سه‌شنبه, 4 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :18
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :156
بازدید دیروز :1861
کل بازدید :1156852
میانگین بازدید :1214
آخرین به روزرسانی:1396/07/03 13:26:28

 

    پیشتازی امور منابع آب ساری در توقیف ادوات حفاری غیر مجاز چاه 1396/06/04
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : گروه کشت و بازرسی و مأمورین ماده 30 امور منابع آب ساری و میاندرود در مرداد ماه سالجاری موفق به توقیف 9 دستگاه حفاری غیر مجاز چاه در شهرستان ساری و میاندرود شد .

این گروه در گشت شبانه و روزی خود موفق به شناسایی 9 دستگاه در مناطق مختلف تحت پوشش امورمنابع آب در شهرستان ساری میاندرود شد که آخرین آنها مربوط به روستاهای اسرم و چناربن بود که پس از شناسایی با هماهنگی مأمورین نیروی انتظامی نسبت به انتقال این ادوات به پارکینگ آب منطقه ای گردیده و متخلفین را به مراجع قضایی معرفی نمودند .

شایان ذکر است شناسایی و توقیف 9 دستگاه حفاری غیر مجاز در یک ماه در طی سالهای اخیر کم نظیر بوده که این موفقیت در سایه همکاری خوب مردم  ، نیروی انتظامی و تلاش همکاران امور و حمایت دستگاه قضایی حاصل شد .

 

 


    5 طرح مهم آب منطقه ای مازندران با سرمایه گذاری 657 میلیارد ریال در هفته دولت به بهره برداری می رسد . 1396/06/04
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : 5 طرح مهم آب منطقه ای مازندران در بخش آب شرب و کشاورزی با سرمایه گذاری 657 میلیارد ریال در هفته دولت به بهره برداری می رسد .

 

این طرح ها شامل یک طرح آبرسانی در محدوده شهرهای گروه الف ، یک بند انحرافی بر روی رودخانه سجاد رود ، دو طرح مهندسی رودخانه در شهرستان نوشهر و چالوس می باشد در مدت کمتر از 2 سال اجرا و درهفته دولت سال جاری عملیات اجرایی آنها به اتمام رسید .

همچنین در این ایام عملیات اجرایی 3 طرح مهم دیگر این شرکت با سرمایه گذاری 773 میلیارد ریال آغاز می شود که این طرح ها شامل اجرای خط انتقال آب شرب به مرزن آباد، چالوس و نوشهر ،احداث مخزن 10000 متر مکعبی در منطقه بابلسر ، و مرمت و بازسازی یک قطعه آب بندان در شهرستان ساری می باشد .

 


    بازسازی و مرمت سد و مجموعه عباس آباد بهشهر در اولویت برنامه های گنجینه ملی آب قرار می گیرد . 1396/06/04
آقای مهندس راعی مدیر گنجینه ملی آب ایران در بازدید از سد و مجموعه تاریخی عباس آباد آب بهشهر گفت : سد و مجموعه عباس آباد بهشهر در بخش آب یک اثر منحصر به فرد است که بازسازی و مرمت آن در اولویت برنامه های گنجینه ملی آب قرار می گیرد .

وی که از بخشهای مختلف این مجموعه از جمله سد ، آبگیر ، حمام ، باغ ، برج آبرسانی و دیگر تأسیسات جانبی این مجموعه بازدید کرد گفت : این مجموعه بزرگ یک میراث گرانبهای تاریخی است که باید برای حفظ و پایداری آن علاوه بر اجرای طرح فوری اضطراری برنامه میان مدت و بلند مدت داشته باشیم.

مدیر گنجینه ملی آب ایران سد قدیمی و مجموعه عباس آباد را یک شاهکار مهندسی در بخش آب یاد کرد و افزود : این سد علی الرغم گذشت بیش از 400 سال هنوز در دست بهره برداری است ، طرح آبرسانی آن که شامل چشمه ، حوضچه های تصفیه ، خطوط انتقال ، برج آبرسانی یا سیستم فشار شکنی و آب نما ها که امروز بخشی از آن شناسایی شده نیازمند احیاء مجدد بوده که این مهم باید با کمک میراث  فرهنگی و گردشگری انجام شود .

وی در پایان با قدردانی از اقدامات خوب آب منطقه ای  مازندران و میراث فرهنگی امر مستند سازی را در این پروژه مهم بر شمرد گفت : باید همه کمک کنند تا این دانش مهم ثبت و به نسل حاضر و آیندگان منتقل شود .

   شایان ذکر است در بازدید مدیر گنجینه ملی آب ایران ، تعدادی از مدیران آب منطقه ای از جمله مدیر تأسیسات آبی و برقابی  استان ، مدیر طرح های زودبازده و مشارکت مردمی و مدیر گنجینه آب استان وی را همراهی می کردند.

 


« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا