چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :10
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :472
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194407
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    کسب مقام قهرمانی کاراته بانوان کشور توسط یکی از فرزندان کارکنان آب منطقه ای مازندران 1395/08/01
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : خانم شایق بدیعی فرزند آقای ایرج بدیعی از همکاران خوب بخش حراست و امور محرمانه شرکت موفق به کسب مقام قهرمانی در هفتمین دوره از مسابقات قهرمانی کشور بانوان در رشته کاراته شد .

 

 

این مسابقات که در تهران برگزار شد خانم بدیعی با کسب رتبه اول موفق به مدال طلای این دوره از مسابقات گردید و حکم قهرمانی وی نیز که به امضاء سرپرست فدراسیون کاراته کشور رسیده و در پایان مسابقات طی مراسمی به نامبرده همراه با مدال طلا اهداء شد.

 


    انجام مانور بازگشایی دریچه ها در سدهای البرز ، شهید رجایی و میجران و هشدار به مجاورین رودخانه در پائین دست 1395/07/27
با انجام مانور بازگشایی دریچه ها و مولد های اضطراری در هفته پدافند غیر عامل در سدهای مهم استان از جمله البرز ، شهید رجایی و میجران بخشی از آب سدهای مذکور با حجم بالا در روز های دوم و سوم آبان ماه رها سازی می شود که افراد باید از حضور در اطراف رودخانه و عبور و مرور از آن خود داری نمایند .

 

 

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران این مانور که هر ساله با هدف آمادگی در شرایط اضطراری و بحرانی و همچنین به عنوان بخشی از از اقدامات ضروری در امر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات صورت می گیرد هر ساله به ویژه در هفته پدافند غیر عامل انجام تا ضمن مانور در یچه های ذی مدخلان و ذینفعان طرح بخصوص مجاورین رودخانه نیز آمادگی پیدا نموده تا در شرایط بحرانی همچنین این اقدام ارزشمند سبب می شود تا در زمان وقوع سیلاب نیز بستر رودخانه ها آزاد و میزان خسارت سیل نیز حد اقل خواهد بود ، لذا با توجه به اهمیت این موضوع از کلیه افراد  به ویژه ساکنین روستاهای مجاور رودخانه بابلرود تجن و نسارود در استان تقاضا می شود از اطراف رودخانه های مذکور و عبور از آن خودداری تا شاهد حوادث تلخ نباشیم .

 

 


    دکتر یخکشی : مدیریت آب بندان های ما باید یکپارچه و ارتقاء یابد . 1395/07/25
آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با بیان اهمیت آب بندان ها در تأمین آب کشاورزی استان گفت : در استان مازندران بالغ بر 750 قطعه آب بندان داریم که این آب بندانها نقش کلیدی در تأمین آب کشاورزی دارند

وی با بیان اینکه د­ر سال های اخیر علاوه بر تأمین آب کشاورزی استفاده چند منظوره ار آب بندانها از جمله آبزی پروری ، گردشگری ، پرورش گیاهان دارویی و زینتی، خاک مناسب ، صید و شکار صورت می گیرد افزود : باید تلاش کنیم با مدیریت یکپارچه و واحد تعارضاتی که از سوی بهره برداران ممکن است به وجود آید جلوگیری و آن را تقلیل دهیم .

یخکشی با اشاره به ضرورت حفظ و حراست از آب بندانها از این تأسیسات به عنوان بخشی از انفال عمومی یاد کرد و گفت : باید علاوه بر رعایت حقوق بهره برداران ، به چنبه های انفال  آن توجه کنیم .

ایشان سطح آب بندانها استان را بالغ بر 16 هزار هکتار با ظرفیت 370 میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت : این آب بندان ها علاوه بر تـأمین آب زراعی بالغ بر 50 هزار هکتار نقش مهمی در تقویت آب زیر زمینی دارند و هر ساله با تلاش همکاران ما بطور متوسط بین 90 تا 98 درصد آبگیری می شود .

 

 


    بررسی میدانی مشکلات 7 رودخانه مهم تنکابن و عباس آباد با حضور نماینده مردم غرب مازندران 1395/07/24
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ا ی مازندران : آقایان شمس ا... شریعت نژاد نماینده مردم رامسر ، تنکابن و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی و دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران مشکلات 7 رودخانه مهم منطقه از جمله کاظم رود ، ازارود ، کتری ، پسند علیا ، نشتا رود سلمان شهر و کراتکوتی را با انجام بازدید میدانی بررسی کردند .

 

 

در این بازدید که جمعی از مسئولین محلی از جمله مدیر امور منابع آب تنکابن ، رامسر و عباس آباد ، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر نشتا رود مقامات مذکور را همراهی کردند مشکلات رودخانه های منطقه از جمله تجاوز به حریم و بستر آنها و برداشت شن و ماسه مورد بررسی قرار گرفت که در این بررسی ها بر ضرورت لایروبی و ساماندهی رودخانه های منطقه و آزاد سازی حریم و بستر آنها تأکید شد .

در این بازدید دکتر شریعت نژاد با قدردانی از تلاش مجموعه آب استان بخصوص در انجام بازسازی سر دهنه های زراعی و لایروبی مناطق آسیب پذیر در فصل زراعی گذشته بر تداوم این اقدام ارزشمند که سبب حفظ جان و مال مردم می شود تأکید و خواستار تخصیص اعتبار بیشتر به این مهم شد .

شریعت نژاد در این بازدید با بیان اهمیت سدهای دو هزار ، سه هزار و ازارود در تأمین آب شرب و کشاورزی منطقه و کنترل سیلاب ، تسریع در انجام مطالعات آن را  ضروری خواند و آن را یکی از مهمترین مطالبات مردم منطقه بر شمرد .

در این بازدید آقای مهندس افقی مدیر امور منابع آب رامسر، تنکابن و عباس آباد  با ارائه گزارشی از عملکرد بخش مهندسی رودخانه امور منابع آب در آزاد سازی حریم و بستر رودخانه های منطقه گفت : در شش ماه گذشته برای تأمین آب زراعی اراضی کشاورزی منطقه  120 سر دهنه  زراعی موجود  بطور میانگین حدود 2 بار بازسازی و مرمت شد و بیش از 30 کیلومتر از رودخانه ها و انهار زراعی نیز در محدوده 9 روستا لایروبی و ساماندهی شده که این اقدام رضایت کشاورزان را در پی داشته است .

 


    چهارمین جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان بابل برگزار شد . 1395/07/24
در این جلسه ابتداآقای مهندس آقاجان نتاج معاون فرماندار بابل با بیان شرایط آبی منطقه بر جلوگیری از هدر رفت آب در بخشهای مختلف از جمله شرب و کشاورزی تاکید کردند .

 

    وی با اشاره به ضرورت تعامل اعضای شورای حفاظت برای انجام این مهم گفت : ارائه خدمات مناسب در بخش مهمی مانند آب نیازمند تعامل همه ادارات ، سازمانها و همراهی مردم است .

 

    رئیس جلسه شورای حفاظت شهرستان بابل با تاکید بر ضرورت مشارکت دستگاه و ادارات فرهنگی شهرستان از جمله آموزش و پرورش ، سازمان تبلیغات و ارشاد اسلامی در امر فرهنگ سازی مدیریت منابع آب گفت : موضوع اطلاع رسانی و فرهنگ سازی برای اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب پایه و اساس سایر پروژه های این طرح است که امیدواریم با ورود این ادارات بستر اجرای هر یک از پروژه ها محقق شود.

    سپس یکی از اعضای شورای راهبری طرح احیاء در استان با بیان شرایط آبی استان به برنامه و سیاست شرکت آب منطقه ای مازندران اشاره کرد و گفت : بر اساس مصوبه شورای عالی آب کشور بسیاری از دستگاه ها و ادارات از جمله وزارت نیرو ، کشاورزی ، محیط زیست و کشور در اجرای این طرح مسئولیت دارند بر همین اساس استان ها مکلف به تشکیل شورای حفاظت در سطح استان و شهرستان شدند .

    وی با اشاره به نقش شورای حفاظت شهرستان در محقق شدن برنامه های طرح احیاء و تعادل بخشی به آموزش کشاورزان ، حضور فعال دهیاران و بخشداران ، احیاء و توانمند سازی تشکل آب بران تاکید و خواستار بکارگیری و مشارکت بیشتر اقشار مذکور در اجرای این طرح شد .

    در پایان آقای مهندس باقر میرتبار مدیر امور منابع آب بابل و بابلسر با بیان اهمیت و نقش کنتورهای هوشمند در کنترل و بهره برداری بهینه از منابع آب ، پرهیز از ارائه خدمات به چاه های غیر مجاز از جمله برق ، نحوه انسداد چاههای غیر مجاز و اجرای الگوی کشت متناسب با منابع آب مطالبی بیان کرد.

 در پایان هر یک از اعضاء نقطه و نظرات خود در خصوص مباحث مطرح شده بیان و تصمیماتی اتخاذ شد .

 

 


    دادستان و نیروی انتظامی نوشهر با حضور شبانه خود امکان برداشت غیر مجاز شن و ماسه از رودخانه ها را از متخلفین سلب کردند 1395/07/18
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای علیزاده دادستان شهرستان نوشهر به همراه تعدادی از پرسنل خدوم نیروهای انتظامی شهرستان و مدیر و کارکنان بخش مهندسی رودخانه امور منابع آب با حضور شبانه خود در مسیر رودخانه های منطقه امکان برداشت غیر مجاز شن و ماسه را از متخلفین سلب کردند .

 این اقدام که در راستای حفظ و حراست از انفال عمومی صورت می گیرد،دادستان نوشهر و تیم همراه با بهره گیری از گزارش مردمی که عمدتاً بین ساعت 1 الی 5 بامداد در محل جرم حضور یافته و با شناسایی و دستگیری متخلفین نسبت به توقیف ادوات جرم از جمله ماشین آلات سنگین شامل بلدوزر ، لودر ، کامیون و تراکتور اقدام  می نمایند .

شایان ذکر است دادستان نوشهر برای چندمین بار متوالی اقدام به کشت شبانه از رودخانه های منطقه نمود که آخرین گزارش ارسالی مربوط به بازدید این مقام قضایی از ساعت 3 الی 5 بامداد  زوز 18 مهرماه سالجاری از رودخانه های منطقه بود که نتایج این اقدام کاهش بیش از 90 درصد برداشت غیر مجاز شن و ماسه از رودخانه های منطقه را در پی داشته است .

شایان ذکر است در شهرستان نوشهر ، چالوس و کلاردشت 20 رشته رودخانه کوچک و بزرگ  به طول 550 کیلومتر وجود دارد که این رودخانه در حفظ و پایداری محیط زیست و تامین  آب شرب ، صنعت و کشاورزی و گردشگری منطقه نقش کلیدی دارند .

 

 


    روسای گروه توسعه مدیریت و فن آوری اطلاعات معرفی شدند 1395/07/17
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقایان فرامرز حبیبی به عنوان رئیس گروه توسعه مدیریت و مسعود میرزا نژاد به عنوان رئیس گروه فن آوری اطلاعات شرکت آب منطقه ای مازندران معرفی شدند .

 

ابلاغ های صادره که بنا به پیشنهاد معاون برنامه ریزی شرکت وازسوی مهندس علی اصغر احمدی معاون مالی و پشتیبانی  صادر شد . در راستای ابلاغ ساختار کلان و تشکیلات تفضیلی شرکت بوده که برای نامبردگان صادر گردید .

 شایان ذکر است دو گروه مذکور تحت نظر مدیریت فن آوری اطلاعات و توسعه مدیریت که یکی از دفاتر مهم معاونت برنامه ریزی می باشد وظایف محوله انجام خواهند داد

 


    وضعیت آب سطحی و زیر زمینی دشت هراز با حضور تعدادی از ائمه جمعه شهرهای منطقه در سد هراز مورد بررسی قرار گرفت . 1395/07/17
این نشست که در محل سد هراز با حضور تعدادی از ائمه جمعه از جمله امام جمعه آمل ، لاله آباد بابل ، سرخ رود و محمود آباد ، امام زاده عبدا... آمل و بند پی غربی بابل برگزار شد وضعیت آب سطحی و زیر زمینی این دشت یکصد هزار هکتاری مورد بررسی قرار گرفت .

 

 

در ابتدای این نشست آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با تشریح شرایط آبی کشور و استان و برخی از چالش این بخش در استان اشاره کرد و گفت : زندگی و معیشت مردم استان وابسته به آب و عجین با آن است و آب نقش کلیدی در درآمد اقتصادی هر خانوار دارد .

وی با بیان اینکه بدون مشارکت مردم مدیریت آب غیر ممکن  و دشوار است گفت : برای جلب مشارکت مردم نیازمند همکاری علما در این زمینه هستیم .

یخکشی با تشریح وضعیت آب سطحی و زیر زمینی دشت هراز گفت : روند بارش و آبدهی رودخانه هراز در این حوزه طی 10 سال اخیر روند کاهشی بوده و ما برای تأمین ، تقسیم و توزیع آب در این دشت بزرگ با مشکل جدی مواجه بودیم اما با تلاش حدود 150 نفر از  نیروهایی که در این دشت فعالیت می کنند توانستیم با اجرای طرح نوبت بندی مشکلات را به حداقل برسانیم .

یخکشی تعداد چاه های این دشت را حدود 60 هزار حلقه با ظرفیت آبدهی حدود 230 میلیون متر مکعب اعلام کرد افزود : امکان توسعه بهره برداری از آب زیر زمینی د راین دشت دیگر ممکن نیست لذا با برنامه ریزی  که به عمل آمد احداث سد بزرگ هراز در برنامه این شرکت قرار گرفت که با احداث آن سالانه 650 میلیون متر مکعب از آب موردنیاز بخش کشاورزی ، شرب ، و صنعت این دشت بزرگ که در محدوده پنج شهرستان قرار دارد تأمین می شود .

وی در ادامه بابیان اینکه در احداث این سد از توانمندی شرکت سپا سد به عنوان پیمانکار و شرکت مهاب قدس به عنوان مشاور که در سطح ملی در زمینه سد سازی یکی از بهترین ها محسوب  می شوند استفاده شده است و هندسه آن نیز به گونه مناسب  طراحی شده است که هیچگونه نگرانی از لحاظ  شکست وجود ندارد افزود : امروز جمهوری اسلامی  ایران یکی از سه کشور برتر در زمینه سد سازی در دنیاست و نباید کسی نگران اینگونه موضوعات باشد .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در پایان با تشریح وضعیت کیفی منابع آب استان بر نقش امامان جمعه در همراه کردن بدنه جامعه در حفاظت و بهره برداری کمی و کیفی منابع آب تأکید و خواستار حمایت معنوی آنها شد .

 در این نشست هر یک از ائمه حاضر با قددرانی از تلاش مجموعه آب استان و ابراز خرسندی از روند پیشرفت سد هراز ، تأمین آب را یکی از دغدغه اصلی مردم استان برشمردند و افزودند : شرایط استان به گونه ای است که امکان تأمین آب شرب از آب زیرزمینی با محدودیت فراوان مواجه شده و این موضوع یکی از دغدغه های جدی شهروندان گردیده و مراجعات مکرری در این زمینه از سوی مردم داریم که از مسوولیت وزارت نیرو و دولت انتظار داریم در احداث سد هایی که نقش تأمین آب شرب استان را به عهده دارند تسریع نمایند .

ائمه جمعه دشت هراز از جمله امام جمعه آمل از سد هراز به عنوان یکی از بزرکترین طرح ملی در دست اجرا کشور که منافع آن به شهرها و روستاهای زیادی می رسد یاد کرد و گفت بنده به نمایندگی از 14 امام جمعه دیگر این دشت اعلام می کنم برای تسریع در اجرای این طرح بزرگ و همچنین رفع مشکلات و مسائل آبی این دشت هر گونه کمکی که از سوی ائمه جمعه مقدور باشد دریغ نکنیم .

سپس ائمه جمعه حاضر از بخشهای مختلف سد هراز بازدید و در فرایند بازدید مجری طرح توضیحات لازم را ارائه داد .

 

 


    اعلام آمادگی مدیریت و کارکنان امور منابع آب قائمشهر در امر مشارکت بیشتر در نظام پیشنهاد ها 1395/07/13
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : مدیریت و کلیه کارکنان امور منابع آب قائمشهر ، جویبار و سوادکوه روز سه شنبه سیزدهم مهر ماه فعالیت خود را با ارائه پیشنهاد و هم اندیشی جهت حل مشکلات شرکت آغاز کردند .

کارکنان امور منابع آب مذکور پس از حضور در امور در جلسه پیشنهاد و هم اندیشی حل مشکلات شرکت در دفتر مدیریت امور شرکت کردند .

 در این جلسه ابتدا آقای مهندس هادی نیک اختر با بیان اهمیت و جایگاه نظام پیشنهاد در تعالی سازمانی یکی از چالش های جدی بخش آب را وصول حقوق دولت برشمرد و گفت : هم اندیشی و پیشنهاد در این زمینه می تواند بخشی مهمی از مشکلات اساسی شرکت را بر طرف نماید . و این مسئله می تواند در الویت نظام پیشنهادها قرار گیرد.

سپس رئیس کارگروه نظام پذیرش و بررسی پیشنهاد شرکت با بیان جایگاه قانونی این نظام و ضرورت توجه به این مهم به عنوان یک تکلیف اداری و نقش آن در پویایی شرکت گفت : استقرار این نظام خدمات را برای ذینفعان دلپذیر تر،محیط را سالم تر،فرایندها ی انجام فعالیت ها را آسان تر می نماید .

وی با اشاره به استقبال خوب بسیاری از همکاران در طی 4 ماه اخیر به  رویکرد و توجه ویژه مدیریت ارشد شرکت به ایده و پیشنهاد کارکنان  اشاره کرد و افزود :  سرانه پیشنهاد  کارکنان شرکت در سال جاری تا کنون حدود 3 / 1 می باشد که  در مقایسه با سال گذشته از رشد قابل توجهی در این زمینه برخورد هستیم با در مقایسه با شرکت های پیشرو فاصله زیادی داریم و برای استقرار کامل آن باید گام های زیادی بر داریم  .

رئیس کارگروه نظام پیشنهاد ها با تاکید بر اینکه همه باید برای حل مشکلات شرکت تلاش کنیم و این مهم با انجام کار گروهی محقق خواهد شد تصریح کرد: گام اول حل مشکلات پاشیدن و توسعه بذر امید در بین کارکنان به ویژه کارکنان جوان و کم سابقه است که با تجربه ها  یک مجموعه ضمن انتقال تجربیات باید آنها را در تصمیم گیری و تصمیم سازی مشارکت دهند . و از توانمندیهای نیروهای جدید الورد که از تحصیلات عالی برخورد هستند  بیشتر استفاده کنیم  

وی در پایان با استقبال از پیشنهاد های انفرادی کارکنان  خواستار ارائه پیشنهاد گروهی از سوی افراد بخصوص در حوزه فعالیت کاری آنها شد و آن را یکی از درخواست های اعضای هیات مدیره شرکت اعلام نمود .

سپس تعداد  8 نفر از  کارکنان امور  به نمایندگی از جمع حاضر ضمن ارائه پیشنهاد نکات مهمی را در زمینه چگونگی استقرار بهتر این نظام و مشارکت بیشتر امورات منابع آب  ارائه دادند که مورد استقبال اعضای کارگروه نظام پیشنهادها قرار گرفت .

 


    تاکید مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران به معاونین و مدیران شرکت جهت همکاری در امر سرشماری عمومی نفوس و مسکن 1395/07/11
آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران طی نامه ای به کلیه معاونین ، مدیران و مشاورین خود تاکید کرد از هر گونه همکاری جهت سرشماری عمومی نفوس و مسکن دریغ نکنند .

 

وی با اشاره به اهمیت این مهم بر ضرورت انجام اطلاع رسانی به ویژه در بین همکاران ومراجعه کنندگان و بهره گیری از همه ظرفیت های اطلاع رسانی از جمله اطلاعیه ، سایت ، مکاتبه و ... تاکید کرد .

 

 


1 2 صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا