چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :9
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :492
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194427
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    گروه کوهنوردی آب منطقه ای مازندران به قله 2800 متری ارفع سوادکوه صعود کرد 1396/02/30
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ا ی مازندران : گروه کوهنوردی شرکت آب منطقه ای مازندران موفق به صعود قله بلند ارفع در منطقه سوادکوه مازندران شد.

 

این گروه در اجرای برنامه ماهیانه خود دومین صعود خود را به قله بلند ارفع در منطقه سوادکوه اختصاص داد .

گروه کوهنوردی آب مازندران با اقامت شبانه در روستای ارفع حرکت خود را پس از اقامه نماز صبح آغاز و پس از حدود 4 ساعت  پیاده روی به قله ارفع که از شیب بسیار تندی برخودار است وصعود آن بسیار دشوار می باشد انجام داد .

این گروه پس از اجرای مراسم صعود و بهره گیری  از مواهب طبیعی آن که به مدت 2 سال به طول انجامید قله را ترک و مجددا به روستای ارفع زیراب بر گشته اند .

دراین صعود تعداد  8 نفر از کارکنان  این شرکت آقایان محمد دلیران ، سعادت ساداتی ، علی خرقه پوش ، رجبعلی کاغذ لو ، سعید مهدوی ، رمضان محمدی ، رجبی و آتش فراز که همگی عضو گروه کوهنوردی هستند حضور داشتند.

 

 


    آقای دکتر محسن مسعودیان به عنوان مسئول کمیته منطقه ای آبیاری و زهکشی مازندران منصوب شد . 1396/02/30
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ا ی مازندران : آقای مهندس رحیم میدانی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و رئیس شورای عالی کمیته ملی آبیاری و زهکشی کشور ، آقای دکتر محسن مسعودیان را به مدت سه سال به عنوان مسئول کمیته منطقه ا ی آبیاری و زهکشی مازندران منصوب کرد .

 

 

در این ابلاغ معاون وزیر نیرو بر بسط و توسعه  دانش و فنون آبیاری و زهکشی ، اعتلای دانش و آگاهی علمی در منطقه تأکید و اظهار امیدواری  نمود با همکاری و مساعدت سایر اعضای کمیته منطقه ای در پیشبرد اهداف عالیه کمیته ملی و آبیاری و زهکشی پیش از پیش موفق باشید .

شایان ذکر است  دکتر مسعودیان از اساتید فعال و مجرب دانشگاه علوم و کشاورزی مازندران می باشد .

 

 


    با احداث سد ها در مازندران 300 هزار تن به تولید برنج اضافه خواهد شد . 1396/02/25
آقای مهندس قاسم اسلامی معاون برنامه ریزی آب منطقه ای مازندران گفت : با احداث سد های در دست اجرا امکان توسعه سطح زیر کشت و کشت مجدد تا سطح 350 هزار هکتار در استان فراهم خواهد شد و میزان تولید برنج در استان 300 هزار تن افزایش خواهد یافت .

 

 

اسلامی با بیان اهمیت و نقش آب در تولید برنج گفت : در حال حاضر حدود 120 هزار تن برنج تولیدی استان در مازندران مصرف و ما بقی یعنی 680 هزار  تن دیگر به سایر استانها صادر می شود  افزود :  با احداث سدها این رقم به 980 تن بدون احتساب نیاز داخلی استان خواهد رسید .

 

معاون برنامه ریزی آب منطقه ای مازندران تأسیسات ذخیره آب استان را ناکافی خواند و گفت : استان مازندران در شرایط خشکسالی و کم آبی بسیار آسیب پذیر است چراکه سالانه از 5 / 3 میلیارد متر مکعب آب مصرفی استان حدود 700 میلیون متر مکعب آن از طریق سدها و آب بندانها  مدیریت می شود و ما بقی باید از طریق  آب زیر زمینی  و آب بهنگام رودخانه تأمین گردد .

وی گفت : برای مهار آب های سطحی استان حدود 13 سد در دست مطالعه و اجرا داریم که با بهره برداری از آنها 42 درصد از آبهای سطحی استان توسط این تأسیسات مدیریت می شود .

اسلامی افزود  : هم اکنون 3 طرح مهم گلورد ، هراز و چالوس با ظرفیت 1020 میلیون متر مکعب در دست اجرا هستند و 10 سد با ظرفیت 450 میلیون متر مکعب در دست مطالعه  می باشد .

معاون برنامه ریزی  شرکت آب منطقه ای مازندران : از توجه ویژه دولت به احداث  شبکه آبیاری و زهکشی در استان خبر داد  و گفت : برنامه شرکت برای احداث شبکه آبیاری  و زهکشی  در سطح 200 هزار  هکتار است که 170 هزار هکتار آن در دست اجرا و 15 هزار هکتار آن در دست مطالعه است .

ایشان در ادامه با اشاره تهیه  طرح جامع آب شرب  استان  در قالب  9 مجتمع بزرگ آبرسانی شهری و روستایی تصریح کرد : دومجتمع بزرگ آبرسانی ساری و شهرهای گروه الف (بابل ، بابلسر و فریدونکنارو ...) با پیشرفت 86 و 50 درصد  در دست اجرا ، سه مجتمع نوشهر و چالوس ، بهشهر نکا و گلوگاه و تنکابن و عباس آباد  آماده اجرا  و مجتمع آمل و محمود آباد از سد هراز در دست مطالعه است که با بهره  برداری  از این 9 مجتمع آب شرب برای حدود 5 / 4  میلیون نفر از جمعیت استان آب سالم و بهداشتی تأمین می شود .

اسلامی در پایان میزان سرمایه گذاری انجام شده بر روی طرحهای در دست اجرا را 1400 میلیارد تومان اعلام کرد وگفت برای تمیل این طرحها در طی برنامه ششم 3000 میلیارد تومان اعتبار نیاز می باشد .

 

 


    دومین جلسه شورای راهبری فناوری اطلاعات و توسعه مدیریت صنعت آب کشور در تاریخ 20/2/96 به میزبانی شرکت آب منطقه ای مازندران برگزار شد. 1396/02/20
دکتر یخکشی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مازندران طی سخنانی بر اهمیت موضوع فناوری اطلاعات در برهه کنونی تـأکید کرده است ایشان مباحثی چون انضباط اداری و اطلاعاتی ، یکپارچگی سامانه های نرم افزاری ، پاسخگویی سریع و آسانتر به ارباب رجوع ، شفاف سازی اطلاعات و افزایش مشارکت کارکنان در تصمیم گیریها را از برکات تلاشهای صورت گرفته در شورای راهبری فناوری اطلاعات با توسعه مدیریت صنعت آب کشور دانستند.

 

 

دکتر یخکشی مجموعه فعالیتهای کنونی حوزه مدیریت را نیز  از جمعه مصادیق و اقتصاد مقاومتی معرفی کردند و بر پیگیری جدی آن توسط مدیران عامل شرکتها تأکید کردند.

در ادامه جناب آقای مهندس مهدوی فر مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات ، توسعه مدیریت و تحول اداری با اشاره به برنامه های مذکور را یاد آوری نمودند.

ایشان موضوع درگاه خدمات الکترونیک را به عنوان یکی از مهمترین مباحث امروز حوزه فناوری اطلاعات کشور دانستند  و تأکید کردند مدیران عامل و معاونین برنامه ریزی  شخصا این موضوع را دنبال نمایند.

ایشان همچنین بر موضوعاتی چون برگزاری منظم جلسات کمیسیون توسعه مدیریت ، حضور مدیران عامل در این جلسات جاری سازی برنامه های اصلاح نظام اداری در دستور کارهای جلسات و تعامل با دستگاههای نظارتی استانی در حوزه برنامه های نقشه راه اصلاح نظام اداری تأکید کردند .

 

 


    15 ماه حبس تعزیری برای برداشت کننده شن و ماسه و انسداد 3 حلقه چاه برای مالک چاه غیر مجاز در بابل 1396/02/19
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای مهندس علی حبیب زاده مدیر امور منابع آب بابل و بابلسر گفت : بر اساس آراء صادره از سوی مراجع قضایی شهرستان بابل متخلفین محکوم به 15 ماه حبس تعزیری و مبلغ 000 / 00 2/6 ریال جزای نقدی و انسداد 3 حلقه چاه غیر مجاز شدند .

 

 

آقای مهندس حبیب زاده با اشاره به ضرورت حفاظت از منابع و مجاری آبی و اثرات منفی برداشت غیر مجاز شن و ماسه از جمله تخریب  تأسیسات تقاطعی  گفت : جدیت مراجع قضایی در امر حفاظت از انفال عمومی سبب شد تا ضمن جلوگیری از حفر چاه غیر مجاز برخی از چاه های که مضرر به مصالح عمومی هستند شناسایی و مسدود گردند .

 


    خدابخشی : کاهش 21 درصدی بارش در هفت ماهه اول سال آبی در مازندران 1396/02/13
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای مهندس قربانعلی خدابخشی مدیر دفتر مطالعات شرکت گفت : در هفت ماهه اول سال آبی (از مهر لغایت فروردین ماه سالجاری ) مقدار بارش در مازندران حدود 400 میلی متر بود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حدود 21 درصد کاهش نشان می دهد .

 

 

وی با بیان اینکه  مقدار بارش در مقایسه با شاخص دوره دراز مدت نیز حدود 9 درصد کاهش نشان می دهد افزود : عمدتا کاهش ها مربوط به مناطق شرقی و مرکز مازندران بوده که در برخی از مناطق این رقم بالغ بر 40 درصد می باشد .

خدابخشی : حجم آبدهی 7 رودخانه مهم استان از جمله چشمه کیله ،هراز ،بابلرود و تجن را در هفت ماهه اول سال آبی 1180 میلیون متر مکعب اعلام کرد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 23درصد و در مقایسه با دوره شاخص درازمدت 34درصد کاهش نشان می دهد .

مدیر دفتر مطالعات آب منطقه ای مازندران وضعیت تغییرات حجم آبخوان آب زیرزمینی استان را در مقایسه با ماه قبل حدود 6 میلیون متر مکعب کاهش  و در مقایسه با ماه مشابه گذشته 38 میلیون  متر مکعب کاهش و در مقایسه با ماه مشابه دراز مدت 21 میلیون متر مکعب کاهش اعلام کرد .

 


    آقای علی سعیدی کیاسری مدیر طرح آبرسانی شرکت منصوب شد. 1396/02/09
-

 

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران آقای مهندس علی سعیدی کیاسری به عنوان رئیس گروه طرح آبرسانی شرکت منصوب شد .

این ابلاغ که بنا به پیشنهاد معاون طرح و توسعه و از سوی معاون منابع انسانی ، مالی و پشتیبانی شرکت صادر شد بر انجام وظایف محوله با رعایت ضوابط و مقررات تأکید شد .

شایان ذکر است آقای مهندس علی سعیدی کیاسری قبل از این ابلاغ  طرح آبرسانی به شهر ساری از سد شهید رجایی بوده است .

 


    حمایت نمایندگان قائم شهر از توافق اولیه آب منطقه ای مازندران با شهرداریهای سوادکوه در خصوص آزادسازی حریم و بستر تالار 1396/02/09
در دومین نشست مشترک مدیران ارشد آب منطقه ا ی مازندران و شهرداری زیراب که با حضور دکتر رضییان و دکتر ادیانی نمایندگان مردم قائم شهر ، سوادکوه ، سیمرغ و جویبار در مجلس شواری اسلامی برگزار شد بر آزاد سازی حریم و بستر رودخانه تالار به ویژه از محدوده دوآب تا شهر کیا کلا و ساماندهی آن در بازه های شهری و غیر شهری تأکید شد.

 

 

در این نشست طرفین جلوگیری از توسعه ساخت و ساز در حریم و بستر تالار ، انتفاع از بستر برای ایجاد فضای سبز و گردشگری و سازه های سازگار با اکوسیستم رودخانه ایی به ویژه در محدوده بازه های شهری  را امری ضروری بر شمردند و خواستار مبادله تفاهم نامه و قرارداد جداگانه بین آب منطقه ا ی و شهرداریها و دهیاری ها با حفظ مالکیت حکومت و با رعایت ضوابط و مقررات  قانونی و فنی در بازه های مسکونی شدند .

همچنین در این جلسه بر حفظ حقوق اشخاص و مجاورین رودخانه تأکید و مقرر شد با توجه به تغییرات  مورفولوژی رودخانه در صورت تأمین شرایط آبگذری سیلاب به خصوص در نقاط آسیب پذیر حد بستر و حریم تعیین و اعلام عمومی شده مجددا بازنگری شود .

اعضای جلسه بخصوص نمایندگان مردم قائم شهر و سوادکوه استفاده از فضای پیرامونی رودخانه تالار برای مقاصد گردشگری را از مطالبات مهم مردم منطقه ذکر کردند  و خواستار سرمایه گذاری بخش خصوصی به ویژه شهرداری ها و دهیاری ها با هماهنگی آب منطقه ای استان شدند.

 


    از نماینده شرکت آب منطقه ای مازندران در پنجره واحد سرمایه گذاری قدردانی شد . 1396/02/06
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : با حضور جمعی از مدیران و نمایندگان دستگاه اجرایی از نمایندگان پنجره واحد سرمایه گذاری از جمله آقای محمد اسماعیلی نماینده شرکت در پنجره واحد سرمایه گذاری قدردانی شد .

 

 

در آیین قدردانی از فعالین پنجره واحد سرمایه گذاری که در محل جهاد کشاورزی استان برگزار شد آقا ی مشاور و دبیر هماهنگی و نظارت بر پنجره واحد سرمایه گذاری دستگاه های اجرایی اصلی استان از ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری به عنوان یکی از پروژه های مهم اقتصاد مقاومتی یاد کرد و گفت : ایجاد چنین بخشی در دستگاه موجب سرعت بخشیدن به کارها در بخش سرمایه گذاری خواهد شد و اشتغال و تولید را که از سوی نظام در سالجاری هدف گذاری  و مورد تأکید مقام معظم رهبری است فراهم خواهد نمود .

ایشان با اشاره به نقش نمایندگان دستگاه در تسهیل و بستر سازی این مهم گفت : برای تحقق سرمایه گذاری در بخش های مختلف نیازمند رشد و تعالی نیروهای انسانی به ویژه در دستگاه اجرایی هستیم که تحقق این مهم سبب رشد اجتماعی و توسعه اقتصادی می شود .

سپس آقای مهندس پاشا معاون بهره برداری شرکت آب منطقه ای مازندران ضمن تشکر ار توجه استان به امر سرمایه گذاری ، اعتماد را مهمترین بخش تحقق سرمایه گذاری برشمرد و افزود : تلاش پنجره واحد در دستگاه و بهره گیری و توسعه خدمات الکترونیک در این بخش سبب توسعه سرمایه گذاری خواهد شد.

در پایان هر یک از مدیران از جمله مهندس حیدر پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی گزارش از اقدامات انجام شده را ارائه و از فعالین دستگاه در بخش پنجره واحد تجلیل به عمل آوردند.

 

 

 


    سید کمال احمدی به عنوان مدیر امور تدارکات و پشتیبانی شرکت معرفی شد . 1396/02/06
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ا ی مازندران : آقای دکتر محمد ابراهیم یخشکی مدیر عامل شرکت با صدور ابلاغی آقای سید کمال احمدی را به عنوان مدیر امور تدارکات و پشتیبانی شرکت معرفی کرد .

 

این ابلاغ که بنا به پیشنهاد معاون منابع انسانی ، مالی و پشتیبانی شرکت صادر شد ضمن اشاره به سوابق و تجربه ارزنده نامبرده بر رعایت ضوابط و مقررات تحت نظر معاون مربوطه تأکید و برای نامبرده آرزوی توفیق شد .

 


1 2 صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا