چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :11
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :441
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194376
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    توقف عملیات برداشت غیر مجاز شن و ماسه در رودخانه تیلورسر عباس آباد 1395/11/30
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای در مازندران : امور منابع آب تنکابن عباس آباد با همکاری نیروی انتظامی شهرستان موفق شد از برداشت غیر مجاز شن و ماسه در رودخانه تیلور سر جلوگیری و ادوات برداشت کنندگان را به پارکینگ نیروی انتظامی منتقل نماید .

 

این برداشت کنندگان که در روز جمعه 29 بهمن سالجاری در حال برداشت غیر مجاز شن و ماسه از رودخانه تیلور سر بودند مأمورین امور با حضور در محل برداشت نسبت به شناسایی آنها اقدام آنگاه با همکاری  نیروی  انتظامی ضمن معرفی آنها به مراجه قضایی ماشین آلات آنها را توقیف  و به پارکینگ منتقل نمودند .

شایان ذکر است رودخانه تیلور سر در شرق شهرستان عباس آباد از ارتفاعات  البرز از چشمه های بالای گردرود سرچشمه  و سپس از عبور از روستاهای زیبای منطقه از جمله تیلور سر غربی و شرقی  وارد دریای مازندران می شود .

 

 


    دکتر یخکشی : مشارکت مردم در گذشته در مدیریت آب بسیار برجسته و پر رنگ بود. 1395/11/30
آقای دکتر محمد ابراهیم یخشکی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در کارگاه بین المللی مدیریت جامع منابع آب در گذر زمان که در دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی ساری برگزار شد با تشریح مدیریت تاریخی منابع آب در شمال کشور گفت : مردم در گذشته در مدیریت منابع آب نقش برجسته و کلیدی داشتند .

 

وی با اشاره به اقلیم شمال کشور  به ویژه مرطوب بودن آن مدیریت آب در گذشته را در این خطه ، سازگار با اقلیم بیان کرد و افزود : نحوه تأمین ، انتقال و توزیع  آب ، مشارکت مردم و استفاده متعدد از این منابع در بخش غیر  کشاورزی  و شرب بیانگر تلاش آنها در امر حفظ ، بهره برداری  و استفاده بهینه از این نعمت خدادادی است .

یخکشی با ارائه  مدلهای مختلفی از ذخیره آب در گذشته از جمله ذخیره آب چشمه ها ، ذخیره آب سطحی در خارج از بستر ، ذخیره آب باران  و انتقال  حوزه به حوزه آب با ایجاد تونل انتقال ، ذخیره آب شرب در آب انبارها و حوض های خانگی ، از برخی از آب بندانها به عنوان سازه های ذخیره آب  تاریخی یاد کرد و گفت : برخی از این سازه ها قدمت بیش از 500 سال در استان دارند .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران تجربیات گذشتگان در زمینه انتقال  و توزیع آب را در شمال کشور ارزشمند و روشهای آن را متنوع  و دقیق بیان کرد و گفت : احداث بندهای سنتی ، درک های (مقسم های ) تقسیم و توزیع آب ، پلهای انتقال آب سردهنه متعدد انحراف و توزیع روشهایی بود که هنوز بسیار از آنها  مورد استفاده قرار می گیرد .

رئیس هیأت مدیره آب منطقه ا ی مازندران به شیوه مدیریت و مشارکت  مردم و نظام حقوقی  واجتماعی  آب اشاره کرد و افزود : گرچه نظام حقوقی و اجتماعی آب در شمال کشور عمدتا نانوشته  است  اما نظامند بوده و گذشتگان ما در بخش مدیریت منابع آب دارای نظام توزیع ، تشکل و  نظام بهره برداری بوده اند و آنها حتی حقوق دولتی را بر اساس میزان برخورداری از آب  و برداشت  محصول پرداخت می کردند .

ایشان  با تشریح ابعاد اجتماعی  و فرهنگی آب در خطه شمال کشور یادآور شد : مردم ما برای زمان کم آبی ، پر آبی دارای  آئین های متعددی بودند که برخی  از آنها هنوز اجرا و تعدادی نیز توسط گرو ههای مردم نهاد مجددا  احیاء  شده که نمونه آن آئین برف چال ، طلب باران در استان است .

مدیر عامل آب منطقه ا ی مازندران در پایان با اشاره  به بهره گیری آب در بخش های غیر کشاورزی  و شرب ، وجود آسیاب آبی ، آبدنگ و وجود  چشمه  عمارت و کاربردهای آن را از اقدامات برجسته گذشتگان در زمینه آب بر شمرد و تصریح کرد : امروز در استان از آب برای  تولید انرژی  برقابی  ، گردشگری  تولید گیاهان زینتی و دارویی در بستر منابع آب ، پرورش  ماهی و دیگر موجود ات آبزی استفاده می شود .

شایان  ذکر است در این کارگاه بین المللی  علاوه بر حضور اساتید  دانشگاه متعدد کشور بیش از 45 نفر از اساتید داشنگاه اوستفالیا آلمان  حضور داشتند .

 

 

 

 


    مهندس محمد اکبری به عنوان مدیر امور منابع آب نور معرفی شد 1395/11/28
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای مهندس محمد اکبری به عنوان مدیر منابع آب نور معرفی و از زحمات آقای مهندس حسن وجدی مدیر قبلی آن امور که به افتخار بازنشستگی نائل شد قدردانی به عمل آمد.

 

در جلسه معارفه مدیر جدید امور منابع آب نور که جمعی از مدیران ستادی و کارکنان  امور حضور داشته اند آقای مهندس امیرهوشنک پاشا معاون بهره برداری شرکت با قدر دانی از تلاش جناب آقای مهندس وجدی از آقای مهندس اکبری به عنوان مدیر جوان ، متخصص ، با تعهد و با انگیزه یاد کرد و گفت : امیدوارم با حضور ایشان شاهد رشد و تعالی امور بخصوص حفاظت بیشتر از منابع آب در این شهرستان باشیم .

 

وی با اشاره به اهمیت آب و ضرورت همراه کردن مردم امر اطلاع رسانی را بسیار مهم بر شمرد و تاکید کرد: امروز بدون مشارکت و همراهی مردم و دستگاه های ذی مدخل مدیریت منابع آب امری دشوار خواهد بود .

پاشا با تاکید بر ضرورت تکریم ارباب رجوع ، پاسخگویی را ویژگی شاخص هر سازمان متعالی بر شمرد و گفت : زمانی می توانیم یک سازمان پاسخگو باشیم که همه اجزای یک سیستم نقش خود را درست ایفا کنند و افراد آن دارای نظم و انضباط بوده و مسئولیت پذیر باشند .

عضو هیات مدیره آب منطقه ای مازندران در پایان ضمن تاکید بر آمادگی اموربرای فصل زراعی آتی خواستار برگزاری جلسات هم اندیشی مستمر و تهیه و ایجاد بانک اطلاعاتی شد .

در این جلسه آقای مهندس اکبری مدیر امور منابع آب نور و رویان با قدر دانی از حسن نظر مدیریت ارشد شرکت ، از تقویت فضای همدلی بین کارکنان امور ، بهره گیری از ظرفیت های سخت افزاری  و نرم افزاری  ، تلاش جهت رفع کمبودها و نارسایی ها ، ساماندهی اطلاعات منابع آب شهرستان بخصوص در بخش آب زیرزمینی ، اجرای پروژه های طرح احیاء و تعادل بخشی بخصوص اطلاع رسانی انسداد چاه های غیر مجاز و نصب کنتور هوشمند و توجه ویژه به مسائل مهندسی رودخانه ها بخصوص کنترل سیلاب به عنوان مهمترین برنامه های کاری خود یاد کرد و اظهار امیدواری نمود با بهره گیری از تجربیات مدیران گذشته ، ضمن ارتقا ء بهره وری آب در حفاظت کمی و کیفی آن بیش از پیش تلاش کند .

 


    محکومیت 17 نفر از متجاوزین به بستر رودخانه و برداشت کنندگان غیر مجاز شن و ماسه در دی ماه در شهرستان نور 1395/11/26
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران: در دی ماه سالجاری 12 نفر از متصرفین بستر رودخانه و 5 نفر از برداشت کنندگان غیر مجاز شن و ماسه از سوی محاکم قضایی شهرستان نور علاوه بر حبس تعزیری به 400 میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند .

 

 

عمده این تخلفات که مربوط  به رودخانه وازرود ، میانرود و آلش رود در شهرستان نور بوده پس از شناسایی متخلفین امور منابع آب نور نسبت به معرفی آنها به مراجع قضایی اقدام نمودند که مراجع قضایی پس از رسیدگی به تخلفات متهمین ضمن مکلف نمودن آنها به رفع تصرف عدوانی و اعاده وضع به سابق هر یک از متهمین را به حبس و پرداخت جزای نقدی از 5 تا 20 میلیون ریال (جمعا به مبلغ 400 میلیون ریال ) محکوم نمودند.

 

 


    سر پرست جدید امور منابع آب بابل معرفی شد . 1395/11/24
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای مهندس علی حبیب زاده سر پرستی امور منابع آب بابل ، بابلسر و فریدونگنار را به عهده گرفت .

 

آقای مهندس باقر میرتبار  مدیر امور منابع آب بابل و بابلسر و فریدونکنار پس از 35 سال خدمت در صنعت آب کشور همزمان با ایام ا... دهه مبارکه فجر به افتخار بازنشستگی نایل آمد.

آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی  ضمن قددرانی  از اهتمام و تلاش وی در طول دوران خدمت آقای علی حبیب زاده را به عنوان سر پرست امورمنابع آب بابل ، بابلسر و فریدونکنار منصوب کرد .

 

 


    وظایف مربوط به پیگیری پروژه های مطالعاتی آب بندانهای استان به آقای مهندس رحمت نوری سپرده شد. 1395/11/24
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی با صدور ابلاغی وظایف مربوط به پیگیری پروژه های مطالعاتی آب بندانهای استان تا مرحله اجرا را به آقای رحمت نوری از کارشناسان دفتر طرح های زودبازده واگذار نمود .

 

این پروژه های که بالغ بر 62 قطعه آب بندان با  اعتبار 170 میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر ریاست محترم جمهوری اسلامی به استان می باشد در نظر است در طی یکسال آینده بازسازی و مرمت شده و مشکلات تأمین آب آنها بر طرف گردد .

شایان ذکر است در استان مازندران بالغ بر 800 قطعه آب بندان با ظرفیت 370 میلیون متر مکعب وجود دارد که با به سازی آنها ضمن افزایش طول عمر هر یک از تأسیسات مذکور حجم ذخیره آنها نیز افزایش می یابد .

 

 

 


    همزمان با برگزاری جشن انقلاب تجلیل ا ز خانواده معظم شهدا انجام شد. 1395/11/23
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران همزمان با برگزاری جشن انقلاب از 30 نفر از خانواده معظم شهدا شرکت تجلیل به عمل آمد.

 

 

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای انتظاری رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان با برشمردن ویژگی های انقلاب از جمله مذهبی بودن آن گفت : انقلاب ما در تمامی ابعاد بخصوص روح و هویت آن اسلامی است و امام (ره) از ابتدای انقلاب  ، انقلاب را اسلامی و شعار آن را استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی بیان کرد .

وی با اشاره به نقش رهبری در انقلاب اسلامی گفت : امام دارای یک شخصیت علمی ، اخلاقی ، عرفانی و فلسفی بی بدیل بوده و همین امر سبب نفوذ و قدرت معنوی ایشان در جامعه اسلامی شد و دشمنان هیچگاه نتوانستند این موضوع مهم را درک کند .

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان با تأکید بر ضرورت حضور احاد جامعه در راهپیمایی 22 بهمن  استکبار ستیزی امام و مقام معظم رهبری را ویژگی بارز رهبری انقلاب بر شمردند و تصریح کردند: این مهم سبب شد تا تمام منافع دشمنان اسلام و به ویژه شیطان بزرگ در منطقه به خطر بیافتند.

ایشان در پایان به اشاره به نقش شرکت آب منطقه ای در امر خدمت رسانی به مردم اقدام جهادی را ضروری خواند و گفت : باید تلاش کنیم تا این انقلاب به مهدویت ختم شود .

 

 


    انسداد 24 حلقه چاه غیر مجاز در بهشهر 1395/11/20
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : 24 حلقه چاه غیر مجاز مضرر به مصالح عمومی در شهرستان بهشهر در سالجاری مسدود شد.

 

 

این چاه های غیر مجاز که مضرر به مصالح عمومی بوده  امور منابع آب بهشهر با طرح دعاوی در مراجع قضایی نسبت به اخذ حکم و انسداد آن اقدام نمود .

همچنین مالکین چاه های غیر مجاز مذکور به جهت خسارات به آبخوان منطقه به 33 میلیون و پانصد هزار ریال جزای نقدی محکوم شدند .

شایان ذکر است دشت بهشهر و گلوگاه  تنها دشت بحرانی و ممنوعه شمال کشور است و برای حفظ و حراست از منابع آب زیر زمینی انسداد چاه غیر مجاز در راستای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب  زیر زمینی صورت می گیرد و شرکت در نظر دارد در سالجاری در سطح استان حدود 1000 حلقه چاه غیر مجاز مضرر به مصالح عمومی را مسدود نماید .

 


    بهره برداری از چشمه و مخزن آب کشاورزی روستای حاتم سرا تنکابن آغاز شد . 1395/11/18
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران: در ششمین روز از ایام ا... دهه فجر انقلاب اسلامی بهره برداری از چشمه و مخزن آب کشاورزی روستای حاتم سرا تنکابن برگزار شد .

 

در آیین بهره برداری از پروژه های مذکور که با حضور مسئولین شهرستان برگزار شد ابتدا آقای مهندس حمید رضا افقی مدیر امور منابع آب تنکابن رامسر و عباس آباد با برشمردن اهمیت طرح های کوچک و زودبازده برای تأمین وانتقال آب اراضی کشاورزی گفت : برای افزایش تولید و افزایش بهره وری آب در منطقه نیازمند اجرای طرح های زیر بنایی در بخش آب هستیم که در این راستا شرکت آب منطقه ای مازندران  به موازات اجرای طرح بزرگ آبی ، اجرای طرح های کوچک و زودبازده را نیز در اولویت برنامه های خود قرار داده است

افقی با اشاره به اهداف پروژه بهره برداری از چشمه و مخزن  آب کشاورزی روستای حاتم سرا گفت : با اجرای این طرح آب زراعی 50 هکتار از اراضی این روستااز طریق این چشمه تأمین می شود  که با اجرا و بهره برداری از اینگونه طرح ضمن آنکه رضایتمندی مردم بخصوص کشاورزان افزایش می یابد  مدیریت منابع آب در منطقه را تسهیل می بخشد .

وی مشخصات فنی این طرح را بهسازی چشمه ، اجرای خط انتقال و مخزن ذخیره 70 متر مکعبی اعلام کرد و گفت :  برای اجرای این طرح از محل اعتبارات استانی شرکت آب منطقه ای مازندران مبلغ 1650 میلیون ریال هزینه شده است .

 

 

 


    آیین افتتاح پروژه دیواره حفاظتی و کانال انتقال آب پلسرا تنکابن برگزار شد . 1395/11/18
به گزارش روابط عمومی منطقه ای مازندران : آیین افتتاح پروژه دیواره حفاظتی و کانال انتقال آب روستای پلسرا نشتارود تنکابن طی مراسم با شکوهی برگزار شد.

 

این آیین که در ششمین روز از ایام ا... دهه مبارک فجر  با حضور مقامات محلی و مردم و ذینفعان طرح در محل پروژه برگزار گردید ابتدا آقای مهندس حمید رضا افقی مدیر امور منابع آب تنکابن ، رامسر و عباس آباد با اشاره به مشکلات مردم منطقه بخصوص به هنگام وقوع سیلاب و خشکسالی و تخریب سردهنه  و کانال انتقال آن آنها گفت : برای انتقال و آبگیری انهار زراعی منطقه (شهرستان) این امور هر ساله بیش از 2 الی 3 بار بیش از 35 الی 40 سر دهنه و انهار سنتی را بازسازی و مرمت نمائیم که این امر با توجه به محدودیتهای امور در زمینه ماشین آلات سنگین بسیار دشوار و پر هزینه است .

 وی با تشریح اهداف طرح دیواره حفاظتی و کانال انتقال آب پلسرا گفت : با اجرای این طرح آب مورد نیاز 500 هکتار از اراضی زراعی منطقه تأمین می شود.

 مدیر امور منابع آب تنکابن و رامسر هزینه اجرای این طرح را 1200 میلیون ریال اعلام کرد و گفت : اعتبارات این طرح از محل اعتبارات  استانی شرکت آب منطقه ای مازندران تأمین و پرداخت شدو پروژه در مدت کمتر از یکسال اجرا گردید  .

 

 

 


1 2 صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا