سه‌شنبه, 4 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :8
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :170
بازدید دیروز :1861
کل بازدید :1156866
میانگین بازدید :1214
آخرین به روزرسانی:1396/07/03 13:26:28

 

    دکتر یخکشی : 10 پروژه آب منطقه ای مازندران با اعتبار بالغ بر 350 میلیارد تومان آماده افتتاح وکلنگ زنی است . 1393/05/29
دکتر یخکشی : 10 پروژه آب منطقه ای مازندران با اعتبار بالغ بر 350 میلیارد تومان آماده افتتاح وکلنگ زنی است .

دکتر یخکشی :  10   پروژه آب منطقه ای مازندران با اعتبار بالغ بر 350 میلیارد تومان آماده افتتاح وکلنگ زنی است .

دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای مازندران با بیان این مطلب گفت : از این تعداد پروژه 7 پروژه آماده افتتاح و 3 پروژه آماده کلنگ زنی است که انشاالله در هفته دولت برای بهر ه برداری و شروع آن برنامه ریزی خواهد شد .

 وی  با بر شمردن اسامی  طرح های آماده افتتاح این شرکت از جمله فاز اول  طرح  آبرسانی به شهرهای گروه الف( ازسد البرز تا طلوت)  احداث دیواره حفاظتی بزمین آباد درشهرستان میاندرود ، سردهنه زراعی بصراـ خانرود درشهرستان بابل ، سردهنه جوربند  در شهرستان نور  ، سردهنه کلباد در شهرستان گلوگاه  ، سردهنه برماـ زروم وایستگاه پمپاژ ودیوارحفاظتی زرندین ، درشهرستان های نکا ، به تشریح اهداف و اثرات اقتصادی این طرح ها که جهت اجرای آنها 425 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده پرداخت و گفت : با بهر ه برداری این طرح ها علاوه بر تامین آب شرب شهرهای بابل و بابلسر و 20 رو ستای منطقه به میزان 300 لیتر ، کمبود آب زراعی 3500 هکتار از اراضیدر 22 روستا  در شهرستان های مذکور برطرف می شود و با احداث دیواره سازی علاوه بر حفظ بستر و حریم رودخانه ها از خسارات سیل به اراضی و منازل مسکونی اطراف جلو گیری می گردد .

 رئیس هیات مدیره آب منطقه ای مازندران افزود :  علاوه بر افتتاح طرح های مذکورشروع سه طرح مهم ملی شامل  فاز دوم خط انتقال طرح  آبرسانی به شهرهای گروه الف( خرید لوله به طول 51 کیلومتروانجام لوله گذاری آن ) ،  احداث تصفیه خانه شهر های گروه الف به ظرفیت  5/1 متر مکعب برثانیه ، جاده جایگزین سد هراز به طول 5/10 کیلومترکه  5/3 کیلومتر آن تونل و در مسیر دارای 4 دهنه پل می باشد  را در برنامه داریم .

 


    دکتر یخکشی : همه باید تلاش کنیم تا مدیریت آب در استان ارتقاء یابد 1393/05/29
دکتر یخکشی : همه باید تلاش کنیم تا مدیریت آب در استان ارتقاء یابد

 

آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیرعامل آب منطقه ای مازندران در جلسه معارفه مدیر جدید امور آب بابل و بابلسر با بیان این مطلب گفت : ما در آب منطقه ای به دنبال ارتقاء سطح مدیریت آب که همان مدیریت مطلوب است هستیم، آنچه در مدیریت مطلوب و ارتقاء یافته مورد انتظار ماست اینکه منابع آب ما در استان باید توسعه و از سرمایه قبلی به نحو مناسب و خوب بهره برداری شود.

ایشان با اشاره به اینکه علاوه بر سرمایه گذاری که دولت از بخش منابع عمومی در بخش آب انجام داد ما سرمایه های بسیار بزرگی به نام رودخانه و آب زیرزمینی نیز داریم که باید برای حفاظت و صیانت از آنها تلاش کنیم افزود : برای حفظ و صیانت از این سرمایه های خدادادی و ملی باید از همه ظرفیت ها به ویژه نهادها و سازمانهایی که مستقیماً در امر توسعه و بهره برداری نقشی کلیدی و موثر دارند استفاده کرد.

وی با بیان این نکته که در بخش آب همه ما باید نگاه جامع و سیستمی داشته باشیم و این نگاه جز خواسته های دولت است که باید با کمک همه عوامل اجرا و پیاده شود تصریح کرد : امروز برای حصول به مدیریت ارتقاء یافته در بخش آب باید از مشارکت همه ذینفعان و ذی مدخلان کمک بجوییم و این مشی ما در این مسیر است.

مدیرعامل آب منطقه ای مازندران با تشریح ظرفیت های آبی شهرستان های بابل ، بابلسر و فریدونکنار گفت : گرچه در سال های گذشته کارهای زیادی جهت توسعه منابع آب در این شهرستان های سه گانه  انجام گرفت اما هنوز کار مانده زیادی داریم که امیدواریم با انبساطی که در بخش اعتبارات طرح های توسعه منابع آب صورت می گیرد بتوانیم تمام ظرفیت را به فعل برسانیم .

رئیس هیات مدیره آب منطقه ای مازندران با بر شمردن چالش های منابع آب در استان از جمله سه شهرستان مذکور در بخش رودخانه ، آب زیرزمینی و طرح های توسعه منابع آب از سد و شبکه آبیاری و زهکشی البرز ، طرح های آبرسانی به شهر های گروه الف و طرح های زودبازده واستانی و  سد مخزنی  سجاد رود به عنوان مهمترین طرح در دست اجرا و مطالعهدر این خوزه آبی  یاد کرد و اظهار امیدواری نمود:  با کمک مسئولین استان به ویژه نمایندگان و فرمانداران این مناطق طرح های مذکور هر جه سریعتر به بهره برداری کامل برسد.

ایشان در پایان ضمن قدردانی از زحمات آقای سید حسن هاشم ورزی در طی 2 سال گذشته ، ارائه خدمت صادقانه به مردم و تکریم آنها را از جمله دغدغه های مدیریت آب استان ذکر کرد .

 در ادامه این جلسه آقای مهندس مولایی فرماندار شهرستان بابل طی سخنانی در خصوص اهمیت آب در توسعه پایدار گفت : امروز در عرصه جهانی سه محور به عنوان محور اصلی توسعه یاد می شود که آب و مهار آن یکی ار این سه محور اصلی مهم است .

وی با اشاره به برخورداری شهرستان بابل از وجود 700 میلی متر بارندگی و رودخانه بابل رود به عنوان یکی از شاهرگ های حیاتی این استان گفت : متأسفانه در این شهرستان هم از لحاظ شرب و هم از لحاظ کشاورزی در بخش آب با کمبود مواجه هستیم و اگر نبود تلاش مجموعه آب منطقه ای در ابتدای سالجاری که توانستند  خط انتقال طرح آبرسانی از سد البرز را به منطقه طلوت وصل کنندو بخشی از کمبود آب را برف نمایند وگرنه  در تابستان سالجاری که یک فصل بسیار گرمی بود با مشکل جدی مواجه بودیم و همینطور در بخش کشاورزی که آب های رها سازی شده از سد البرز و بارش به موقع کشاورزی ما رااین شهرستان  نجات داد .

فرماندار بابل در پایان ضمن قدردانی از زحمات مدیر قبلی امور آب بابل خواستار تسریع در تکمیل طرح های توسعه منابع آب این شهرستان وآزاد سازی حریم و بستر مجاری آبی شد و اظهار امیدواری نمود با تلاش مجموعه آب استان انشاء ا... بتوانیم مشکلات مردم را در بخش آب مرتفع نمائیم.

 


    آقای مهندس باقر میرتبار به عنوان مدیر جدید امور منابع آب بابل و بابلسر معرفی شد 1393/05/28
آقای مهندس باقر میرتبار به عنوان مدیر جدید امور منابع آب بابل و بابلسر معرفی شد

آقای مهندس باقر میرتبار به عنوان مدیر جدید امور منابع آب بابل و بابلسر معرفی شد

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای دکتر محمدابراهیم یخکشی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل آب منطقه ای مازندران با صدور حکمی آقای مهندس باقر میرتبار درزی را به عنوان مدیر جدید امور منابع آب بابل و بابلسر معرفی و از زحمات آقای سید حسن هاشم ورزی مدیر قبلی آن امور تشکر و قدردانی نمود.

در این حکم ضمن اشاره به سوابق و تجربیات آقای میر تبار بر رعایت امانت و تقوی الهی و همکاری و همدلی همه همکاران آن امور جهت انجام وظایف محوله با توجه به تعویض اختیار انجام شده تاکید و آرزوی موفقیت برای نامبرده شد .

 


    مسئول مدیریت مصرف انرژِی در شرکت و ناظر پروژه سند توسعه استان معرفی شدند . 1393/05/28
مسئول مدیریت مصرف انرژِی در شرکت و ناظر پروژه سند توسعه استان معرفی شدند .

مسئول مدیریت مصرف انرژی در شرکت و ناظر پروژه سند توسعه استان معرفی شدند .

  به گزارش روابط عمومی آ ب منطقه ای مازندران : طی ابلاغ جداگانه آقای سید عباس حسینی میانگله به عنوان مسئول مدیریت مصرف انرژی شرکت و آقای مهندس سید مهدی عمادی به عنوان ناظر پروژه سند توسعه استان معرفی شدند .

شایان ذکر است تعیین مسئول مدیریت مصرف انرژی در راستای عملی شدن بخشنامه شماره 6703 /104 /1/93 مورخ 17 / 4 / 93  شرکت مدیریت منابع آب در خصوص صرفه جویی در مصرف آب و برق و نهادینه شدن فرهنگ مصرف می باشد.

 


    مدیر شبکه گلورد : اجرای 110 کیلومتر کانال انتقال آب در دشت نکا وبهشهر 1393/05/28
مدیر شبکه گلورد : اجرای 110 کیلومتر کانال انتقال آب در دشت نکا وبهشهر

مدیر شبکه گلورد : اجرای 110 کیلومتر کانال انتقال آب در دشت نکا وبهشهر

 به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : آقای مهندس نورعلی زارعی مدیر شبکه آبیاری و زهکشی گلورد نکا با بیان این مطلب گفت : تا کنون 110 کیلومتر از کانال اصلی ، درجه 1 و 2 شبکه گلورد و 20 کیلومتر از زهکشی این طرح ملی  به طور کامل انجام و ما بقی در دست اجرا و در مجموع این طرح 72 درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

ایشان با برشمردن اجزای مهم این طرح تصریح کرد : این طرح که دارای دو باب سد انحرافی شاهبند و سد انحرافی  نکارود در محدوده روستای بایکلا بوده به اتمام  رسید و واحدهای عمرانی 1 و 3 آن نیز تکمیل و در دست بهره برداری است واحد 2 آن که بیش از 8 هزار هکتار از اراضی را تحت پوشش قرار می دهد به میزان 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و واحد 4 و 5 آن نیز به میزان 55 درصد انجام شد و پیش بینی می شود در سال 95 کل طرح به بهره برداری برسد .

وی میزان سرمایه گذاری انجام شده در این طرح را تا کنون  بالغ بر 166 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود :  از این مبلغ 58 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و مابقی از محل تسهیلات بانک توسعه اسلامی به ارزش 108 میلیارد تومان ( 31 میلیون یورو )  تامین شد .

 


    دکتر یخکشی : برای ایجاد توازن در منابع و مصرف آب و برق زیر ساخت ها استان متناسب با آن باید توسعه یابد. 1393/05/27
دکتر یخکشی : برای ایجاد توازن در منابع و مصرف آب و برق زیر ساخت ها استان متناسب با آن باید توسعه یابد.

دکتر یخکشی : برای ایجاد توازن در منابع و مصرف آب و برق زیر ساخت ها استان متناسب با آن باید توسعه یابد.

 آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو درچهل و نهمین جلسه این شورا که با حضور مدیران کل بازرسی و مدیریت عملکرد وزارت نیرو و شرکت های مادر تخصصی (مدیریت منابع آب ف  توانیر و آب و فاضلاب کشور) برگزار شد با بیان این مطلب گفت : در این استان زیر ساخت ها متناسب با مطالبات مردم توسعه نیافته و امکانات و تأسیسات موجود در بخش آب و برق پاسخگوی نیاز جمعیت ساکن استان که از تراکم بالا برخوردار است و جمعیت شناور آن که بالغ بر 15 میلیون نفر می باشد ، نبوده از سوی دیگر عواملی همچون بالا بودن سطح تحصیلات ، برخورداری استان از 7000 کیلومتر رودخانه و 400 کیلومتر سواحل و تمایل مردم به استفاده از حاشیه زیبای رودخانه ها و سواحل دریا میزان مطالبات آنها را از صنعت آب و برق  افزایش داده که این عوامل و برخی از محدودیتها کار مدیریت و خدمت رسانی در بخش آب و برق به مردم  استان را  دشوارتر می کند .

وی با بیان اینکه ما علاوه بر رسیدگی به درخواست  تک تک مردم باید درخواست ها و مطالیات کلی که از سوی نمایندگان ، فرمانداران 21 شهرستان و دیگر مسئولین محلی و استان و مطالباتی که رسانه ها از سوی مردم  مطرح و منعکس می کنند باید پاسخگو باشیم افزود : باید تلاش کنیم تا زیر ساخت های خود را در بخش منابع و مصارف متوازن نموده  تا بتوانیم پاسخگوی همه این مطالبات باشیم .

 مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در ادامه با اشاره به اینکه از استان مازندران به عنوان قطب کشاورزی یاد می شود گفت : متأسفانه در این بخش هم ما از حد اقل زیر ساخت ها برخوردار هستیم بطوریکه 240 هزار هکتار اراضی شالیزاری استان فقط 15 هزار هکتار آن از شبکه مدرن برخورداراست و برای انتقال تقسیم و  توزیع آب باید از شبکه نیمه مدرن و سنتی استفاده کنیم .

 ایشان در پایان ضمن قدردانی از تلاش آقایان مهندس افضلی و عنایتی رئیس و دبیر قبلی این شورا گفت: در سالجاری علی الرغم شدت گرما و کاهش 30 درصدی آب بهنگام رودخانه ها که این عدد در مناطق شرق مازندران به بیش از 50 درصد می رسد توانستیم مسائل و مشکلات کم آبی در بخش کشاورزی و شرب و تأمین برق را  در همین استان حل و فصل کنیم  و در سطح ملی این مشکلات را کمتر  منعکس کنیم که این موفقیت در سایه وفاق ، همدلی و تلاش خوب مجموعه صنعت آب و برق در استان حاصل شد .

 سپس آقای مهندس افضلی مدیر عامل برق منطقه ای مازندران ضمن ارائه گزارشی از عملکرد شورا هماهنگی مدیران صنعت آب و برق در دو سال گذشته گفت : صنعت برق استان در هفته دولت 316 میلیارد تومان پروژه آماده افتتاح دارد که انشاء ا... برای بهره برداری از آنها برنامه ریزی خواهد شد در ادامه این چلسه سرکار خانم کارگر نجفی مشاور وزیر نیرو و مدیر کل بازرسی و مدیریت عملکرد وزارت نیرو ضمن قدردانی از گزارش خوب هر یک از مدیران و ابراز خرسندی از وفاق ، همدلی و همراهی  مجموعه صنعت آب و برق در مازندران گفت : در گذشته وقتی که به استان ها سفر می کردیم صدای متفاوتی از مدیران وزارت نیرو در یک استان می شنیدیم ،گاها اختلافات  و شکایاتی بر علیه یکدیگر مطرح می کردند ولی امروز با تشکیل این شورا در استانها نه تنها این مشکلات رفع شده بلکه مجموعه وزارت نیرو  تقویت گردید و روحیه مشارکت مدیران نیز افزایش یافت .

ایشان با تأکید بر اینکه همه فعالیت شورا از سوی وزارت نیرو رصد می شود گفت : انتظار داریم مصوبات شورا ها به گونه باشد تا مردم و کارکنان این وزارتخانه در استانها حداکثر بهره را از این مصوبات ببرند.

وی بااشاره به ضروت قدردانی از تلاش کارمندان در هفته دولت از برگزاری مجدد جشنواره شهید رجایی در سطح ملی و استانی خبر داد و تصریح کرد : انشاء ا... این برنامه در سطح ملی با حضور رئیس جمهوری و در سطح دستگاهی با حضور وزیر و در استان ها  و شرکت ها  با حضور عالی ترین مقام همان استان و شرکت برگزار می شود .

  مدیر کل بازرسی و مدیریت عملکرد وزارت نیرو در پایان با تأکید بر استمرار برنامه ملاقات عمومی در هر هفته  با مردم ،  به تشریح قانون مقابله با فساد اداری پرداخت و گفت : کمیته سلامت اداری و مبارزه با فساد که دولت در این زمینه تأکید زیادی دارد در وزارت نیرو تشکیل و فعالیت خود را بطور جدی شروع کرده و موفق شد تمام گلوگاه فساد را احصاء و راهکار های مقابله با آن را شناسایی کند .

ایشان در پایان با اشاره به ضرورت جایگزینی مدیریت ریسک بجای مدیریت بحران خواستار جلب مشارکت خیرین در امر آبرسانی به روستا ها شد .

 


    صعود گروه کوهنوردی آب منطقه ای مازندران به قله 3620 متری نرو 1393/05/25
صعود گروه کوهنوردی آب منطقه ای مازندران به قله 3620 متری نرو

صعود گروه کوهنوردی آب منطقه ای مازندران به قله 3620 متری نرو

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : گروه کوهنوردی شرکت آب منطقه ای مازندران موفق به صعود قله 3620 متری نرو شد.

این گروه که شامل 12 نفر از کارکنان آب منطقه ای مازندران به نام مهران احمدی ،محمد حسین رجبی ، فلاح زاده ، محمد دلیران ، علی کریمی ، حسین یوسفی ، سعادت سعادتی ، سید رضا نورانی ، علی خرقه پوش ،نیکخواه ، ولیپور وتقی زاده بودند حرکت خود را از روستای بند بن سواد کوه آغاز و با انجام 5 ساعت پیاده روی موفق به صعود یکی از بلند ترین قله سواد کوه شده و پس از یک اقامت کوتاه و برگزاری آئین صعود قله به روستای بند بن سواد کوه برگشتند .

 


    اهدا خون توسط 34 نفر از کارکنان آب منطقه ای مازندران 1393/05/22
اهدا خون توسط 34 نفر از کارکنان آب منطقه ای مازندران

 

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : با حضور اکیپ سیار انتقال خون استان در محوطه اداری شرکت 34 نفر از کارکنان شرکت آب منطقه ای مازندران موفق به اهدا خون به بیماران نیازمند شده اند.

این اکیپ که برای دومین بار در سال جاری در شرکت آب منطقه ای مازندران حضور یافت با  استقبال بیش از 50 نفر از کارکنان شرکت جهت اهداخون مواجه شد که 34 نفر از آنها موفق به اهدا خون شده اند .

  مسئول اکیپ سیار انتقال خون استان در پایان برنامه کاری یک روزه خود در شرکت ضمن قدردانی از اهدا کنندگان و مجموعه مدیریت شرکت که این فرصت را هر سه ماه یکبار در اختیار سازمان انتقال خون  می گذارند تصریح کرد ما در هر مرحله از استقبال خیلی خوب کارکنان این شرکت  مواجه می شویم  و این سازمان یکی از بهترین شرکت هایی است که در هر مرحله با دست پر اینجا را ترک می کنیم .

شایان ذکر است تا  کنون ( طی دو مرحله) 74 واحد خون از سوی کارکنان شرکت اهدا شده و پیش بینی می شود این رقم تا پایان سالجاری بالغ بر 150 واحد برسد  .

 


    تست3 1393/05/22
تست3

تست

 


    تست 1393/05/21
تست

تست

 


1 2 صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا