چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :9
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :484
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194419
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    ششمین جلسه شورای حفاظت منابع آب بابل برگزار شد 1395/09/30
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران ششمین جلسه شورای حفاظت منابع آب بابل در محل فرمانداری بابل با موضوع نصب کنتور هوشمند ، آموزش و اطلاع رسانی و ساماندهی کشت مجدد ( دوم ) تشکیل شد .

 

در این جلسه ابتدا مهندس آقاجان نتاج معاون فرماندار بابل با اشاره به وضعیت آب زیرزمینی و حوادث تلخ آن گفت : هنوز متاسفانه برخی از ماها فکر می کنیم سفره آب زیرزمینی ما انباشتی از منابع آب است و محدودیتی در این زمینه  برای برداشت نداریم و به اتفاقاتی که افتاده خیلی توجه نمی کنیم .

وی با بیان اینکه این موضوع آنقدر مهم بوده که حتی شورای امنیت ملی کشور بارها برای آب کشور تشکیل جلسه داده و استان ها را مکلف به تشکیل شورای حفاظت منابع آب کردند و دستگاه امنیتی همچون سپاه ، نیروی انتظامی و دادگستری نیز عضو اصلی این شورا  نمودند بیانگر اهمیت این موضوع است و همگان باید موضوع آب را خیلی جدی بگیرند .

معاون فرماندار بابل از صرفه جویی به عنوان مهمترین مولفه مدیریت منابع آب یاد کرد و افزود : باید امر آموزش و اطلا ع رسانی و فرهنگ سازی را در اولویت برنامه های شورای حفاظت قرار دهیم و دستگاه و ادارات فرهنگی نیز انجام این مهم را به عنوان بخشی ازماموریت های اصلی خود مد نظر قرار دهند .

ایشان با قدردانی از تلاش دبیر شورای حفاظت منابع آب شهرستان  بابل ،خواستار توجه بیشتر وزارت نیرو به طرح های توسعه منابع آب در استان و شهرستان شد و گفت : زیرساخت های مدیریت منابع آب در استان عمدتاً سنتی بوده و ما برای افزایش تولید و بهره وری آب نیازمند توسعه شبکه مدرن آبیاری و زهکشی و ساماندهی رودخانه ها هستیم .

در ادامه مدیران امور منابع آب،  منابع طبیعی ، محیط زیست ، شیلات وجهاد کشاورزی گزارشی از اقدامات خود را در زمینه مدیریت منابع آب ارائه دادند .

در پایان با توجه به مباحث مطرح شده در خصوص نصب کنتور بر روی چاه ها بویژه چاه های عمیق  آب شرب و صنعتی  ، انجام اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از سوی ادارات ارشاد اسلامی ، آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی،  ساماندهی کشت دوم بر اساس شرایط اقلیمی منطقه و آب زیرزمینی از سوی جهاد کشاورزی و امور منابع آب و نظارت بر فعالیت پیمانکاران دستگاه اجرایی در زمینه بهره برداری از منابع آب تصمیماتی اتخاذ شد .

 


    هفتمین جلسه شورای حفاظت منابع آب در حوزه امور منابع آب نوشهر و چالوس برگزار شد 1395/09/30
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : هفتمین جلسه شورای حفاظت منابع آب آن حوزه که در محل فرمانداری چالوس و به ریاست فرماندار آن شهرستان برگزار شد بر همراهی همه ادارات با امور منابع آب بخصوص در اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی تاکید شد .

در این جلسه آقای محمد ناصر زندی فرماندار چالوس با اعلام رضایت از عملکرد آب منطقه ی مازندران  بخصوص در یکسال گذشته ، دستگاه آب را یک دستگاه تخصصی و فنی برشمرد و گفت : هر گونه اعلام نظر و تصمیم گیری در این حوزه باید توسط امور منابع آب با رعایت قوانین و ضوابط انجام گیرد و بقیه دستگاه ها و ادارات ملزم به رعایت و همکاری در این بخش هستند .

وی با بیان اینکه برای مدیریت منابع آب نیازمند همراهی و مشارکت مردم هستیم و برای انجام این مهم باید با آنها  ارتباط داشته باشیم گفت : با توجه به ساختار اجتماعی روستاها بخصوص وجود دهیاران و شوراهای اسلامی تلاش کنیم با استفاده از ظرفیت این نهاد اجتماعی با انجام اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مردم را در مدیریت منابع آب سهیم و همراه کنیم .

فرماندار چالوس درپایان بهره گیری از ابزارهای قانونی جهت جلوگیری و برخورد با متخلفین را مهم برشمرد و تاکید کرد از همه ظرفیت های قانونی جهت شناسایی و انسداد چاه  های غیر مجاز ، جلوگیری از تصرف بستر و حریم رودخانه ها بخصوص افرادی که اقدام به ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه می نمایند استفاده نموده تا منابع و مجاری ها آبی ما  از تعدی و تجاوز حفظ گردد .

در این جلسه آقای حامد عبدالهی مدیر امور منابع آب نوشهر ، چالوس و کلاردشت  گزارشی از روند پیشرفت طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب در منطقه را در طی نه ماه گذشته  ارائه و پس از بحث و تبادل نظر تصمیماتی اتخاذ شد .

 


    از فعالین و برگزیدگان سه ماهه سوم سالجاری تجلیل به عمل آمد 1395/09/29
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : همزمان با برگزاری جشن با شکوه پیامبر اعظم ( ص ) از آقایان حامد عبدالهی مدیر امور منابع آب نوشهر ، چالوس و کلاردشت ، قاسم اسلامی معاون برنامه ریزی ، حسن احمد پور مدیر طرح های آبرسانی ، احمد اصغری واوسری رئیس اداره حفاظت و بهره برداری امور منابع آب تنکابن و رامسر و حسن غلامی برنجستانکی دفتر امور مشترکین و درآمدها به عنوان فعالین و برگزیدگان سه ماهه سوم سالجاری تجلیل به عمل آمد .

دبیر کمیته انتخاب فعالین ماه با بیان اینکه این طرح بنا به پیشنهاد مدیریت ارشد شرکت از ابتدای سالجاری آغاز شد افزود : هر ماهه فعالیت های افراد رصد و مورد ارزیابی قرار گرفته و بر اساس شاخص های تعیین شده هر ماه یک نفر از امور و یک نفر از مرکز شرکت انتخاب می شوند .

وی علت انتخاب آقای حامد عبدالهی را توجه ویژه به مباحث طرح تکریم ، آزادسازی بستر رودخانه به وسعت 12 هزار متر مربع و تلاش موثر در اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی ، علت انتخاب آقایان مهندس اسلامی و احمد پور را تلاش موثر در امر اخذ ردیف اجرایی برای دو طرح  مهم آبرسانی و آقایان احمد اصغری واوسری و حسن غلامی برنجستانکی را بخاطر جلوگیری از تخلفات آبی و نقش موثر در ایجاد و راه اندازی و بهره برداری سامانه یکپارچه حفاظت از منابع آب و مشترکین وبروزرسانی اطلاعات سیستم مشترکین اعلام کرد .

ایشان با اشاره به ضرورت ایجاد انگیزه در کارکنان و تجلیل از خدمات همکاران که به صورت شبانه روز در خدمت مجموعه بوده و به دنبال کسب رضایت الهی و مردم هستند استمرار این کار را ضروری برشمرد و گفت : انشا ا ... هر ماه این مهم انجام خواهد شد .

 


    تجلیل از بیشترین پیشنهاد دهنده در سالجاری در سامانه نظام پذیرش و بررسی پیشنهاد 1395/09/29
آقای روح ا ... سعادتی از امورمنابع آب آمل و محمود با بیشترین پیشنهاد در سالجاری به عنوان نفر برتر معرفی و در مراسم جشن میلاد نبی ( ص ) از نامبرده تجلیل به عمل آمد .

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : از 280 پیشنهاد ارائه شده در 9 ماهه اول سالجاری بیش از 30 پیشنهاد اختصاص به آقای روح ا ... سعادتی یکی از همکاران ساعی امور منابع آب آمل و محمود آباد داشته که در مراسم جشن با شکوه   میلاد النبی که با حضور کارکنان شرکت و جمعی از خانواده آنها برگزار شد با هدا لوح تقدیر و هدایایی از تلاش و مشارکت نامبرده در این طرح  قدردانی به عمل آمد .

شایان ذکر است بر اساس مصوبه هیات مدیره شرکت کمیته نظام پذیرش و بررسی پیشنهاد ها مکلف به قدردانی از کلیه پیشنهاد دهندگان که پیشنهاد آنها تایید و تصویب می شود بوده و از نفرات برتر نیز به صورت ویژه تجلیل خواهد نمود که نامبره بر همین اساس انتخاب و معرفی گردید .

 


    جشن میلاد النبی ( ص ) با حضور کارکنان آب منطقه ای مازندران و خانواده آنها برگزار شد 1395/09/29
جشن میلاد پیامبر رحمت و صادق آل محمد ( ع ) با هنرنمایی تعدادی از هنرمندان به نام استان با حضور کارکنان آب منطقه ای مازندران و خانواده آنها برگزار شد .

این جشن که با استقبال گرم و باشکوه کارکنان شرکت وتعدادی از خانواده آنها برگزار شد ابتدا آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با تبریک این ایام خجسته ، میلاد پیامبر را نقطه عطف در نظام خلقت برشمرد و گفت : اراده خداوند بر این قرار گرفت کودکی در سرزمین جهل و بت پرستی به دنیا بیاید آنگاه در مدت کوتاهی پدر ، مادر و پدربزرگ خود را از دست بدهد و در شرایط سخت و دشوار در پاکدامنی ، طهارت و امانت داری زبانزد عام و خاص شود و  لحظه ای از تزکیه نفس غفلت نکند و در 40 سالگی مبعوث شود و در طی 23 سال نبوت خود  دینش را کامل و رسالت خود را جهانی  و به پایایان رساند  .

وی با بیان اینکه ویژگی اخلاق و مهرورزی پیامبر گرانقدر اسلام از دیگر ویژگی های آن حضرت بارزتر بود و قرآن نیز به این مهم اشاره دارد گفت : این روز،روز اخلاق و مهرورزی نیز  نامگذاری شده است ، میدواریم با تأسی از آن حضرت بتوانیم  اخلاق حسنه را در بین خود  پیاده سازی و  توسعه بدهیم .

یخکشی با اشاره به اهمیت این روز در نزد مسلمانان تصریح کرد : این روز در همه  کشور اسلامی  بجز کشور ی که حکومت ان سلفی  است تعطیل است که این ننگ بزرگ برای آنهاست در این ایام وظیفه داریم علاوه بر نکوداشت آن  که همراه با جشن   و سرور است به دو موضوع  مهم توجه جدی داشته باشیم یکی تفکر و اندیشه در مورد پیامبر اعظم اسلام و دوم تامل و تعمق در سیره و روش آن حضرت  که باید سیره آن حضرت را تبدیل به سبک زندگی نموده و با تاسی از آن حضرت شرایط جدیدی را رقم بزنیم .

در ادامه ضمن تجلیل از بازنشستگان سال 95 شرکت و فعالین سه ماهه سوم 95 در حوزه های مختلف تعدادی از هنرمندان به اجرای موسیقی ، طنز ، تقلید صدا و ... پرداختند .

 


    مهندس حاج رسولیها : رسیدگی به مشکلات رودخانه غرب مازندران یکی از اولویت های مدیریت منابع آب کشور در استان مازندران است . 1395/09/28
آقای مهندس محمد حاج رسولیها مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در بازدید از رودخانه های غرب مازندرانگفت : با توجه به تعدد سیل در غرب استان مازندران ، افتادگی بستر رودخانه ها ،آسیب دیدگی های سازه های تقاطعی ، دخل و تصرف در رودخانه های این مناطق ، رسیدگی به مشکلات رودخانه های غرب مازندران یکی از اولویت های مدیریت منابع آب کشور در استان است .

 

 

در این بازدید که نماینده مردم تنکابن به رامسر و عباس آباد ، مدیر کل امور مهندسی رودخانه هایآب کشور و مدیران ارشد آب منطقه ای حضور داشتند آقای مهندس حاج رسولیها با بازدید از بازه های مختلف رودخانه های سردابرود ،کاظم رود ، چشمه کیله ، آزارود و نسا رود گفت : ساماندهی رودخانه ها دراین مناطق باید با اولویت در بازه های که سازه های تقاطعی از جمله پل ها ، سردهنه ها خطوط انتقال نفت ، گاز و آب عبور می کنند صورت گیرد .

ایشان با اشاره به ضرورت اجرای طرح های کوچک تأمین آب در این مناطق و اجرای طرح های مهندسی رودخانه تقویت اعتبارات اینگونه طرح را برای این مناطق بسیار ضروری بر شمرد افزود : انشاء ا... تلاش خواهیم کرد تا اعتبارات مورد نیاز طرح های زودبازده غرب استان تا سقف 50 میلیارد ریال تآمین گردد.

مشاور وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با تأکید بر تجمیع سر دهنه ها سنتی با احداث سر دهنه ها و بند های انحرافی مدرن گفت : با احداث اینگونه سازه ها مشکلات مردم و دستگاه متولی برای تأمین آب زراعی به حداقل میرسد و خسارات ناشی از سیل نیز کاهش می یابد .

مهندس حاج رسولیها در پایان بر اتمام پروژه  سردابرود تأکید کرد و گفت : برای تأمین آب شرب شهر های تنکابن و عباس آباد عملیات ژئوتکنیک سد آزارود هر چه سریعتر آغاز شود .

شایان ذکراست در این بازدید دکتر یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندرانگزارشی از وضعیت رودخانه های استان بخصوص غرب مازندران ارائه و در خصوص وضعیت تأمین آب شرب و زراعی غرب مازندران گفت : گرچه وضعیت منابع آب غرب مازندران مناسب  است اما به دلیل عدم برخورداری از تأسیسات مناسب از جمله سر دهنه ها پس از وقوع هر سیلاب و طغیان رودخانه سردهنه های سنتی تخریب شده و کشاورزان ما تا بازسازی مجدد سر دهنه ها که برای ما بسیار پر هزینه ها و ار لحاظ زمانی نیز با محدودیت مواجه هستیم دچار خسارت می شود . از سویی برای تأمین آب شرب این مناطق با محدودیت برداشت آب زیر زمینی مواجه هستیم لذا احداث سد آزارود باید در اولویت طرح های غرب استان قرار گیرد .

 

 


    شرکت 25 نفر از دانش آموزان دبیرستان آئین قائمشهر در طرح دانش آموزی نجات آب 1395/09/24
دانش آموزان پایه هفتم دبیرستان بهشت آئین قائمشهر با حضور در شرکت آب منطقه ای مازندران در طرح دانش آموزی نجات آب شرکت کردند .

 

 

این گروه را دو نفر از معلمین رابط این طرح همراهی می کردند ابتدا آقای مهندس قربانی مشاور طرح داناب با بیان اهمیت آب به تشریح وضعیت آب کشور و استان و محدودیت بهره برداری از آن پرداخته و گفتند ما امروز نیازمندیم دانش آموزان کشورمان به عنوان ناجیان و همیاران آب مسئولان آب را در بخش فنی ، مدیریتی و فرهنگ سازی کمک کنند .

وی با بیان ضرورت اجرای طرح نجات آب در سطح اقشار مختلف جامعه بخصوص دانش آموزان از آنها به عنوان قشر مؤثر و پیشرو یاد کرد و گفت : دانش آموزان می توانند در آگاه سازی جامعه و آموزش افراد در زمینه مدیریت منابع آب بخصوص مدیریت مصرف آب نقش کلیدی داشته باشند .

سپس امرا ... براری مجری طرح نجات آب مازندران با تشریح ماموریت های شرکت آب منطقه ای مدیریت آب را مدیریت مشارکتی برشمرد و گفت : هر فردی در جامعه در زمینه حفظ ، نگهداری و بهره برداری از منابع آب مشارکت دارد اما مشارکتی که ما به دنبال آن هستیم مشارکت هوشمندانه و آگاهانه افراد جامعه در بخش آب است که افراد جامعه متناسب با داشته های خود در هر منطقه و بر اساس وضعیت موجود منابع آب از ابعاد کمی و کیفی باید در امر حفظ ، نگهداری و بهره برداری ازمنابع آب مشارکت کنند .

وی گفت : عدم آگاهی مردم جامعه ما از وضعیت منابع آب بخصوص آب زیرزمینی سبب شد تا ازمنابع موجود بدرستی استفاده نکنیم و امروز شاهد بحران و چالش جدی در این بخش باشیم .

ایشان با اشاره به تهدیدات آب زیرزمینی استان مازندران بخصوص پیشروی آب شور دریا و کاهش آبدهی برخی از چشمه ها و چاه در ده سال اخیر امر آگاه سازی را گام اول مقابله با این چالش برشمرد و گفت : معلمین و دانش آموزان به جهت نقش کلیدی که در امر توسعه و ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب دارند می تواند مدیریت آب کشور را در مناطق مختلف یاری کنند که امیدواریم با آشنایی شما با این طرح مشکلات منابع آب ما تقلیل یابد .

سپس دانش آموزان از موزه آب مازندران و ایستگاه آب و هواشناسی بازدید که در هر مرحله مسئولین مربوطه توضیحاتی ارائه دادند .

 


    تجلیل از دانش آموزان برتر طرح نجات آب استان با حضور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران برگزار شد 1395/09/23
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران مازندران: همزمان با آیین تجلیل از دانش آموزان برتر فعالیت های علمی و پژوهشی طرح نجات آب نیز به عنوان یکی از فعالیت ها علمی |وپژوهشی انتخاب و از نفرات برتراین طرح در سال تحصیلی گذشته تجلیل به عمل آمد.

 

آثار ارسالی خانم ها ملینا عابد دانش آموز مدرسه مرحوم تیرگری بهنمیر و آیدا جمالی دانش آموز دبیرستان هیات امنایی داعی الاسلام شهرستان آمل و آقای محمد مهدی شربتداران  دانش اموز مدرسه غیر انتفاعی شهرستان ساری که به عنوان اثر برتر دانش آموزی در بین هزاران آثار ارسالی  بخش نجات آب از سوی هیات داوری طرح به عنوان اثر برتر انتخاب  شده بودند  از سوی  آموزش و پرورش استان مورد تجلیل قرار گرفتند

 این مراسم  که در اردوگاه شهدای دانش آموز بادله ساری و   با حضور مدیر کل ، معاونین و مدیران مناطق  آموزش و پرورش مناطق استان ، دانش آموزان برتر رشته های مختلف علمی و پژوهشی و خانواده آنها  برگزار شد از نفرات برتر هر رشته از جمله طرح نجات اب  با اهدا لوح تقدیر و هدایایی تجلیل به عمل آمد

  در مراسم تجلیل از دانش آموزان برتر فعالیت های علمی و پژوهشی  آقای سید علی قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه برای ارتقای سطح علمی و آموزشی دانش آموزان حوزه های بسیاری وجود دارد، افزود: هدف آموزش و پرورش این است که فضای آموزشی را از حالت تک بعدی خارج کرده و به تعلیم و تربیت دانش آموزان در همه زمینه ها بپردازد که این امر موجب رشد فکری و پژوهشی آنها می شود.

 وی با اشاره به شاخص های توسعه جوامع یعنی امید به زندگی، بهداشت و ارتقا سطح علمی اظهار داشت: شاخص های پنهان و آشکاری برای توسعه جوامع وجود دارد که شاخص های پنهان توسعه یک جامعه در حوزه تعلیم و تربیت قرار دارد.

 مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه انسان فرهیخته و صاحب اندیشه می تواند از تمام توان خود برای ارتقای سطح علمی جامعه و اصلاح فرهنگ جامعه استفاده کند، ابراز داشت: این مهم با بسترسازی لازم در زمینه های علمی و پژوهشی و فرهنگی  در سطح مدرسه انجام می شود.

قاسمی تصریح کرد: آموزش و پرورش استان با هزینه کم توانست سود بیشتری به دست آورد و در سخت ترین شرایط آموزشی توانستیم رتبه های برتر المپیادی را کسب کنیم.

رییس دستگاه تعلیم و تربیت استان مازندران از ایجاد 300 مدرسه پژوهش محور در مازندران خبر داده و گفت: به امید اینکه هر دانش آموز یک پژوهشگر، اندیشمند و عنصر مفید برای جامعه جهانی باشد که این موضوع با همکاری همه جانبه مدرسه و خانواده به دست می آید.

 معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران نیز در این مراسم با قدر انی از همکاری برخی از دستگاه ها از جمله آب منطقه ، شرکت گاز و توزیع برق  گفت: تحولات روزافزون در حوزه های مربوط به علم و فن آوری برنامه ریزان آموزشی را بر آن داشته است که درباره کیفیت مطلوب نظام یادگیری- یاددهی تجدیدنظر کرده و این حوزه را به یکی از پربارترین عرصه های اندیشه و عمل تبدیل نمایند.

اسفندیار نظری با بیان اینکه باید دانش آموزان را به تفکر و پژوهشگری وادار کنیم، افزود: دانش آموز باید با 3 سوال چیستی، چرایی و چگونگی مواجه شوند زیرا پاسخ به این 3 سوال دانش آموزان را برای پرسشگری و پژوهشگری آماده می کند.

وی با بیان اینکه در استان مازندران بیش از 32 پژوهشسرای دانش آموزی داریم، تصریح کرد: مازندران جزو 7 استان برتر کشور از نظر پژوهشی است که در این زمینه آزمایشگاه پلاسمای هسته ای در شهرستان نکا با همکاری سازمان انرژی اتمی در دهه فجر افتتاح خواهد شد.

 

 


    1395/09/23
آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در بازدید یکی از مدیران ارشد شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور از تصفیه خانه آب شرب ساری گفت : اگر نتوانیم سدهای سجاد رود در بابل ، کسیلیان در سوادکوه و زارم رود در ساری را به موقع اجرا کنیم برای تامین آب شرب دهها شهر و صدها روستا در بخش مرکزی و شرق استان با مشکل جدی کمبود آب مواجه خواهیم شد .

وی با بیان اینکه تراکم شهرها و روستاها در این مناطق بسیار بالا است و جمعیتی بالغ بر دو میلیون نفر در پائین دست این سدها ساکن هستند گفت : برای تامین آب شرب این شهرها از منابع آب زیرزمینی که از لحاظ کمی و کیفی در شرایط کنونی پاسخگو نیستند نگران هستیم لذا انتظار داریم طرح های پیش بینی شده در طرح جامع آب شرب استان ساخته تا مشکلات آب شرب استان برطرف شود .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با تشریح طرح های آبرسانی در دست اجرا ی استان از جمله طرح آبرسانی به شهر ساری از سد شهید رجایی و طرح آبرسانی به شهرهای گروه الف  از سد البرز گفت : مشکل عمده طرح های آبرسانی ما مشکل اعتباری و تامین منابع مالی است که امیدواریم با رویکرد دولت در برنامه ششم بخصوص بودجه سال 96 توجه بیشتری به اینگونه طرح ها در استان شود .

رئیس هیات مدیره آب منطقه ای مازندران با اشاره به اجرای طرح فوری اضطراری در طرح آبرسانی به شهر ساری از سدشهید رجایی و طرح آبرسانی به شهرهای گروه الف از سد البرز افزود : با اجرای طرح های فوری اضطراری بیش از 800 لیتر آب شرب در دو سال گذشته وارد مدار بهره برداری شد و اگر نبود اجرای طرح های مذکور هم در ساری هم در شهرهای بابل و بابلسر که بیش از یک میلیون نفر جمعیت از این طرح ها بهره مند می شوند . با مشکل مواجه بودیم.

یخکشی با بیان اینکه مشکلات کمبود آب شرب جمعیت 900 هزار نفری شهرهای گروه الف مازندران از سد البرز هنوز برطرف نشده و درخواست زیادی در این زمینه داریم گفت : با اجرای طرح دوم فوری ـ اضطراری در نظر داریم قبل از فصل گرما به میزان 400 لیتر در ثانیه آب انتقالی از سد البرز را با اجرای تصفیه خانه موقت وارد مدار بهره برداری کنیم .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با تشریح وضعیت تامین آب شرب هر یک از مجتمع های 9 گانه طرح جامع آب شرب استان ا زجمله مجتمع هشتم این طرح افزود  : کل آورد ( متوسط سالیانه  ) رودخانه نکا در محل سد گلورد حدود 100 میلیون متر مکعب است که در سال های اخیر این رقم حدود 20 درصد کاهش یافته و در برخی از سال ها تا 60  درصد تقلیل می یابد از سویی دشت پائین دست این سد ممنوعه و بحرانی است برای تامین آب شرب نکا، بهشهر و گلوگاه و روستاهای متعدد مسیر واقعا نگرانی  هایی وجود دارد باید آب و فاضلاب کشور کمک کند تا زیرساخت های تامین آب در این استان بخصوص در مناطق بحرانی احداث شود .

سپس آقای مهندس ابوتراب مدبر دفتر بررسی های فنی آب و فاضلاب کشور با ابراز خرسندی از روند پیشرفت طرح جامع آب شرب استان گفت : در سال های اخیر طرح های زیربنایی خوبی برای تامین آب شرب استان شروع شده که امیدواریم با تلاش پیمانکاران و مشاورین و حمایت آب منطقه ای عقب ماندگی گذشته جبران شود .

وی با برشمردن ضرورت تسریع در احداث تصفیه خانه آب شرب در استان به ویژگی های تصفیه خانه آب شرب ساری پرداخت و افزود : تصفیه خانه آب شرب ساری ومیاندرود تنها تصفیه خانه آب کشور است که هوا دهی آن از کف صورت می گیرد و حسن دیگر آن فیلتر دو لایه آن است که با توجه به پوشش جنگلی منطقه از کیفیت خیلی بالا برخوردار می باشد .

ابوتراب با بیان اینکه همه تلاش خود را جهت مشکلات فنی  و مالی طرح برای طرح ها آبرسانی استان از جمله مناطقی که دارای مشکل جدی هستند بکار خواهد گرفت اظهار امیدواری نمود با اتمام اینگونه طرح های حیاتی شهروندان مازندران بتوانند از آب شرب سالم و بهداشتی مناسب تری برخوردار شوند .

 


    تبلیغات اسلامی مازندران از ظرفیت فرهنگی تبلیغی خود در توسعه و ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب مشارکت می کند . 1395/09/22
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : حجت الاسلام والمسلمین ناصر شکریان مدیر کل تبلیغات اسلامی استان با بیان این مطلب گفت : با تفاهم نامه ای که بین این اداره کل و شرکت آب منطقه ای مازندران مبادله شد تلاش خواهیم کرد تا با استفاده از ظرفیت ها و امکانات فرهنگی تبلیغی وزارت نیرو را در ماموریت های بخش آب بخصوص اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب کمک کنیم .

وی با بیان اینکه اصلاح الگوی مصرف در بخشهای مختلف از جمله یک تکلیف شرعی و قانونی است تصریح کرد : با ترویج نگرش ارزشی و تقویت زمینه های فکری و فرهنگی در مصرف کنندگان می توانیم بخشی از مشکلات موجود را بر طرف نموده که انجام این مهم از طریق گفتمان فرهنگی و دینی در سطح مدارس ، مساجد ، مراکز و موسسات فرهنگی ، قرآنی عملی خواهد بود .

شایان ذکر است بین شرکت آب منطقه ای مازندران و اداره کل تبلیغات اسلامی تفاهم نامه ای همکاری در 9 ماده تهیه و به امضاء مدیران ارشد دو دستگاه  رسیده است و از ماه های گذشته همکاری در  این زمینه  نیز آغاز گردید .

 

 


« 1 2 3 » صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا