جمعه, 25 آبان 1397

 

 

بررسی مطالعات حفاظت کیفی منابع آب سد البرز با حضور فرماندار سوادکوه و نمایندگان اجرایی

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران: مطالعات حفاظت کیفی منابع آب سد البرز با حضور فرماندار و نمایندگان دستگاه های کارگروه حفاظت کیفی منابع آب استان برگزار شد.  

 

در این جلسه ابتدا فرماندار سوادکوه با اشاره به استقرار جمعیت و آبادی ها در منطقه از جمله 1500 خانوار ساکن، بررسی وضعیت کیفی آب سد البرز را با توجه به نقش آن در تامین آب شرب بسیار مهم برشمرد و گفت: باید ضمن رعایت حقوق شهروندان، الزامات اجتماعی و زیستی را با رعایت اصول علمی و بهداشتی در اجرای این طرح در نظر بگیریم.

سپس آقای مهندس پاشا، معاون بهره برداری آب منطقه ای مازندران، انجام اینگونه مطالعات را برای حفظ سلامت مردم بسیار ضروری بیان کرد و گفت: تامین آب شرب سالم از مطالبات اصلی و جدی مردم است که باید همه توان خود را برای این مهم بکار گرفت.

وی با بیان اینکه تشخیص موضوع کیفیت آب امری تخصصی و نیازمند تجهیزات مناسب آزمایشگاهی و مطالبات دقیق علمی است تصریح کرد: مسئولین این بخش به خصوص این کارگروه مسئولیت سنگینی را عهده دار می باشند که باید با تصمیم درست، آب سالم را تحویل مردم بدهند.

سپس مشاور طرح با بیان اهداف مطالعات حفاظت کیفی منابع آب سد البرز و تهدیدات محیطی و انسانی منطقه، گزارشی را از اقدامات و بررسی های میدانی خود در بخش های مختلف ارائه کرد و بر حفظ حریم کیفری سد تاکید کرد و خواستار مشارکت کلیه دستگاه های اجرایی در این زمینه شد.

در ادامه نمایندگان هر یک از دستگاه ها نقطه نظرات خود را در زمینه حفظ این منابع بزرگ آبی ارائه دادند و مقرر شد مشاور نسبت به بازنگری مطالعات انجام شده اقدام کند و دستگاه ها نیز برنامه عملیاتی خود را ارائه و اجرایی نمایند.

منبع خبر: