سه‌شنبه, 4 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :21
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :153
بازدید دیروز :1861
کل بازدید :1156849
میانگین بازدید :1214
آخرین به روزرسانی:1396/07/03 13:26:28

 

    سد هراز یکی از اولویت های پنجگانه استان مازندران است. 1396/05/29
آقای دکتر نوربخش رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران با اشاره به نقش سد بزرگ هراز در امر تولید و اشتغال، از این طرح به عنوان یکی از اولویت های پنجگانه استان یاد کرد.

 

 

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران در بازدید از عملیات اجرایی سد هراز با بیان اینکه اعتبارات درنظر گرفته شده برای این طرح ملی ناکافی است و همه ما باید از روشهای متعدد از جمله بهره گیری از ظرفیت اوراق و جابجایی اعتبارات برای تسریع در ساخت این سد تلاش کنیم تصریح کرد: ان شاءالله مشکلات مالی این پروژه با اقداماتی که باید انجام دهیم حل خواهد شد.

نوربخش در پایان با قدردانی از تلاش عوامل اجرایی این طرح بخصوص مدیریت آب منطقه ای مازندران، طرح های بخش آب را بسیار اثربخش، مهم و برای توسعه و رشد جامعه کلیدی بر شمرد و اظهار امیدواری کرد: با همراهی مردم و حمایت مسئولین ملی و استانی، زیرساختهای استان در این بخش هرچه سریعتر تکمیل شود.

در این بازدید آقای دکتر یخکشی مدیرعامل آب منطقه ای مازندران با بیان اهمیت و نقش سد هراز در تامین آب شرب و کشاورزی جمعیت یک میلیون نفری 5 شهرستان، پیشرفت سد هراز را 33 درصد و جاده جایگزین آن را حدود 8 درصد اعلام کرد و گفت: با اجرای این طرح، آب شرب مورد نیاز یک میلیون نفر از جمعیت پایین دست و آب کشاورزی بزرگترین دشت شالیزاری استان به وسعت یکصد هزار هکتار تامین می شود.

یخکشی ارتفاع این سد را 150 متر و حجم بدنه آن را 9 میلیون مترمکعب و حجم تنظیم آب این سد را 650 میلیون مترمکعب اعلام کرد و گفت: این سد از نظر ارتفاع چهارمین سد بلند کشور است.

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران در پایان با برشمردن ویژگیهای فنی این سد و نحوه طراحی آن، به توانمندی مشاور و پیمانکار این طرح اشاره کرد و گفت: اگر منابع مورد نیاز در اختیار این شرکت قرار گیرد امکان بکارگیری 1500 نفر در زمان اجرای پروژه فراهم خواهد شد.   

 

 


    خبر های کوتاه 1396/05/29
-

در شب گذشته 28 خرداد 96 یک دستگاه حفاری غیر مجاز چاهع در روستای اسرم میاندرود پس از شناسایی با همکاری نیروی انتظامی توقیف و به پارکینگ شرکت انتقال یافت .

 

قدردانی

قددردانی از اقدامات پیشگیرانه دادستان و غرمانده نیروی انتظامی چالوس در پی گزارش مدیر امور منابع آب چالوس و نوشهر از اقدامات پیشگیرانه دادستان و فرمانده نیروی انتظامی چالوس در امر حفظ و صیانت از انفال عمومی و برخورد با متصرفین و متجاوزین بستر و حریم رودخانه و برخورد با حفاران غیر مجاز ، شرکت آب منطقه ای از آقای شهرام شیخ عباسی دادستان محترم نوشهر و سید عبدا... منتظری فرماندهی محترم نیروی انتظامی آن شهرستان قدردانی نمود .

شایان ذکر است با حمایت مراجع قضایی و انتظامی چالوس در مرداد ماه سالجاری بیش از 7 هکتار از بستر رودخانه چالوس در محدوده مرزن آباد که به تصرف افراد سود جو در آمده بود آزاد و تعدادی از دستگاه حفاری غیر مجاز نیز توقیف شد.

 

 


    کمیته منطقه ای آبیاری و زهکشی با حضور 300 نفر از متخصصین در مازندران آغاز به کار کرد. 1396/05/28
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : در آئین آغاز به کار کمیته منطقه ای آبیاری و زهکشی مازندران آقای مهندس مهرزاد احسانی دبیر کل کمیته ملی آبیاری و زهکشی کشور با تشریح برنامه ها ی این کمیته از جمله توسعه کمیته های منطقه ای خواستار مطالبه گری این تشکل برای توسعه فنون و علوم آبیاری و زهکشی شد .

 

ایشان با اشاره به قدمت 67 ساله کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکشی در جهان و نقش آن در تحقق اهداف ارزشمند آن از این تشکل ها به  عنوان یک تشکل علمی ، تخصصی یاد کرد که در آن اساتید دانشگاه ، متخصصین آب  جهاد ، مهندسین مشاور در آن حضور دارند .

مهندس احسانی از انتشار 175 عنوان کتاب توسط این کمیته خبر داد و افزود : این تلاش ها سبب شد تا بارها این کمیته به عنوان  بهترین کمیته آبیاری و زهکشی در سطح جهان انتخاب و شناخته شود.

دبیر کل ملی آبیاری و زهکشی مهمترین برنامه های این کمیته را توسعه خدمات علمی ، ایجاد کارگروه های جدید متناسب با نیازهای بخش آب و کشاورزی ، ارتقاء  نشریات و کتب ، توسعه و تقویت کمیته های منطقه ای بر شمرد و گفت : ظرفیت های بسیار خوبی در مناطق مختلف کشور وجود دارد که بهره گیری از این ظرفیت ها ما را به اهداف مان نزدیک می کند .

در این جلسه دکتر یخکشی مدیر عامل  آب منطقه ای مازندران با تشریح وضعیت آب کشور وضرورت توجه ویژه  به آن گفت : امروز  مدیریت آب از مرحله پر آبی به کم آبی ، مدیریت عرضه به تقاضا ، از مدیریت پروژه به مدیریت جامع و یکپارچه تغییر پیدا کرده و امروز مباحث زیست محیطی اهمیت ویژه ای در بخش مدیریت منابع آب دارد .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران وقوع مسائل طبیعی از جمله خشکسالی ، سیلاب ، تغییر اقلیم را از موضوعات مهم دیگر مدیریت منابع آب بر شمرد و بر باز مهندسی در تصمیم گیریها جهت متعادل سازی منابع آب از لحاظ زمانی و مکانی تأکید کرد .

یخکشی سرانه آب استان را 1900 متر مکعب اعلام کرد و گفت: این رقم با احتساب جمعیت شناور استان که عدد آن بسیار زیاد است سرانه ما در مقایسه با دیگر استان عدد بسیار کمی است .

وی با بیان اینکه در 15 سال گذشته حدود 20 درصد از منابع آب استان کاهش یافته گفت : این رقم کاهش معادل بارش بسیاری از استانهاست.

در این جلسه همچنین دکتر مسعودیان رئیس کمیته منطقه ای آبیاری  و زهکشی استان ضمن معرفی اعضای کمیته ، برنامه های این کمیته در استان را به اطلاع حاضرین رساند .

شهیدی فر معاون جهاد کشاورزی مازندران نیز ضمن تأکید بر ضرورت افزایش کارایی آب در بخش کشاورزی گفت : با تجهیزات  50 هزار هکتار از باغات استان به آبیاری مدرن راندمان آبیاری از 40 درصد به 80 درصد در این بخش از اراضی استان رسید.

ایشان با تشریح سیاست وزارت کشاورزی در استان در بخش آب  خواستار کشت پاییزه از سوی کشاورزان شد و گفت : تلاش کردیم تا در سالهای اخیر 110 هزار هکتار از اراضی کشاورزی مازندران جهت کشت دوم به زیر کشت پاییزه  اختصاص یابد و این وزارتخانه تمایلی به توسعه انجام نشاء برای کشت دوم در  اراضی شالیزاری ندارد .

در این مراسم از پیشکسوتان آبیاری و زهکشی استان از جمله دکتر ضیا تبار احمدی استاد دانشگاه علوم کشاورزی مازندران ، مهندس بهنام عباسپور مدیر عامل اسبق آب منطقه ای  مازندران و مهندس فاتحی معاون اسبق ترویج جهاد کشاورزی مازندران تجلیل به عمل آمد.

 


    دکتر یخکشی: نیازمند مشارکت بیشتر بهره برداران در امر مدیریت تقاضا و مصرف آب هستیم. 1396/05/22
آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیرعامل آب منطقه ای مازندران با اشاره به کاهش آبدهی رودخانه ها و ذخیره سدها و تاسیسات آبی گفت: امروز مدیریت عرضه به تنهایی کافی نیست و بهره برداران نیز باید توجه و مشارکت بیشتری در امر مدیریت تقاضا و مصرف داشته باشند.

 

 

وی با بیان اینکه به زیرکشت بردن اراضی زراعی باید مدیریت شده و بر اساس الگوی کشت انجام شود تصریح کرد: منابع آب ما چه در بخش آب سطحی و چه در بخش آب زیرزمینی محدود است و کشاورزان باید بر اساس میزان آب موجود برنامه ریزی نمایند.

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران با اشاره به انجام کشت مجدد از سوی برخی از کشاورزان تاکید کرد: مجوزی که برای بهره برداری از آب زیرزمینی برای مالکین چاهها صادر شده فقط برای یک کشت بوده و اضافه برداشت موجب وارد آمدن خسارت جدی به آبخوان ها می گردد.

رئیس هیئت مدیره آب منطقه ای مازندران در پایان میزان آب موجود در سدهای استان را کمتر از 115 میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: در مقایسه با سال گذشته این رقم 47 درصد کاهش نشان می دهد که در دو دهه گذشته این کاهش کم سابقه بوده است.

 


    ابراز رضایت و قدردانی مدیرکل مدیریت بحران از عوامل اجرایی طرح های ساماندهی و لایروبی آب منطقه ای مازندران 1396/05/21
-

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران: آقای مهندس علی اصغر احمدی مدیرکل مدیریت بحران استان با ارسال لوح تقدیر ضمن اشاره به نقش طرح های ساماندهی و لایروبی رودخانه ها در جلوگیری از خسارات ناشی از سیل و ابراز رضایت از عملکرد و اقدامات پیشگیرانه آب منطقه ای مازندران، از همراهی و تلاش موثر آقای ابراهیم فلاح کارشناس ساماندهی و لایروبی رودخانه های شرکت تشکر و قدردانی نمود.

شایان ذکر است سالانه بیش از یکصد کیلومتر از رودخانه ها و انهار زراعی استان به ویژه در مناطق آسیب پذیر ساماندهی و لایروبی می شود.

 


    دومین جلسه شورای حفاظت منابع آب چالوس برگزار شد 1396/05/16
در دومین جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان که به ریاست فرماندار چالوس برگزار شد بر همکاری دهیاران وشورای اسلامی جهت شناسایی چاه های غیر مجاز تأکید شد.

 

 

در این جلسه فرماندار چالوس با اشاره به ضرورت حفاظت از منابع آب  و چالش های فراروی این سرمایه ملی ، بر لزوم تشکیل بانک اطلاعاتی منابع آب بر اساس نوع مصرف از جمله شرب ، کشاورزی صنعت و خدمات تأکید و خواستار مشارکت و همکاری همه دستگاهها در این زمینه شد .

سپس آقای حامد عبداللهی مدیر امور منابع آب نوشهر ، چالوس و کلاردشت با تشریح برنامه های امور منابع آب در سال جاری ، تعدیل و اصلاح پروانه ها ، صدور مجوز برای آب  های سطحی ، تعیین تکلیف چا ه های شرب روستایی ، توسعه و استقرار تشکل ها در بخش آب سطحی و زیر زمینی ، وصول حقوق دولتی ، آزاد سازی بستر های تصرفی منابع آبی ، لایروبی رودخانه ها و تکمیل و احداث طرح های کوچک تأمین آب  را مهمترین اولویت امور برشمرد .

در ادامه شورای حفاظت منابع آب شهرستان تصمیماتی در خصوص توسعه و استقرار تشکل ها ، تعیین تکلیف چاه های فضای سبز در محدوده شهری ، تشکیل بانک اطلاعات منابع آب و تأمین آب اراضی  شیب دار و کم بازده  اتخاذ نمود .

 


    کمیته پدافند غیر عامل آب منطقه ای مازندران مطالعات دو طرح آبرسانی و یک سد مخزنی را بررسی کرد. 1396/05/11
در سومین جلسه بررسی مطالعات پدافند غیر عامل طرح های زیر بنایی آب استان مطالعات طرح های آبرسانی به شهرهای بهشهر ، نکا و گلوگاه و آبرسانی به شهرهای چالوس و نوشهر و سد مخزنی گلورد بررسی شد .

 

 

در این جلسه مشاور طرح با تشریح  راهبردهای عمومی تهدید و آسیب های هر یک از طرح های مذکور از جمله مخاطرات طبیعی  ، اقلیم ، تهدیدات انسان ساخت و شاخص های ارزیابی تهدیدات به الزامات عمومی پدافند غیر عامل و احکام پدافند غیر عامل مرتبط با دو طرح آبرسانی و سد گلورد پرداخت.

سپس هر یک از اعضا ضمن ارزیابی  مثبت از مطالعات انجام شده سوالات و نقطه نظرات خود را مطرح و مقرر شد کلیات مطالعات پدافند غیر عامل  طرح های مذکور تصویب و مشاورنسبت به رفع ایراد ات مطرح شده اقدام نماید.

 

 

 


    اعلام رضایت امر به معروف استان از عملکرد شورای امر به معروف آب منطقه ای مازندران. 1396/05/08
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای فیاض دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان با ابراز رضایت از عملکرد شورای امر به معروف شرکت آب منطقه ای مازندران گفت : همه باید تلاش کنیم تا امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه به ویژه در دستگاه اجرایی و اداری ما نهادینه شود.

 

وی با اشاره به جایگاه رسمی و قانونی این نهاد در نظام  جمهوری  اسلامی ایران ، مهمترین وظیفه  این شورا را نظارت بر تمامی فعالیتهای مشهود بیان کرد و گفت : هر یک از اعضاء بر اساس شرح وظایفی که برایشان تدوین و تبیین شده باید به وظیفه و تکلیف قانونی و شرعی خود عمل کنند.

فیاض  با بیان اینکه اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر هر دستگاه از بین مدیران و کارکنان همان دستگاه انتخاب می شود تأکید کرد : تذکر و نظارت این افراد به دلیل شناخت و ارتباط  با دیگر کارکنان اثر بخش تر خواهد بود.

ایشان در پایان با تأکید بر ضرورت پویایی گروه های طلایه داران و آمران به معروف و نهی از منکر تلاش انجام شده را در سالهای اخیر خوب اما نا کافی دانست و خواستار حضور موثر تر هر یک از اعضای شورای امربه معروف  در سطح جامعه شد .

در این جلسه رئیس شورای امر به معروف آب منطقه مازندران با گرامیداشت دهه مبارکه کرامت به تشریح ویژگی های کارگزاران امر به معروف و نهی از منکر ازدیدگاه قران و اهلبیت پرداخت و گفت: کسی که امر به معروف و نهی از منکر می کند خلیفه خداوند متعال د رروی زمین  است . پس کسی که این مسئولیت خطیر را عهده دار می شود باید صفات حضرت حق و اولیاء وی را داشته باشد تا بتواند به تکلیف خود  عمل کند و کار وی در سطح جامعه اثر بخش واقع شود .

در ادامه دبیر شورای امر به معروف آب منطقه ای مازندران گزارشی از عملکرد این شورا و چالش های پیش رو را بیان کرد.

 

 


    مدیر امور آب نوشهر : بیش از 5800 متر از بستر رودخانه هچیرود نوشهر آزاد شد 1396/05/07
ه گزارش روابط عمومی آب منطقه ا ی مازندران : آقای مهندس حامد عبداللهی مدیر امور منابع آب نوشهر ، چالوس و کلاردشت گفت : بیش از 5800 متر مربع از بستر روخانه هچیرود نوشهر آزاد شد .

 

وی با قددرانی از مراجع قضایی و انتظامی شهرستان نوشهر به ویژه دادستان گفت : با حکم دادستان کلیه ساخت و سازهای مسیر این رودخانه بدوا متوقف سپس کلیه ساخت و ساز ایجاد شده در بستر قلع و قمع و 5800 متر از بستر رودخانه مذکور آزاد شد .

این آزاد سازی که با هدف حفظ انفال عمومی صورت گرفت موجب خواهد شد تا به هنگام طغیان رودخانه و وقوع سیل سیلاب بدون ایجاد خسارت عبور و جان و مال مجاورین رودخانه حفظ شود .

همچنین عبدالهی از ساماندهی و لایروبی 20 رودخانه شهرستان نوشهر خبر که داد که این طرح از بهمن ماه سال 95 از غربی ترین رودخانه نوشهر شروع و به سمت شرق نوشهر ادامه دارد .

وی افزود:  هم اکنون ادوات سنگین این امور از جمله 2 دستگاه بلدوزر و سه دستگاه بیل مکانیکی در رودخانه های کور و کرسر ، نیرنگ ، خیررود کنار و نارنج بن در حال لایروبی و ساماندهی بوده و این مهم بدون خروج مصالح از رودخانه و با نظارت فنی امور ادامه دارد.

 

 

 


« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا