یکشنبه, 22 تیر 1399
 |  رنگ  |  + . -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره
بنر سال نو
طرح آبرسانی به ساری از سد شهیدرجایی
کارمند خبرنگار
پویش
شهروندخبرنگار
سد عباس آباد - بهشهر
سد میجران - رامسر
سد البرز-سوادکوه شمالی

تاریخچه شرکت سهامی آب منطقه ای مازندران

تصویب نامه هیئت وزیران

هیئت وزیران در جلسه مورخ  1363/7/18 بنا به پیشنهاد شماره 505/175 / 9151 مورخ 1363/6/24 وزارت نیرو به استناد ماده 22 قانون توزیع عادلانه آب تصویب نمودند شرکت سهامی آب منطقه ای شمال به دو  « شرکت آب منطقه ای گیلان و آب منطقه ای مازندران » تبدیل گردد.
حوزه عمل شرکت

حوزه عمل این شرکت از غرب به استان گیلان از جنوب به استانهای قزوین ، تهران سمنان و از شرق به استان گلستان محدوده بوده که مرکز اصلی آن ساری تعیین گردید.

اهداف شرکت

مهمترین اهداف و موضوع شرکت تهیه و اجرای طرحهای تامین آب ، آبرسانی و بهره برداری از منابع آب در حوزه عمل حوزه برای مصارف شهری ، صنعتی و کشاورزی می باشد.


سرمایه شرکت

سرمایه اولیه شرکت معادل مبلغ  847000000 ریال و به 847 سهم یک میلیون ریالی تقسیم شد و کلاً متعلق به دولت اعلام گردید .


ارکان شرکت

ارکان شرکت از مجمع عمومی تصویب عمومی ، هیأت مدیره و مدیر عامل و بازرس (حسابرس) تشکیل شده که وظیفه مجمع عمومی تصویب بودجه و خط و مشی و برنامه عملیات سال آتی شرکت و یا در صورت ضرورت تغییر در مواد اساسنامه ، افزایش یا کاهش سرمایه و انحلال شرکت می باشد .

هیئت مدیره شرکت مرکب از سه نفر عضو اصلی و دو نفر علی البدل بوده که از بین آنها یکنفر از سوی مجمع عمومی بعنوان مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره انتخاب می شود .

اختیارات آنها بررسی و تأئید بودجه پیشنهادی و گزارش عملیات سالانه و ترازنامه و حساب سود و زیان و برنامه عملیات آتی شرکت اعم از برنامه های  مالی و بهره برداری و توسعه  تأسیسات و تقدیم آن به مجمع عمومی است .

بازرس نیز یکنفر بوده که با پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارائی از طرف مجمع عمومی انتخاب و وظایف آن مطابق مقررات قانون  تجارت می باشد .

 

تغییر نام شرکت

هیأت وزیران در جلسه مورخ  1377/7/26 بنا به پیشنهاد شماره 20176/421 مورخ  1377/6/14 وزارت نیرو و به استناد ماده 32 قانون توزیع عادلانه آب و در اجرای ماده 37 اساسنامه شرکت سهامی آب منطقه ای مازندران ، مصوب 1363 نام « شرکت سهامی آب منطقه ای مازندران » را به « شرکت سهامی آب منطقه ای مازندران و گلستان » تغییر داد که این تغییر در پی تقسیم استان مازندران به دو استان مازندران و گلستان صورت گرفت .

انتزاع آب منطقه ای گلستان از مازندران

باتشکیل آب  های منطقه ای در استانها در دی ماه سال 1384 آب منطقه گلستان از آب منطقه ای مازندران جدا گردید.

 بازدید:4545
آخرین به روزرسانی: 1397/08/28