از طرح ها گفت :  در این دوره از مجلس در بسیاری از کمیسیون ها ما عضو مؤثر داریم که برای بخش آب عضویت آقایان دکتر شاعری و شریعت نژاد و حمایت این بزرگواران از بخش آب استان می تواند کافی باشد و باید از این ظرفیت ها به نحو مطلوب بهره گرفت .

ایشان با اشاره به ضرورت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از خدمات انجام شده به مردم ، مشارکت ذینفعان در پیشبرد پرو ژه ها را یک امر لازم بر شمرد و گفت : باید کاستی های موجود در این بخش جبران شود .

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با قدرانی از خدمات خوب و مؤثر مدیریت و کارکنان آب منطقه ای مازندران در بخش آب ، مدیران ارشد وزارت نیرو را انسانهای شناخته شده ، کاردان و با تجربه خواند و از تلاش آقاین مهندس چیت چیان وزیر نیرو ، معاونین وزیر و مدیران عامل شرکت مادر تخصصی مدیریت آب ایران و شرکت آب و فاضلاب کشور قدردانی نمود .

 در این جلسه آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با بیان وضعیت آب شرب استان و محدودیت کمی و کیفی تأمین آب شرب از  آب زیر زمینی گفت : در دراز مدت برای تأمین آب شرب شهرها و روستاهای استان راهی جز تأمین آب شرب از محل سد ها نداریم برای این مهم برنامه جامع آبرسانی به شهرها و روستاها برای 50 سال آینده را تهیه کردیم که به تصویب وزارت نیرو رسیده است .

یخکشی افزود : در این طرح جامع 16 سد استان منبع تأمین آب شرب در نظر گرفته شدند 30 متر مکعب تصفیه خانه آب شرب طراحی شده که در حال حاضر حدود 5 / 3 متر مکعب را در دست اجرا داریم که این طرحها در پایین دست سدهای شهید رجایی ، البرز و میجران قراردارند  و حدود 3000 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای کل طرح نیاز داریم .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران  با اشاره به ضرورت جبران عقب ماندگی استان در این بخش خواست همه بخش هاکمک کنند تا سدها در دست مطالعه این شرکت یکی پس از دیگری اجرا تا مشکل  موجود برطرف شود

در ادامه هر یک از اعضای هیأت مدیره نقطه نظرات خود را در زمینه چگونگی ارتقاء کمی و کیفی آب شرب استان ارائه دادند .

 

 


« 1 2 3 4 » صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا