چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :8
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :528
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194463
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    حسین اسماعیل نژاد رئیس گروه حفاظت و بهره برداری از رودخانه و سواحل 1395/08/29
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران آقای مهندس حسین اسماعیل نژاد به عنوان رئیس گروه حفاظت و بهره برداری از رودخانه و سواحل آب منطقه ای مازندران معرفی شد .

 

این احکام که بنا به پیشنهاد معاون حفاظت و بهره برداری شرکت و از سوی معاون منابع انسانی ، مالی و پشتیبانی شرکت صادر شد . بر رعایت ضوابط و مقررات تحت نظر مدیر مربوطه تأکید کردید .

شایان ذکر است گروه حفاظت و بهره برداری از رودخانه و سواحل  زیر مجموعه دفتر امور مهندسی رودخانه و سواحل شرکت می باشد که مدیریت دفتر آن به عهده مهندس چنگیز افشار است.

 

 


    روسای ادارات حفاظت و بهر ه برداری از منابع آب امورات غرب استان معرفی شدند . 1395/08/29
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران آقایان مهندس احمد اصغری و سید محمود کلانتریان به ترتیب به عنوان رئیس اداره حفاظت و بهره برداری از منابع آب رامسر ، تنکابن و عباس آباد و رئیس اداره حفاظت و بهره برداری از منابع آب امور منابع آب نوشهر ، چالوس و کلاردشت معرفی شده اند .

 

این احکام که بنا به پیشنهاد معاون حفاظت و بهره برداری شرکت و از سوی مهندس علی اصغر احمدی  معاون منابع انسانی ، مالی و پشتیبانی شرکت صادر شد . بر رعایت ضوابط و مقررات تحت نظر مدیر مربوطه تأکید کردید .

 

 


    عبدالهی : 150 کیلومتر از 13 رودخانه نوشهر ، چالوس و کلاردشت تعیین حریم و حد نهایی بستر آن انجام شد . 1395/08/29
آقای مهندس حامد عبدالهی مدیر امور منابع آب نوشهر ، چالوس و کلاردشت گفت : با انجام مطالعات جامع مهندسی رودخانه در محدوده این امور 150 کیلومتر از 13 رودخانه مهم این امور تعیین حریم و حد نهایی بستر آن انجام شد.

وی با بیان اینکه در محدوده 3695 کیلومتر مربع این امور 22 رودخانه فصلی و دائم با طول حدود 550 کیلومتر از جمله دو رودخانه مهم چالوس و سردابرود وجود دارد افزود : علاووه بر انجام مطالعات جامع مهندسی رودخانه تلاش شد تا به درخواست استعلام 1750 نفر در زمینه حریم و بستر پاسخگویی صورت گیرد .

ایشان با اشاره به نقش نظارتی و حاکمیتی امور منابع آب گفت : فقط در ماه مرداد و شهریور امسال از دخل و تصرف 100 نفر به بستر مجاری آبی و 25 نفر که قصد برداشت شن و ماسه را داشتند جلوگیری به عمل آمد.

وی همچنین اقدام مهم دیگر امور را شناسایی متجاوزین به بستر رودخانه و آلوده کنندگان آب بر شمرد و گفت : دراین مدت 56 نفر از متجاوزین به بستر شناسایی و به مراجع قضایی و انتظامی معرفی و 15 واحد آلوده کننده آب نیز شناسایی و به محیط زیست استان معرفی شدند .

مدیر امور منابع آب نوضهر ، چالوس و کلاردشت نقشه برداری از رودخانه را امری ضروری بر شمرد و گفت 149 کیلومتر از رودخانه های  منطقه توسط مشاور نقشه برداری شد که انجام این مهم امر در حفاظت و بهره برداری از رودخانه به خصوص تعیین حریم و حد نهایی بستر ضروری است .

 


    مجموعه شعر آئینی شمیم بهشت سروده محمدرضا کوزه گر کالجی به چاپ رسید 1395/08/26
مجموعه شعر آئینی شمیم بهشت سروده محمدرضا کوزه گر کالجی توسط انتشارات سفید اردهال در 241 صفحه در شش فصل به چاپ رسید .

این اشعار که شامل مناجات نامه و مناقب نبوی ، فضائل و مناقب علوی ، مناقب فاطمی ، مناقب ائمه ( ع) ، مناقب مهدوی و فصلنامه عاشورایی است توسط یکی از کارشناسان آب منطقه ای مازندران به نام محمد رضا کوزه گر کالجی متخلص به قنبر ثانی سروده شده است .

اثر نامبرده توسط محسن حافظی کاشانی تصحیح و در چاپ اول به تعداد 1100 نسخه چاپ شد که مورد استقبال علاقمندان قرار گرفت .

                                    

 


    روسای گروه حفاظت وبهره برداری از آبهای زیرزمینی و گروه مطالعه ، برنامه ریزی رودخانه ها ، سواحل و تالاب ها معرفی شده اند 1395/08/26
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : خانم مهندس فاطمه محبوبی و مهندس حسن علی اصغر زاده طی ابلاغ جداگانه به عنوان روسای گروه حفاظت و بهره برداری از آبهای زیرزمینی و گروه مطالعه ، برنامه ریزی رودخانه ها ، سواحل و تالاب ها معرفی شدند .

این ابلاغ که از سوی آقای علی اصغر احمدی معاون منابع انسانی ،مالی و پشتیبانی شرکت آب منطقه ای مازندران و بنا به پیشنهاد معاون حفاظت و بهره برداری شرکت صادر شد بر رعایت ضوابط و مقررات توسط نامبردگان تاکید و برای هر یک از آنها آرزوی توفیق شده است .

 


    صعود مشترک گروه کوهنوردی آب مازندران و گروه کوهنوردی نیروگاه شهید منتظری اصفهان به قله آچو سواد کوه 1395/08/25
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران 22 نفر از کارکنان آب منطقه ای مازندران و نیروگاه شهید منتظری اصفهان در یک اقدام مشترک موفق به صعود قله 2200 متر آچو سوادکوه شده اند .

این صعود که در روز چهارشنبه 19 آبان ماه سالجاری صورت گرفت پس از حضور تیم 16 نفره نیروگاه شهید منتظری اصفهان در شرکت آب منطقه ای مازندران و اقامت در شرکت به همراه 6 نفر از کارکنان شرکت به روستای قارن سرای عزیمت و از آنجا به قله حرکت و بعد از حدود دو ساعت تلاش به قله صعود کردند

صعود کنندگان پس از اجرای برنامه صعود از جمله آئین شکر گزاری مسیر برگشت  خود را به سمت سد شهید رجایی انتخاب نمودند این گروه که ساعت 14 به محل سد رسیده پس از اقامه نماز و صرف ناهار از سد نیز بازدید به عمل آوردند .

 


    طوسی : دو دستگاه حفاری غیر مجاز چاه در ساری توقیف و به پارکینگ منتقل شد . 1395/08/24
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای مهندس جواد طوسی مدیر امور منابع ساری و میاندرود دو دستگاه حفاری غیر مجاز چاه که در بخش چهار دانگه ساری مشغول حفاری بود شناسایی و ادوات آنها به پارکینگ انتقال داده شد .

 

وی با بیان اینکه مأمور ماده 30 این امور بسیار فعال بوده و به صورت شبانه روزی در حال گشت زنی در منطقه می باشند افزود : با حضور مأمور ماده 30 این امور در منطقه چهار دانگه دو دستگاه تراکتور حفاری در منطقه کیاسر و هفت خال چهار دانگه که مشغول حفاری بوده اند را شناسایی و با اخذ دستور قضایی ضمن جلوگیری از ادامه حفر چاه غیر مجاز ، ادوات آنها توقیف و با همکاری نیروی انتظامی به پارکینگ منتقل شد .

طوسی از مردم خواست در صورت مشاهده حفر چاه غیر مجاز موضوع را به امورمنابع آب اطلاع تا با متخلفین برخوردی جدی به عمل آید .

 


    تخریب کامل یک واحد دامداری غیر مجاز در بستر رودخانه وازرود نور 1395/08/20
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : یک واحد دامداری غیر مجاز در بستر رودخانه وازرود چمستان نور تخریب و کلیه تاسیسات آن جمع آوری شد .

  در تخریب این واحد دامی غیر مجاز که جمعی از مسئولین شهرستان از جمله ریاست حوزه قضایی چمستان حضور داشتند  با تلاش نیروی انتظامی وامور منابع آب نور تاسیسات مذکور تخریب و نخاله های آن از بستر رودخانه جمع آوری شد .

شایان ذکر است طی سه ماه گذشته با تلاش امور منابع آب نور و مراجع قضایی و انتظامی ده ها واحد غیر مجاز دامی ، باغی و ... ایجاد شده در بستر رودخانه در محدوده شهرستان نور تخریب و بستر مذکور آزاد شد که با آزادسازی این تاسیسات ضمن کاهش خسارات سیل میزان آلودگی منابع آب نیز کاهش می یابد .

 


    بازدید اعضای شورای حفاظت منابع آب بابل از تصفیه خانه آب شرب شهرهای گروه الف مازندران 1395/08/20
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : فرماندار و دیگر اعضای شورای حفاظت منابع آب شهرستان بابل از تصفیه خانه در دست اجرا ی آب شرب شهرهای گروه الف مازندران بازدید کردند

  در این بازدید ابتدا آقای مهندس کریم  رحمانی مدیر طرح آبرسانی شهرهای بابل ، بابلسر ، فریدونکنار ، امیرکلا و روستاهای مسیر با تشریح وضعیت آب زیرزمینی منطقه و محدودیت تامین آب شرب از سفره آب زیرزمینی گفت : طرح آبرسانی به شهرهای گروه الف مازندران از سد البرز از سال 1393 شروع شده که تا کنون از 270 میلیارد تومان برآورد اولیه این طرح حدود 124 میلیارد تومان  تخصیص وهزینه شده است .

وی با تشریح مشخصات فنی این طرح از جمله ظرفیت 5 / 1 متر مکعبی تصفیه خانه آن و اجرای حدود 103 کیلومتر خط انتقال،  تصفیه خانه آن را یکی از پیشرفته ترین پروژه در سطح ملی در زمینه تصفیه آب شرب  اعلام کرد و گفت : هم اکنون بالغ بر 35 درصد پروژه تصفیه خانه و 70 درصد خطوط انتقال اجرا شده و امیدواریم  تا  اواخر سال 1396 بتوانیم بخشی از این تصفیه خانه را وارد مدار بهره برداری کنیم .

 رحمانی همچنین از اجرای طرح شماره 2 فوری اضطراری  خانه موقت آب شرب خبر داد و گفت : برای تقلیل مشکلات کمبود آب شرب شهرهای گروه الف در فصل گرما با استفاده از همین مقدار خط انتقال اجرا شده و اجرای یک تصفیه خانه موقت به ظرفیت 400 لیتر در ثانیه طرح فوری اضطراری مذکور را که عملیات اجرایی آن از ماه گذشته شروع شده  به اجرا برده که انشا ا ... قبل از فصل گرما به بهره برداری خواهد رسید .

 

 


    جلسه شورای حفاظت منابع آب بابل در محل تصفیه خانه آب شرب برگزار شد 1395/08/20
جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان بابل با حضور فرماندار در محل تصفیه خانه آب شرب شهرهای گروه الف مازندران در روز چهارشنبه 19 آبان برگزار شد .

در این جلسه پس از ارائه گزارشی از وضعیت تامین آب شرب شهرهای گروه الف مازندران از آب زیرزمینی و تشریح سیمای طرح آبرسانی به شهرهای مذکور از سد البرز آقای مهندس عباسپور فرماندار بابل با قدردانی ازتلاش عوامل اجرایی طرح آبرسانی  بخصوص شرکت آب منطقه ای مازندران ، حفاظت از آب زیرزمینی را وظیفه همگان دانسته و افزودند : ما علاوه بر اینکه باید به مردم خود در شرایط کنونی  پاسخگو باشیم باید برای نسل های آینده نیز در زمینه آب برنامه داشته باشیم و با حفاظت و بهره برداری درست از این منابع نباید کشور را به چالش بکشانیم .

  وی بر توسعه پایدار کشاورزی در منطقه تاکید کرد و گفت : اگر دولت تصمیم به انسداد تعدادی از چاه های غیر مجاز گرفته باید با رعایت حقوق شهروندان و رعایت مصالح عمومی این مهم را با تعامل و اقناع  با ذینفعان  و مالکین چاه های غیر مجاز انجام دهیم . و انجام این کار و تحقق این تصمیم به نفع خود کشاورز و همه ماست .

فرماندار بابل  با تاکید بر افزایش بهره وری در بخش آب گفت : هنوز کشاورزی ما اقتصادی و به روش علمی نبوده و انجام و تحقق این مهم به عهده دستگاه اجرایی است که با آموزش و توانمندسازی  کشاورزان  و مشارکت آنها باید آن را عملی کنیم .

وی در پایان سخنان خود بر امر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی  توسط دستگاه های فرهنگی از جمله آموزش و پرورش ، ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات  تاکید و خواستار مشارکت آنها در اجرای هر چه بهتر طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب  شد .

در این جلسه آقای  مهندس باقر میرتبار  مدیر امور منابع آب بابل  و بابلسر به تشریح  پروژه انسدادچاه به عنوان یکی از پروژه های مهم طرح احیاء و یکی از پروژه مهم اقتصاد مقاومتی در بخش آب پرداخت و افزود : بر اساس تکالیفی که به عهده این شهرستان نهاده شد باید 130 حلقه چاه غیر مجاز که مضر به مصالح عمومی هستند در محدود این شهرستان  مسدود شوند که این چاه ها همه شناسایی و دلایلی فنی ، حقوقی و اجتماعی آن استخراج که با کمک دوستان به ویژه قضایی ، انتظامی باید نسبت به انسداد آن باید اقدام کنیم  .

 


« 1 2 3 4 » صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا