چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :10
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :470
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194405
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    مشاوران امور بانوان صنعت آب و برق مازندران برنامه های دهه فجر انقلاب خود را اعلام کردند. 1395/10/28
-

 

در جلسه هم اندیشی و ماهیانه مشاوران  امور بانوان  و صنعت آب و برق مازندران که در محل آب منطقه ای مازندران برگزار شد سرکار خانم ماریا پور حسن مشاور مدیر عامل آب منطقه ای استان در امور با نوان با تشریح برنامه های بانوان صنعت آب و برق مازندران گفت :‌تلاش داریم تا ضمن گرامیداشت یاد و خاطرات انقلاب اسلامی بخصوص برا ی نسل های جدید و جوان همکار ، بانوان نیز در این جشن ها مشارکت فعال داشته باشند .

وی افزود : در ایام ا... دهه مبارکه فجر در نظر داریم تاضمن برگزاری اردوهایی علمی از تأسیسات آب و برق که بخشی از دستاوردهای انقلاب است برنامه هایی در زمینه مسابقات ورزشی ،‌اقتصاد مقاومتی و اخلاق اداری برگزار کنیم که قطعا این برنامه ها با مشارکت بانوان و حضور فعال آنها انجام خواهد شد.

 

 


    دکتر یخکشی : استان مازندران با ظرفیت هایی که دارد باید مهاجر پذیر باشد . 1395/10/28
آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در جمع کارکنان آب منطقه ای مازندران با اشاره به ظرفیت بالای استان مازندران در بخش منابع مهم طبیعی از جمله آب ، خاک ، دریا و جنگل گفت : استان مازندران با این همه منابع خدادادی باید مهاجر پذیر باشد نه افراد آن به استان های دیگر برای اشتغال مراجعه کنند .

ایشان با بیان اینکه تنوع منابع و فعالیت در این استان زیاد است اما در زیر ساخت های آن هنوز خیلی کار مناسب نشده است افزود : باید با تلاش مضاعف و تغییر رویکرد و نگرش در استفاده از منابع این عقب ماندگی را جبران کنیم .

وی گفت : ما در استان نیازمند وفاق و همدلی بیشتر هستیم و با همفکری و مشارکت پذیری بیشتر می توانیم تولید و در آمد استان را افزایش و میزان بیکاری آن را  کاهش دهیم .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با تأکید بر استفاده مضاعف از منابع آب از جمله در بخش افزایش تولیدات کشاورزی ، گردشگری و برق آبی تصریح کرد : برای این مهم در شرکت برنامه بسیار خوبی مدون شد و در سال های اخیر گام های موثرو مفیدی برداشته شد و من آینده روشنی را برای این بخش تصور می کنم .

  در ادامه بیش از 50 نفر از کارکنان ضمن بیان و دغدغه خود پیشنهاداتی را در زمینه هدف گذاری طرح ، استفاده بهینه از شبکه های آبیاری و زهکشی احداث شده ، بهره گیری بیشتر از ظرفیت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی ، بهره گیری  از فناوری اطلاعات در ارائه خدمات مطلوب تر به مشترکین ساماندهی ارتباط بین مدیران و کارکنان ارائه داده که مورد استقبال مدیر عامل و دیگر اعضای هیأت مدیره شرکت قرار گرفت .

 

 


    بازدید نماینده بانک توسعه اسلامی از شبکه آبیاری و زهکشی گلورد 1395/10/27
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای دکتر شاه قمر نماینده بانک توسعه اسلامی از شبکه آبیاری و زهکشی گلورد نکا و بهشهر بازدید و از سرمایه گذاری این بانک در این پروژه بزرگ ملی ابراز خرسندی کرد .

این بازدید که طی روزهای 26 و 27 دی ماه سالجاری از بخشهای مختلف شبکه آبیاری و زهکشی گلورد انجام شد ابتدا آقای مهندس سدجمال موسوی معاون طرح و توسعه آب منطقه ای مازندران با ارائه گزارشی از وضعیت اجرا و بهره برداری شبکه گلورد و ابراز رضایت مردم منطقه از این پروژه گفت : در نظر سنجی های انجام شده و مراجعات متعددی که کشاورزان دشت نکا و بهشهر به ما داشتند . رضایت خود را از اجرای این پروژه  بخصوص تسهیلاتی که بانک توسعه اسلامی در اختیار جمهوری گذاشت اعلام داشته و قدردان زحمات همکاران بانک توسعه اسلامی بودند .

وی با بیان اینکه شرکت آب منطقه ای مازندران آمادگی دارد این همکاری را در دیگر پروژه ها تداوم بخشد گفت : ما هم تلاش کردیم بر اساس برنامه زمانبندی که با بانک توسعه تعهد کرده بودیم پروژه را به سر انجام برسانیم که به لطف خدا این مهم محقق شد .

سپس آقای قمر شاه نماینده بانک توسعه اسلامی با ابراز خرسندی از تعامل بسیار خوب جمهوری اسلامی ایران با بانک توسعه اسلامی از پروژه شبکه آبیاری و زهکشی گلورد به عنوان یکی از پروژه های موفق مشترک یاد کرد و اظهار امیدواری نمود بانک توسعه اسلامی نیز بتواند با بهره گیری از تجربه موفقی که دراین پروژه کسب کرده در دیگر پروژه های این استان در بخش آب سرمایه گذاری نماید .

 شایان ذکر است شبکه آبیاری و زهکشی گلورد در سطح 25000 هکتار از اراضی دشت نکا و بهشهر  در دست اجرا  است که بانک  توسعه اسلامی  در بخش های از این پروژه از جمله سد انحرافی شاهبند  ، احداث شبکه  در نواحی( واحد های عمرانی 9)  1 و 3   این طرح،   واحد عمرانی 2  و بخش اول واحد های عمرانی 4 و 5 شبکه گلورد با پرداخت تسهیلاتی  به مبلغ 74 / 38 میلیون یورو مشارکت داشته  است   که پیشرفت فیزیکی بخش های ذکر شده بالغ بر 99 درصد می باشد  اما پیشرفت کل اجزاء این طرح بالغ بر 79 درصد بوده و از محل اعتبارات ملی نیز این شرکت  علاوه بر تسهیلات بانک توسعه اسلامی مبلغ 850 میلیارد  ریال  در این طرح سرمایه گذاری نموده است. و تا کنون بخش های مهم این طرح به بهره برداری رسیده است .

 

 


    با مبادله تفاهم بین آب منطقه ای مازندران و پست استان 27 خدمت از طریق دفاتر پستی ارائه می شود . 1395/10/26
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : با مبادله تفاهم نامه بین مدیران ارشد دو دستگاه آب منطقه ای و پست استان 27 خدمت بخصوص در حوزه آب زیر زمینی از طریق دفاتر پستی به مشترکین ارائه می شود.

 

در آئین مبادله تفاهم نامه  مذکور که با حضور مدیران و معاونین دو دستگاه برگزار شد . ابتدا آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با اشاره به تنوع فعالیت ها در بخش آب استان به نقش پست در تسهیل گری ارائه خدمات به مردم  پرداخت و گفت : امیدوارم با مبادله این تفاهم نامه که شروع یک کار خوب برای بخش آب استان است بتوانیم در سایه همدلی و همکاری سطح خدمات خود را به  مردم را  تسهیل و ارتقاء بخشیم .

  ایشان بهره گیری از ظرفیت های دفاتر پستی و پیشخوان را در راستای اجرای ماده 46 قانون برنامه پنجم توسعه اعلام کرد و تصریح نمود می توان سطح خدمات را در آینده در حوزه آب از طریق پست و زیر مجموعه آن توسعه داد.

 در ادامه آقای مهندس اسماعیل بوداغی مدیر کل پست استان مازندران با بیان اهمیت پست در امر خدمات رسانی به مردم به ظرفیت پست  در استان اشاره کرد و گفت : امروز پست قادر است در اکثر نقاط استان حتی نقاط دور افتاده خدمات پستی خود را به مردم ارائه نماید .

 وی با بیان اینکه اداره کل پست استان  به دنبال رضایت ذینفعان و مشترکین است یادآور شد . برای ارائه خدمات مناسب علاوه بر تعامل بین دو دستگاه و آموزش مناسب کاربران باید  به ذینفعان و مشترکین اطلاع رسانی نمائیم که با استمرار این مهم می توانیم به اهداف مان که همان رضایت مردم است برسیم .

وی در پایان با قدردانی از تلاش همکاران دو مجموعه جهت آماده سازی تفاهم نامه قدر دانی و اظهار امیدواری نمود :  با مبادله این تفاهم نامه سطح همکاری بین دو دستگاه افزایش و تعداد خدمات قابل ارائه در بخشهای آب سطحی ، وصول حقوق دولتی و دیگر مباحث حاکمیتی آب نیز توسعه یابد .

 در پایان تفاهم نامه  ارائه خدمات  از طریق دفاتر پستی بین مدیران دو دستگاه مبادله شد .

 

 


    با حضور مدیر کل دفتر فن آوری اطلاعات آب کشور از سامانه خدمات پشتیبانی فنی شرکت آب منطقه ای مازندران رونمایی شد 1395/10/26
در مراسم رونمایی از سامانه خدمات پشتیبانی فنی شرکت آب منطقه ای مازندران آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با قدردانی از حمایت مدیر کل دفتر فن آوری اطلاعات آب کشور گفت: وقتی به مباحث فن آوری اطلاعات به صورت عمیق نگاه می شود می بینیم که چنین رویکرد ی برای هر سازمانی بسیار ارزشمند است چرا که در راستای تحقق حقوق شهروندی و کاهش هزینه سازمانی بوده و ارائه خدمات را ارتقاء و بهبود می دهد.

 

وی هوشمندسازی فعالیت ها و خدمات و پرداختن به حقوق شهروندی را از اولویت های مهم برنامه تحول اداری شرکت آب منطقه ای  مازندران یاد کرد و گفت: در این حوزه در سالجاری حدود 4 میلیارد ریال برای بخش فن آوری اطلاعات سرمایه گذاری شده و قراردادهای جدیدی را نیز در برنامه داریم.

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با اشاره به تنوع خدمات و تنوع داده ها در بخش منابع آب استان گفت: برای جمع آوری ثبت و نگهداری و استفاده از اطلاعات منابع آبی استان نیازمند استقرار سیستمی مناسب بوده که با تلاش مضاعف باید این عقب ماندگی را جبران کنیم.

یخکشی از ورود اطلاعات 82000 منبع آب زیرزمینی به سامانه اطلاعاتی این شرکت خبر داد و گفت: برای این بخش اطلاعات 7000 پرونده دیگر نیز بزودی وارد سامانه می شود.

وی افزود: برای ورود اطلاعات منابع آب سطحی نیز اطلاعات 164000 مشترک استخراج شده  و مقدمات ورود آن برای ثبت آماده گردید .

سپس معاون برنامه ریزی آب مازندران با تشریح اقدامات شرکت در بخش فن آوری اطلاعات از جمله افزایش پهنای باند شبکه، خرید سرورها  و رساندن تعداد آن به 12 دستگاه و ارائه برخی از خدمات از طریق وب سایت به تشریح سامانه خدمات پشتیبانی فنی شرکت و چگونگی بهره گیری همکاران پرداخت.

آنگاه مدیر کل دفتر فن آوری اطلاعات با قدردانی از اقدامات انجام شده از سامانه مذکور رونمایی کرد و تصریح نمود  در سال های اخیر شاهد روند رو به رشد شرکت آب منطقه ای مازندران در بخش توسعه فن آوری اطلاعات هستیم که امیدوارم با حمایت و پشتیبانی که از این بخش می شود بتوانید خدمات خود را ارتقاء و شاهد رضایتمندی بیشتر  مردم استان از عملکرد آب استان باشیم  .

 


    مهدوی­ فر: با بهره گیری از فن­ آوری اطلاعات صنعت آب کشور، میزان تردد مردم در برخی از بخش­ ها به صفر رسیده است 1395/10/25
آقای مهندس مهدوی­ فر مدیر کل دفتر فن ­آوری­ اطلاعات، توسعه مدیریت و تحول اداری آب کشور با قدردانی از تلاش مدیریت آب مازندران در بخش فن ­آوری اطلاعات اقدامات این شرکت در این حوزه را رو به جلو خواند و گفت: اقدامات انجام شده در این حوزه به سمت تعالی سازمانی است و نتایج آن کاهش هزینه و ارائه خدمات مطلوب به مردم و کاهش مراجعات آنهاست که خوشبختانه با اقداماتی که در برخی از بخش­ ها صورت گرفت مراجعات مردمی به صفر رسیده است.

 

 

 مهدوی­ فر با تاکید بر اینکه در صنعت آب تلاش شد با استفاده از تجربیات بومی بخصوص تجربیات دوران دفاع مقدس مدلی مناسب برای ارائه خدمات مطلوب طراحی و بکارگرفته شود افزود: برای رسیدن به این هدف باید سه اصل را همواره مورد توجه قرار دهیم که عبارتند از: 1) شناسایی مدل مطلوب و مناسب2) برقراری ارتباط از رأس سیستم تا پائین­ ترین سطوح سیستم و برنامه­ ریزی بر اساس اطلاعات موجود3) رسیدن به تفکر سیستمی و برنامه­ ریزی سیستمی.

 ایشان در ادامه با برشمردن بی تفاوتی در سازمان تاکید کرد: همه افراد به خصوص مدیران باید از رشد و توسعه آن جلوگیری کنند. مدیر کل فن­ آوری اطلاعات و تحول اداری آب کشور با تاکید بر ضرورت ویژه شرکت ­های آب منطقه­ ای به مباحث فن ­آوری اطلاعات و توسعه مدیریت تصریح کرد: امروز بدون شک در هر سازمانی فن­ آوری اطلاعات و اطلاع ­رسانی، آموزش و فرهنگ­ سازی دو بال اصلی مدیریت هر مجموعه می­ باشد که غفلت از آن جبران­ ناپذیر و سازمان را در مسیر بالندگی، رشد و تعالی باز می­ دارد.

 آقای مهدوی­ فر از داده ­های اطلاعاتی بخصوص در بخش مدیریت منابع آب به عنوان بخش مهمی از سرمایه هر شرکت یاد کرد و گفت: امروز تولید، انتقال و نگهداشت این داده­ ها بدون بهره­ گیری از فن­ آوری اطلاعات میسر نیست .

  وی در پایان با اشاره به ارتقاء جایگاه آب منطقه ای مازندران در ارزیابی عملکرد شرکت­ های آب کشور بر ضرورت تعامل با ستاد از یک سو و تعامل با امور منابع آب در شهرستان از سوی دیگر، تاکید کرد و افزود: هر سازمانی برای دیده شدن باید تجربیات خود را ارئه و به اشتراک بگذارد که در این زمینه صنعت آب کشور در کنفرانس بین المللی مدیریت با بیش از 1000 درصد رشد، گام­های خیلی خوبی برداشته­ است .

  ایشان در پایان از بانک اطلاعات مدیران به عنوان یکی از 23 برنامه ملی یکپارچه فن­ آوری اطلاعات در حوزه آب کشور یادکرد و گفت: این برنامه با بیش از 14 میلیون رکورد اطلاعاتی، در سطح شرکت­های آب و برق کشور نمونه شده­ است.

 


    دکتر یخکشی : مشکلات منابع آب استان فقط با مشارکت مردم قابل حل است . 1395/10/22
آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران : در جلسه شورای حفاظت از منابع و مجاری آب شهرستان آمل با اشاره به نقش آب در تولید محصولات کشاورزی و جلب گردشگران داخلی و خارجی در استان گفت : آنچه که دولت را ترغیب می کند تا محور توسعه استان را بردو محور کشاورزی و گردشگری پایه گذاری نماید وجود منابع پایه از جمله منابع آب و دریا است که خداوند این نعمت را به ما ارزانی داشت و ما باید براساس همین داشته هایمان براساس برنامه هایی که در اقتصاد مقاومتی پیش بینی شده نسبت به افزایش تولید ، افزایش بهره وری ، مشارکت مردم آن را عملیاتی کنیم .

 

  

     وی با اشاره به عقب ماندگی استان در بخش زیرساخت های توسعه منابع آب از جمله تنظیم 10 درصد از آب های سطحی استان در پشت سدها و یا برخورداری 15 درصد استان از شبکه های مدرن و نیمه مدرن و فاصله آن با شاخص متوسط کشور گفت : باید با تلاش مضاعف این عقب ماندگی را جبران کنیم .

     یخکشی با تشریح روند بارش و رواناب کشور در 15 سال اخیر گفت : بطور متوسط در طی 15 سال اخیر هم در کشور و هم در استان میزان بارش و رواناب ما در مقایسه با دوره شاخص 50 ساله رو به کاهش است از سوی روند تقاضا رو به افزایش قرار دارد و این سبب عدم تعادل بین منابع و مصارف در بخش آب شده و چالش ها و مشکلاتی را ایجاد کرده است.

    مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با بیان اینکه وضعیت آب زیرزمینی ما در برخی از مناطق نامطلوب و شاهد پیشروی آب شور هستیم افزود : برای سنجش این امر مهم بیش از 400 نقطه پایش آب زیرزمینی در استان صورت می گیرد و داده های بدست آمده حکایت از شوری و تغییر کیفیت آب در برخی از مناطق دارد که این شوری همانند نشست زمین در مناطق کویر و خشک یک خسارت جبران ناپذیر و غیر قابل بازگشت است .

     وی افزود: برای جلوگیری از این خسارت باید در گام اول امر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی را در سطح جامعه بخصوص ذینفعان داشته باشیم بحث دوم مشارکت مردم و ایجاد تشکل است که مردم باید در مدیریت آب مشارکت فعال داشته باشند و درگام های بعدی اقدامات سلبی را مد نظر قرار دهیم .

     یخکشی با برشمردن اهمیت هر یک از پروژه های 15 گانه طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب خواستار مشارکت جدی اعضای شورای جهت عملیاتی کردن این پروژه ها شد .

     در این جلسه آقای مهندس منفرد فرماندار آمل از آب به عنوان یک عنصر و محور اصلی توسعه هر جامعه یاد کرد و گفت : ایران اسلامی ما یک کشور خشک و کم آب است از سویی سرانه آب کشور ما در طی یک دوره 50 ساله از 8600 متر مکعب به 1700 متر مکعب رسید از سویی این سرانه در برخی از مناطق کمتر از 1000 متر مکعب است و این بیان شرایط بحرانی آب در برخی از مناطق کشور است . فرماندار آمل در ادامه به مقایسه شرایط آبی شهرستان آمل در طی دو دهه اخیر پرداخت و گفت : روزی در همین شهرستان ما شاهد چشمه های متعدد ، پرآب و چاه هایی که بدون پمپاژ آب آنها در دسترس کشاورزان قرار گرفته بودیم و در این شهرستان بیش از 70 قطعه آب بندان که همه آنها بطور کامل آبگیری می شد  وجود داشت اما امروز به دلیل استفاده زیاد بسیاری از چشمه خشک و کم آب شده و آب بندانها نیز سطح و حجم آنها کاهش پیدا کرده و این می طلبد که مردم مانند گذشته در مدیریت آب نقش فعال و دولت نیز نظارت عالیه داشته باشد و دولت در کنار مردم بتواند به حل مشکلات آب بپردازد.

فرماندار آمل در پایان با اشاره به ضرورت تسریع در احداث سد هراز برای شهرستان آمل و شهرهای مجاور گفت : امروز برای تأمین آب زراعی وشرب این شهرستان راهی جز تکمیل و بهره برداری از این سد وجود ندارد و این مهم بخش از مطالبات مردم منطقه است که امیدواریم  وزارت نیرو با جدیت به این طرح اهتمام نماید .

در ادامه در در خصوص الویت نصب کنتور هوشمند ، شیوه های اطلاع رسانی و فرهنگ سازی بر اساس شرایط بومی و فرهنگ منطقه و انسداد چاه های غیرمجاز بعد از قانون تصمیماتی اتخاذ شد .

 


    هیچ یک از مراجع تقلید اضافه برداشت از آب زیرزمینی را جایز ندانستند 1395/10/20
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران: مراجع عظام از جمله ولی امر مسلمین حضرت آیت ا ... العظمی خامنه ای، صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی و آیت ا ... العظمی علوی گرگانی اضافه برداشت از آب زیرزمینی را جایز ندانستند.

 

   مراجع عظام تقلید در پاسخ به سوال امام جمعه در جزین در مورد استحصال و برداشت بی رویه و افزون بر مقدار تعیین شده در پروانه بهره برداری فرمودند: ملاک در اینگونه امور قانون و مقررات مربوطه می باشد و باید طبق آن عمل شود و خلاف قانون حرام و ضمان آور هم می باشد .

همچنین اعلام فرمودند: تخلف از قوانین و مقرارات حکومت اسلامی جایز نیست بطور کلی مجوز چاه دلیل بر استفاده غیر متعارف از چاه نمی باشد و باید حقوق کسانی که سابقه استفاده از قنوات و چاه ها را دارند مراعات شود .

 


    کمک 8 میلیون ریالی کارکنان ستادی شرکت به بنیاد زائر امام رضا (ع) 1395/10/18
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : جمعی از کارکنان ستادی شرکت آب منطقه ای مازندران در یک اقدام خداپسندانه در مرحله اول مبلغ 8 میلیون وجه نقد به حساب بنیاد زائر رضا (ع) واریز کردند .

 

این بنیاد که با مدیریت دفتر نمایندگی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه و معاونت  عمرانی استانداری مازندران در پی احداث زائر سرا برای مشتاقان و عاشقان ثامن الحجج (ع) در مشهد مقدس بخصوص افراد کم درآمد می باشد حسابی به شماره 108980898006  نزد بانک ملی شعبه انقلاب  به نام بنیاد زائر امام رضا (ع) باز تا افراد علاقمند و خیر نسبت به واریز مبالغ اهدایی خود اقدام نمایند  که همکاران شرکت نیز در گام اول مبلغ 8 میلیون ریال واریز نمودند .

 


    نیک اختر : 80 نفر از مجاورین رودخانه تالار به عضویت گروه حفاظت از رودخانه مذکور در آمدند. 1395/10/18
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای مهندس هادی نیک اختر مدیر امور منابع آب قائم شهر سوادکوه ، جویبار و سیمرغ با بیان اینکه تا کنون 80 نفر از مجاورین رودخانه تالار به صورت داوطلبانه به عضویت گروه حفاظت از رودخانه مذکور در آمدند افزود : این افراد به محض مشاهده تخلف اعم از برداشت غیر مجاز شن و ماسه و یا تصرف بستر موضوع را به تیم نظارتی امور اطلاع می دهند .

 

مدیر امور منابع  آب قائم شهر  و سوادکوه با بیان اینکه رودخانه  تالار یکی از رودخانه های بزرگ استان است و آب اراضی بیش از 5 شهرستان را تأمین می کند گفت : برای حفاظت از این رودخانه نیاز به مشارکت عموم مردم بخصوص مجاورین رودخانه  داریم  که با ایجاد و تقویت گروه های مخبر در سالهای اخیر موفق شدیم میزان جرایم و تخلفات را کاهش دهیم .

وی گفت : متاسفانه در برخی از سالها بخصوص دهه 80 بیش از اندازه  از حجم آورد رسوبی از رودخانه تالار شن وماسه برداشت شد که این برداشت ها در برخی از  بازه ها به بسیاری از تأسیسات تقاطعی آسیب رسانده و همچنین باعث افت شدید بستر گردید که با اقداماتی که در سالهای اخیر بخصوص سالجاری انجام شد رودخانه با ترمیم خود در حال بازگشت به شرایط اولیه خود می باشد .

 مدیر امور منابع قائم شهر و سوادکوه با بیان اینکه بسیاری  از برداشت کنندگان غیر مجاز شن و ماسه امروز به دلیل محکومیت در مراجع قضایی از جمله جزای نقدی و حبس تعزیری نادم و پشیمان هستند افزود : در بررسی  هایی که به عمل آمد این افراد علاوه بر تغییر شکل ماشین آلات و ادوات خود را نیز فروخته اند .

وی در پایان با قدردانی از مخبرین و مجاورین  رودخانه اظهار امیدواری کرد بتوانیم با این اقدام علاوه بر جلوگیری از خسارت سنگین به منابع و مجاری آبی ، میزان آسیب پذیری مجاورین رودخانه را بهنگام وقوع سیل به حد اقل برسانیم.

 

 


1 2 صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا