چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :9
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :518
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194453
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    ایستگاه پمپاژ و کانال انتقال آب زراعی شهاب لیلم جویبار به بهره برداری رسید 1389/11/23
ایستگاه پمپاژ و کانال انتقال آب زراعی شهاب لیلم جویبار به بهره برداری رسید

ایستگاه پمپاژ و کانال انتقال آب زراعی شهاب للیم جویبار به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران در مراسم افتتاح این طرح که معاون برنامه ریزی استاندار و جمعی از مسوولین شهرستان جویبار از جمله فرماندار آن شهرستان حضور داشتند .

 


    ازخانواده معظم شهدای آب منطقه ای مازندران تجلیل بعمل آمد 1389/11/20
ازخانواده معظم شهدای آب منطقه ای مازندران تجلیل بعمل آمد

ازخانواده معظم شهدای آب منطقه ای مازندران تجلیل بعمل آمد

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران ، همزمان با برگزاری جشن دهه مبارکه فجر طی مراسمی ویژه ای از 24 نفر از فرزندان ، برادران و خواهران شهید در آب منطقه ای مازندران تجلیل بعمل آمد .

 


    بهره برداری از سد البرز با حضور معاون اول رئیس جمهور آغاز شد 1389/11/16
بهره برداری از سد البرز با حضور معاون اول رئیس جمهور آغاز شد

بهره برداری از سد البرز با حضور معاون اول رئیس جمهور آغاز شد

معاون اول رییس جمهوری در آئین بهره برداری از سد البرز  از برنامه ریزی دولت برای ایجاد 5 / 2  میلیون فرصت شغلی در سال آینده خبر داد.
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران ، "محمدرضا رحیمی" روز شنبه (امروز) در آیین آغاز بهره برداری از سد البرز در مازندران، گفت: دولت امسال تلاش کرد برای 5 / 1 میلیون نفر شغل ایجاد کند و برای سال آینده نیز ایجاد 5/2 میلیون فرصت شغلی برنامه ریزی شده است.
وی با بیان آنکه با بهره برداری از سد البرز برای 12 هزار نفر در منطقه فرصت شغلی  ایجاد می شود، اظهار داشت: اجرای این سد ظرفیت های خوبی را به ویژه در بخش تامین آب شرب و کشاورزی و تفریحی توریستی ایجاد کرده است و حدود یک سوم جمعیت مازندران به نوعی از آن منتفع خواهند شد .
وی با تاکید بر لزوم بهره برداری بهینه از منابع آب، تسریع در طرح های آبرسانی به شهرهای شیرگاه، بابل، بابلسر، امیرکلا، فریدونکنار و خزر شهر در استان مازندران را خواستار شد.
معاون اول رییس جمهوری در ادامه با پاسداشت ایام مبارک دهه فجر، پیشرفت های کشور را در 32 سال گذشته به برکت امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی دانست و گفت: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) از دو ویژگی اساسی برخوردار است.
وی شکست ابهت ابرقدرت ها را ازجمله ویژگی های انقلاب اسلامی خواند و افزود: هم اکنون ایران به برکت انقلاب اسلامی به عنوان یک کشور صاحب تمدن در عرصه جهانی پیشتاز است.
وی ویژگی دیگر انقلاب را مقاومت و پایداری در مقابل کشورهای ستمگر عنوان کرد و گفت: این انقلاب به تمام جهانیان درس مقاومت و پایداری آموخت و هم اکنون تمام آزادگان جهان انقلاب اسلامی ایران و امام خمینی (ره) را الگوی خود قرار می دهند.
رحیمی با اشاره به انقلاب های در حال وقوع در خاورمیانه، ابراز امیدواری کرد: به زودی شاهد سقوط قدرت های پوشالی و فاسد باشیم.
به گفته وی، انقلاب اسلامی به دلیل دستاوردهای عظیم آن الگوی مناسبی برای کشورهای منطقه است.
معاون اول رییس جمهوری در پایان با اشاره به اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها، اظهار داشت: اجرای این قانون تاکنون دستاوردهای خوبی به ویژه در بخش نان و بنزین به همراه داشته و امید است در آینده نزدیک امکان صادرات دو میلیون تن گندم برای کشور فراهم شود.
وزیر نیرو نیز در این آیین از مجریان احداث سد البرز قدردانی کرد و گفت: هم اکنون سرمایه گذاری های خوبی در بخش آب کشور صورت می گیرد.
مهندس "مجید نامجو" با بیان آنکه با اجرای سد البرز در منطقه لفور مازندران یک سوم جمعیت این استان از منافع آن بهره مند می شوند، یاد و نام حضرت آیت الله "صالحی مازندرانی" از علمای بنام این منطقه را گرامی داشت و افزود: وزارت نیرو درخواست های مکرر مردم این منطقه برای تغییر نام سد البرز به نام آیت الله "صالحی مازندرانی" را بررسی می کند.
قبل از سخنان آقای دکتر رحیمی  و مهندس نامجو آقای دکتر طهماسبی به تشریح ویژگی های سد البرز از جمله تنظیم حدود 200 میلیون متر مکعب آب برای 54000 هکتار از اراضی پرداخت و گفت با احداث این سد سالانه 70 میلیارد تومان درآمد ناخالص ایجاد می شود و دآمد خالص آن حدود 28 میلیارد تومان برآورد می  گردد . طهماسبی افزود : احداث این گونه سدها در مازندران توانمندی نیروهای بومی را بسیار افزایش داده و ما قادریم هم اکنون در مازندران 20 سد را اجرا کنیم .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران میزان سرمایه گذاری در بخش  آب را در مازندران حدود 40 میلیارد ریال در هفته اعلام کرد و افزود : در همین طرح دولت 175 میلیارد تومان برای احداث سد سرمایه گذاری کرده و پس از تکمیل شبکه مجموع  سرمایه گذاری  در این طرح حدود 400 میلیارد تومان خواهد بود .
سد مخزنی البرز که از نوع سنگریزه ای با هسته رسی است، در 45 کیلومتری جنوب بابل در منطقه لفور سوادکوه واقع شده است.
این‏ سد دارای مخزنی به حجم ‏‏150 ميليون مترمکعب است و با بهره برداری از آن، آب مورد نیاز 54 هزار هکتار از 220 ‏روستاهای شهرهای بابل، بابلسر، قائم شهر و جویبار تامین می شود. ‏
‏از اهداف دیگر احداث این سد، تامین آب شرب 650 هزار نفر از جمعیت شهر‏های گروه الف مازندران شامل بابل، بابلسر، امیر کلا، خزر شهر و فریدونکنار و نیز تولید برق به ‏میزان 10 مگاوات است.
اجرای این سد، نقش موثری در ایجاد و تقویت زمینه های گردشگری ‏منطقه خواهد داشت. ‏

با اجرای این سد میزان حجم قابل تنظیم آبهای سطحی استان از طریق سدها های استان از 245 میلیون متر مکعب به  437 میلیون متر مکعب  خواهد رسید .

البرز دارای ارتفاع 78 متر از پی و 838 متر طول تاج است.
همچنین دریاچه سد البرز به طول 5/4 کیلومتر، مساحتی افزون بر 500 هزار هکتار را شامل می شود.
با افتتاح این سد برای افزون بر 12 هزار نفر امکان اشتغال زایی فراهم می شود.
سد خاکی البرز  تا کنون  به میزان 100 میلیون مترمکعب آب آبگیری شده  است .

 

 


    سدمخزنی البرز با حضور معاون اول رئیس جمهور بزودی افتتاح می شود 1389/11/14
سدمخزنی البرز با حضور معاون اول رئیس جمهور بزودی افتتاح می شود

سدمخزنی البرز با حضور معاون اول رئیس جمهور بزودی افتتاح می شود

 

اين سد که در 45 کیلومتری جنوب بابل درمنطقه لفور سوادکوه واقع شده است در روز شنبه مورخ 16/11/1389  با حضور جناب آقای دکتر رحیمی معاون اول رئیس جمهور به بهره برداری می رسد

 


    9 طرح زود بازده آب منطقه ای مازندران آماده بهره برداری است . 1389/11/06
9 طرح زود بازده آب منطقه ای مازندران آماده بهره برداری است .

9 طرح زود بازده آب منطقه ای مازندران آماده بهره برداری است .

به گزارش روابط عمومی  آب منطقه ای مازندران آقای دکتر رمضان طهماسبی رئیس هیات مدیره ومدیر عامل شرکت آب منطقه ای مازندران با بیان این مطلب گفت : این طرحها که شامل بند های انحرافی بر روی رودخانه عباس آباد بهشهر ، شا زاده رود بابلسر ، عالیکلا رود  محمود آباد ، ولوال کلاردشت و سردهنه زراعی زوات چالوس و دیواره حفاظتی و تثبیت بستر در شهرهای ساری ، جویبار و رامسر و احداث مخزن بتنی در روستای ولویه ساری می باشد عملیات اجرایی آنها در سال 1388 شروع و در دهه مبارک فجر سالجاری آماده بهره برداری است .

مدیر عامل آب منطقه ای  مازندران تصریح کرد : با بهره برداری از این طرح ها مشکلات تامین  وتوزیع آب 35 روستای استان برطرف شده و با ایجاد دیواره حفاظتی در بخش هایی از مناطق مسکونی شهرهای  رامسر، ساری و جویبار از خطرات سیل جلوگیری بعمل می آید .

طهماسبی همچنین افزود : علاوه بر  بهر ه برداری طرحهای زودبازده استانی 4 طرح مطالعات پایه منابع آب  استان شامل پل اندازه گیری دبی و مقطع کنترل در کریکلا سوادکوه و ذوات چالوس و احداث پل تلفکریک اندازه گیری دبی و سکوی لمینگراف جنگدره در گلورد نکا و حفاری چاه اکتشافی در آمل  به اتمام رسیده ودر این دهه مبارک آماده بهره برداری است که در مجموع جهت اجرای طرح های زودبازده و مطالعات پایه  منابع آب مبلغ 10642 میلیون ریال  از محل اعتبارات شرکت هزینه شده است.

 


    پایگاه بسیج امورات آب شهرستان بهشهر ، قائم شهر و بابل به عنوان پایگاه برتر انتخاب شده اند. 1389/11/04
پایگاه بسیج امورات آب شهرستان بهشهر ، قائم شهر و بابل به عنوان پایگاه برتر انتخاب شده اند.

پایگاه بسیج امورات آب شهرستان بهشهر ، قائم شهر و بابل به عنوان پایگاه برتر انتخاب شده اند.

 

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : بر اساس بررسی های بعمل آمده از سوی پایگاه بسیج حضرت ابوالفضل (ع) آب منطقه ای مازندران از عملکرد پایگاه امورات منابع آب شهرهای استان پایگاه بسیج امورات منابع آب شهرستان بهشهر ، قائم شهر و بابل به عنوان پایگاه برتر شناخته شد و طی مراسمی از فرماندهی و اعضای شورای آنها با اهداء لوح تقدیری قدردانی بعمل آمد

 


    جلسه شورای مدیران دفاتر حراست مجموعه صنعت آب و برق مازندران برگزار شد . 1389/11/04
جلسه شورای مدیران دفاتر حراست مجموعه صنعت آب و برق مازندران برگزار شد .

جلسه شورای مدیران دفاتر حراست مجموعه صنعت آب و برق مازندران برگزار شد .

این جلسه که در اواخر دیماه در سالن اجتماعات آب منطقه ای مازندران برگزار شد ابتدا آقای مهندس مجتبی قلی پور باقری مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شرکت آب منطقه ای مازندران طی سخنانی با اشاره به اهمیت و نقش دفاتر حراست در پیشبرد اهداف و ماموریت های مجموعه  تخصصی آب  و برق استان  ، بکار گیری  نیروهای مومن ، توانمند و متخصص به ویژه در رشته های، I.T عمران و برق را  امر ضروری خواند و تصریح نمود: در شرکتی که سالانه بالغ بر 150 الی 200 مورد قرار داد جهت اجرای طرح های توسعه منابع آب منعقد می شود و با صرف هزینه حدود 200 میلیارد تومان اعتبار دهها طرح عمرانی به اجرا در می آید دفاتر حراست جهت نظارت مناسب واصولی  نیازمند برخورداری  از کارشناسان عمران   و I.T می باشند  و این امر مستلزم تغییر چارت تشکیلاتی این مجموعه متناسب با وظایف و ماموریت شرکت است .

آنگاه آقای رستخیز دبیر شورای حراست صنعت آب و برق  مازندران ضمن تاکید بر بهره گیری از تجارب و توانمندی  یکدیگر ،تقو یت  ارتباط و ایجاد   تعامل با  مدیران  دستگاه ه را  امر  مهم برشمرد و یاد آور شد : اگر مدیران حراست بتوانند ارتباط خود را با مدیران ارشد خود برقرار کنند قطعا در انجام ماموریت و وظایف خود موفق خواهند .

در ادامه  پس از بحث وتبادل نظر از سوی هر یک از مدیران  در خصوص برقراری دوره های تخصصی برای نیروهای شاغل در بخش حراست (با هماهنگی حراست کل) ،  ایجاد و   تکمیل سیستم حفاظتی هوشمند برای تاسیسات مهم  و بهبود واصلاح چارت تشکیلاتی  دفاتر حراست تصمیماتی اتخاذ گردید .
 


    آقاي دكتر سيد رمضان شجاعي نماينده مردم ساري درمجلس شوراي اسلامي از طرح آبرساني به شهر ساري از سد شهيد رجايي بازديد كرد . 1389/11/02
آقاي دكتر سيد رمضان شجاعي نماينده مردم ساري درمجلس شوراي اسلامي از طرح آبرساني به شهر ساري از سد شهيد رجايي بازديد كرد .

بازديد دكتر شجاعي از طرح آبرساني به شهر ساري

آقاي دكتر سيد رمضان شجاعي نماينده مردم ساري درمجلس شوراي اسلامي از طرح آبرساني به شهر ساري از سد شهيد رجايي بازديد كرد .

دراين بازديد آقاي مهندس محمد رضا فروزان معاون طرح وتوسعه شركت آب منطقه اي مازندران با اشاره به مولفه هاي اصلي اين طرح مهم گفت : از مجموع 58 كيلومتر خط انتقال تاكنون نسبت به خريد لوله به طول 48 كيلومتر ونصب آن به طول 31 كيلومتر اقدام شد و7 حلقه چاه به ظرفيت 325 ليتر در ثانيه نيزبه بهره برداري رسيد

وي همچنين اضافه كرد : براي اين طرح 52000 متر مكعب مخزن پيش بيني شد كه تاكنون 30000 متر مكعب از آن احداث كرديد وعمليات اجرايي تصفيه خانه نيز از اوايل سالجاري شروع شده است .

فروزان ميزان پيشرفت اين طرح را 58 درصد اعلام كرد وتصريح نمود : تا پايان سال 1388 مبلغ 128393 ميليون ريال دراين طرح هزينه شده واعتبار اين طرح درسالجاري 108293 ميليون ريال است و براي اتمام اين طرح حدود  420000 ميليون ريال ديگر بايد در سال هاي بعد تخصيص يابد تا انشاا... درسال 1392 به بهر برداري برسد .

آنگاه آقاي دكتر رمضان شجاعي ضمن قدرداني از تلاش عوامل اجرايي اين طرح به ويژه شركت  آب منطقه اي مازندران گفت : بحمدا... دراين دولت توجه ويژه اي به طرح هاي آبرساني استان بخصوص درسفر استاني شده بطوريكه اعتبارات اين طرح ها درسال هاي اخير بيش از 5 برابر افزايش يافته واميدواريم با عنايتي كه دولت به اين طرح دارد مشكلات اعتباري طرح بر طرف گردد  وآب شرب مركز استان به لحاظ كمي وكيفي ارتقاء يابد

 

 


    سد هراز محوري ترين پروژه حوزه اقتصادي دولت درمازندران است. 1389/11/02
سد هراز محوري ترين پروژه حوزه اقتصادي دولت درمازندران است.

استاندار مازندران در بازديد سد هراز:

سد هراز محوري ترين پروژه حوزه اقتصادي دولت درمازندران است.

آقاي مهندس علي اكبر طاهايي استاندار مازندران  با اشاره به اهميت احداث اين سد بزرگ ونقش آن درتامين آب كشاورزي وشرب شهرهاي پر جمعيت استان از جمله آمل ، بابل ،محمود آباد وبخش هايي از بابلسر وفريدونكنار از آن به عنوان محوري ترين پروژه حوزه اقتصادي استان به ويژه دربخش اقتصاد كشاورزي وتامين آب شرب حدود يك ميليون نفر از مردم استان يادكرد وافزود: بحمدا... با شروع بخش هايي از مقدمات بدنه اصلي سد از جمله تونل هاي انحرافي ، تجهيز كارگاه وجاده جايگزين كه پيشرفت آن بحمدا... از برنامه زمانبندي آن هم جلوتر است اميدواريم با تعامل بسيار خوبي كه بين دستگاه هاي اجرايي استان وجود دارد اين طرح دربرنامه زمانبندي خود كه سال 1393 است به بهره برداري برسد .

استاندار مازندران همچنين با تاكيد بر مستند سازي فعاليت هاي مطالعاتي واجرايي طرح دربخش هاي مختلف از جمله منابع طبيعي ومحيط زيست نقش آن  درتصميم گيري بسيار موثر دانست.

ايشان درپايان با قدرداني از تلاش انجام شده از سوي كارفرما ، پيمانكار ومشاور طرح تصريح كرد دولت به ويژه آقاي رئيس جمهور ومعاون اول آن مقام عنايت  ويژه اي به اينگونه طرح ها دارند قطعاً دولت اعتبار مورد نياز اين طرح را تامين خواهد نمود .

قبل از سخنان استاندار مازندران آقاي دكتر رمضان طهماسبي به تشريح سيماي سد هراز واهداف آن پرداخت وتصريح كرد: اين سد كه به تنهايي قادر است 18 درصد از آبهاي سطحي استان را مهار نمايد با بهره برداري از آن سالانه آب مورد نياز دشت بزرگ هراز به وسعت 96 هزار هكتار تامين شده وسالانه 110 ميليون متر مكعب از آب اين سد جهت تامين آب شرب مورد نياز حدود يك ميليون نفر از جمعيت شهر هاي آمل ، بابل ، محمود آباد ، بابلسر وفريدونكنار اختصاص خواهد يافت . مدير عامل آب منطقه اي مازندران درپايان با اشاره به بهره گيري از نيروهاي بومي دراجراي اين طرح گفت بحمدا... امروز به بركت انقلاب سد هاي بزرگي چون هراز كه داراي 150 متر ارتقاع از پي وحجم تنظيم 650 ميليون متر مكعب هست بدون آنكه حتي يك نيروي خارجي دراين طرح حضور داشته باشد به دست نيروهاي متخصص ايران اسلامي احداث مي شود.

شايان ذكر است موقعيت سد مخزني هراز در 20 كيلومتري جنوب آمل بر روي رودخانه هراز قرار دارد كه هم اكنون عمليات اجرايي تونل هاي سر ريز انحراف آب ، تجهيز كارگاه و... دردست اجراست ، كه با بهره برداري از آن ضمن تامين آب كشاورزي وشرب دشت بزرگ هراز وشهرهاي پائين دست سالانه 170 گيكا وات ساعت برق توليد مي كند
 


« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا