|  رنگ  |  + 0 -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره

وزیر نیرو در دیدار نوروزی با مدیران صنعت آب و برق:

تصویب طرح‌های سازگاری با کم آبی در همه استان‌ها کمک کار و نقشه راهی است که انحراف‌ها را از مسیر توسعه کم می‌کند.

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران، دکتر اردکانیان وزیر نیرو در جلسه امروز با مدیران عامل صنعت آب و برق ضمن تشکر و تبریک ایام گفت: در سال 99 توانستیم در کنار پروژه های ساخت و سازی ، پروژه های سازو کاری نیز افتتاح کنیم که آینده مطلوب در عرضه و توسعه دو خدمت آب و برق همین توسعه پروژه های ساز و کاری است .

وی افزود : در سال جدید که طلیعه آن با اعیاد شعبانیه است و کم کم به استقبال ماه مبارک رمضان می‌رویم، با مصرف صحیح و مدیریت دقیق همکاران سعی خواهد شد که تابستان کم مشکل و ان‌شاءالله بی‌مشکلی را سپری کنیم.
اردکانیان گفت: جا دارد که از سوی دولت دوازدهم از دست‌اندرکاران صنعت آب و برق تشکر کنم که افتخار سخنگویی‌شان را در مجامع و محافل داشتم. انصافا جامعه و به‌ویژه رهبر معظم انقلاب، مدیران ارشد و افکار عمومی هم در تشویق، دلگرمی دادن، پشتیبانی و حمایت کم نگذاشتند.

وزیر نیرو در ادامه در خصوص برنامه های پویش هر هقته الف_ب_ایران یادآور شد : پویش هر هقته الف_ب_ایران  در نیمه دوم فروردین سال 99 و تشکیل نخستین نشست با حضور رئیس جمهوری در خصوص طرح‌های آب و برق استان تهران شروع شده بود و اعلام شد که 250 طرح بزرگ و مهم را می‌خواهیم در طول سال با سرمایه‌گذاری حدود 50 هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری برسانیم که با امید به خداوند و زحمات همه مسئولین توانستیم این پروژه ها را به 307 پروژه با هزینه 81 هزار میلیارد تومان افزایش دهیم

اردکانیان با اشاره به ادامه پویش #هرهفته_الف_ب_ایران در سال ۱۴۰۰ یادآور شد: این پویش، سه‌شنبه همین هفته ۱۷ فروردین‌ماه با تمرکز بر طرح‌های صنعت برق، کار خود را در سال جدید آغاز خواهد کرد.
وی ادامه داد: جلساتی را نیز طی همین هفته با شرکت‌های مادر تخصصی برای قطعی کردن برنامه پویش تا پایان سال ۱۴۰۰ و البته برای به اتمام رساندن طرح‌هایی که تا پایان دولت دوازدهم وعده داده شده خواهیم داشت

دکتر اردکانیان در ادامه اظهار داشت : اطلاع رسانی تلفیقی از علم و هنر است و توجه به روابط عمومی یکی از پیش زمینه های پیشرفت در هر پروژه ای است ،علی الخصوص در این صنعت آب و برق که با توجه به گستردگی ارتباط برای آحاد جامعه مهم است .

 وی در عین حال با اشاره به ساز و کار یکپارچه‌سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی گفت: نمی‌شد این کار را حتی به یک مهندس مشاور و یک شرکت خدمات مشاوره واگذار کرد؛ این یک جراحی تمام عیار و ضروری بود که باید در حین تامین و عرضه و توزیع آب و جمع‌آوری فاضلاب و خدمات مربوط به آن در داخل سیستم توسط ستادها، شرکت مهندسی آب و فاضلاب، ستاد وزارت نیرو، دستگاه‌های همکار در دولت، هیئت وزیران، شورای عالی اداری و بقیه اجزا و ارکان طراحی و اجرا می‌‌شد.
وزیر نیرو با اشاره به تدوین سند سازگاری با کم آبی در همه استان‌ها خاطرنشان کرد: در سال گذشته یکی از دستاوردهای ساز و کاری، نهایی شدن و تصویب طرح‌های سازگاری با کم آبی در همه استان‌ها بود. اکنون سندی تحت عنوان اسناد مصوب سازگاری با کم‌آبی برای همه استان‌ها در اختیار آینده کشور است.
ایشان اضافه کرد: این سند در نبود طرح مصوب آمایش سرزمین، کمک کار و نقشه راهی است که انحراف‌ها را از مسیر توسعه کم می‌کند. امیدواریم در استان‌ها به‌ویژه در مقطع تغییر دولت، همکاران نسبت به تبیین این سند و کار‌های انجام شده حداکثر تلاش را داشته باشند.

وزیر نیرو با اشاره به پنج ستون توسعه پایدار در صنعت آب و برق یادآور شد: پنج ستون اخلاق حرفه‌ای، قانون‌مداری، شایسته‌گزینی، تمرکززدایی و کار بین‌بخشی در صنعت آب و برق از ضروریاتی است که به عنوان ستون‌های خیمه توسعه پایدار و یک سیستم کارا و چابک روز به روز تقویت خواهد شد.

اردکانیان همچنین با اشاره به منابع انسانی به عنوان اصلی‌ترین ثروت کشور گفت: از این منابع باید به درستی استفاده کنیم. یکی از آسیب‌های بزرگی که دیدیم از کم توجهی نسبت به مسئله ورود نیروی انسانی به این خانواده بسیار بزرگ است. و باید در بکارگیری نیروها تخصص را در بالاترین اولویت قرار دهیم

وی با اشاره به شعار سال خاطرنشان کرد: فراموش نکنیم که وزارت نیرو مثل پارسال یکی از اصلی‌ترین دستگاه‌های مخاطب برای نامگذاری شعار سال رهبر معظم انقلاب است. در عرصه تولید به عنوان دو زیرساخت، برنامه و فعالیت‌های خود را ادامه خواهیم داد و پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها هم باید در وهله اول معطوف به مجموعه‌های تولید‌کننده در داخل این صنعت باشد.

وزیر نیرو با اشاره به بودجه ۱۴۰۰ برای صنعت آب و برق خاطرنشان کرد: به زعم بنده اگر با دقت بیشتری به تبصره‌ها بنگریم و با سال‌های قبل مقایسه کنیم، بودجه ۱۴۰۰، بهترین بودجه صنعت آب و برق است که تاکنون در این صنعت داشته‌ایم.
وی اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم از این بودجه بهره‌برداری حداکثری را داشته باشیم و عملکرد اینگونه باشد که این بودجه از حالت یک ساله خارج و عملکرد مثبت وزارت نیرویی‌ها باعث تصویب و تکرار احکام این بودجه شود.
به گفته اردکانیان، بودجه مربوط به تملک دارایی‌های سرمایه‌ای نسبت به سال ۹۹ بیش از ۵۰ درصد افزایش دارد.
وزیر نیرو افزود: اصلاح قیمت فروش انرژی به صنایع بزرگ انرژی‌بر به حکم قانون صورت گرفت و موجب منابع درآمدی قابل‌ملاحظه‌ای بالغ بر ۸ هزار میلیارد تومان شد که البته مصارف هم به درستی در خود قانون بودجه تعریف شده است.
وی ادامه داد: این موارد به‌ویژه در سرفصل مورد تاکید رهبری در خصوص بازسازی و رفع فرسودگی شبکه‌های برق، آبرسانی به روستاها، بحث استفاده تجدید‌پذیر‌ها از منابع سوخت صرفه‌جویی شده برای توسعه تجدید‌پذیر‌ها (برای اولین بار)، تهاتر‌هایی که امسال می‌توانیم انجام دهیم و غیره موجب گشایش قابل ملاحظه‌ای خواهد شد.

کد خبر: 2125
  تاریخ خبر : 1400/01/15
 155
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 42
 • بیشترین بازدید همزمان : 174
 • بازدید امروز : 7,176
 • بازدید دیروز : 9,566
 • کل بازدید : 4,714,163
 • آخرین به روزرسانی : 1400/01/29 15:01:40

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : ساری کیلومتر 3 جاده ساری - قائمشهر
 • کدپستی : 4815898643
 • تلفن : 4-01133347801
 • فاکس : 01133347800
 • پست الکترونیکی :
 • پیامک : 030007650007574
 • تلفن گویا :