چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :9
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :514
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194449
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    عملیات اجرایی انتقال مرقد مطهر شهید قربانی واقع در دریاچه سد گلورد آغاز شد . 1396/03/27
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : عملیات اجرایی انتقال مرقد مطهر شهید عبدا... قربانی واقع در دریاچه سد گلورد به مزار جدید روستای رودبار بهشهر با حضور اهالی محل آغاز شد

 

این عملیات که در 26 خرداد مصادف با سالروز شهادت مولای متقیان علی (ع) طی آئینی از جمله قرائت فاتحه، تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید ، مداحی و زیارت  عاشورا و سخنرانی همراه  بود حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ولی نژاد از اهالی روستای رودبار که هم اکنون  مسئولیت سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان را به عهده دارد طی سخنانی با اشاره به جایگاه شهید و شهادت در اسلام از شهید قربانی ها به عنوان  چراغ  راه هدایت ملت ایران یاد کرد و گفت : این شهید و دیگر شهدا گل سر سبد عالمند.

وی افزود : شهدا با خدا معامله کردند و جان خود را در راه اسلام و قرآن فدا نمودند و امروز روستای رودبار با شهید قربانی و شهید دو مهری زینت یافت و بزرگ شد .

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان با بیان اینکه ما نیاز به تکریم و تجلیل از شهید داریم و این شهیدان متعلق به نظام و انقلاب   هستند تصریح نمود : ما نیاز به شهید داریم و معتقدیم که شهید به عنوان یک نشانه ، یک علامت ، یک پرچم محسوب می شود و  این  پرچم باید حفظ شود .

ایشان در پایان با تجلیل از فداکاری خانواده معظم شهدا ، اظهار امیدواری نمود پس از آماده سازی مراحل انتقال انشاء ا.. یک بار دیگر تشییع و انتقال شهید طی مراسم با شکوهی  با حضور مقامات مذهبی و سیاسی و مردم منطقه به ویژه روستا های همجوار انجام خواهد شد.

سپس نماینده آب منطقه ای  مازندران با قدردانی از همراهی خوب مردم رودبار در احداث سد بزرگ گلورد به ویژه خانواده معظم شهدا  به تقارن جابجایی شهید با سالروز شهادت شهید رمضان مولای متقیان علی (ع) اشاره کرد و گفت : شروع عملیات انتقال و جابجایی مرقد مطهر شهید در چنین  روزی که همراه با ذکر و مدح اهلبیت (ع)  به ویژه امیر مومنان بوده نشانه عنایت امام به این شهید و عنایت شهید به همه ما بوده که مارا در چنین روز در این مکان مقدس گرد هم آئیم تا با برپایی چنین مراسم خوب توشه ای برای فردایمان برداریم .

ایشان با تشریح چگونگی اجرای عملیات جابجایی مرقد مطهر شهید تأکید کرد : این مهم با رعایت کامل مسائل فنی و شرعی صورت خواهد گرفت و افرادی  که برای این کار انتخاب شده اند افراد مومن و متدین و بهنگام اجرای عملیات آداب خاص آن را رعایت خواهند نمود .

در ادامه حجت الاسلام قنبر اکبری یکی از روحانیون روستای رودبار با بیان خاطراتی از شهید به بخشی از وصیت نامه شهید  اشاره کرد و گفت : وصیت شهید تبعیت از امام بوده که انشاا... ما نیز تبعیت خود را از مقام معظم رهبری که همان خواست و وصیت شهید است ادامه خواهیم داد .

در پایان با حضور برادران و خواهران شهید قربانی شروع عملیات اجرایی جابجایی مرقد مطهر شهید آغاز شد .

 

 


    طوسی: تا کنون 60 میلیون مترمکعب آب از سد شهید رجایی برای 21 هزار هکتار از اراضی شالیزاری تجن رهاسازی شد. 1396/03/23
آقای مهندس جواد طوسی مدیر امور منابع آب ساری و میاندرود گفت: از ابتدای فصل زراعی تاکنون 60 میلیون مترمکعب از آب سد شهید رجایی در اختیار 21 هزار هکتار از اراضی شالیزاری دشت تجن قرار گرفت.

 

 وی با بیان وضعیت آبی دشت تجن از جمله سد شهید رجایی گفت: امسال از لحاظ بارش در حوزه تجن در مقایسه با سال گذشته حدود 20 درصد و از لحاظ رواناب حدود 30 درصد کاهش داشتیم و میزان آبی که در سد شهید رجایی ذخیره شد حدود 130 میلیون مترمکعب بوده که تاکنون با طرح نوبت‌بندی که در دشت تجن انجام شد حدود 50 درصد آب ذخیره شده مصرف گردید.

 

مدیر امور منابع آب ساری و میاندرود افزود: گرچه زمان زیادی تا پایان فصل زراعی  باقی مانده ولی باید با تلاش مضاعف و صرفه جویی، با آب موجود دشت را مدیریت کنیم و برای این کار مجبوریم هر 24 ساعت یک‌بار دریچه‌های کشاورزی و سردهنه ها را مسدود و دو باره بازگشایی کنیم.

ایشان با اشاره به دشواریهای طرح نوبت بندی در این دشت گفت: در فاصله سد شهید رجایی تا سد انحرافی که حدود 40 کیلومتر می باشد ما دارای 48 سردهنه هستیم که از این تعداد 5 سردهنه بتنی و مدرن و مابقی سنتی است که برای انسداد هر سردهنه جهت نوبت‌بندی همکاران ما باید با استفاده از سنگ، چوب، برگ درختان، کیسه و نایلون آب را در هر شب قطع و در شب بعد باید آن را بازگشایی نمایند تا امکان تأمین آب برای دیگر اراضی فراهم شود.

وی در پایان با قدردانی از تلاش نیروهای امور منابع آب و امور بهره‌برداری و توزیع آب تجن به‌ویژه مدیریت آن امور، همراهی مردم را لازمه توفیق در امر نوبت‌بندی برشمرد و افزود: حضور مستمر و شبانه‌روزی این نیروها در امر تقسیم و توزیع آب موجب استفاده بهینه از آب موجود و رضایتمندی ذینفعان و کاهش تنش‌های اجتماعی شده و درنهایت سبب افزایش تولید و کاهش خسارات به مردم خواهد شد و ان شاء ا... با همکاری خوبی که مردم منطقه دارند این فصل زراعی را به‌خوبی سپری خواهیم نمود.

 


    یخکشی: 80 درصد از پروژه های این شرکت توسط 50 پیمانکار استانی در دست اجراست. 1396/03/18
محمد ابراهیم یخکشی مدیرعامل آب منطقه ای مازندران در جمع پیمانکاران بومی طرف قرارداد این شرکت با بیان اینکه تأمین کنندگان خدمات و کالا در ساختار مدیریت آب از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند افزود: گرچه پیمانکاران استانی 80 درصد پروژه های این شرکت را اجرا می کنند اما مشارکت آنها بیشتر در پروژه های خرد است.

 

 

وی با بیان اینکه اعتبارات این شرکت در سالهای اخیر بخصوص سال گذشته از رشد بسیار بالایی برخوردار شد گفت: در سال گذشته میزان اعتبارات این شرکت 320 میلیارد تومان بود که حدود 70 درصد آن تخصیص یافت.

ایشان با قدردانی  بردباری و همراهی پیمانکاران بومی در شرایط سخت گفت: ما نیازمند افزایش تراز همکاری با مشاورین و پیمانکاران بومی هستیم و معتقدیم در شرایط جدید باید پیمانکاران قدیمی ما ارتقاء و پیمانکاران جدید شکل بگیرند و وارد عرصه کار شوند.

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران: از ایجاد و توسعه ظرفیت اشتغال توسط پیمانکاران بومی به عنوان یکی از انتظارات شرکت یاد کرد و گفت: با شکل گیری این سازمانها و نهادهای حقوقی باید بسیاری از جوانان تحصیل کرده استان در آنها بکارگیری شوند و در چتر حمایتی پیمانکاران بومی قرار گیرند.

رئیس هیئت مدیره آب منطقه ای مازندران با اشاره به برنامه های این شرکت در بخش طرح های آبرسانی از جمله احداث تصفیه خانه های آب شرب به میزان 30 مترمکعب در 9 مجتمع آبرسانی تصریح کرد: پیمانکاران استانی ما در طرح های ملی بخصوص طرح آبرسانی نقش و حضوری ندارند و این مستلزم تمایل بیشتر و تلاش و ظرفیت سازی بیشتر پیمانکاران بومی است.

یخکشی توجه به کیفیت از سوی پیمانکاران را امری مهم برشمرد و یادآور شد: کیفیت سبب ادامه کار و موجب رضایتمندی متولیان و کارفرمایان شده و بستر تداوم ارائه خدمت را فراهم خواهد نمود.

ایشان با تأکید بر ضرورت انطباق پذیری پیمانکاران با شرایط جدید امر مشارکت، سرمایه گذاری، اجرای طرح به روش طرح و ساخت را ازجمله مقولات جدید مورد انتظار دولت از پیمانکاران بومی برشمرد و گفت: امیدواریم با تعاملی که پیمانکاران بومی در این بخش خواهند داشت شاهد حضور بیشتر پیمانکاران استانی با مدلهای مورد انتظار باشیم.

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران تکریم پیمانکاران را بخشی از وظایف کارفرما دانست و گفت: این تکریم باید دوسویه و از ابعاد انسانی و قراردادی و حقوقی مد نظر باشد.

سپس آقای مهندس سید جمال موسوی معاون طرح و توسعه آب منطقه ای مازندران با تشریح ویژگیهای طرح های استانی و نقش پیمانکاران در امر این‌گونه طرح ها، اجرای این طرح ها را بخش مهمی از مطالبات مردم برشمرد و افزود: پیمانکاران استانی در برآوردن مطالبات مردم و ارتقاء رضایتمندی آنها نقش کلیدی دارند و در این سالها با طرحهایی که از سوی پیمانکاران استانی اجرا شد شاهد  ارتقاء و بهره وری آب نیز بودیم.

موسوی با تأکید بر توانمندسازی پیمانکاران بومی ، رعایت اخلاق حرفه ای را از الزامات ضروری پیمانکاران و کارفرمایان دانست و تصریح نمود: اخلاق حرفه ای نیازمند آشنایی پیمانکاران با اسناد بالادستی و شرایط پیمان و رعایت آن است که امیدواریم در سایه تعامل و دلسوزی این مهم استمرار و ارتقاء یابد.

سپس هر یک از پیمانکاران و مشاورین ضمن بیان مشکلات حرفه ای خود پیشنهاداتی را در زمینه اصلاح فرآیند رسیدگی به صورت وضعیت ها ، بیمه، محدودیتهای مالی، نظارت، ساده سازی طرح ها، حمایت از ریسک پذیری پیمانکاران، مستندسازی تجربیات و تشکل های تخصصی  ارائه دادند و مقرر شد در جلسات بعدی هم اندیشی بعدی راهکارهای اجرایی مباحث مطرح شده شناسایی و به مورد اجرا در آید.

 

 


    ابراز رضایت و قدردانی ستاد بازسازی عتبات عالیات از مشارکت خوب آب منطقه ای مازندران 1396/03/16
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ا ی مازندران : در پی مشارکت فعال مدیریت و کارکنان آب منطقه ای مازندران در امر بازسازی حرم های مطهر ائمه معصومین (ع ) در نجف اشرف ، کربلا ، کاظمین و سامرا رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان از همکاری و زحمات آب منطقه ای مازندران بخصوص مدیریت شرکت با ارسال لوح تقدیر قدردانی نمود .

 

 

همچنین مجموعه وزارت نیرو که به عنوان یکی از وزارتخانه های فعال در امر بازسازی عتبات عالیات شناخته شد . نماینده ستاد بازسازی عتبات عالیات در وزارت نیرو نیز از مشارکت کارکنان  این شرکت در این امر مهم قددرانی نمود .

 

 


    در جلسه شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان از تلاش موثر مجموعه روابط عمومی صنعت آب و برق مازندران قدردانی شد. 1396/03/07
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران: در هفتاد و ششمین جلسه شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در مازندران، از تلاش موثر مجموعه روابط عمومی شرکت های آب و برق قدردانی بعمل آمد.

 

در این جلسه با اشاره به نامه مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو و انتخاب روابط عمومی وزارت نیرو به عنوان روابط عمومی برتر در دستگاه های اجرایی و دریافت تندیس و لوح رتبه برتر در حوزه پاسخگویی به رسانه ها و نقش مدیران روابط عمومی شرکتهای آب و برق در این موفقیت، از تلاش موثر مجموعه روابط عمومی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 


« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا