سه‌شنبه, 4 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :12
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :159
بازدید دیروز :1861
کل بازدید :1156855
میانگین بازدید :1214
آخرین به روزرسانی:1396/07/03 13:26:28

 

    افقی : طغیان رودخانه دو هزار و سه هزار 67 میلیارد ریال خسارت به تأسیسات آبی تنکابن وارد نمود . 1396/01/30
آقای مهندس حمید رضا افقی مدیر امور منابع آب تنکابن ، رامسر و عباس آباد میزان خسارت وارده سیل و طغیان رودخانه دو هزار و سه هزار به تأسیسات آبی از جمله سردهنه های زراعی ، آبگیر مزارع پرورش ماهی ، ایستگاه هیدرو متری و انهار زراعی را 67 میلیارد ریال اعلام کرد .

 

وی با بیان اینکه در اولین ساعات اولیه طغیان رودخانه ضمن اطلاع رسانی  به مردم منطقه با تمام  تجهیزات از جمله ماشین آلات سنگین جهت بازگشایی مسیر ورود پیدا کردیم گفت : هم اکنون 6 دستگاه ماشین آلات سنگین از جمله لودر  و کامیون مشغول فعالیت هستند و سیل نیز فروکش کرده است .

افقی میزان دبی رودخانه دو هزار و سه هزار را به هنگام وقوع طغیان رودخانه  حدود 100 متر مکعب اعلام کرد و افزود : به دلیل شیب تند رودخانه و حجم بالای آب ، کلیه سر دهنه سنتی رودخانه چشمه کیله تخریب شده که مجددا  باید برای آبگیری اراضی بازسازی و مرمت شوند .

مدیر امور منابع آب تنکابن و رامسر از خسارت جدی سیل به ایستگاه هیدرومتری توبن خبر داد و گفت : متأسفانه تعدادی  از ایستگاه ها هیدرو متری  ما در سال های اخیر  تخریب شده اما اعتباری برای بازسازی و مرمت آنها اختصاص نیافت .

 


    11 کیلومتر از حریم و بستر رودخانه میانشاه ساری آزاد شد . 1396/01/30
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای مهندس جواد طوسی مدیر امور منابع آب ساری با قدردانی از تلاش نیروی انتظامی و همکاران امور مهندسی رودخانه از آزاد سازی 11 کیلومتر از حریم و بستر زهکش میانشاه ساری خبر داد .

 

 

وی با بیان اینکه در این آزاد سازی بیش از 70 هزار متر مربع از حریم و بستر این زهکش که به تصرف افراد درآمده بود  آزاد شد افزود :  این آزاد سازی سبب می شود تا بستر ها که بخشی از انفال عمومی محسوب می شوند حفظ و از میزان خسارات به هنگام وقوع سیلاب کاهش و در امر انتقال و توزیع آب نیز تسهیل صورت گیرد .

طوسی از همکاری مردم منطقه بخصوص شورای اسلامی و دهیاران قدردانی کرد و تصریح نمود : مردم منطقه بخصوص ذینفعان این رودخانه همکاری خوبی در اجرای این طرح داشتند  و بدون مشارکت مردم امکان آزاد سازی حریم و بستر مجاری آبی آن هم در ابعاد وسیع وجود ندارد .

 


    36 پیشنهاد همکاران در فروردین ماه سالجاری بررسی شد . 1396/01/28
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : کمیته نظام پذیرش و بررسی پیشنهاد ها در اولین جلسه خود 36 پیشنهاد ثبت شده در فروردین ماه سالجاری در سامانه نظام پیشنهاد را بررسی و بیش از 90 درصد آن را به تصویب و یا جهت بررسی بیشتر به واحد های تخصصی ارجاع نمود .

 

 

این کمیته در اولین جلسه کاری خود ضمن بررسی نقاط قوت و ضعف نظام پیشنهاد ها در سال گذشته بر مشارکت حداکثری کارکنان و ارتقاء کیفی پیشنهادها تأکید نمود و تصریح کردند در سالجاری به مباحث انگیزش طرح و آموزش کارکنان توجه ویژه ای صورت گیرد .

در این جلسه با اشاره به رشد سرانه پیشنهاد شرکت در سال گذشته اظهار امیدواری شد سرانه پیشنهاد از رقم 3 / 1 به رقم 7 / 1 در سال 96 ارتقاء یابد .

همچنین اعضاء در مورد کلیات برنامه سال 96 کمیته بحث و تبادل نظر و مقرر شد در جلسه بعدی برنامه  کمیته در سالجاری نهایی و گامهای جدی برای عملیاتی نمودن آن برداشته شود .

 

 


    در سال 95 توجه ویزه ای به توسعه زیرساخت فن آوری اطلاعات و توسعه مدیریت در آب منطقه ای مازندران شد 1396/01/27
مهندس قاسم اسلامی معاون برنامه ریزی شرکت اب منطقه ای مازندران در جلسه مشترک با دفتر فن آوری اطلاعات ، توسعه مدیریت و تحول اداری مدیریت منابع آب ایران گفت : در سال 95 توجه ویزه ای به توسعه زیرساخت فن آوری اطلاعات و توسعه مدیریت بخصوص استقرار سامانه ها و تجهیز اتاق های سرور در آب منطقه ای مازندران شد ه است .

 

 

   اسلامی با بیان اینکه درسال 95 درحوزه توسعه مدیریت  شاهد برگزاری 14جلسه کمیسیون توسعه مدیریت بوده و هر یک از اعضا و کمیته های زیر مجموعه کمیسیون  حضور فعالی  داشته و تصمیماتی خوبی برای مباحث  تحول اداری و مدیریتی   اتخاذ شد   افزود :  تلاش شد تا سرانه پیشنهاد از 54/ 0 در سال 94 به   3 /1   در سال 95 برسد که در این بخش دارای رشد  و مشارکت بسیار خوبی  از سوی  همکاران بوده ایم 

 ایشان از استقرار سامانه های متعدد  از جمله استقرارسامانه ملی ساختار،  پیاده سازی سامانه ساماب  و مدیریت دانش  در شرکت خبر داد و گفت  :  برای توسعه و استقرار سامانه های مورد نیاز و کارآمد   اقدامات و سرمایه گذاری بسیار مناسبی از جمله تجهیزوراه اندازی اطاق سرورباتجهیزات وامکانات جدید بویژه  صورت گرفت که انشاللله در سال جاری نیز این برنامه ها با جدیت بیشتر پیگیری خواهد شد .

 درپایان آقای مهندس مهدوی فرضمن تاکیدبرکیفیت برگزاری جلسات کمیسیون توسعه مدیریت واجرای مصوبات کمیسیون وتنظیم دستورکارجلسات براساس 8 برنامه نقشه راه اصلاح نظام اداری وهمچنین توسعه زیرساخت های لازم درحوزه فن اوری اطلاعات وپیگیری جدی ومستمردراستقرارسامانه   بخصوص سامانه ساماب ، نتیجه ارزیابی عملکرد سال 95 این شرکت رادرحوزه های توسعه مدیریت وفن آوری اطلاعات رضایت بخش  و  روبه رشد اعلام کرد.  و اظهار امید واری  نمود آب منطقه ای مازندران در سال 96  بتواند یکی از شرکت های برتر صنعت آب کشور باشد

در این  جلسه  همچنین گزارش  عملکرد  سال  95  ، برنامه های عملیاتی ، برنامه ششم ،  ارزیابی عملکرد  مربوط به جشنواره شهید رجایی و تکالیف سال  96  درحوزه های توسعه مدیریت(نقشه راه اصلاح نظام اداری) و فن آوری اطلاعات  شرکت  آب منطقه ای مازندران بررسی ،ارزیابی  ، ومورد  بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

 


    سید عباس حسینی به عنوان سرپرست جدید معاون منابع انسانی ، مالی و پشتیبانی شرکت معرفی شد . 1396/01/26
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران آقای سید عباس حسینی به عنوان معاون جدید منابع انسانی ، مالی و پشتیبانی شرکت معرفی و از زحمات آقای مهندس علی اصغر احمدی قدردانی شد .

 

 

آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در جمع معاونین و مدیران ستادی شرکت با قدردانی از تلاش و سخت کوشی آقای احمدی به تشریح دستاوردهای سال 95 شرکت پرداخت و گفت : گرچه به دلیل عدم آماده بودن زیر ساخت های مدیریت منابع آب در استان سال سختی را همچون سالهای گذشته داشتیم ولی با تلاش های مؤثری که صورت گرفت عملکرد شرکت روند رو به رشدی را داشته است .

ایشان با بیان نقش آب در امر اشتغال و تولید گفت : همه حوزه ها با توجه به برنامه کلان عملیاتی که دراین حوزه تهیه شد پیشنهاد خود را ارائه تا بتوانیم ضمن ارتقاء و بهبود برنامه در پایان سال نتایج عملکرد خود را در این بخش  به طور شفاف ارائه کنیم .

آقای یخکشی در ادامه با بر شمردن ویژگی های آقای احمدی گفت : این تغییر به منزله عدم رضایت و عدم توانایی  معاونت مربوطه نیست بلکه انجام کارهای مهم و انجام نشده در هیأت مدیره است که با فرصتی که برایشان ایجاد می شود ایشان بتواند به عنوان عضو هیأت مدیره  نقش خود را بهتر از گذشته در این مجموعه مهم ایفاد نماید .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران تصریح کرد : جایگاه و موقعیت یک فرصت است افراد در سازمان هیچگونه تعارضی با هم ندارند بلکه دارای منابع مشترک سازمانی هستند که در سایه تعاملات و تلاش مؤثر به دنبال آن هستند .

رئیس هیأت مدیره شرکت با بیان انتظارات خود از بخش مالی ، پشتیبانی و منابع انسانی شرکت از آقای  حسینی به عنوان فردی با تجربه دراین حوزه یاد کرد و از مجموعه مدیران خواست تعاملات بین واحدی و بین دستگاهی را در بخش آب توسعه و ارتقاء بخشند .

همچنین مدیر عامل آب منطقه ای مازندران از همه مدیران خواست ضمن مشارکت فعال در انتخابات از بکار گیری هر گونه امکانات اداری به نفع و یا علیه کاندیدای خاصی پرهیز نموده و به نام دستگاه اقدامی در این خصوص انجام ندهند و مطابق قانون دراین عمل نمایند .

 


    بازدید 55 مرکز آموزشی و علمی کشور از تأسیسات آب منطقه ای مازندران در سال 95 1396/01/26
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : 55 مرکز آموزشی و علمی کشور از تأسیسات آبی این شرکت در سال 95 بازدید کردند .

 

این بازدید که عمدتا از سدهای مخزنی ، شبکه های آبیاری و زهکشی ، طرح های آبرسانی ، ایستگاه آب و هواشناسی صورت گرفت در هرمرحله بازدید کنندگان ضمن آشنایی با مأموریت این شرکت از بخشهای مختلف هر یک از تأسیسات بازدید و توضیحات لازم از سوی کارشناس مربوطه ارائه شد.

تعداد بازدید کنندگان مراکز علمی و آموزشی در سال 95 که 2190 نفر بوده عمدتا دانشجویان و اساتید بودند که در رشته های منابع آب ، کشاورزی ، عمران ، بهداشت و زمین شناسی مشغول تحصیل هستند.

شایان ذکر است در استان مازندران تعداد 10 سد مخزنی در دست بهره برداری ، 3 سد در دست اجرا ، 7 سد لاستیکی ، بالغ بر 450 کیلومتر کانالهای مدرن انتقال آب ،3 طرح مهم آبرسانی و 180 ایستگاه آب و هواشناسی وجود دارد که سالانه میلیون ها نفر از این تأسیسات دیدن می کنند.

 


    در سال 95 بالغ بر 14000 حلقه چاه غیر مجاز در کشور مسدود شد . 1396/01/26
آقای مهندس سید محمدعلی مصطفوی مدیر کل حفاظت ، بهره برداری و امور مشترکین آب کشور از انسداد 14000 حلقه چاه غیر مجاز و تجهیز 5000 حلقه چاه به کنتور هوشمند در سال 95 خبر داد .

 

 

 

وی با تشریح وضعیت منابع آب زیر زمینی کشور در جمع مدیران آب منطقه ای مازندران گفت : افت آب زیر زمینی از دهه 60 در کشور شروع و به مرور در برخی از دشت های کشور به بحران تبدیل شده است .

مصطفوی با اشاره به تغییر رویکرد و جهت گیری وزارت نیرو در بخش آب گفت : از سال 93 بدون استثناء کلیه گردهمایی های مدیران ارشد آب کشور به طرح احیاء  و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی اختصاص یافت و بقیه فعالیت ها از جمله بخش توسعه در اولویت های بعدی قرار گرفتند .

وی با تأکید بر بهره گیری از مشارکت مردم  در طرح احیاء از پروژه اطلاع رسانی به عنوان یکی ازارکان مهم  این طرح یاد کرد و تصریح نمود: اگر اطلاعات صحیح ، دقیق ، عمیق و سریع به مردم بدهیم قطعا دراجرای این طرح مشارکت و همراهی مردم را خواهیم داشت .

ایشان در پایان با بیان اهمیت سامانه ساماب و نقش آن در حل مشکلات و چالش های آب کشور یاد آور شد . این سامانه به جهت قابلیت و ظرفیت هایی که دارد موجب تسهیل درامور ارباب رجوع ، کاهش هزینه ، ایجاد وحدت رویه ،امکان نظارت بیشتر بر صدور پروانه ها ، شناسایی و کاهش گلوگاه های فساد در بخش آب و برق خواهد شد .

در این جلسه آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی نیز با تشریح روند اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی در استان مازندران گفت: علی الرغم محدودیت اعتبار پروژه های 15 گانه این طرح بخوبی آغاز شد اما این طرح نیازمند  یک مهندسی مجدد در زمان اجراست  تا نحوه پیگیری ، اجرا و راهبری آن بازنگری شود و به سمتی که نتایج آن موثر تر است  هدایت گردد .

یخکشی ضرورت اولویت گذاری در پروژه ها را با توجه به ویژگی های هر دشت امری مهم بر شمرد وگفت : با توجه به شرایط هر دشت از لحاظ وضعیت منابع آب پروژه های آن باید اولویت گذاری و اجرایی شوند .

ایشان تهیه  برش شهرستانی از برنامه طرح احیاء و تعادل بخشی را بخشی از  برنامه سال 96 آب منطقه ای  مازندران بیان کرد افزود :زمینه  مدیریت آب در هر یک از شهرستانهای متنوع و فراوان بوده و پروژ ه های طرح احیاء باید در مسیر مدیریت آب گام بردارند .

در این جلسه هر یک از مدیران امور منابع آب شهرستان ها واعضای شورای راهبری طرح احیاء و تعادل بخشی ضمن ارائه گزارش کوتاه پیشنهاد  خود را جهت اجرای هر چه بهتر این طرح  بیان کردند .

 


    مسئولیت طرح های زودبازده و مشارکت مردمی در آب منطقه ای مازندران به آقای هادی رستمیان سپرده شد . 1396/01/23
-

 

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای  دکتر محمد ابراهیم یخشکی بنا به پیشنهاد معاون طرح و توسعه با صدور ابلاغی آقای مهندس هادی رستمیان را به عنوان مدیر دفتر مشارکت های مردم و طرح های زودبازده شرکت معرفی کرد .

شایان ذکر است دفتر طرح های زودبازده و مشارکت مردمی شرکت از محل اعتبارات استانی و جلب مشارکت مردمی سالانه بیش از یکصد طرح کوچک تأمین و انتقال آب و مهندسی رودخانه را در استان اجرا می کند که این پروژه در راستای تکمیل پروژه های بزرگ تأمین و انتقال بوده در رفع مشکلات مردم و جلب رضایت آنها نقش کلیدی  دارند .

 


    آغاز به کار 17 نفر از نیرو های جدید استخدام در شرکت آب منطقه ای مازندران 1396/01/20
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : 17 نفر از نیروهای جدید الاستخدام طی آئینی که با حضور مدیر عامل و تعدادی از معاونین شرکت برگزار شد کار خود را آغاز کردند .

 

در آئین آغاز به کار نیروهای جدید شرکت پس از تلاوت کلا م ا... مجید وادای سوگند نامه ای از سوی تک تک کارکنان  آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران ضمن ابراز خرسندی از حضور نیروهای جوان ، دانش آموخته و توانمند که طی مراحلی رقابتی جذب مجموعه آب استان شدند به تشریح مأموریت های آب منطقه ای مازندران در سه محور توسعه ، بهره برداری و وصول حقوق دولتی پرداخت و گفت : نظام بهره برداری ما عمدتا در بخش آبی سنتی  است در تلاش هستیم که این سیستم را با احداث سدهای مخزنی مورد نیاز تا سقف متوسط شاخص کشوری که حدود 40 درصد است و احداث شبکه آبیاری در سطح 175 هزار هکتار ارتقاء بخشیدیم .

 

وی با بیان ویژگی ها و جذابیت های کار در بخش مدیریت منابع آب  استان داشتن اهداف عالیه را امری ضروری بر شمرد

ایشان با تأکید بر امر مستند سازی و نشر فعالیت ها با رویکرد علمی و جامع در قالب نشریات ، مقالات ، سخنرانی ، مصاحبه ، ارائه ایده و پیشنهاد گفت : این مهم سبب رشد و پویایی شما و سازمان شما می شود .

یخکشی با بیان انتظارات خود ار نیروهای جوان جدید استخدام به آنها توصیه کرد که افراد در فعالیت و کارهای خود  باید نگاه جامع و پیوسته داشته باشند  و محیط کار خود را به سمت بهتر شدن سوق دهند و ازتجربیات همکاران نیز به نحو مطلوب بهره بگیرند.

ایشان در ادامه ارائه خدمات بی منت به ارباب رجوع به عنوان سرمایه های بخش آب را ضروری بر شمرد  و تصریح کرد : بدون تلاش و کار مضاعف این مهم محقق نمی شود .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در پایان ضمن تأکید بر رعایت توجه نیروها به ملاحظات اجتماعی ذینفعان و ذی مدخلان از افراد خواست ضمن شناسایی محیط جغرافیایی کار خود ضوابط ، مقررات و دستورالعمل ها را مطالعه نموده و در چارچوب قوانین و رعایت آن بهتر و مناسب ترین خدمات را به ذینفعان ارائه نمایند.

 


    کمسیون صدور پروانه بهینه آبهای سطحی اولین جلسه خود را در سالجاری برگزار کرد. 1396/01/08
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : اولین جلسه کمیسیون صدور پروانه بهینه آبهای سطحی استان تشکیل و در خصوص ساختار کمیسیون ، نظام تصمیم گیری ، نحوه گزارش گیری و مراحل رسیدگی به درخواست متقاضیان تصمیماتی اتخاذ نمود .

 

در این جلسه ابتدا آقای مهندس منصور رضایی کلانتری مدیر گروه آبهای سطحی شرکت با تشریح برنامه های این گروه در سالجاری از افزایش تعداد کمیسیون صدور پروانه بهینه آبهای سطحی در بخش غربی ، شرقی و مرکزی استان خبر داد و گفت : با توانمندی سازی و ایجاد ظرفیت در شهرستانها به دنبال ایجاد کمیسیون مذکور در تمامی امور نابغه هستیم .

رضایی کلانتری با بیان اینکه در استان بیش از 300 هزار مشترک آبهای سطحی وجود دارد تصریح کرد : با تقویت بانک اطلاعاتی در این بخش و به روز رسانی منابع و مصارف  در نظر داریم با بهره گیری از ظرفیت مشاورین تمام اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری و احصاء نموده و از آب موجود استفاده بهینه به عمل آوریم .

شایان ذکر است این کمیسیون دارای سه رکن فنی ، حقوقی و کشاورزی است که عضو فنی آن آقای مهندس دارابی از بخش مطالعات آب های سطحی ، عضو حقوقی آن سرکار خانم رضی و عضو کشاورزی آن آقای مهندس علیزاده از سازمان جهاد کشاورزی استان می باشد و دبیر این کمیسیون نیز به سرکار خانم مهندس اکبری محول گردیده است و مسئولیت این کمیسیون نیز به عهده مدیر گروه آبهای سطحی واگذار شد .

 

 


« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا