جمعه, 25 آبان 1397

 

 

اعلام آمادگی شوراهای اسلامی و دهیاران قائمشهر در خصوص مشارکت بیشتر در امر حفاظت و بهره برداری

به گزارش روابط عمومی مازندران: شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی قائمشهر ضمن آشنایی با برنامه های مدیریت منابع آب شهرستان، آمادگی خود را برای مشارکت بیشتر در امر حفاظت و بهره برداری اعلام کردند.  

 

در طی این نشست که در روستای اسماعیل کلا بزرگ در روز دوشنبه 13 آذر ماه برگزار شد؛ آقای مهندس هادی نیک اختر، مدیر امور منابع آب قائمشهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ؛ ضمن بیان وضعیت آب کشور و استان و همچنین جهت گیری و سرمایه گذاری دولت در این بخش، به تشریح برنامه های شرکت آب منطقه ای مازندران برای تامین، انتقال و توزیع آب کشاورزی پرداخت و گفت: تاکنون لایروبی20 آب بندان در منطقه از سوی امور منابع آب شهرستان انجام شده است و این برنامه با مشارکت و همراهی مردم و حمایت دولت شتاب بیشتری خواهدگرفت.

نیک اختر با اشاره به سرمایه گذاری دولت در بخش سد و شبکه البرز و ساماندهی و انضباط در امر تقسیم و توزیع آب و حفظ حقوق بیت المال، به موضوع اشتراک آب در شبکه البرز پرداخت و از دهیاران و شوراهای اسلامی خواست نسبت به اطلاع رسانی به ذینفعان و کشاورزان اقدام نمایند.
ایشان در پایان به اقدامات شرکت در بخش مهندسی رودخانه بخصوص لایروبی رودخانه سیاهرود اشاره کرد و گفت: دهیاران و شوراهای اسلامی باید در امر حراست از حریم و بستر مجاری آبی مشارکت بیشتر به عمل آورند.

منبع خبر: