سه‌شنبه, 4 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :20
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :154
بازدید دیروز :1861
کل بازدید :1156850
میانگین بازدید :1214
آخرین به روزرسانی:1396/07/03 13:26:28

 

    مهندس محمد تقی قائمیان امیری مدیر اسبق مطالعات شرکت به دیار باقی شتافت . 1396/04/31
با کمال تدسف امروز صنعت آب مازندران یکی از همکاران بازنشسته خدوم ، مجرب ، متواضع و خود را از دست داد .

 

 

شادروان مهندس محمد تقی قائمیان امیری در دوران خدمتی خود در مجموعه اب مازندران به معنای واقعی مدیر و مشاوری امین  بود .

وی که سالها مسئولیت خطیر مطالعات پایه منابع آب شرکت را عهده دار و نقش تعیین کننده در کمیسیون صدور پروانه آبهای زیر زمینی داشت خیلی زود حیات فانی را وداع و به دیار باقی به جوار قرب حضرت حق شتافت تا به فضل الهی به پاداش عمل صالح خود  همنشین ابرار گردد.

مدیریت و کارکنان آب منطقه ای مازندران این مصیبت وارده را به فرزند گرامی اش جناب آقای دکتر قائمیان امیری و دیگر بستگان و دوستان این مرحوم تسلیت عرض نموده و از رب غفور برای همگی صبر جمیل و اجر جزیل و برای ان مرحوم مغفور  جناب نعیم و رضوان قرب الهی مسئلت می نمائیم.

 

 


    دکتر یخکشی : تشکل های مردم نهاد می توانند نقش کلیدی در امر آموزش مردم جهت حفاظت کمی و کیفی منابع آب داشته باشند. 1396/04/31
در جلسه هم اندیشی با نمایندگان تشکل های زیست محیطی در استان آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل آب منطقه ای مازندران با برشمردن نقش تشکل ها در امر مدیریت منابع آب خواستار مشارکت بیشتر آنها در امر آموزش مردم جهت حفاظت کمی و کیفی منابع آب شد.

 

 

وی با بیان وضعیت منابع آب استان ، برداشتن برنامه برای انجام کار تأکید کرد و گفت : استان مازندران به گونه ای است که توریست به استان مراجعه می کند و این نیازمند داشتن برنامه است که خوشبختانه  طرح جامع گردشگری استان بزودی رقم می خورد در این بخش باید زیر ساخت های لازم متناسب با جمعیت گردشگر بخصوص بخش آب آن که گردشگری استان متکی به آن است باید متناسب با طبیعت استان توسعه یابد تا محیط زیست ما حفظ و کمترین آسیب به آن وارد شود.

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران تصریح کرد : تلاش ما استفاده حداکثری و آسیب حداقلی بر مبنای توسعه پایدار باشد گفت  : همراهی و مشارکت تشکل ها می تواند ما را در رسیدن به این هدف کمک نماید.

در این جلسه یکی از نمایندگان تشکل های زیست محیطی استان : با قددرانی و ابراز خرسندی از توجه خوب آب منطقه ای مازندران به مسائل زیست محیطی ، بر اجرای برنامه توسعه بخصوص هیدروتوریسم در همسویی با طبیعت و نگهداشت آن تـأکید کرد و افزود طبیعت زمانی خوب حفظ می شود که از آن درست و خوب استفاده شود .

این نماینده تشکل ها با تشریح وضعیت شبکه های زیست محیطی استان از فعال بودن 50 نهاد   در این بخش خبر داد گفت : کارگروه های متعددی تشکیل و جلسات آنها به صورت مرتب برگزار می شود . که یکی ازاین جلسات ، نشست با دستگاه اجرایی در استان است تا بتوانیم ضمن آشنایی با اهداف و برنامه های هر دستگاه نقش خود را در توسعه پایدار که همسو با طبیعت است ایفا کنیم.

ایشان در پایان ضمن اعلام آمادگی تشکل ها در امر آموزش مردم یکی از وظایف سمن های زیست محیطی را تسهیل گری و توانمند سازی جوامع به خصوص جوامع روستایی  و مشارکت آنها در طرحها بر شمرد و گفت : می توانیم مردم را با برنامه های مدیریت منابع آب بخصوص حفاظت کمی و کیفی آن همراه کنیم .

 

 


    صیانت از حریم کمی و کیفی سد گلورد در کارگروه آب شورای حفظ حقوق بیت المال مورد بررسی قرار گرفت 1396/04/26
این جلسه که در محل سد گلورد با حضور اعضای کارگروه آب استان مازندران برگزار شد،

 

 

ابتدا آقای کریم مظفری مدیر سد گلورد با اشاره به اهداف این طرح بزرگ از جمله تأمین آب شرب 350 هزار نفر از جمعیت شهر ها و روستا های پایین دست و تأمین آب کشاورزی 2500 هکتار از اراضی دشت نکا و بهشهر از سد گلورد به عنوان بلندترین سد سنگریزه ای با رویه پوشش بنتی کشور یاد کرد و گفت : با آغاز آبگیری اولیه این سد قطعا این سد به عنوان یکی از مراکز گردشگری استان تبدیل خواهد شد لذا حفظ حریم کمی و کیفی این طرح با هدف تآمین آب شرب مناسب و مطلوب برای شهروندان امری ضروری است و برای این مهم ما نیازمند مطالعه و اجرای طرح جامع روستایی در منطقه بوده تا بتوانیم با مشارکت مردم و همکاری دستگاه اجرایی ذیربط ساماندهی مناسبی در استقرار جمعیت منطقه داشته باشیم.

 

در ادامه آقای موسی نامدار قائم مقام مدیر عامل آب منطقه ای مازندران باقدردانی از تلاش همه کسانی که در خلق این طرح مهم ملی مشارکت داشتند به تشریح اهداف برگزاری این جلسه در محل سد گلورد پرداخت و گفت : پس از سالها تلاش مستمر یکی از سازه های بلند آبی  استان با صرف هزینه ای بالغ بر 230 میلیارد تومان با اهداف متنوع و دراز مدت در زمینه شرب ، کشاورزی و صنعت و گردشگری و انرژی برقابی شکل گرفت و امروز همه ما وظیفه داریم برای حفظ این سرمایه ملی که بخشی از انفال عمومی محسوب می شود از هیچ کوشش و تدبیری دریغ نکنیم .

سپس در مورد استملاک اراضی ، حریم کمی و کیفی ، مسائل زیست محیطی و منابع طبیعی ، مباحث خدمات رسانی به تأسیسات خارج از بافت عمومی روستاهای حاشیه سد از سوی دستگاه های دیربط بحث و تبادل نظر و تصمیماتی اتخاذ شد .

 


    تجلیل وزیر نیرو از خانواده شهید قربانی و دومهری روستای رودبار سد گلورد 1396/04/14
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : در آئین آبگیری اولیه سد گلورد آقای مهندس چیت چیان وزیر محترم نیرو ضمن گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس ، تکریم از خانواده شهدا را بخشی از وظایف دولتمردان و همه آحاد جامعه بر شمرد و از همکاری همه اهالی روستای رودبار بویژه دو خانواده شهید این روستا با اهداء لوح تقدیری تجلیل بعمل آمد .

 

شایان ذکر است روستای قدیمی رودبار در دریاچه سد گلورد واقع شده که با آبگیری سد روستا جابجا و به مکان جدید منتقل شد و قبر مطهر شهید قربانی نیز طی آئینی به مزار جدید روستای رودبار منتقل گردید.

 

تجلیل وزیر نیرو از خانواده شهید قربانی و دومهری روستای رودبار سد گلورد

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : در آئین آبگیری اولیه سد گلورد آقای مهندس چیت چیان وزیر محترم نیرو ضمن گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس ، تکریم از خانواده شهدا را بخشی از وظایف دولتمردان و همه آحاد جامعه بر شمرد و از همکاری همه اهالی روستای رودبار بویژه دو خانواده شهید این روستا با اهداء لوح تقدیری تجلیل بعمل آمد .

شایان ذکر است روستای قدیمی رودبار در دریاچه سد گلورد واقع شده که با آبگیری سد روستا جابجا و به مکان جدید منتقل شد و قبر مطهر شهید قربانی نیز طی آئینی به مزار جدید روستای رودبار منتقل گردید.

 

 


« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا