چهارشنبه, 26 مهر 1396


تماس با ما

ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
کد پستی: 4815898643
تلفن : 4 ـ 01133347801
فاکس : 01133347800

آمار بازدیدکنندگان
کاربران آنلاین :9
بیشترین بازدید همزمان:100
بازدید امروز :517
بازدید دیروز :2216
کل بازدید :1194452
میانگین بازدید :1225
آخرین به روزرسانی:1396/07/23 11:42:54

 

    مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران در ساری : 21 هزار ایثارگر در مجموعه وزارت نیرو با روحیه جهادی کار می کنند 1395/02/29
آقای مهندس مرادی مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران در تجلیل از ایثارگران و جانبازان صنعت آب و برق مازندران گفت : قریب 21 هزار ایثارگر ، 5 هزار جانباز در صنعت آب و برق کشور داریم که با روحیه جهادی کار می کنند و با روحیه جهادی توانستند زیر ساخت های مهم مورد نیاز کشور را شکل بدهند .

وی با اشاره به نقش نیروهای این صنعت در پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس از اعلام آمادگی نیروهای ایثارگر این وزارتخانه برای دفاع از دین ، شرف و ارزش های انقلاب اسلامی در همه عرصه ها خبر داد و افزود : میزان افزایش تولید برق این کشور با تلاشی که نیروهای ایثارگر این صنعت داشته اند به بیش از 12 برابر رسیده و برای خدمات رسانی به دنبال مناطقی می گردیم که تعداد خانوار آنها در حد یک الی دو خانوار است و در بخش آبرسانی نیز میزان برخورداری از آب شرب در شهرها را به عدد قریب 100 درصد رسانده و در روستاها امروز ، میزان برخورداری از مرز 80 درصد تجاوز کرده است .

ایشان با بیان مشکلات اقتصادی کشور گفت :  ایثارگران ما برای لحظه ای از خدمت رسانی به مردم خوب این دیار غفلت نمی کنند .

مرادی در پایان با قدردانی از تلاش و توجه مدیران صنعت آب و برق مازندران به قشر ایثارگرگفت : افتخار وزارت نیرو این است که برای این انقلاب وزیر شهید تقدیم نموده و امروز بیش از 1300 فرزند شهید را در جمع خود به عنوان همکار دارد و وزیرآن به عنوان ایثارگر و برادر شهید  بر استمرار روحیه جهادی و شهادت در این وزارتخانه تاکید دارد .

شایان ذکر است که در این مراسم مدیران صنعت آب و برق حضور داشتند  و از 300 نفر از ایثار گران و جانبازان از جمله جانبازان آب منطقه ای نیز که تعداد آنها بالغ بر 80 نفر بوده است  تجلیل به عمل آمد .

 


    بازدید هزاران نفر از مدیران و کارشناسان از غرفه آب منطقه ای مازندران در چهارمین جشنواره و نمایشگاه استانی آب و برق 1395/02/26
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : در طی دو روز اول نمایشگاه و جشنواره آب و برق استان که با هدف کاهش مصرف آب و برق و استفاده بهینه از آن برگزار شد هزاران نفر از مدیران ، کارشناسان ، اساتید ، دانشجویان از غرفه آب منطقه ای مازندران بازدید کردند .

در این غرفه علاوه بر نمایش خدمات شرکت در بخش سازه ای از جمله معرفی طرح های توسعه منابع آب ، طرح های آبرسانی و بخشی از فعالیت شرکت در بخش غیر سازه ای از جمله طرح احیاء و تعادل بخشی و طرح ملی نجات آب به نمایش گذاشته شد که تشریح آنها مورد استقابل بازدید کنندگان قرار می گیرد .

 


    دکتر یخکشی : ارائه خدمات الکترونیک به عنوان بخشی از مطالبات مردم یکی از اولویت های بخش برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای مازندران است 1395/02/26
آقای دکتر محمد ابراهیم یخکشی مدیرعامل آب منطقه ای مازندران در جلسه معارفه مدیران جدید برنامه ریزی ، مطالعات و امور پژوهشی بازرسی شرکت گفت : ارائه خدمات الکترونیک به عنوان بخشی از مطالبات مردم یکی از اولویت های بخش برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای مازندران است که باید تراز عملکرد شرکت در این بخش ارتقاء یابد .

وی با اشاره به اهمیت برنامه ریزی در یک دستگاه اجرایی رویکرد این مجموعه را نگاه سیستمی و نظارت بر فعالیت های شرکت و ارتقاء عملکرد در حوزه های مختلف برشمرد و افزود : با تعامل سازنده با سازمان های دولتی و حوزه داخلی این مهم محقق خواهد شد .

مدیر عامل آب منطقه ای مازندران در زمینه مطالعات پایه منابع آب گفت : یکی از الزامات مدیریت منابع آب در شرایط کنونی دسترسی به داده های منابع آب است و ما در این بخش به دنبال کیفیت مطلوب و بهبود اندازه گیری ها هستیم .

رئیس هیات مدیره شرکت آب منطقه ای مازندران رسیدگی به شکایات  و بازرسی در یک مجموعه را امر خطیر و از جنس اجتماعی و حقوقی برشمرد و افزود : با آسیب شناسی که در این بخش صورت می گیرد می توانیم تعارضات مردم با مردم و مردم با دستگاه را تقلیل دهیم .

یخکشی در خصوص امور پژوهشی گفت : تاکید مقام عالی وزارت نیرو بر تعمیق ارتباط بیشتر شرکت ها با دانشگاه ها و مجامع علمی و فن آوری است که امیدواریم با تعیین ساختار آن در شرکت شاهد تعامل بیشتر به همه مراکز علمی و تخصصی باشیم .

ایشان در پایان از آقای مهندس زارع و شاکری که به افتخار بازنشستگی نایل آمدند افرادی موثر و توانمند یاد کرد و برای آنها آرزوی توفیق نمود .

 


    بازدید اساتید و دانشجویان آلمانی از تاسیسات آبی استان مازندران 1395/02/26
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران یک گروه از اساتید و دانشجویان از کشور آلمان از طرح های این شرکت از جمله تصفیه خانه آب شرب ساری ، شبکه گلورد ، سد عباس آباد ، سدهای لاستیکی ساری و میاندرود ، کانال چالوس و تعدادی از طرح های مهندسی رودخانه در شهرستان های ساری و رامسر و تنکابن بازدید به عمل آوردند .

 در این بازدید که اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی استان و همچنین دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین آنها را همراهی می کردند ، توضیحات لازم در هر مرحله توسط مدیران و مجریان ذیربط ارائه شد .

 


    چهارمین جشنواره و نمایشگاه صنعت آب و برق با حضور رئیس کل دادگستری و مدیران ارشد وزارت نیرو در استان مازندران افتتاح شد. 1395/02/26
در آیین افتتاحیه این جشنواره و نمایشگاه که با حضور جمعی از مدیران ارشد استان از جمله مدیران صنعت آب و برق برگزار شد آقای افضلی رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان ضمن اشاره به دستاوردهای صنعت آب و برق در استان گفت: با برگزاری چنین جشنواره و نمایشگاهی روح تلاش و کوشش و صمیمیت در این صنعت بیشتر حاکم خواهد شد .

 

 

وی با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی در بخش مدیریت مصرف در بخش آب و برق افزود : ارتقاء سطح آگاهی جامعه از توانمندیها ی داخلی موجب شناخت و تعامل بیشتر و تقویت صنایع داخلی و بومی خواهد شد .

ایشان در پایان با بیان ظرفیت های بسیار خوب صنعت آب و برق استان برگزاری چنین جشنواره و نمایشگاه را در راستای بهره گیری از روش های مناسب کاهنده در امر مصرف برق و آب برشمرد و از همه اقشار جامعه بخصوص متخصصین خواست از این جشنواره و نمایشگاه بازدید به عمل آورند.

ضمنا لازم به یاد آوری است این جشنواره و نمایشگاه از تاریخ بیست و پنجم لغایت بیست و هشتم اردیبهشت ماه در محل کیلومتر 7  جاده ساری به نکا جنب ایران خودرو مرکزی دائر می باشد .

 


    مشارکت 80 درصدی دانش آموزان برخی از مدارس مازندران در طرح ملی نجات آب 1395/02/23
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : میزان مشارکت دانش آموزان برخی از مدارس استان مازندران در طرح ملی نجات آب به بیش از 80 درصد در سال تحصیلی 95 ـ 94 رسید .

با تلاشی که برخی از مدیران مدارس و معلمین رابط طرح نجات آب در برخی از مدارس استان انجام داده اند دانش آموزان مدارس آنها به صورت انفرادی یا مشترک یک اثر را در زمینه آب با موضوع مختلف در قالب شعر ، نقاشی ، روزنامه دیواری ، خوشنویسی ، فیلم ، عکس ، داستان ، نمایش ، مقاله ، گزارش ، وبلاک و ... تهیه و به دبیرخانه این طرح واقع در شرکت آب منطقه ای ارسال نمودند .

شایان ذکر است طرح ملی نجات آب که با هدف اطلاع رسانی ، آموزش و فرهنگ سازی در زمینه آب بین معلمین ، دانش آموزان و خانواده آنها طی پنج سال در استان انجام می گیرد سالانه شاهد استقبال بیشتر مدارس در این خصوص بوده که افزایش 30 درصدی برخی مدارس در ارسال آثار در مقایسه با سال گذشته مؤید این موضوع است .

 


    جلسه توجیهی طرح داناب ویژه مدیران مدارس شهرستان تنکابن برگزار شد 1395/02/22
جلسه توجیهی طرح ملی دانش آموزی نجات آب ویژه مدیران مدارس شهرستان تنکابن با حضور مدیر آموزش و پرورش آن شهرستان برگزار شد .

در این جلسه که جمعی از مدیران امور منابع آب تنکابن و رامسر و آموزش و پرورش نیز حضور داشتند ابتدا آقای سعدی پور مدیر آموزش و پرورش تنکابن  با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافعین حرم و تبریک اعیاد شعبانیه حفاظت از منابع آب و استفاده بهینه از آن را یک وظیفه ملی و دینی برشمرد وگفت : برای انجام این مهم نیازمند فرهنگ سازی و اطلاع رسانی هستیم و آموزش و پرورش بستر مناسبی برای انجام این فعالیت مهم اجتماعی است .

سپس دبیر طرح ملی دانش آموزی نجات آب در استان با تشریح وضعیت آب کشور و استان و ضرورت مشارکت همه آحاد جامعه در امر حفاظت و بهره برداری ازمنابع آب به نقش مدیران مدارس و معلمین در اجرای طرح ملی نجات آب و آگاهی سازی جامعه پرداخت و گفت : رویکرد وزارت نیرو در دولت یازدهم توجه به مباحث غیر سازه ای به ویژه آموزش ، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در بخش آب است .

  ایشان با اشاره به شرایط تأمین و انتقال آب در بخش شرب و کشاورزی درمازندران و عدم وجود زیرساخت های مناسب در این بخش گفت : استان مازندران به دلیل شرایط خاص خود به هنگام وقوع سیل و خشکسالی آسیب پذیری آن بسیار زیاد است به گونه ای که در سال گذشته بیش از 9 مورد سیلاب در مناطق مختلف استان  با خسارت مالی فراوان داشتیم که بخش عمده این سیلاب ناشی از دخل و تصرفات انسانی و تراکم بالای جمعیت در منطقه است ، از سویی با یک اندک  شدت گرما  آبدهی رودخانه های ما از نفس می افتادند و کشاورزی ما که به آب بهنگام رودخانه اتکا دارد دچار مشکل می شود و چاه  های ما که  بیش از 90 درصد آنها  کم عمق( کمتر از 20 متر )  هستند پاسخگو نبوده و با یک خشکسالی از مدار خارج می شوند .

  در بحث کیفیت منابع آب روند آن چندان مطلوب نیست ، محیط زیست ما بسیار شکننده است زیرساخت بازیافت زباله ها در این استان هنوز آماده نیست،  تصفیه خانه های ما در بخش فاضلاب و جمع آوری پساب ها در بسیاری از شهر ها هنوز آماده بهره برداری نشده است ، سرانه تولید زباله ها در این استان بالاست هنوز در بسیاری از حاشیه رودخانه هایمان شاهد ریختن زباله و نخاله هستیم این می طلبد برای ارتقاء سلامت مردم در این بخش کار فرهنگی زیادی بکنیم و واقعاً نیاز داریم آموزش و پرورش ما به کمک دستگاه هایی اجرایی مرتبط با آب همچون آب منطقه ای بیاید .

 وی در پایان با قدردانی از توجه ویژه آموزش و پرورش استان به طرح نجات آب افزود : در برخی از مدارس مشارکت دانش آموزان به حدود 80 الی 90 درصد رسیده و در بررسی هایی که ما داشتیم حاصل این رشد را ناشی از توجه ویژه مدیران مدارس ومعلمین رابط  به این طرح مشاهده کردیم و بر همین اساس از 200 نفری که در سال گذشته  در این طرح به عنوان نفرات برتر و برگزیده انتخاب شده اند حدود 50 نفر آنها از معلمین و مدیران مدارس بوده اند .

 


    میر تبار : با هرگونه دخل و تصرف در انهار زراعی برخورد می شود . 1395/02/22
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران آقای مهندس باقر میر تبار مدیر امور منابع آب بابل ، بابلسر و فریدونکنار گفت : انسداد انهار زراعی و دخل و تصرف در بستر آنها ممنوع بوده و با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد .

وی با بیان اینکه حقابه بران انهار زراعی باید هوشیار باشند تا کسی نهری را مسدود نکند گفت : در سال جاری با شکایتی که برخی از حقابه بران داشتند تعدادی احکام از سوی مراجع قضایی شهرستان بابلسر ، بابل و فریدونکنار صادر شد که یک نمونه از آن احیاء نهر زراعی بند پی شرقی واقع در شهر گلوگاه بوده که توسط متخلف مسدود شده بود که با اجرای حکم قضایی نهر زراعی مجددا بازگشایی و  با متخلف برخورد قانونی شد .

شایان ذکر است با توسعه شهرها و روستاها در سالهای اخیر و واقع شدن بسیاری از انهار زراعی در محدوده مسکونی روند دخل و تصرف در حریم و بستر انهار و یا در برخی موارد انسداد آنها توسعه یافته که باید با هوشیاری حقابه بران دخل و تصرف غیر مجاز   جلوگیری و از مجاری آبی حفاظت شود .

 


    تا کنون بیش از 350 اثر دانش آموزی به دبیر خانه طرح دانش آموزی نجات آب ارسال شد 1395/02/21
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : با اجرای طرح ملی دانش آموزی نجات آب در استان مازندران در سال تحصیلی 95 ـ 94 بیش از 350 دانش آموز اثر خود را به دبیر خانه طرح داناب ارسال کردند .

این آثار که از 18 مدرسه و 8 شهرستان بوده دانش آموزان اثر خود را با موضوعات مختلف از جمله مدیریت مصرف آب ، حفاظت کمی و کیفی از منابع آب ، آب زیرزمینی ، خشکسالی ، سیل ، رودخانه در قالب شعر ، نقاشی ، روزنامه دیواری ، خوشنویسی ، گزارش ، مقاله ، ماکت ، داستان ، عکس ، فیلم کوتاه و نامه و انشاء تهیه نمودند که کلیه آثار ارسالی از سوی دبیر خانه مورد ارزیابی قرار گرفت .

همچنین مهلت ارسال آثار از سوی دانش آموزان و معلمین تا نیمه خرداد ماه سالجاری از سوی دبیر خانه تمدید شد که مدارس می توانند آثار خود را به آدرس شرکت آب منطقه ای مازندران واقع در کیلومتر 3 جاده ساری قائمشهر ارسال نمایند .

ضمناً پیش بینی می شود تعداد آثار ارسالی در سالجاری به مرز بیش از 3000 مورد برسد .

 


    در کمیته صرفه جویی مطرح شد : کاهش 15 درصدی مصرف برق آب منطقه ای مازندران در طی یک سال گذشته 1395/02/19
به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران : با اقداماتی که از سوی کمیته صرفه جویی شرکت به مدیریت معاونت مالی پشتیبانی شرکت انجام شد میزان برق مصرفی شرکت از 753010 کیلووات در سال 93 به 642600 کیلووات در سال 94 کاهش یافت .

دبیر کمیته  مدیریت بهینه مصرف انرژی و صرفه جویی شرکت با تشریح برنامه های این کمیته در سال 95 گفت : در سالجاری 4 برنامه مهم برای کاهش مصرف برق در دستور کار قرار داده که امیدواریم با اجرای آنها شاهد کاهش 30 درصدی مصرف برق به ویژه در فصل گرما در شرکت  باشیم .

ایشان نصب درب هوشمند در ورودی ساختمان اداری ، حذف انشعاب فن کوئل اتاقی که کولر گازی در آنها نصب شده است ، تعمیر و ترمیم پرده های پنجره جهت کاهش شدت تابش و رنگ آمیزی دیوار داخلی ساختمان اداری  با استفاده از رنگ های روشن  را از برنامه هایی که سبب کاهش مصرف برق در ساختمان اداری شرکت می شود را  مهمترین برنامه صرفه جویی در مصرف برق ذکر کرد و گفت : مباحث مربوط به صرفه جویی در بخش گاز ، آب و موارد مصرفی دیگر  در دستور کار این کمیته قرار دارد که در جلسات بعدی  در مورد آنها تصمیم گرفته خواهدشد .

 

 


« 1 2 3 » صفحه:
« اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

© تمامی حقوق این وب‌سایت، متعلق به شركت سهامی آب منطقه‌ای مازندران است.  |  تولید و پشتیبانی: گروه دیبا