سه‌شنبه, 30 بهمن 1397

 

 

بررسی مشکلات آب زراعی دشت هراز با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار و فرمانداران و معاونین فرماندار پنج شهرستان دشت هراز

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران: در این جلسه ابتدا گزارشی از وضعیت بارش، رواناب و ذخیره آب تاسیسات آبی( آببندان ها) و سفره آب زبرزمینی دشت هراز برای حضار تشریح شد.  

 

سپس هریک از فرمانداران (فرمانداران آمل، فریدونکنار و محمودآباد و معاونین فرمانداران بابل و بابلسر) و مدیران نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح و در پایان معاون سیاسی- امنیتی و اجتماعی استاندار با تاکید بر ضرورت تعامل و همکاری بین مسئولین شهرستان های این دشت بزرگ گفت: اگر تعامل و تشریک مساعی مورد انتظار اتفاق بیافتد میزان خسارت مردم ناشی از کم آبی به حداقل تقلیل یافته و دغدغه کشاورزان عزیز کاهش خواهد یافت.

حسین زادگان با اشاره به نقش فرمانداران و بخشداران در مدیریت منابع آب خواستار حضور و نظارت کامل آنها در مناطق مختلف شد و افزود: این نظارت و حضور مستمر شما سبب می شود تا از آب موجود به نحو صحیح بهره برداری شود و از هدر رفت آن جلوگیری به عمل آید. معاون استاندار در ادامه سخنان خود امر اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و آموزش را مهم برشمرد و خواستار مشارکت بیشتر رسانه ها و همچنین بهره گیری از ظرفیت تشکل های مردم نهاد در امر مدیریت خشکسالی و کم آبی شد.

ایشان در پایان با تاکید بر عملیاتی کردن برنامه های سازگاری با کم آبی از جمله تعیین تکلیف چاه های فاقد پروانه ،تامین سوخت مورد نیاز کشاورران و بیمه محصولات زراعی خواستار مشارکت بیشتر نیروی انتظامی و دستگاه قضایی در این امر مهم شد

منبع خبر: