دوشنبه, 4 تیر 1397

 

 

عملیات اجرایی انتقال مرقد مطهر شهید قربانی واقع در دریاچه سد گلورد آغاز شد .

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : عملیات اجرایی انتقال مرقد مطهر شهید عبدا... قربانی واقع در دریاچه سد گلورد به مزار جدید روستای رودبار بهشهر با حضور اهالی محل آغاز شد  

 

این عملیات که در 26 خرداد مصادف با سالروز شهادت مولای متقیان علی (ع) طی آئینی از جمله قرائت فاتحه، تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید ، مداحی و زیارت  عاشورا و سخنرانی همراه  بود حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا ولی نژاد از اهالی روستای رودبار که هم اکنون  مسئولیت سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان را به عهده دارد طی سخنانی با اشاره به جایگاه شهید و شهادت در اسلام از شهید قربانی ها به عنوان  چراغ  راه هدایت ملت ایران یاد کرد و گفت : این شهید و دیگر شهدا گل سر سبد عالمند.

وی افزود : شهدا با خدا معامله کردند و جان خود را در راه اسلام و قرآن فدا نمودند و امروز روستای رودبار با شهید قربانی و شهید دو مهری زینت یافت و بزرگ شد .

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان گلستان با بیان اینکه ما نیاز به تکریم و تجلیل از شهید داریم و این شهیدان متعلق به نظام و انقلاب   هستند تصریح نمود : ما نیاز به شهید داریم و معتقدیم که شهید به عنوان یک نشانه ، یک علامت ، یک پرچم محسوب می شود و  این  پرچم باید حفظ شود .

ایشان در پایان با تجلیل از فداکاری خانواده معظم شهدا ، اظهار امیدواری نمود پس از آماده سازی مراحل انتقال انشاء ا.. یک بار دیگر تشییع و انتقال شهید طی مراسم با شکوهی  با حضور مقامات مذهبی و سیاسی و مردم منطقه به ویژه روستا های همجوار انجام خواهد شد.

سپس نماینده آب منطقه ای  مازندران با قدردانی از همراهی خوب مردم رودبار در احداث سد بزرگ گلورد به ویژه خانواده معظم شهدا  به تقارن جابجایی شهید با سالروز شهادت شهید رمضان مولای متقیان علی (ع) اشاره کرد و گفت : شروع عملیات انتقال و جابجایی مرقد مطهر شهید در چنین  روزی که همراه با ذکر و مدح اهلبیت (ع)  به ویژه امیر مومنان بوده نشانه عنایت امام به این شهید و عنایت شهید به همه ما بوده که مارا در چنین روز در این مکان مقدس گرد هم آئیم تا با برپایی چنین مراسم خوب توشه ای برای فردایمان برداریم .

ایشان با تشریح چگونگی اجرای عملیات جابجایی مرقد مطهر شهید تأکید کرد : این مهم با رعایت کامل مسائل فنی و شرعی صورت خواهد گرفت و افرادی  که برای این کار انتخاب شده اند افراد مومن و متدین و بهنگام اجرای عملیات آداب خاص آن را رعایت خواهند نمود .

در ادامه حجت الاسلام قنبر اکبری یکی از روحانیون روستای رودبار با بیان خاطراتی از شهید به بخشی از وصیت نامه شهید  اشاره کرد و گفت : وصیت شهید تبعیت از امام بوده که انشاا... ما نیز تبعیت خود را از مقام معظم رهبری که همان خواست و وصیت شهید است ادامه خواهیم داد .

در پایان با حضور برادران و خواهران شهید قربانی شروع عملیات اجرایی جابجایی مرقد مطهر شهید آغاز شد .

 

منبع خبر: